Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum continuăm seria meciurilor din campionat?

- cu o victorie
7
33%
- cu un egal
4
19%
- cu o înfrângere
10
48%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Apr 2024, 22:27

Lotul sta in 5 - 6 jucatori acum...restul sunt modesti si chiar gafeuri .
Ne-ar baga la retrogradare lipsa de pe teren a unora dintre cei 5-6.
Din pacate Rotaru si acolitii lui chiar nu se pricep.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1652
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Apr 2024, 22:27

Ba frate, daca noi dupa ce am vazut un filmulet de prezentare de cinci minute cu Blesa ne-am indoit. Toti. Cine toate plllele mele a zis ca ala e un transfer ok??

N-avem varf, avem doar doi mijlocasi in stare sa paseze repede, avem flancul drept varza.

Si pe langa asta, de fiecare data cand jucam cu astia, ne bagam singuri mingea in poarta de frica. Incredibil!

Felicitari baietilor care au fost la meci!!! Singurul lucru bun din seara asta.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Apr 2024, 22:31

Laitmotivul acestui meci si a acestei echipe este ...o ultima atingere din meci a lui Cretu cand ii vine o minge un pic mai acana de la directia lui de mers si el incearca ca si cum ar fi pe tocuri sau mai bine zis ca si cum ar incerca sa invinga Gravitatia ...sa o preia.
De asemenea din nou Cretu da laitmotivul acestui club de vreo aproape 3 ani incoace...face ce face recupereaza mingea dar o ultima atingere defectuoasa trimite mingea la adversar. :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2524
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Apr 2024, 22:31

îmi doresc din tot sufletul după ce-a făcut căpitanul Științei în seara asta, să se accidenteze și să rateze euro! Rușine bă, bancule, țăranule, puteai să joci și ai preferat să te menajezi pt naționala [cenzurat]! n-am să-l iert niciodată pt asta

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 158
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 07 Apr 2024, 22:33

Puscarii, ne am amagit cu 2 victorii obtinute cu heirup si ceva sansa, cand colo ei sunt vai de ei, te scoate otelul din cupa cu 15 mii de oameni in tribuna, pai as intra in pamant de rusine nu as sari ca markovic de [cenzurat] in sus ca se simte atacat. Daca l mai vad pe cretu pe teren la creatie eu nu o sa mai vin la stadion, mi se pare ireal sa joci un sezon intreg cu pseudo fotbalistul asta, poti maxim sa l introduci dupa minutul 80 sa ajute la fazele fix si sa inchida jocul, dar tu sa vrei sa te bati la trofee cu mateiu si cretu pe teren, tatii doar te amagesti aiurea nea Mihai si ne amagesti si pe noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 22:33

@R.E.N. - noi am testat la echipa a 2-a un fundas francez care nu a fost legitimat niciunde. Incredibil... Cu ce e mai bun Blesa decat Trica?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2162
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 07 Apr 2024, 22:33

De ce nu face nimeni diferența între prestațiile noastre cu fcsb sub comanda lui bergodi, Ouzonidis și Reghecampf versus azi?
Asta cu doar jucătorii nu merge, de ce Ivan juca fotbal cu Reghecampf sau chiar Neagoe?
Unii din orgoliu nu vreți sa vedeți ca de 6 luni cu acest bulgar nu avem nicio idee de joc.
Ciudat ca cu fcsb ne sufocam în min 70 fizic și azi am fost la același nivel cu oile.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 604
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Apr 2024, 22:34

Hai că am reușit să dăm 0 goluri în săptămâna cu cea mai mare presiune din sezonul asta.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Apr 2024, 22:34

Lasati-l pe Bancu in pace....Bulgarul, Castravetele idi0t este mai precaut asa din fire. O fi fost si decizia lui si a staff-ului.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 22:36

De ce nu facem comparatie intre prestatiile din cupele europene cu Papura vs. Bergodi/Marinos?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 826
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 07 Apr 2024, 22:36

R.E.N. scrie:
07 Apr 2024, 21:28
Numai de frica ne bagam mingea singuri in poarta! De fiecare data cu astia. Nu cred ca exista echipa in divizia a care sa se sperie in hapul asta cand joaca cu oile lui becali.

N-am jucat rau, dar jucam fara varf, Blesa e un fel de Trica slab care cade din picioare. Poate da Dumnezeu sa intre Markovic si sa fie intr-o zi in care are chef de fotbal. Daca dam un gol se ccaca astia pe ei. Hai in plmmmm cu incredere si cu nerv!! Un pissat de echipa fcsb, daca ii presezi un pic sunt zero.
Treaba asta cu frica tine si de promovarea meciurilor impotriva oilor, e un fel de presiune suplimentara pe staff si jucatori, aici nu inteleg, ce ii face sa clacheze, jucand impotriva fcsb pentru camionat, niciodata nu vom putea fi campioni. De 7 ani se intampla acelasi lucru, in afara de 2 episoade memorabile, la FCSB s-au schimbat 3 -4 echipe, insa, scenariul este acelasi.
Ce ma dezamageste si mai mult este faptul ca noi ii facem campioni. Si ca ne rad in nas, ii si facem vedete.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9815
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Apr 2024, 22:37

Ba, ce naiba aveti cu Bancu? Stiti voi care ii erau parametrii fizici? Acum a intrat 20 de min sa aiba ritm de joc.
Blesa e praf. In vara nu vreau sa il. Vad
Il prefer pe varful de la echipa a doua.
Am jucat fricos, nu am avut forta. In a doua repriza, odata cu intrarea lui Marko, s-a vazut ceva in plus. Asa trebuia sa incepem. Fara Blesa. Soiri de ce nu joaca deloc camd se vedea ca Vladoiu a avut ceva probleme.
Last edited by manex on 07 Apr 2024, 22:50, edited 1 time in total.
Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1652
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Apr 2024, 22:40

Geronimo scrie:
07 Apr 2024, 22:33
@R.E.N. - noi am testat la echipa a 2-a un fundas francez care nu a fost legitimat niciunde. Incredibil... Cu ce e mai bun Blesa decat Trica?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
E chiar mai slab, ca nici macar un pic de forta n-are. Il scoteau aia de pe traiectorie de parca venea de la grupele de u16. Incredibil.

fcsb cu un pissat de echipa castiga campionatul. Ba da cum pllllllllm ne bagam mingea in poarta cu astia de fiecare data?? In tur le-am dat 3 pase de gol, acum luam gol de la 23 de metri pe centrul portii si un autogol. Sa le aduca frate un psiholog, un saman, un inalt prea sfintit, un ceva sa le reseteze creierele.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2524
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Apr 2024, 22:44

în următoarele două etape nu facem mai mult de maxim un punct, dacă rămâne boul ăsta fricos pe bancă

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 22:45

Vine nea Mihai sa ne explice ca am dominat, am avut 60% posesie si 7 cornere, ei doar 5.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns