Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%
 
Total votes: 24

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 10:37

Si cu alti antrenori ce am facut?! Toti antrenorii sunt singurii vinovati? Cu suma platita pe Alexandru-George se putea lua un jucator gen Man sau Olaru? Cat timp nea Mihai se uita pe fisele prezentate de Papura nu avem cum sa sarim peste nivelul actual.

Scouting-ul facut pe jucarorii straini e o catastrofa. Trebuie sa ai multa idiotenie in cap sa nu-ti dai seama ca ai o problema cu aducerea jucatorilor straini.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2152
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2024, 10:53

Dacă Reghecampf în ciuda celui mai bun fotbal jucat la noi a plătit cu postul pt ratarea cupei asa sa pățească și bulgarul care nici fotbal nu a produs de când e.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 10:55

Geronimo, ai uitat de Isfan :-D

Eu cred ca avem o problema mai mult cu aducerea jucatorilor romani. Macar pe Ndong, Anzor, si as zice si Soiri, i-au nimerit. La capitolul titulari romani transferati in ultimii 6 (SASE) ani ii avem pe Capatana si Cretu..

Cat timp o sa schimbam antrenorii de fiecare data cand jucatorii nostri se plictisesc sa alerge si uita fotbalul cand au si cand nu au chef, nu o sa reusim nimic notabil.

Sper ca dupa prohod urmeaza invierea :-D ucv

cosmin staicu esti o mizerie!

chiar nu inteleg ce vedeti la sumudica. Un titlu cu astra acum 6 ani? In rest scandal manele si mititei. Sinistru personaj.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Apr 2024, 11:05

fanatic16 scrie:
05 Apr 2024, 10:53
Dacă Reghecampf în ciuda celui mai bun fotbal jucat la noi a plătit cu postul pt ratarea cupei asa sa pățească și bulgarul care nici fotbal nu a produs de când e.
Cu reghecampf s-a tras linie după ultima etapă a sezonului.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 11:07

Ziceam de straini pentru ca se depun eforturi mai mari sa-i aducem.

Chiar uitasem de Isfan... Nu mai zic de numarul 9 care nu a reustit un sut pe poarta in ultimele 2 meciuri. Sunt suparat, daca nu era eliminata cfr nu as fi avut mari sperante...

Sper ca din vara sa nu mai vad "una coppia fidela" Cretu-Mateiu la mijlocul terenului.

Nea Mihai moare de grija lui gigel ca nu are numar 9 si solutie u21... de parca noi am avea.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 11:08

Iancu Magheru scrie:
fanatic16 scrie:
05 Apr 2024, 10:53
Dacă Reghecampf în ciuda celui mai bun fotbal jucat la noi a plătit cu postul pt ratarea cupei asa sa pățească și bulgarul care nici fotbal nu a produs de când e.
Cu reghecampf s-a tras linie după ultima etapă a sezonului.
Ce fel de linie? Din aia de "faina/creta"?
Acum o sa tragem o linie punctata.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Nea Marin » 05 Apr 2024, 11:48

Nu avem jucatori de 2 obiective pe sezon.
Antrenorul te duce pana la marginea careului, de accolo se vede valoarea individuala (proverb fotbalistic).
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2152
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2024, 12:03

Pe mine ma va bântui ceva timp cum o echipa cu jucători neplătiți la zi, antrenați printre cetățeni în Vatra Dornei pe alei pavate cu ciment crăpat ne-a dominat fizic, de ajunsesem sa nu mai putem lega 2 pase.
Dorinel e antrenor, și e singurul din campionat care și-a dat seama cum sa ne anihileze, punând în permanenta 3 jucători care sa îl păzească pe Mitrita și acoperind foarte bine zonele cu ceilalți.
Nici aia la rapid sau CFR nu au avut inteligenta sa facă treaba asta, vrei sa anihilezi Universitatea, pui 2 3 inși sa stea numai pe Mitrita sa fie umbra lui și la revedere.
Din păcate un antrenor cu disciplina și rigurozitatea lui Dorinel ar fi expulzat din Craiova după 3 antrenamente pt ca nea Mihai.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 12:23

