Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3589
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 05 Apr 2024, 21:07

Mitrita are glezna putin umflata. Screciu pare refacut dar nu va juca titular.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de manex » 05 Apr 2024, 21:09

Stand asa azi... Ma... Noi am jucat meciul asta sa il castigam. Dar nu am putut. Cine ii acuza de nesimtire nu stie ce vorbeste. Am jucat contra unei echipe croita sa nu piarda. Daca inscrie... Ok. Otelul e facuta doar sa nu ia gol. Daca noi nu avem mijloc e greu sa batem pe unii ca astia. Noi jucam frumos contra echipelor care vor sa castige.
Am zis!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Dany » 05 Apr 2024, 21:16

manex scrie:Stand asa azi... Ma... Noi am jucat meciul asta sa il castigam. Dar nu am putut. Cine ii acuza de nesimtire nu stie ce vorbeste. Am jucat contra unei echipe croita sa nu piarda. Daca inscrie... Ok. Otelul e facuta doar sa nu ia gol. Daca noi nu avem mijloc e greu sa batem pe unii ca astia. Noi jucam frumos contra echipelor care vor sa castige.
Normal ca am jucat sa castigam, însă parca aveam nevoie de mai multa determinare.
Mi s-a părut ca toți au fost obosiți.
Poate facem surpriza la fcsb.

Trimis de pe al meu SM-A346B folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de manex » 05 Apr 2024, 22:57

N-au putut... De la tv se vedea ca nubau solutii... Mai ales fizice
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 03:44

Geronimo scrie:
05 Apr 2024, 10:37
Si cu alti antrenori ce am facut?!
Pai doi antrenori straini au adus 3 trofee la Craiova, si inca un antrenor strain a fost la un pas de titlu.

Petev a avut un singur meci decisiv in 6 luni, cu o echipa de play out, si l-a pierdut acasa. Eject !

Si jucatorii sint responsabili, dar daca Petev nu credea ca jucatorii astia pot lua cupa, trebuia sa refuze contractul cu Craiova.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de JustME » 06 Apr 2024, 13:59

Bobby abea asteptai un pas gresit sa-i sari in cap lu Petev :-D nici nu vreau sa imi inchipui ce o sa fie pe internet daca pierdem si cu fcsb.

ziceti ca-i detestati pe becali si boovean pt comportamentul lor, unul critica jucatorii public dupa meciuri iar celalalt schimba antrenorii ca pe sosete, insa fix aceleasi metehne le aveti si voi. daca ar fi dupa managerii inchipuiti ai internetului am schimba antrenorul la 2,3 etape si lotul intre tur si retur.

ca idee Petev are 19 meciuri la Craiova si deja ati tras concluzia ca nu e bun. v-a luat 6 luni de zile sa il evaluati si sa iasa nasol pt bulgar (unora chiar mai putin). sincere felicitari, l ati face invidios chiar si pe boovean.

eu sper ca Rotaru sa fie mai stabil emotional si sa-l lase pe bulgar sa termine sezonul asta, macar atat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2024, 14:02

Bobby scrie:
Geronimo scrie:
05 Apr 2024, 10:37
Si cu alti antrenori ce am facut?!
Pai doi antrenori straini au adus 3 trofee la Craiova, si inca un antrenor strain a fost la un pas de titlu.

Petev a avut un singur meci decisiv in 6 luni, cu o echipa de play out, si l-a pierdut acasa. Eject !

Si jucatorii sint responsabili, dar daca Petev nu credea ca jucatorii astia pot lua cupa, trebuia sa refuze contractul cu Craiova.
Atunci sper sa prelungim cu Mateiu. E pacat sa plece in vara.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3589
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 06 Apr 2024, 14:59

Puschea pe limba ta, Jeronimou ! Stai potol acolo, nu-ti mai priesc carnaciorii ! :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2184
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 06 Apr 2024, 15:13

Bobby scrie:
06 Apr 2024, 03:44
Geronimo scrie:
05 Apr 2024, 10:37
Si cu alti antrenori ce am facut?!
Pai doi antrenori straini au adus 3 trofee la Craiova, si inca un antrenor strain a fost la un pas de titlu.

