Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum începem play-off-ul?

- cu o victorie după un joc solid
3
14%
- cu o victorie chinuită/norocoasă
7
33%
- cu un egal
6
29%
- cu o înfrângere
5
24%
 
Total votes: 21

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 16 Mar 2024, 23:06

marius_vl scrie:s-a trezit rejele blatist să sune el la Digi să îl certe pe Rotaru că nu a zis nimic de echipa lui mare campioană !! incredibil
Era mort de beat.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Mar 2024, 23:08

cât tupeu jegos are acest reje blatist, care ceartă el pe toată lumea și da el lecții la toată lumea! marș mă infectule, cu arbitrajele tale mizere care te țin în spate

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Mar 2024, 23:12

ASTA E ȘTIINȚA!! Acum 2 luni mulți cântau prohodul de play-out. Acum suntem la o victorie distanță de lupta la titlu.
Nu comentez și nu critic azi, doar visez. Visul ăla frumos, CEL mai frumos!!

ucv

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 16 Mar 2024, 23:13

gogu2005 scrie:
16 Mar 2024, 23:00
Mă [cenzurat] pe Hagi, Crăciunescu, Geambașu și să le iau familiile pe kardan.
Incredibila interventia lui Hagi, si idiotii aia nu au fost in stare sa il lamureasca…eu cred ca Rotaru a mentionat Rapid si CFR pentru ca astea 2 au fost constant peste noi in clasamant, inclusiv la intrarea in playoff. Cred ca in 5 minute de interventie a zis de 7,8 ori ca ne-a batut de 2 ori in campionatul regulat. Ofticos om…si de cand a aparut in peisaj si nevertebratul de finu’so mi se pare una din cele mai antipatice echipe.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 16 Mar 2024, 23:15

Asta turbeaza in primul rand pentru ca au inceput sa apara si alte academii bune prin tara si nu mai balesc toti parintii sa isi duca copiii la el in camp.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mar 2024, 23:17

Geronimo scrie:
16 Mar 2024, 23:06
marius_vl scrie:s-a trezit rejele blatist să sune el la Digi să îl certe pe Rotaru că nu a zis nimic de echipa lui mare campioană !! incredibil
Era mort de beat.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Asa cred si eu. Omul a dezvoltat un cult al personalitatii si cand bea nu se mai abtine.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 16 Mar 2024, 23:19

E atat de [cenzurat] ca nu intelege nimic. Noi ne luptam cu cfr si rapid pentru locul 3, ca locul 2 e al lui. Pai cine poate sa-l depaseasca pe el?! :-) :-) :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Mar 2024, 23:22

Baaaa!!! Baaaaaa! Voi va dati seama?
Am zis!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 17 Mar 2024, 00:48

Am fost la un pas sa scăpăm de jegosul asta și cumnatu-su

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 17 Mar 2024, 01:50

Victorie excelentă!!! bravooo!
Penibilă, hilară și caraghioasă intervenția "regelui" aflat în stare de ebrietate, căruia alcoolul îi potențează paranoia.... Nu mă puteam abține să nu râd cum nea Crăciunescu îl calma, spunându-i să nu fie supărat.

**** și lui mutu, care ne-a zis csu și a amintit că cfr a avut ghinion și în sezonul regulat și a pierdut. Păi măi cocalar, acre ai tras pe nas, normal că a pierdut, pentru că CFR nu a jucat cu fc mititelu, ci cu Universitatea Craiova!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Mar 2024, 04:40

Daca se vor rezultate mai bune, problemele mari din prima repriza trebuie rezolvate. Imi aduc aminte de un corner in prima repriza, min. 8 - cind CFR a trimis pe poarta si a respins Popescu. La acel corner erau clujeni absolut nemarcati in careul nostru (adica nimeni nu-i deranja pe o raza de de vreo 6-7 metri), plus nimeni pe linia portii la prima sau a doua bara. Catastrofal ! De aia nu avem "constanta" - ca asemenea atitudini superficiale si neprofesioniste sint parte din exprimarea echipei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Mar 2024, 04:56

Freestate scrie:
16 Mar 2024, 22:41
Badelj ...e bun pentru Anglia
Calma, calma...Sa ne amintim de faza cind Popescu scoata mingea aia de la Birligea din vinclu. Mingea trece pe linga Badelj aflet la 3 m de linia portii - daca vrei sa joci in Anglia mingea nu trece pe linga tine acolo. Da - a fost o pozitie dificila, dar daca vorbim de Premier League pretentiile sint foarte mari.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 17 Mar 2024, 05:57

Ce sa mai Bobby, am fi chiar prosti sa ne bucuram.
Tu ai dreptate cu ce spui, dar man, ia si tu o pauza de la grijile astea si incearca sa vezi lucrurile bune, doar rezultatul conteaza 🤓

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 17 Mar 2024, 06:07

Terminai de citit articolul lui Staicu, ai zice ca ii pare si rau ca am castigat.
Eu nu inteleg atata negativism, iar la Staicu e de-a dreptul rautate sa spui ca Ilie l-a calcat pe Markovici pe gamba parca pentru a-l trezi. Pe bune, asta gasesti sa spui? Putea sa ii faca ruptura de tibie si peroneu si sa il termine, bine ca e Marko mai ciolanos.
O zi proasta de tot aia in care bate echipa ta in deplasare si incepi sa speri din nou, trebuie inabusite orice ganduri pozitive, asa Cosmine, nu te lasa, asta e rolul presei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Mar 2024, 06:18

Paul scrie:
17 Mar 2024, 05:57
Ce sa mai Bobby, am fi chiar prosti sa ne bucuram.
Tu ai dreptate cu ce spui, dar man, ia si tu o pauza de la grijile astea si incearca sa vezi lucrurile bune, doar rezultatul conteaza 🤓
Primul meu mesaj pe acest topic a fost de felicitare pentru jucatori, antrenori si fanii aflati acolo.

Dar exista probleme structurale la aceasta echipa, de atitudine (jucam doar o repriza), de organizare a jocului (ne aparam mai prost decit pe vremea lui Papi), de responsabilizare a unor jucatori, etc. care nu par a fi rezolvate. Eu nu pot sa ma mint.

Imi aduc aminte cum Ivan a facut doua faulturi de penalty in repriza a doua - n-am vazut de mult asa ceva.

Daca adversarii rateaza si noi marcam - putem cistiga. Mi-as dori sa devenim o echipa care poate domina jocul - cu adevarat sa fie mai buna decit adversarii. Promit sa imi pun cenusa in cap daca vom cistiga cele 12 meciuri ramase (9 de campionat, 3 de cupa) oricit de prost ne-am apara :laughing:

Scrie răspuns