Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

A lega sau a nu lega două victorii la rând

- legăm! Și jucăm consistent
2
12%
- legăm chinuit, dar legăm
8
47%
- nu legăm, scoatem un punct amărât și beteag
4
24%
- mâncăm bătaie
3
18%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Mar 2024, 09:06

<manex post> "... In primul rand au cantat imnul lor TOTI. "
Am vazut imaginile, doar refrenul l-au cantat toti in rest nimic din imn.
Se poate ca in stadionele mici acustica sa fie mai buna. Stadione gen Petrolul, Sepsi.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 01 Mar 2024, 09:44

am fost la meci, mi-a placut, ma mai duc. O victorie fara dubii, am dat si noi, au luat si ei. Jocul per ansamblu in urcare fata de datile trecute dar capitolul la care am excelat a fost ambitia. Toti au tras in aceeasi directie, s-a vazut in sfarsit o atiutdine profesionista. S-a jucat combinativ, fara excese de driblinguri si drept urmare au iesit 3 goluri dupa faze lucrate frumos, aproape chirurgical chiar.
nu as sari cu critica pe Ivan pentru 11m pt ca a intrat bine in meci, a fost sula in coastele gaozarilor la momentul potrivit.

Fata lui Buzarin spune tot. nu ai cum sa iei in serios ce spune un om care de la 8 dimineata e rupt de beat si pisat pe el prin santuri.
CRAIOVA NESUPUSA

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 642
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 01 Mar 2024, 10:24

manex scrie:
29 Feb 2024, 23:54
Ah, inca ceva legat de suporteri: azi am foat cam 200.s-a cantat... Ok. Dar suporterii Petrolului, sincer, sunt, peste noi. Nu am pierdut niciun meci al nostru la Ploiesti. Azi s-au mobilizat... Si au facut atmosfera. In primul rand au cantat imnul lor TOTI. NU SI-AU HUIDUIT ECHIPA!! Nu a pkecat nimeni înainte de f8nal. Se apropie de crapizi ca atmosfera daca isi pun in cap. Poate invatam si noi ceva.
Si... Ma, baieti care faceti deplasarea de la Craiova:veniti doar sa beti pe drum sau sa cantati? Ca erau momente cand credeai ca au venit doar sa faca poza de final. Ca de cantat... E mult de munca
Mie nu mi se pare ca sunt peste ce eram noi acum cativa ani...problema la noi pe stadion e ca lumea si-a crescut artificial astepatarile si pretentiile(intradevar influentati si de unele declaratii), iar acum daca nu se presteaza la nivelul asteptat pe gazon, nici noi nu mai venim sau nu mai participam la cantat/incurajat.
Legat de deplasare, problema mie mi s-a parut la cei U18, care isi bagau putulica printre gard spre ploiesteni, aia mai mult mimau cantatul. In rest in afara de o bucata de timp la 2-2 cred ca s-a cantat bine.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Mar 2024, 11:33

Nu e vorba de acustica, e vorba de scandări (nu cântece). Ai lu calu sunt 50-100 în peluza, dar sunt voci puternice și se aud, mai ales la scandări. Ei nu se încurcă cu cântatul ca știu ca se aude penibil. În acest moment doar PN rapid e capabila sa sune bine pe cântat.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 01 Mar 2024, 13:27

