Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm forma excelentă și devenim principala contracandidata la titlu?

- batem rapidul și intrăm în lupta la titlu
14
61%
- batem rapidul, dar la titlu nu mai sunt șanse
3
13%
- facem egal
4
17%
- pierdem
2
9%
 
Total votes: 23

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Mar 2024, 17:07

Sâmbătă, 30 martie, întâlnim rapidul intr-un meci pe care dacă îl câștigam eu zic ca suntem favoriți măcar la locul 2.
Moralul e la culmi nemaivăzute cel puțin din primăvara anului 2022 după victorie la fcsb și victorie acasă cu cfr în minutul 90+6.
Jocul mi se pare din ce în ce mai convingător, Mitriță are o forma de senzație, Baiaram găsește cumva să marcheze meci de meci, Maldonado e stâlp, Houri în urma lui Mitri, Anzor se integrează din ce în ce mai bine și arată personalitate și creativitate, Popescu din nou la forma pe care o știam acum jumătate de an. Petev pare că știe cum să țină vestiarul, ceea ce mi se pare fantastic în condițiile oprobriului la care a fost supus în iarnă și rezultatele alea slăbănog-rahitice de până acum o lună.
Dincolo, rapidul a pierdut din turație după scandalul cu tortele și a luat-o pe coajă de la farul pe teren propriu :)( oricum, jocul lor nu m-a impresionat nici măcar în victoria 4-0 cu oile, pur și simplu nu pot să îi consider o echipă de temut.

A venit primăvara, vom fi pe locul 2 la ora meciului, context ideal pentru un sold-out. Totuși, cred mai degrabă la un 23-25.000 de suflete prezente la meci.

Predicția mea: victorie la unul sau trei goluri diferență.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 18 Mar 2024, 22:12

după meciul ăsta avem la 3 zile distanță semifinala cu Oțelul, iar apoi după încă 3 zile meciul cu oile! avem două săptămâni să ne hotărâm ce vrem de la finalul ăsta de sezon, pt că riscăm să ratăm din nou Europa dacă alergăm iar după doi iepuri! Personal aș vrea să jucăm în cupă cu Soiri, Silva, Zajkov, Ndong, Kozulj, Danciu, Cîmpanu, Koljic, Blesa!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 18 Mar 2024, 22:25

marius_vl scrie:
18 Mar 2024, 22:12
după meciul ăsta avem la 3 zile distanță semifinala cu Oțelul, iar apoi după încă 3 zile meciul cu oile! avem două săptămâni să ne hotărâm ce vrem de la finalul ăsta de sezon, pt că riscăm să ratăm din nou Europa dacă alergăm iar după doi iepuri! Personal aș vrea să jucăm în cupă cu Soiri, Silva, Zajkov, Ndong, Kozulj, Danciu, Cîmpanu, Koljic, Blesa!
De acord, macar sa intram cu rezervele de la care avem insa asteptari si chiar pretentii, si la o adica sa intre titularii daca pare ca vom fi eliminati.
Eu nu as sacrifica cupa fara nicio lupta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 18 Mar 2024, 22:29

Refuz să cred că jucând pe Oblemenco și sfertul cu oțelul și semifinala cu învingătoarea dintre Sibiu și U Cluj, adică toate echipe de playout, nu am putea câștiga chiar și cu rezervele

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 19 Mar 2024, 03:06

marius_vl scrie:
18 Mar 2024, 22:29
Refuz să cred că jucând pe Oblemenco și sfertul cu oțelul și semifinala cu învingătoarea dintre Sibiu și U Cluj, adică toate echipe de playout, nu am putea câștiga chiar și cu rezervele
Pai rezervele noastre n-au batut nici macar pe Tunari in cupa, aflata la retrogradare in liga 2.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 19 Mar 2024, 05:23

