Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Victoriile aduc victorii, ce urmează?

- o victorie de pus în ramă, cu un joc spectaculos
4
20%
- o victorie norocoasă, cu multe goluri de ambele părți
5
25%
- o victorie chinuită, trasă de păr precum ultimele două
6
30%
- egal
2
10%
- înfrângere
3
15%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de csm310 » 04 Mar 2024, 22:07

Destul de mid am fost meciul asta.
Nu meritam nici mai mult, nici mai putin, la un moment dat Rapidul parea ca preia controlul dupa gol, dar noroc cu Mateiu care a fost impecabil azi, dupa mult timp, Anzor parca si el mai implicat, Blesa nu pare mai rau decat Fortes, Rambe si ce atacanti am mai avut, poate sa ne ajute.
Hai Stiinta! Toata lumea la Nord duminica!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Mar 2024, 22:09

Hai că nu a fost așa rău, dar păcat.... Anzor când a intrat a împins jocul spre poarta Rapidului . Golul s-a luat deoarece Mateiu sau Crețu nu au venit la marcaj cu cehul , Popescu nu a greșit doar că nu a avut o paradă extraordinară. Ivan joacă ca să ce? La cum se sau penaltyurile în liga 1 pare că Rapid a avut penalty, doar că în fotbalul european nu se dă penalty după ce tu ai dat deja în minge. Părerea mea este că s-au făcut transferuri deanpulea , Soiri este a treia soluție la fel și Blesa.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Rocain » 04 Mar 2024, 22:14

Rezultat echitabil pentru ce am jucat azi. Trebuie sa facem salam din cai duminica. Forza Stiinta ucv :hai

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 04 Mar 2024, 23:06

Cretu penibil, Mateiu penibil vreo 60 de minute apoi mai recupera ceva. Din cauza astora doi nu avem forta de joc...de vreo 2 ani si ceva de cand a venit Cretu la noi si a facut cuplu cu Mateiu.
Nu stiu ce are bulgarul in cap, chiar nu stiu...
Mereu avem probleme intre minutele 45-60 si nimeni nu face nimic.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 04 Mar 2024, 23:10

Deci la mai rece: rezultat echitabil. Ca vroiam noi sa batem... Ok... Nu era neaparat meritat.
Urla astia ca au avut 2 11 metri. Niciunul nu a fost... Moouooie craciunescu!!! La primul Screciy l-a talinat pe ala.... Mooouooie ala! La al doilea crapidistul trasese... Mingea era in bratele portarului si aparatorul nostru a venit in alunecarem pai... De unde 11 m? La Baiaram vezi sânge si nu dai 11 m?????poate ca dat Baiaram, poate nu. Dar nu ceri 2 11 metri cand nu ai nicio baza.
Mooouoie craciunescu!!
Am zis!!

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de BogdanWick8 » 04 Mar 2024, 23:11

Am mai zis o de cateva ori, atata timp cat ne bazam pe mateiu cu cretul la mijloc nu o sa realizam niciodata nimic, mateiu maxim sa l bagi sa inchizi jocul prin min 70, cretu nu mi place de niciun fel, maxim sa l bagi in 85 cand fortezi victoria pe faze fixe. N ai cum vreodata sa te bazezi la mijloc pe mateiu si cretu, mai ales in acelasi timp in teren, noroc ca mai e houri pe acolo care e mijlocas si mai fluidizeaza jocul. Vreau sa vad la meciul cu fcu un 4-2-3-1 cu anzor si mateiu in aceeasi linie, si cu mitrita nr.10

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 04 Mar 2024, 23:15

Si acum sa zic asa: Marko... Pauza azi. Dupa schimbarile fortate cu Mitrita si Houri nu am mai avut forta creatoare. Nimeni nu a mai creat nimic. NU AVEM MIJLOCAS!!!! Ivan a intrat, dar nuba avut susținere. Singur a fost greu. Cine a intrat pe final... Na... Putea sa faca mai mult
Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 04 Mar 2024, 23:16

eu vreau să-l văd pe Screciu închizător, cred că ar fi de departe cel mai bun din România pe postul ăla și mai vreau să dispară Bancu din poziția asta de fundaș lateral, de unde primim 90% din goluri! Vreau ca la meciul cu jigodiile, să joace Mitriță în centru, că tot e Houri suspendat, și îl vreau pe Ivan în stânga! Dar e prea penibil bulgaroiul ăsta ca să îl ducă mintea la mutările astea

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de robertc » 04 Mar 2024, 23:25

