Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3588
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 04 Apr 2024, 23:16

[quote=lory69 post_id=535447 time=1712260878 user_id=6704]
Free.....uitasi 2,poate cei mai slabi! Baiaram si Campanu....
[/quote]
+ Campanu ...da.
7 bucati inutile s-au perindat astazi pe teren.
Hai sa zicem Baiaram a mai reusit cate ceva in ultimul timp si in plus e ...Under. Celalalt Under pare sa fie mai slab deci n-ai incotro si ii acorzi inca ...credit lui Baiaram.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2181
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 04 Apr 2024, 23:16

La câtă incompetența e la echipa în ultimii 3 ani ma declar mulțumit că am câștigat cu unica, rapid și CFR, asa pt orgoliul meu, poate după meciul de azi îmi dau dreptate cei care blamau faptul ca am spus despre meciurile câștigate datorate norocului chior și a autosabotarii adversarilor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 04 Apr 2024, 23:16

Straini in primul 11:
-azi 5;
-cu rapid 3;
-cu cfr 3;
- cu efm 2.

Dar avem scouting foarte bun. Mergem pe mana "capului electronic" ca stie sa-i arate lui nea Mihai pe tableta fisele cu statistici. Nea Mihai e pe matematica. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3588
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 04 Apr 2024, 23:18

[quote=Freestate post_id=535450 time=1712261767 user_id=7868]
[quote=lory69 post_id=535447 time=1712260878 user_id=6704]
Free.....uitasi 2,poate cei mai slabi! Baiaram si Campanu....
[/quote]
+ Campanu ...da.
7 bucati inutile s-au perindat astazi pe teren.
Hai sa zicem Baiaram a mai reusit cate ceva in ultimul timp si in plus e ...Under. Celalalt Under pare sa fie mai slab deci n-ai incotro si ii acorzi inca ...credit lui Baiaram.[/quote]

Ma violeaza la creier ideea asta ca ai atat de multe petarde in lot si mai ales mijlocul mateiu - cretu de peste 2 ani, se fac 3 ...si tu nu iei nicio masura !
Frate, esti idi0t !!!
Rotarule, nu trebuie sa te pricepi...se vede de pe luna, oamenii huiduie inca de acum 2 ani.
Vai de pvla mea cata incompetenta la acest club !
Last edited by Freestate on 04 Apr 2024, 23:26, edited 3 times in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 04 Apr 2024, 23:19

Freestate scrie:
lory69 scrie:
04 Apr 2024, 23:01
Free.....uitasi 2,poate cei mai slabi! Baiaram si Campanu....
+ Campanu ...da.
7 bucati inutile s-au perindat astazi pe teren.
Hai sa zicem Baiaram a mai reusit cate ceva in ultimul timp si in plus e ...Under. Celalalt Under pare sa fie mai slab deci n-ai incotro si ii acorzi inca ...credit lui Baiaram.
Lui Sabau i-au fost suficiente 2 saptamani sa se lamureasca de Alexandru-George. Nea Mihai inca analizeaza.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3588
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 04 Apr 2024, 23:22

Da-o-n pvla mea ca m-am saturat ...aceeasi rata ciufulita, acelasi cap de gaina care imi pluteste in ciorba cu ochii bulbucati si ma priveste in timp ce incerc sa-l baga la fund mereu cu lingura.
Scoate-l frate !...arunca-l....Capul de Gaina din ciorba !
Mateiu si Cretu sunt...capul de gaina pentru cei care nu inteleg personificarile... :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3588
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 04 Apr 2024, 23:32

De asemenea, va dau in pvla mea pe toti cei care nu intelegeti ca tipii astia doi ...Ma(f)teiu (Ernest) si Cretu (de la pi7da) ne trag in jos de mai bine de doi ani baga-mi-as pvla-n ei si in laurentiu2607 care ne priveste !
https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Maftei
Lasati-ma dracu, jumatate dintre voi nici nu va pricepeti la fotbal !