Bai nene, am vazut meciul in reluare si pot sa zic ca am vazut un meci jucat cu ambitie, dorinta de a castiga si parea de la inceput ca ai nostri erau siguri ca il vor castiga cumva. Adica au fost destul de multe ocazii pe poarta lor iar golurile lor par mai mult aparute din senin asa. Adica cornerul poti zice ca a fost o faza fixa lucrata etc dar golul lui grozav nu cred ca se mai repeta pana se lasa. Totusi omu nu mai daduse gol din noiembrie parca si sutul ala trimis ca o centrare de tenis de picior nu mi-a parut o executie nemaivazuta.
In fine pe atac astazi chiar cred ca am jucat la un nivel bun: presiune pe fundasi, alergare in aparare, combinatii, driblinguri, le-a cam iesit jocul in concluzie. Cred totusi ca in momentul in care o sa joace toti mai mult pentru echipa o sa fim mult mai periculosi. Ma refer la momentele alea in care ajunge unul in careu si alege sa dribleze pana nu mai are solutii in loc sa o dea la omul de langa el mai bine pozitionat (azi mitrita nu a facut asta si a fost gol, markovici a facut-o de vreo doua ori si parea ca se dribla si pe el).
Rezumand cumva as zice ca poate ar mai trebui incercati soiri sau vladoiu caci capatana arata ca nu prea e pozitia lui aia. Altfel Mitrita chiar a avut alt nivel de implicare fata de pana acum si cred ca daca o tine asa chiar poate fi cine tot zic toti ca poate fi, altfel daca mai vedem asta de la el peste 10 meciuri revenim la mitrita capat de linie/frana. In fine sper sa se lege jocurile bune pentru noi.
* stie cineva daca Mitrita a fost schimbat pentru ca era accidentat sau a cerut el? sau in sfarsit ne comportam ca un club profesionist si cand pare ca un jucator nu mai are benzina sau nu e ziua lui il schimbam incercand cu altul (mai bun sau mai rau, ca asta nu ai de unde sti)
** mai am o curiozitate si poate ma ajuta cineva: ce au ma comentatorii astia cu echipa asta nu pot sa inteleg. Pe digi era unul dintre comentatori zici ca era din staful lor, de nu m-a omorat ca nu jucam nimic ca ce periculosi sunt aia ca a atins mingea fundasul si nu e penalty la Ivan, se arunca omu cu concluzii bine de tot. (Si am citit mai sus ca si la Prima acelasi lucru, de unde deduc ca ori ne victimizam noi aiurea ori au ceva cu noi si nu inteleg eu care este motivul)
*** referitor la mancatorii de [cenzurat] ai echipei si ai lui petev implicit am citit acum ca rotaru a zis ca rachita o avea ceva cu petev ca o fi fost tradat in dragoste :)))) mi s-a parut buna.
Hai forza stiinta si weekend placut tuturor.
Last edited by TheMan on 01 Mar 2024, 13:35, edited 4 times in total.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 01 Mar 2024, 13:27

* am postat de doua ori. Nu stiu de ce. Scuze

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Mar 2024, 13:31

" ...am citit acum ca rotaru a zis ca rachita o avea ceva cu petev ca o fi fost tradat in dragoste :)))) mi s-a parut buna."

E perversa si buna, trebuie sa continue sa fie agresiv Rotaru dar pe posturi de maxima audienta, nu la Ivanovic la online.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 01 Mar 2024, 13:39

Freestate scrie:
01 Mar 2024, 13:31
" ...am citit acum ca rotaru a zis ca rachita o avea ceva cu petev ca o fi fost tradat in dragoste :)))) mi s-a parut buna."

E perversa si buna, trebuie sa continue sa fie agresiv Rotaru dar pe posturi de maxima audienta, nu la Ivanovic la online.
Asta cam asa e, dar macar e un prim raspuns pe intelesul lor la toate laturile transformate in stiri dupa ce sunt scoase pe gura de tot felul de 💩💩 ( am vazut ca se cenzureaza si am zis sa fie clar la ce ma refer :)) )

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Mar 2024, 17:18

Doamneee... Buzarine...
@ Stefan... Bancu nu a jucat acum. Sau te referi asa, in general?
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Mar 2024, 17:20

Freestate scrie:
01 Mar 2024, 09:06
<manex post> "... In primul rand au cantat imnul lor TOTI. "
Am vazut imaginile, doar refrenul l-au cantat toti in rest nimic din imn.
Se poate ca in stadionele mici acustica sa fie mai buna. Stadione gen Petrolul, Sepsi.
Neaah
... Trebuia sa fii la meci. Cand a dat ala de la statie vol minim la statie aia cantau... TOTI
La noi cand se da vol mai incet se aude asa... Oltenia....
Suporterul craioveam trebuie educat
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Mar 2024, 17:31