Pai bulgarul asta,pare batut in cap.E prima data cand il critic,dar nu inteleg logica lui...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mar 2024, 23:34

manex scrie:
04 Mar 2024, 23:10
Deci la mai rece: rezultat echitabil. Ca vroiam noi sa batem... Ok... Nu era neaparat meritat.
Urla astia ca au avut 2 11 metri. Niciunul nu a fost... Moouooie craciunescu!!! La primul Screciy l-a talinat pe ala.... Mooouooie ala! La al doilea crapidistul trasese... Mingea era in bratele portarului si aparatorul nostru a venit in alunecarem pai... De unde 11 m? La Baiaram vezi sânge si nu dai 11 m?????poate ca dat Baiaram, poate nu. Dar nu ceri 2 11 metri cand nu ai nicio baza.
Mooouoie craciunescu!!
Ii convinse nea Mihai pe aia de la Digi, ca avusaram si noi un penalty la Baiaram, identic cu cel primit de Farul in meciul cu FCSB. Craciunescu nu vrea sa-l supere pe Hagi si in concluzie a acceptat ca meritam un penalty. Dupa asta nea Mihai le-a dovedit ca la ambele penalty-uri presupuse pentru Rapid, erau pozitii suspecte de offside si ii cam puse in dificultate pe Naum si Craciunescu. In plus, nea Mihai nu a vrut sa intre in dialog cu Craciunescu, l-a ignorat si asta l-a infuriat rau pe caposoman din Valcea.
In ceea ce priveste meciul as spune ca rezultatul este echitabil, ca echipa merge spre bine, ca Maldonado si Anzor sunt transferuri bune, dar de Blesa ma indoiesc puternic. Sa nu uitam ca noi am fost echipa cu cel mai putin timp intre etape si asta poate si-a spus cuvantul la unii dintre jucatori ( Markovici, Mitrita). Avem sanse sa terminam pe locul doi sau pe trei.
Acum totul pentru meciul de duminica.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 04 Mar 2024, 23:43

V-am tot spus de Anzor si Maldonado, "aveti putina rabdare" !
Si unii dintre voi si Oltenian Final Troll ...(sunt sigur ca ma urmareste :)( ) ati dat cu mucii-n fasole criticandu-l pe georgian.
Va prinde mult mai mult curaj, nu e el Cicaldau dar e mult mai bun la recuperari.
Imi pare rau ca nu joaca Houri cu caii.
Vreau cel putin egal cu ei. ... la urma urmei jucam in deplasare. :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2024, 04:35

Nu e un rezultat rau cu o echipa mai buna ca noi la toate nivelele.

Doamne fereste cu intrarea lui Maldonaldo la Oaida in careu parca in min. 80. Vai de capul nostru si de cele 200k date de roty.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2024, 07:43

Bobby scrie:
05 Mar 2024, 04:35
Nu e un rezultat rau cu o echipa mai buna ca noi la toate nivelele.

Doamne fereste cu intrarea lui Maldonaldo la Oaida in careu parca in min. 80. Vai de capul nostru si de cele 200k date de roty.
Pe toate site-urile de specialitate, Maldonado este apreciat cu a doua sau a treia nota din echipa noastra, fiind devansat doar de Mitrita si in cateva site-uri si de Bancu. Evolutia sa, excluzand intrarea aceea considerata de unii de penalty, a fost foarte buna. Eu cred ca este un transfer bun, reusit, asa cum este si transferul lui Anzor.
Ndong si Soiri au aratat caliitati si cand au jucat au facut-o ok. Singurii care nu m-au convins inca sunt Kozulj si Blesa.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de gogu2005 » 05 Mar 2024, 09:14

Meciul ăsta ne-a arătat un Bancu înger și demon. La golul nostru a arătat cât de bun e în atac și la golul lor cât de slab e în apărare. Cât timp se va insista cu el pe post de struțocămilă vom pierde puncte și el va pierde la un eventual transfer.
Golurile imediat după pauză sunt toate de gâgā. Apărarea uită să iasă de la cabine. Aici e strict vorba de mental, nu pot reintra în joc după pauză și asta nu e ceva ce ține de antrenor, mai degrabă arată o autosuficieță a jucătorilor care stau mereu cu "mâinile pe sus".
În rest un rezultat corect cu o echipă care individual are jucători mai buni și mult noroc. Dacă nu era momentul deja devenit clasic de uluială post-pauză luam 3 puncte pe un joc relativ solid și calm.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de florinkeke » 05 Mar 2024, 09:44

Meci echitabil de data aceasta.Cu putin noroc castigam,asta daca evitam deja clasicele momente ale noastre de dupa pauza. Paradoxal, noi am marcat in prima repriza cand Rapidul mi s-a parut mai pericuolasa si ei in a doua cand noi am fost mai insistenti.Un peste alta rezultatul asta nu este ceva ce sa ne doara, puncte am pierdut cu echipe mici,in derby-uri e posibil orice.Jocul arata totusi o crestere in consistenta si calitate,sper sa o tinem tot asa, astfel incat in cupa sa fim la potential maxim.

Scrie răspuns