fanatic16 scrie:
05 Apr 2024, 12:03
Pe mine ma va bântui ceva timp cum o echipa cu jucători neplătiți la zi, antrenați printre cetățeni în Vatra Dornei pe alei pavate cu ciment crăpat ne-a dominat fizic, de ajunsesem sa nu mai putem lega 2 pase.
Dorinel e antrenor, și e singurul din campionat care și-a dat seama cum sa ne anihileze, punând în permanenta 3 jucători care sa îl păzească pe Mitrita și acoperind foarte bine zonele cu ceilalți.
Nici aia la rapid sau CFR nu au avut inteligenta sa facă treaba asta, vrei sa anihilezi Universitatea, pui 2 3 inși sa stea numai pe Mitrita sa fie umbra lui și la revedere.
Din păcate un antrenor cu disciplina și rigurozitatea lui Dorinel ar fi expulzat din Craiova după 3 antrenamente pt ca nea Mihai.
Strategia lui Dorinel putea sa fie usor contracarata daca Mitrita in loc sa dribleze aia trei jucatori care il tineau reusea sa strecoare o pasa printre ei, si daca restul adormitilor s-ar fi trezit la viata si si-ar fi adus aminte ca au avut pretentii de nationala. Ivan si Baiaram au dormit in ghete, Cretu a inotat pe teren. Pe Mateiu, cand a primit o pasa buna si rapida de la Anzor, s-a urcat mingea ca veverita, vorba lui dragomir. Markovic, cu exceptia ocaziei, a parut in nota lui obisnuita de durere in pix. Ivan chiar a avut doua mingi bune in prima repriza, dar a vrut sa-si aduca aminte de ce il injura toata lumea. Asta e indolenta si suficienta, care se trateaza cu transferuri la ucluj sau chiajna, nu cu un alt antrenor de la care sa speram ca va reusi sa-i faca pe ai nostri sa joace fotbal in fiecare meci.

Cum meciurile cu cfr si rapid le-am castigat pentru ca am castigat dueluri si am alergat, meciul asta l-am pierdut pentru ca n-am mai facut asta. Eu nu cred ca e o chestie de noroc sau ghinion sa castigi sau sa pierzi 6-7 meciuri la rand.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3524
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 05 Apr 2024, 12:25

Parca a fost meciul cu Sepsi din finalul sezonului trecut...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2929
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fabius_2014 » 05 Apr 2024, 12:27

Ai nostri au intrat relaxati, convinsi ca o sa castige din talent. Dorinel nu ar rezista la Craiova mai mult de 5 etape pentru ca l-ar sapa jucatorii. Cine ii vede pe Mitrita si Baiaram facand faza defensiva si alergand 90 min.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2152
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2024, 12:33

Freestate scrie:
05 Apr 2024, 12:25
Parca a fost meciul cu Sepsi din finalul sezonului trecut...
Corect, suspecta lipsa de implicare și ocazii, măcinarea în gol, gol luat în ultimele minute

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Apr 2024, 12:40

Freestate scrie:
04 Apr 2024, 23:22
Da-o-n pvla mea ca m-am saturat ...aceeasi rata ciufulita, acelasi cap de gaina care imi pluteste in ciorba cu ochii bulbucati si ma priveste in timp ce incerc sa-l baga la fund mereu cu lingura.
Scoate-l frate !...arunca-l....Capul de Gaina din ciorba !
Mateiu si Cretu sunt...capul de gaina pentru cei care nu inteleg personificarile... :)(
Splendid, am râs 10 minute aseară la comentariul tău :laughing: :laughing:

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 642
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de White&Blue » 05 Apr 2024, 12:55

Nu avem jucatori nici macar de un prim 11...aseara am vazut meciul de la T2 si e cu totul alta experienta fata de TV sau peluza. Se vede mult mai bine asezarea si atitudinea jucatorilor in teren. Pentru mine e clar de ce Soiri e a treia varianta pe post si ca Ivan nu o sa ajunga niciodata un mare fotbalist chiar daca o sa mai aiba momente bune, pentru ca el nu are mentalitate, gandeste ca un copil de 5 ani, nu are pozitionare, nu vede cum o sa curga faza si tipa ca si cum ar fi impuscat la contacte banale. Din punctul meu de vedere oameni de prim 11 pot fi acum doar: Popescu, Lazar, Bancu, Ndong, Badelj, Maldonado, Capatana, Anzor, Screciu, Mitrita si poate Cretu pentru ca uneori imi place cum se duce direct spre poarta, si Baiaram pentru ca U21 si mai are sclipiri ocazionale. Restul sunt ok de rezerve sau trebuie scapat de ei. Legat de Maldonado, aseara l-am vazut mai bine datorita pozitionarii in stadion si mi se pare ca e exact ce ne trebuie acolo, chiar daca uneori risca destul de mult...si am observat ca e foarte apreciat si de T2.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 14:12

Stateam si ma gandeam, ca n-aveam ce face. Cred ca laudele pentru Dorinel si Galatz sunt exagerate, la fel si criticile noastre un pic. Galatz ce meciuri a avut in ultima luna? Cu ce presiune? Doua meciuri cu candidatii la retrogradare de la Iasi, un meci cu mititelu unde jucatorii pun de o rebeliune ca si-au dat seama in mare parte in ce cocina sunt, si un meci cu Sibiu, care le-a dat un 4-1 cinstit.

Pai dupa un asa program de relaxare, normal ca daca vii bine motivat intr-un meci cu noi, iti permiti sa fii laudat ca vai domne ce pregatire fizica. Noi venim dupa doua meciuri cu rapid unul cu cfr si unul cu mititelu, care mereu cu noi isi da veata. Nu zic ca asta scuza faptul ca nu i-am batut, zic sa fim mai ponderati cu marele Dorinel si vai ce gladiatori la Galatz, hai sa mergem toti la Vatra Dornei sa mancam urzici.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns