Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum încheiem sezonul regulat?

- victorie clară, umilim caii
14
48%
- victorie la limită
9
31%
- egal
4
14%
- înfrângere
2
7%
 
Total votes: 29

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Mar 2024, 18:36

Urmează a 6-a confruntare din istoria meciurilor cu FC calu 2017. Precedentele: victorie 0-2, octombrie 2021, victorie 2-0 februarie 2022 (Reghecampf antrenor), victorie 1-2, august 2022 (Balint antrenor), înfrângere 0-2, decembrie 2022(Rădoi antrenor), egal 1-1, noiembrie 2023(Papură antrenor).

Pe hârtie, pare că ar trebui să reluăm victoriile convingătoare din mandatul lui Reghe. Înfrângerea cu Rădoi pe bancă ne găsea cu un prim unsprezece net inferior față cel din prezent (numai la nivelul fundașilor, atunci am început cu Papp, Mitrea, Benga... Rivaldinho în atac, fără jucători de viteză și totuși am făcut o prima repriză bună, iar caii ne-au ars din două ocazii).

Dintre jucătorii importanți va lipsi Houri, care a jucat excelent ultimele meciuri, inclusiv cu Rapid. De la efm nu știu sa lipsească vreun jucător relevant, dar apărarea lor e harcea parcea. Cred că Mitri o să îi înnoade binișor și inclusiv Markovic, care a fost zero cu rapid, va da o boabă minim.

Am încredere că vom înscrie de 2 ori, poate chiar de la 3 în sus și trebuie sa o facem, pentru că 90% cred că vor marca și ei o dată.

ucv ucv

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 05 Mar 2024, 19:05

Ăsta e meciul pe care îl vom câștiga fără gol luat. Danciu va da și el gol 😁
CRAIOVA NESUPUSA

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 05 Mar 2024, 19:16

Daca invingem ii ingropam și vor trage din greu sa scape de retrogradare. Daca ne bat , se vor hrani din victoria asta și vor aborda cu moral la cote maxime umătoarele meciuri din playout Așadar daca vrem sa le punem capac, este obligatoriu sa-i batem.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Mar 2024, 19:59

Bai dar ăștia iar fac tertipuri cu biletele și le pun cu o zi înainte de meci?
Uitați-vă pe fb ca toate paginile boovene fac reclama la meci dar una nu întreaba nimic de bilete și nici țăranii din comentarii. Ori sunt prea prosti ori 90 la suta din cele câteva sute de țărani au deja primite invitațiile la meci amestecate pe toate zonele stadionului ca să para mulți iar când vor da drumul la bilete sa figureze multe luate.
Înseamnă că ăstora chiar le e frica de noi! La ultimul meci cu ei gazda în august acum 2 ani au pus biletele cu mai bine de o săptămână înainte de meci la liber!
Ce îi împiedică acum?
Asta e meciul pe care vreau sa îl castigam cât se poate de clar sa închidem gura la toate scursurile societății care țin cu echipa ălora, un 2-5, 1-6, ar lamuri 5 ani de acum înainte lucrurile dacă mai era ceva de lămurit.
O sa castigam, dar am un feeling ca Ivan le va da cele mai multe goluri și va fi cel mai bun meci de sezonul asta al lui.
La booveni știu sigur ca le lipsesc kvakic, lacroix, padula, mascarenhas, van durmen, compagnucci.
Apărarea lor e formata din negru, lekiatas care e muci și dragu de la botosani care e mai mult mijlocaș decât fundaș și lasă bulevard pe partea lui. La Arad au jucat cu kvakic al doilea fundaș central dar s-a rupt. De lacroix știam ca e răcit iar ala de a jucat în tur central compagnucci e rupt de la meciul cu Iași când au picat pe capete în prima repriza cu crampe în min 5.
Apărarea la ei e clar cea mai slaba de la promovarea lor, duarte era piesa, făcea față la orice echipa de playoff iar paramatti ala compensa lipsa de tehnica prin atitudine.
Ma bazez ca ei vor pica fizic după min 60 și ii alergam de îi facem muci.
Lyes e un fraier ca a luat galben știind ca va fi suspendat, a făcut fault la mijloc la o faza care nu anunța nimic important, e o pierdere grea.
Atenție la chitu ca ala e singurul capabil din atacul lor sa dea pase decisive și sa creeze pericol. Bauza ala dacă sta pe el Screciu nu mai exista pe teren. Maldonado sa facă cu chitu aceeași treaba pe care a făcut-o cu Rrahmani ieri și vom fi ok.
Ma îngrijorează spatiile pe care le lasă Bancu, as încerca cu Căpățînă fundaș stânga și Bancu la mijloc într-un 4 3 2 1.
Popescu-Capatina,Maldonado, Screciu, Vladoiu-Bancu, Mateiu, Crețu-Mitrita, Baiaram - Markovic.
PS:Ivan o sa dea gol.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2024, 20:13

Trebuie sa batem in mod obligatoriu. Mi-a luat-o inainte @fanatic16 pentru ca si eu cred ca Ivan o sa dea gol/goluri in meciul asta.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Mar 2024, 20:52

Meci in care efm nu va avea scrupule. Se comporta ca o echipa mica. Trebuie sa batem pentru ca altfel inca jumande an se vor hrani cu o posibila victorie.
Practic jucam acasa, asa ca nu vad motive pentru care sa nu castigam. Suntem peste ei la toate capitolele.
De un lucru mi-e teama:de Nicolo! A stiut tot timpul la primele meciuri sa isi motiveze jucatorii.
Ai nostri nubstiu cata motivare mai au nevoie:sunt datori!!
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Mar 2024, 21:05

Am spus, trebuie sa deranjam la Achim si la Albu ca sa nu lanseze precis pe atacanti. Daca atacantii lor, Chitu, Blanuta scot precis in spate la cei care vin lansati incepe sa devina o problema. Ei ataca punctul de pe teren la fie-ce-o fi...