Asa este, dar acolo am jucat pe un camp de cartofi absolut sinistru, pe care nu puteai sa avansezi cu mingea la picior sau sa dai o pasa pe jos ca sarea mingea ca din coltul mesei.
Nu vreau sa spun ca am jucat bine, ci ca probabil la fel ar fi jucat si titularii, care tot ca rezervele s-ar fi “facut de ras” in santurile de pe teren. Cred ca orice echipa decenta care nu joaca in conditiile astea si nu se pregateste pe un teren arabil care doar ce a fost arat, la fel s-ar fi facut de ras.
In schimb pe Oblemenco ar fi altceva, si am avea de ce sa avem asteptari si pretentii de la rezervele noastre.
Eu sunt de parere ca Ndong si Soiri nu merita sa faca tusa la modul asta, e pacat de ei si ar trebui sa se gaseasca o solutie ca ei sa joace, macar ca schimbari, sunt totusi 5 schimbari intr-un meci. Ca nu cred ca ne permitem, sau ca e bine si pentru ei sa joace 3 meciuri pe an in cupa si asta sa fie tot.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 20 Mar 2024, 17:57

https://www.fanatik.ro/nasul-lui-bocciu ... i-20639423
Foarte tare articolul, cică ar fi meciul nostru cu rapid aranjat sa batem 4 1! Așa să dea Domnu sa fie!
:))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 20 Mar 2024, 18:19

Au ceva "stancutele din Julesti" din personalitatea papucarilor nespalati de la Booveni. Abereaza la greu ambele grupuri care se aseamana mult la si culoarea pielii. Unii au pielea din nastere altii si-au pudrat-o la camp. :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 20 Mar 2024, 20:41

Meciul este dupa o pauza lunga. Toata lumea ne ia in serios dupa ce am batut CFR. Cred ca o sa fie egal.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 21 Mar 2024, 00:08

Bobby scrie:
19 Mar 2024, 03:06
marius_vl scrie:
18 Mar 2024, 22:29
Refuz să cred că jucând pe Oblemenco și sfertul cu oțelul și semifinala cu învingătoarea dintre Sibiu și U Cluj, adică toate echipe de playout, nu am putea câștiga chiar și cu rezervele
Pai rezervele noastre n-au batut nici macar pe Tunari in cupa, aflata la retrogradare in liga 2.
A fost ceva necurat in meciul cu Tunari. Am fost la meci si senzatia mea a fost ca puteam juca 1 an cu ei si nu le dadeam gol. Ceva.... Antrenorul a vrut sa le arate ca-s prosti, jucatorii ca antrenorul e prost...
Despre meciul de pe 30...suntem pe val cu sanse reale de loc 2. Daar, aici vibe dar-ul meu: ne-am imoiedicat de fiecare data cand puteam realiza ceva. Sper sa fininvatat si ei din atatea esecuri in meciuri capitale
Era bine daca nu era pauza..
Sper la ps plina sau macar jumatate. Mi-e dor sa vad un stadion asa cum trebuie.
Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 25 Mar 2024, 11:48

vom avea mari probleme in aparare in meciul asta, daca Bancu si Screciu vor fi indisponibili!
Maldonado daca nu a jucat in meciul oficial cu Costa Rica, banuiesc ca din cauza unei suspendari, cred ca a fost chemat la lot pt a juca in amicalul cu El Salvador, care se va juca miercuri noapte, deci probabil pana vineri nu ajunge la Craiova, daca ajunge si atunci, deci slabe sperante sa intre titular!
Ndong probabil va juca in seara asta impotriva Capului Verde si mi-e greu sa cred ca ajunge in Craiova pana miercuri-joi incolo, deci va fi o mare problema si la el sa fie 100% pt sambata seara...
In schimb ma astept ca linia de mijloc sa manance gazonul la meciul asta, in afara lui Baiaram si a lui Anzor, toti mijlocasii nostri au ramas acasa, s-au putut odihni si incarca bateriile in liniste

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de lory69 » 25 Mar 2024, 19:01

Eu imi pun o intrebare....de ce Bancu a plecat deabia vineri din cantonamentul nationalei?Daca se stia ca trebuie sa se opereze,o facea de luni-marti si astfel era deja recuperat pt meciul cu Rapid.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 25 Mar 2024, 21:49

Dar voi ce ziceti de aberatia de cerere a crapizilor sa le dam peluza sud?
Am zis!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de gogu2005 » 26 Mar 2024, 10:23

O să le dăm fix phulaaa, mai ales după stenogramele publicate azi.
Bila aia de grăsime din ferentari ajunsă șef de galerie punea presiune pe firma de pază să dezbrace suporterii U Craiova și să le facă control la sânge pt că așa voia [*****] lui.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanatic16 » 26 Mar 2024, 11:48

Mwie rapid și mwie peluza nord rapid

Scrie răspuns