Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%
 
Total votes: 24

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 31 Mar 2024, 14:53

A devenit sport extrem să vezi meciurile Științei din postura de suporter. Când te aștepți mai puțin băieții fac pe dr*cu-n patru și întorc toți sorții posibili și imposibili în direcția unei victorii nesperate. Cu fcu, cfr și rapid am prestat jocuri unul mai anost ca altul în prima repriza, ca mai apoi să intre ca niște Panzere în Ardeni peste adversari, în special după minutele 50-55. Probabil e și mâna lui Petev, care invariabil începe cu un prim unsprezece îndoielnic ca ulterior să facă schimbări inspirate.

Cu otelul, echipa modestă, cred că vom vedea la lucru niște rezerve consacrate, poate chiar Soiri, dar nu cumva să ne vedem cu sacii în căruță!

Predicția mea: victorie la 2 goluri diferență.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Apr 2024, 21:27

https://www.entertix.ro/bilete/21826/un ... aiova.html

Veniți de luați bilete! S-au vândut extrem de puține. În ritmul ăsta vom fi sub 10.000.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1665
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de R.E.N. » 01 Apr 2024, 21:34

Nu se poate sa fie mai putin de 15000 dupa ultimele meciuri. Nu e voie!

Cred ca ar fi timpul sa-i vedem la treaba pe Soiri, Ndong, Kozulj si pe atacantul al carui nume l-am si uitat de cat de mult a jucat. Cred ca o sa intre toti cu pofta sa arate ce pot. In special Soiri.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Dany » 01 Apr 2024, 21:51

Probabil maxim 10000 de spectatori, deși este un meci extrem de important pentru noi!
Sper sa castigam fără probleme și as vrea sa batem duminică la fcsb chiar dacă nu vom câștiga campionatul.
Ar trebui sa jucam fără presiune cu fcsb.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 01 Apr 2024, 22:05

Eu aș schimba maxim 3 jucători din meciul cu rapid. Trebuie să fim atenți, abia dacă avem un 2/3-0 la pauză putem baga rezervele.
Dacă intram cu prea multe rezerve riscam sa ne trezim cu vreun 0-0 în minutul 70 și e periculos. Cupa e de importanță capitală.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3006
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 01 Apr 2024, 22:06

Lumea mai si munceste in cursul saptamanii. Pai noi tinem pib-ul global. :-)
Meci extrem de dificil. Otelul joaca bine in deplasare.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 161
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de BogdanWick8 » 02 Apr 2024, 08:43

O sa se vanda multe bilete inainte de meci cu o ora, deoarece e in timpul saptamanii si multi oameni inca nu stiu sigur daca pot ajunge la meci, o sa fim 12.000

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9830
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de manex » 02 Apr 2024, 19:40

Trebuie ca noile achizitii sa joace in meciul asta. Neaparat. Si trebuie sa demonstreze ca ne pot ajuta.
Meciul va fi asa cum ni-l vom face:daca o lalaim... Ni-l facem greu. Daca vom juca precum echipa care a fooutut toate pronosticurile si discutiile si speranțele unora in ultimele etape.. Atunci ar trebui sa ii calcam in picioare. Nu va fi usor...
Am zis!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 745
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de FreakBoy » 02 Apr 2024, 20:42

Eu prefer sa jucam cu prima echipa și sper sa între concentrați 100%. Am avut atâtea surprize în cupa, nu e momentul sa avem una acum.
I N I M I T A B I L I

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1973
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de lory69 » 02 Apr 2024, 20:59

Uite ce pateste cfr-ul.....e eliminata de Corvinul!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3576
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 02 Apr 2024, 21:06

Joaca Corvinul ... zici ca sunt pe bomboane si in transa !
Cred ca nu mai prind astia asa un meci si un CFR atat de slab !!!
Sper sa fie ca Sibiul din 2018 sa joace finala, sper impotriva noastra.
Ar fi vreuna sa facem finala cu caii...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1973
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de lory69 » 02 Apr 2024, 21:13

Chiar daca se califica caii maine,daca joaca la Hunedoara semifinala,ii sparg astia.Mananca jar cand joaca acasa.....

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3006
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 02 Apr 2024, 21:20

Si uite cum, joi seara, stau cu emotii puternice...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2179
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 02 Apr 2024, 22:20

As folosi niște cuvinte nepotrivite, dar nu înțeleg care e atitudinea suporterilor care tratează cu indiferenta cupa dar se îngrămădesc cu rivale din București în meciuri normale de campionat, parca au mintea în ceață.
Fraților, 25 de ani orașul ăsta nu a văzut un trofeu și voi faceți nazuri la Cupa, nu înțeleg atitudinea asta, ar fi trebuit sa fim poimâine mai mulți decât cu Rapid. Aceeași situație urata și în iarna când cu CFR am fost 14 mii și 3 zile după cu farul în cupa era stadionul pustiu, nici 5 mii nu eram...
Nu știu ce își imaginează unii, ca după 2 meciuri cu mult bulan si un joc la voia întâmplării, dar câștigate mai ales datorită atitudinii nemaivăzute de ani, luam titlul, iar apoi în cazul unei eliminări din cupa doamne ferește ar blama echipa din fața TV ului, ca pentru ei a fost suficient sa vina de 2 ori pe an cu fcsb și rapid.
Urât, urât, ora nu e o scuza, în 2018 marțea la ora 17 am fost 25 de mii cu dinamo în cupa.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 953
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de robertc » 02 Apr 2024, 22:26

fanatic16 scrie:
02 Apr 2024, 22:20
As folosi niște cuvinte nepotrivite, dar nu înțeleg care e atitudinea suporterilor care tratează cu indiferenta cupa dar se îngrămădesc cu rivale din București în meciuri normale de campionat, parca au mintea în ceață.
Fraților, 25 de ani orașul ăsta nu a văzut un trofeu și voi faceți nazuri la Cupa, nu înțeleg atitudinea asta, ar fi trebuit sa fim mâine mai mulți decât cu Rapid. Aceeași situație urata și în iarna când cu CFR am fost 14 mii și 3 zile după cu farul în cupa era stadionul pustiu, nici 5 mii nu eram...
Nu știu ce își imaginează unii, ca după 2 meciuri cu mult bulan si un joc la voia întâmplării luam titlul, iar apoi în cazul unei eliminări din cupa doamne ferește ar blama echipa din fața TV ului, ca pentru ei a fost suficient sa vina de 2 ori pe an cu fcsb și rapid.
Urât, urât, ora nu e o scuza, în 2018 marțea la ora 17 am fost 25 de mii cu dinamo în cupa.
Total de acord.

Scrie răspuns