Petev a avut un singur meci decisiv in 6 luni, cu o echipa de play out, si l-a pierdut acasa. Eject !

Si jucatorii sint responsabili, dar daca Petev nu credea ca jucatorii astia pot lua cupa, trebuia sa refuze contractul cu Craiova.
Poate nu sunt mereu de acord cu tine în general dar de data asta îți dau dreptate, Petev și-a demonstrat limitele, mai bine îl lăsau pe rudimentarul Neagoe ca nu era vreo diferența, ba chiar cu el dominam clar echipele din playoff dar ne lipsea finalizarea :))
Oricum, nu exista termen de comparație în opinia mea între grec și Petev, pai Ouzonidis din 2 3 meciuri aranajase apărarea impecabil, am avut cea mai buna apărare a sezonului regulat cu el! Adică bun, dacă filozofia ta ca antrenor nu e una ofensiva, atunci am pretenția de la tine sa organizezi perfect apărarea și contraatacul, ceea ce grecul a făcut foarte bine, cât a fost lăsat sa lucreze pana l-au săpat prin playoff cu sepsi și clinceni, unde a zis la interviu :știu de ce echipa nu joaca ce le cer eu dar nu pot spune public!
Ori Petev nici ofensiv nu excelează iar defensiv suntem f slabi, fiind singura echipa de liga 1 ce a încasat gol în fiecare meci din ultimele 16 etape!!!
Așadar, dacă Ouzonidis fără cantonament, fără pilonii echipei ce se bătuse la titlu cu un an înainte, Koljic și Mihăilă, a venit în februarie și a luat 2 trofee și locul 3 plus victorie tur retur cu fcsb în playoff, și a sfârșit dat afara, atunci cu Petev de ce am avea răbdare mai mult de finalul sezonului?
Nea Mihai zicea când l-a dat afara pe grec ca nu din cauza rezultatelor a făcut-o, ci din cauza jocului defensiv. Pai bai patroane, cu bulgarul nu știe nimeni ce tactica avem, lăsăm la voia întâmplării orice meci și în afara de multa alergatura și sclipirile lui Mitrita nu excelam la nimic!
Singurul antrenor care a atins fotbalul atât de dorit de suporteri și patron, Reghecampf, a fost mazilit de Rotaru pt ca pierdut semifinale cu sepsi în cupa, iar apoi când omul a revenit și-a luat revanșa lăsându-l pe Mihaie cu ochii în soare. Deși e imoral, Reghecampf e chit cu rotaru acum la tras clapa.
Dacă deja o dam și pe fineturi, grecul învățase romana în 3 luni și Petev după juma de an nu ne vorbește nici în engleza, decât f rar în deplasare dacă o uita acasă pe traducatoarea aia senila.
Din păcate, asta e situația, totul sta în mâinile jucătorilor pt ca antrenorul nu vine cu nicio tactica, niciun plan, nimic!
Singurul capitol unde excelează Petev e motivarea, asta ar fi nedrept sa nu recunosc. Însă nu poți face treaba doar cu motivare și heirup fără tactica și organizare!!!
Suntem ca în povestea cu lupul, după n antrenori buni dați afară pe nedrept, am ajuns acum sa cerem sa rămână fix cel mai slab de pana acum (ma rog, după balint dar nu îl pun la socoteala ca a stat 5 meciuri)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 20:34

JustME scrie:
06 Apr 2024, 13:59
Bobby abea asteptai un pas gresit sa-i sari in cap lu Petev :-D nici nu vreau sa imi inchipui ce o sa fie pe internet daca pierdem si cu fcsb.