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 954
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de robertc » 04 Apr 2024, 23:49

BiancoAzzurro_AS. scrie:
04 Apr 2024, 22:36
prefer oricand sa trag la locul 1-2 decat la finala cupei ,plus ca mai conteaza si ce faci cu fcsb, cfr, rapid, farul si fcu mai nou... asa ca nu va inteleg prioritatile sincer

eu nici nu imi amintesc parcursul din cupa cand am castigat pt ca mereu jucam cu echipe mici ... dar derbiurile nu le uit , pt ca atunci cand vorbesc cu rapidisti, dinamovisti sau stelisti asta imi mangaie orgoliul

in fine, plangeti cat vreti , 2 accidentari si consum fizic/psihic pt nimic .. pt a juca cu craiova2 de fapt
ucv
Cupa e trofeu,ce zici tu sunt vorbe,nu conteaza in progresul unei echipe,cupa era singura noastra sansa.O sa ne rupa iar oile,si uite asa in 3 zile am terminat tot.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2564
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de marius_vl » 05 Apr 2024, 00:31

cred că Mitriță e terminat pt tot restul sezonului, bucuria lui iedi că a scăpat de un cartof fierbinte..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 05 Apr 2024, 05:17

Un trofeu e cel mai important obiectiv - ca ala e palmaresul. Pe nimeni nu intereseaza in 10 ani de cite ori am batut Rapidul in 2024.

Petev e primul vinovat - ca el a facut tactica, a motivat jucatorii, a facut pregatirea fizica si a girat achizitiile din iarna (iar unii nici macar banca de rezerve nu o prind).

Au alergat galatenii mai mult ? Asta pentru ca au fost antrenati ca lumea.

Oricum echipa asta n-a avut fata de titlu in 40 de ani - cupa an de an e singura optiune realista. De aia l-as da afara pe bulgar. Si l-as fi dat si pe reghe cind a fost el "all in" ca berbecul. Si a ratat tot.

Probabil ca galatenii au platit pe toata echipa lor 5 % din cit s-a dat pe Azor si Maldonado.

Am innebunit daca il scuzam pe Petev ca vai Messi s-a accidentat dupa 100 de minute. Messi a dovedit ieri ca nu poate cu Otelul - ce sa caute la Euro ?

Probabil cea mai trista zi de fotbal de multi ani - cel putin pentru mine. Finala de titlu din 2020 a fost urita - dar pina la urma ne-a batut o echipa mai buna, cu buget mai mare si experienta mai multa, pe teren si in culise.

De cind a venit la Craiova, acest meci cu Otelul a fost cel mai important pentru Petev. Singurul decisiv. Si l-a ratat complet, acasa, cu echipa care are buget de vreo 4 ori mai mic. Afara !

Cine l-a batut ieri pe Petev - Adascalitei, mijlocas ofensiv care face 30 de ani in Noiembrie. A jucat 89 de meciuri la seniori (mai mult in ligile inferioare) in cariera si a marcat doua (DOUA) goluri.

Imi vin in minte vorbele lui Mititelu jr de marti. Cite se aplica si la acest proiect ?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2990
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fabius_2014 » 05 Apr 2024, 07:58

Freestate scrie:
04 Apr 2024, 23:32
De asemenea, va dau in pvla mea pe toti cei care nu intelegeti ca tipii astia doi ...Ma(f)teiu (Ernest) si Cretu (de la pi7da) ne trag in jos de mai bine de doi ani baga-mi-as pvla-n ei si in laurentiu2607 care ne priveste !
https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Maftei
Lasati-ma dracu, jumatate dintre voi nici nu va pricepeti la fotbal !
Mateiu este tinut in echipa de grupul de baza si anume de Bancu, Mitrita, Baiaram, Capatana. Petev este neputincios in fata grupului si accepta sa faca echipa in functie de cum ii spun jucatorii reprezentativi ca au formate relatiile de joc. De-aia orice strain intra foarte greu in joc si atunci cand intra este ocolit de pasele "greilor" nostri.
In ceeea ce-l priveste pe Campanu, cred ca a fost o greseala a lui Petev.
Demiterea lui Petev acum inseamna o dovada de neprofesionalism.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 954
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de robertc » 05 Apr 2024, 08:07

Suntem un fel de unika booveni ,dar mao cozelata. Nea moao pare rupt si el de realitate.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2564
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de marius_vl » 05 Apr 2024, 09:09

hai să nu cântăm prohodul! Duminică seară vom face un meci mare de tot

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 09:33

Dupa prohod urmeaza invierea.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2181
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2024, 10:16

A înțeles cineva tactica lui Petev cu otelul? Dar în alte meciuri? Ce a făcut bine bulgarul pana acum? A remizat cu ciurucurile ligii în meciuri conduse de noi la pauza , a transpirat serios ca niciodată la acest club sa prindă playofful, a luat 0-3 de la fcsb acasa, rezultat nereușit nici cu papura la timona, a cerut 5 transferuri din care decât unul s-a integrat cum trebuie, a tremurat la absolut fiecare meci, a luat gol în fiecare meci de anul asta, nicio victorie nu a fost de maniera clară sau fără gol primit.
Personal l-aș schimba, a periclitat singurul obiectiv realist.

Scrie răspuns