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Mar 2024, 12:27

manex scrie:
05 Mar 2024, 20:52
Meci in care efm nu va avea scrupule. Se comporta ca o echipa mica. Trebuie sa batem pentru ca altfel inca jumande an se vor hrani cu o posibila victorie.
Practic jucam acasa, asa ca nu vad motive pentru care sa nu castigam. Suntem peste ei la toate capitolele.
De un lucru mi-e teama:de Nicolo! A stiut tot timpul la primele meciuri sa isi motiveze jucatorii.
Ai nostri nubstiu cata motivare mai au nevoie:sunt datori!!
23 noiembrie 2013,mai tii minte ziua? :)(
iti reamintesc eu:e ziua in care tu si prietenii tai de drum m-ati facut clonat.......chiar,ei au ramas cu chilotii lui mititelu?
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 06 Mar 2024, 13:56

Sumudica e demis zilele astea, sa ne așteptăm să o facă băieții de oaie sa îl debarce pe bulgar? Sper ca nu

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 06 Mar 2024, 14:23

fanatic16 scrie:
06 Mar 2024, 13:56
Sumudica e demis zilele astea, sa ne așteptăm să o facă băieții de oaie sa îl debarce pe bulgar? Sper ca nu
Pe langa faptul ca ar fi ceva mizerabil din partea jucatorilor, eu sincer din tot ce am urmarit despre Sumi pare mult mai activ pe partea de circoteca, si, nu stiu daca va amintiti, dar inainte de a pleca la turci, adica in vara, el era in "negocieri avansate" cu "domnul" Mititelu. El si cu Prunea, zic ca sa nu uitam acest aspect. Asa ca de ce l-ar vrea oricine la Craiova?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 06 Mar 2024, 15:15

fanatic16 scrie:
06 Mar 2024, 13:56
Sumudica e demis zilele astea, sa ne așteptăm să o facă băieții de oaie sa îl debarce pe bulgar? Sper ca nu
Cred ca nu-i mai spala nici Jiul nici Oltul daca o pun de vreo combinatie. Acestea fiind spuse, nu mi se pare un scenariu imposibil. Bancu oricum joaca la jumate din capacitate cel mult.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mar 2024, 15:17

Asa cum este bulgarul, cu cel mai surprinzator prim 11, cu traducatoarea aia care gaseste amuzant tot ce spune el, cu alegerile de tip Blesa, mie tot imi place si m-as risca cu el in continuare. Nu se face o lucratura si mai ales nu se face cu cireada booveana.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 06 Mar 2024, 15:33

iuli scrie:
06 Mar 2024, 12:27
manex scrie:
05 Mar 2024, 20:52
Meci in care efm nu va avea scrupule. Se comporta ca o echipa mica. Trebuie sa batem pentru ca altfel inca jumande an se vor hrani cu o posibila victorie.
Practic jucam acasa, asa ca nu vad motive pentru care sa nu castigam. Suntem peste ei la toate capitolele.
De un lucru mi-e teama:de Nicolo! A stiut tot timpul la primele meciuri sa isi motiveze jucatorii.
Ai nostri nubstiu cata motivare mai au nevoie:sunt datori!!
23 noiembrie 2013,mai tii minte ziua? :)(
iti reamintesc eu:e ziua in care tu si prietenii tai de drum m-ati facut clonat.......chiar,ei au ramas cu chilotii lui mititelu?
Unii au ramas... Ce sa zic? Eu m-am trezit. Mai greu dar.. Na
Am zis!!

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Mar 2024, 16:14

manex scrie:
06 Mar 2024, 15:33
iuli scrie:
06 Mar 2024, 12:27
manex scrie:
05 Mar 2024, 20:52
Meci in care efm nu va avea scrupule. Se comporta ca o echipa mica. Trebuie sa batem pentru ca altfel inca jumande an se vor hrani cu o posibila victorie.
Practic jucam acasa, asa ca nu vad motive pentru care sa nu castigam. Suntem peste ei la toate capitolele.
De un lucru mi-e teama:de Nicolo! A stiut tot timpul la primele meciuri sa isi motiveze jucatorii.
Ai nostri nubstiu cata motivare mai au nevoie:sunt datori!!
23 noiembrie 2013,mai tii minte ziua? :)(
iti reamintesc eu:e ziua in care tu si prietenii tai de drum m-ati facut clonat.......chiar,ei au ramas cu chilotii lui mititelu?
Unii au ramas... Ce sa zic? Eu m-am trezit. Mai greu dar.. Na
hai ca poate mai vedem un meci impreuna..... :)( ucv
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 06 Mar 2024, 16:30

fabius_2014 scrie:
06 Mar 2024, 15:17
Asa cum este bulgarul, cu cel mai surprinzator prim 11, cu traducatoarea aia care gaseste amuzant tot ce spune el, cu alegerile de tip Blesa, mie tot imi place si m-as risca cu el in continuare. Nu se face o lucratura si mai ales nu se face cu cireada booveana.
Nu se fac cu booveniu? Cu radoi uitam ce au făcut chiar cu efm?

Scrie răspuns