ziceti ca-i detestati pe becali si boovean pt comportamentul lor, unul critica jucatorii public dupa meciuri iar celalalt schimba antrenorii ca pe sosete, insa fix aceleasi metehne le aveti si voi. daca ar fi dupa managerii inchipuiti ai internetului am schimba antrenorul la 2,3 etape si lotul intre tur si retur.

ca idee Petev are 19 meciuri la Craiova si deja ati tras concluzia ca nu e bun. v-a luat 6 luni de zile sa il evaluati si sa iasa nasol pt bulgar (unora chiar mai putin). sincere felicitari, l ati face invidios chiar si pe boovean.

eu sper ca Rotaru sa fie mai stabil emotional si sa-l lase pe bulgar sa termine sezonul asta, macar atat.
Daca pierdem cu fcsb care e drama ? Ce am pierdut de fapt ? Nimic. Oricum ne bat aia pe unde vor si cind vor. Si ne bat de ani buni practic fara antrenor. Si daca faci egali sau cistigi cu fcsb ce realizezi ? Se pune aia la palmares pe transfermarkt ? Se pun acolo doar cupele si campionatele cistigate (daca nu ma crezi, uita-te),

Pe mine nu ma intereseaza care antrenor e bun si care nu e bun - ca nu stiu ce e aia. Dar stiu antrenori care cistiga trofee. In 6 luni bulgarul a avut un singur meci decisiv si pe ala l-a pierdut, dupa cei mai multi bani platiti vreodata pe achizitii in pauza de iarna. Nu ca i-as da eject, nici macar "multumiri" pe facebook nu i-as da.

Ai un meci decisiv in 6 luni, cu o echipa de play out (!), joci acasa (!), ai o zi in plus de odihna fata de ei (ei au jucat si meciul precedent in deplasare pe cind tu l-ai jucat tot acasa), pe transfermarkt Otelul e una dintre echipele de liga 1 cu cea mai mica cota de piata - si pierzi jucind penibil ? Eject. Sa vina Bon.

Scuze - Castravetev asta nu se pricepe la fotbal. Ii spuneam eu inainte de meci ca Munteanu va pune citiva jucatori sa-l potoleasca pe Messi. Si Castravetev nimic-nimic in 120 de minute ?

Meciul ala cu Otelul era incredibil de important pentru o echipa care pierde pe an probabil 6-7 milioane de Euro fara sa cistige nimic de fapt. Eu sa fiu roty ii si blocam numarul de telefon incepind de joi seara.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de JustME » 06 Apr 2024, 20:39

ma bucur mult de tot ca nu conduci tu clubul asta :-)

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Iancu Magheru » 06 Apr 2024, 20:54

Comentariile lui Bobby de după meci mă agasează mai rău decât însăși pierderea calificării.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 21:01

JustME scrie:
06 Apr 2024, 20:39
ma bucur mult de tot ca nu conduci tu clubul asta :-)
Ai dreptate. Doamne fereste sa conduca cineva clubul asta nu pe baza de emotii si tinut in brate jucatori labili psihic, dar focusat pe rezultate si pragmatism.

Ca gruparile (si in general business-urile) de succes asa se conduc - cu emotii si tinut in brate pe aia care nu performeaza.

Eu am anuntat de vreo 3-4 ani ca se va ajunge aici - deficite mari la buget, rezultate cam nimic, plus cam nimic la vinzare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8181
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 21:06

Iancu Magheru scrie:
06 Apr 2024, 20:54
Comentariile lui Bobby de după meci mă agasează mai rău decât însăși pierderea calificării.
De cind adevarul face bine la moral ? Adevarul nu e comfortabil.

Pentru mine, de 6 luni meciul cu Otelul era evident singurul care conta, singurul decisiv. Precedentul meci decisiv, tot in Cupa, cu UTA, a fost cistigat de Papibon.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2024, 21:15

@Bobby, dupa parerea ta, in campionatul nostru e o echipa care are un joc concret, cu 2,3 idei de joc? Sau meciurile se castiga din executii sau erori grave?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns