Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm forma excelentă și devenim principala contracandidata la titlu?

- batem rapidul și intrăm în lupta la titlu
14
61%
- batem rapidul, dar la titlu nu mai sunt șanse
3
13%
- facem egal
4
17%
- pierdem
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de csm310 » 31 Mar 2024, 10:39

R.E.N. scrie:
30 Mar 2024, 23:42
Baaaaaaaaa am mai castigat vreodata un derby asa?? Revenind, cu om in minus?? Un meci atat de important??? Bai cum se bucurau Cretu si Vladoiu dupa dueluri castigate in margine!! Cu cat nerv a putut sa joace Mitrita!! Cu atitudinea asta, la cat talent are, muta muntii!! Incredibil!!!

Ndong ce jucator! Badelj!! Bai cat s-au ccacat toti pe ei ca nu luam noi ceva bun din spatiul ex iugoslav!

Ivan a reinceput sa joace! Baiaram!

Suntem in echipa completa, avem antrenor, trebuie sa continuam asa!

usteag usteag usteag
Chiar cu Rapid am castigat in playoff-ul trecut, pe Giulesti, in 10 oameni :) si am revenit de 2 ori atunci

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2509
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 31 Mar 2024, 11:32

daca Mitrita nu e luat la Euro cred ca ar fi cea mai mare nedreptate facuta unui jucator roman de la Dobrin incoace, de la mondialul din 70!
Nu pot sa concep ca Iedi ar indrazni sa se pise pe acest minunat jucator, un lider adevarat, un capitan adevarat, un oltean adevarat!
Piticul nostru drag cu o inima mare cat stadionul nostru

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de u2blue » 31 Mar 2024, 11:44

Merci bun. Mitrita MVP. Si nu de la Craiova ... din campionat. Mie mi-a placut si apararea. Sa bage acelasi nerv si cu fcsb. Daca mai castigam in row inca 3 meciuri putem vorbi de campionat. Deocamdata avem gen 5% sanse ... prea multe puncte pierdute aiurea.
Obiectivul 1 ramane cupa.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de manex » 31 Mar 2024, 12:36

R.E.N. scrie:
30 Mar 2024, 23:52
Cum a fost atmosfera pe stadion? Am vazut meciul pe telefon pe mut in masina :-D :-D
A fost.... Asa cum ti-o închipui :prima repriza am cam fost dominati sonor, eu eram la t 2, in dreptul lui 16 si poate eram mai aproape de ei. Dupa golul lor, culmea, nu simteam in tribune vibeul ala negativ. Au fost 2 tentative la o pasa inapoi si o pasa gresita, dar s-au potolit f repede. Dupa golul 1 in schimb... Ca in vemurile bune. S-a cantat tare, inclusiv t2 a reactionat mai bine.
La final jucatorii au urcat in peluza si au cantat cu galeria care le-a cantat "cinste lor, cinste lor".
Asta poate fi primul pas pentru ca jucatorii sa simta cu adevărat dragostea oamenilor. Si mai ales sa se simta sustinutinsi cand e mai greu. Iar aseara a fost super greu, cu minutele de dupa golul 2 care treceau ca anii.
Un meci cu incarcatura pozitiva, emotii.. Asta am simtit eu.
De remarcat ii remarc pe toti. Ca as greși daca as uita pe careva.
Am zis!!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Stefan.. » 31 Mar 2024, 12:49

Mitrita altruistul, impecabil. Petev se pare ca îl titularireaza pe Mateiu doar pentru a-i arata lui Rotaru ce acesta (nu) poate. Introducerea lui Anzor a avut dublu impact: mijlocașul de legătură de care echipa avea nevoie și descatusarea lui Cretu la locul potrivit. Încă ceva. Am avut, prin rotatie, doi fundași stânga de ispravă: Căpățînă și Vasilică. Dacă tot se încăpățânează, lui Bancu i-ar sta mult mai eficient în afara echipei. Ne-a disperat cu gafele din apărare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Mar 2024, 18:02

Felicitari echipei, antrenorilor si fanilor prezenti la stadion. Am invins un club aflat peste noi la multe capitole. Lupta la podium e dura de cind a ajuns Sucu la Rapid. Concurenta acerba la virf ma bucura.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 739
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de FreakBoy » 31 Mar 2024, 19:22

Bobby scrie:
31 Mar 2024, 18:02
Felicitari echipei, antrenorilor si fanilor prezenti la stadion. Am invins un club aflat peste noi la multe capitole. Lupta la podium e dura de cind a ajuns Sucu la Rapid. Concurenta acerba la virf ma bucura.
E peste noi doar în ochii tai. Rămân felicitările...
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 513
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanUCV » 31 Mar 2024, 22:35

sorinyki scrie:
sorinyki scrie:
30 Mar 2024, 22:15
Asta a fost istoria meciului. La meciurile cu miza suntem praf
Îmi cer scuze pt lipsa de încredere! :))))
bravo..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 31 Mar 2024, 23:15

FreakBoy scrie:
31 Mar 2024, 19:22
Bobby scrie:
31 Mar 2024, 18:02
Felicitari echipei, antrenorilor si fanilor prezenti la stadion. Am invins un club aflat peste noi la multe capitole. Lupta la podium e dura de cind a ajuns Sucu la Rapid. Concurenta acerba la virf ma bucura.
E peste noi doar în ochii tai. Rămân felicitările...
Un scriitor spunea recent ca exista 8 miliarde de definitii ale cuvintelor dragoste, prietenie, onestitate, comunicare etc. pe planeta asta. Fiecare om poate definit aceste concepte intr-un mod personal.