Ai nostri vin la meci dupa un "La Petit mort " si de aia nu se aude bine, tare. :)(
A dat volumul mic la refren...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Mar 2024, 17:38

@TheMan: daca il vedeai aseara pe Marko live cum se pisa pe aia, ce atingeri avea... Nu mai ziceai ca pare ca se dribleaza pe el. Marko e genial. Pacat ca nu e jucat mai mult. Vede jocul, are pare fffff bune... Si isi simte adversarul. Aseara a incercat o data, a vazut ca ii iese si a mai incercat. Dar de ajuns cu Marko, ca mi-e ca ii fac fan club :)
Eu cred ca Mitri a fost schimbat ca a jucat in toate meciure, aproape, ca trebuia sa fie Ivan pe stanga
.. Nu avea problema. Baiaram a cerut schimbarea. De aia l-a bagat pe Danciu. Care... Nu ma da pe spate. A vrut... Pare ca daca ar lucra mai mult la tehnica ar fi mai bun..
Cica Petev l-ar fi acuzat pe Rachita de un mic blatut cand erau amandoi la aceeasi echipa. De aici ura lui Rachita. Chiar asa: Rachita e ruda cu Papura? :))
Si daca te intrebi ce au comentatorii cu noi.. Pai ia vezi:Farul e sigura de playoff? Fcsb nu vrea si ea sa ia campionatul? Rapidul.. Cu minunatii ei suporteri si cu Sucu, marele pateon, nu trebuie sa fie si ei mari, sau cfr... Marea campioana din ultimii 10 ani... Nu trebuie si ea sustinuta?! Noi pe cine avem sus?? Pe Tataie din groapa, dar ala era rapidist. Tinea si cu noi.. Dar mai mult cu Rapid, ca a lucrat la cfr.. (ce meciuri aveam cu el...)...
Cat despre spectatorii nostri de la. T2... Doar cand a fost cu Balaci si Paunescu au reactionat. In rest
. Needucati. Le e rusine sa cante...
Hai sa le dam noi tonul cand stam la t2 si sa cantam. Tare. Poate asa canta si ei
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Mar 2024, 17:41

Ba, si vedeti ce mai scrieți : ca beau o tuica de pruna de Buzau( conduce pe Corvinul, vreau Buzau in A), ascult Amon Amarth... Asa ca am sangele clocotit...
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Mar 2024, 18:39

Amon Amarth ??? :-x

Pvla mea, femeile nu asculta Amona Amarth ...

Fii atent:

"[i]M-am îmbrăcat c-o armură
Făcută din pietrele care-au rămas
După ce a trecut apa.

Mi-am pus o pereche de ochelari
În ceafă,
Ca să pot vedea numai
Cu mintea
De pe urmă.

Mi-am protejat
Mâinile, picioarele, gândurile,
Nelăsând nici un loc liber
Care să poată fi atins de mângâieri
Ori de alte otrăvuri.

Chiar inima din piept
Mi-am acoperit-o cu o carcasă
De broască ţestoasă
Ce-a trăit 800 de ani.

Când totul a fost gata
I-am răspuns tandru:

– Şi eu te iubesc[/i]. "

Marin Sorescu, mbca-tz-eash, nu Amon Amarth !
Nu asculti ceea ce trebe, mai ales in ziua asta de 1 Martie, manca-le-as pasarica lor ! :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Mar 2024, 20:30

Pai, ma, stateliber... Daca fata e cu treaba ei... Io ce sa fac? Sa ascult Alifantis? Tu stii cum a intrat Amon Amarth? Bine, acu ma cumintii... Santana... Ciuc....
Si.. Fii atent... Pe vinyl, da?
Am zis!!

Scrie răspuns