Totusi, eu cred ca Rapid este peste noi la citeva capitole :

-mi se pare ca lotul lor este mai echilibrat si valoros;
- au conducere de club cu ceva competenta in domeniu;
- mi se pare ca au si un pic de scouting;
- proprietarul lor pare un tip cu multi, multi bani si cu bussinesuri la vedere;
- ei fac investitii si infrastructura pentru copii si juniori in Bucuresti si in tara din banii lui Sucu.

Etc.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 01 Apr 2024, 05:59

Vreau sa atrag inca o data atentia asupra modului dezastruos in care se apara echipa la cornere. Cu Rapid, din cornerele adversarilor au iesit : un gol, ocazia uriasa a lui Rahmani, plus inca o ocazie mare a lui Cristea. 3 cornere - un gol primit si doua ocazii uriase.

In meciul precedent de la Cluj, CFR a marcat din corner, la alt corner a fost bara (Bancu aproape de autogol atunci), plus inca 1-2 ocazii mari din alte cornere.

Daca echipa nu este mai bine atrenata si asezata in teren la aceste faze fixe, o vom lua in barba in curind.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Bobby » 01 Apr 2024, 06:01

fabius_2014 scrie:
31 Mar 2024, 00:05
Cei care cunosc fotbal, ati vazut cum a jucat Anzor ?

5 milioane a bagat Sucu in transferuri si uite ce rezultate are. Ce laudat era pe-aici Sucu pentru transferurile facute si ...
Pai sa nu facem comparatia la un meci. Sa o facem peste 2 luni, peste 6-7 luni, peste un an, peste doi, peste trei...Fotbalul e maraton, nu sprint.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Apr 2024, 09:24

Bobby scrie:
01 Apr 2024, 06:01
fabius_2014 scrie:
31 Mar 2024, 00:05
Cei care cunosc fotbal, ati vazut cum a jucat Anzor ?

5 milioane a bagat Sucu in transferuri si uite ce rezultate are. Ce laudat era pe-aici Sucu pentru transferurile facute si ...
Pai sa nu facem comparatia la un meci. Sa o facem peste 2 luni, peste 6-7 luni, peste un an, peste doi, peste trei...Fotbalul e maraton, nu sprint.
Sa nu facem comparația la un meci, dar pe Maldonado l-ai făcut albie după 2 săptămâni de la venire.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de R.E.N. » 01 Apr 2024, 12:20

manex scrie:
31 Mar 2024, 12:36
R.E.N. scrie:
30 Mar 2024, 23:52
Cum a fost atmosfera pe stadion? Am vazut meciul pe telefon pe mut in masina :-D :-D
A fost.... Asa cum ti-o închipui :prima repriza am cam fost dominati sonor, eu eram la t 2, in dreptul lui 16 si poate eram mai aproape de ei. Dupa golul lor, culmea, nu simteam in tribune vibeul ala negativ. Au fost 2 tentative la o pasa inapoi si o pasa gresita, dar s-au potolit f repede. Dupa golul 1 in schimb... Ca in vemurile bune. S-a cantat tare, inclusiv t2 a reactionat mai bine.
La final jucatorii au urcat in peluza si au cantat cu galeria care le-a cantat "cinste lor, cinste lor".
Asta poate fi primul pas pentru ca jucatorii sa simta cu adevărat dragostea oamenilor. Si mai ales sa se simta sustinutinsi cand e mai greu. Iar aseara a fost super greu, cu minutele de dupa golul 2 care treceau ca anii.
Un meci cu incarcatura pozitiva, emotii.. Asta am simtit eu.
De remarcat ii remarc pe toti. Ca as greși daca as uita pe careva.
Mersi!! ucv

Ma bucur foarte mult! Cred ca asa isi dau seama ca lumea o sa fie cu ei mereu daca ii vede ca se straduiesc, si lumea isi da seama ca sunt ai nostri si trebuie sa-i incurajeze. Dupa meciurile astea pe care le-am castigat prin lupta, prin numarul de dueluri castigate si prin altruism (bravo Mitrita!!) cred ca baietii au invatat ceva important.

Sper sa fiti iar cateva mii pe arena nationala ucv si sa fim fericiti dupa meci!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de R.E.N. » 01 Apr 2024, 12:22

Bobby scrie:
01 Apr 2024, 06:01
fabius_2014 scrie:
31 Mar 2024, 00:05
Cei care cunosc fotbal, ati vazut cum a jucat Anzor ?

5 milioane a bagat Sucu in transferuri si uite ce rezultate are. Ce laudat era pe-aici Sucu pentru transferurile facute si ...
Pai sa nu facem comparatia la un meci. Sa o facem peste 2 luni, peste 6-7 luni, peste un an, peste doi, peste trei...Fotbalul e maraton, nu sprint.
Bobby, vezi ca Anzor joaca bine nu de meciul asta, ci de vreo doua luni. I-au trebuit cateva meciuri de adaptare. La fel si lui Maldonado.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3527
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2 Play-off. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Freestate » 01 Apr 2024, 19:45

Bobby e mai nihilist din fire, el e un simplu calator ... nu traieste, nu viseaza, nu moare. :)(

Scrie răspuns