Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum continuăm seria meciurilor din campionat?

- cu o victorie
7
33%
- cu un egal
4
19%
- cu o înfrângere
10
48%
 
Total votes: 21

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Apr 2024, 09:56

Venim anesteziați după înfrângerea din cupă care ne-a pălit ca o ghioagă. Acum nu ne mai rămâne decât să ne luăm la trântă cu echipele adevărate ale campionatului (cu care văd că ne descurcam mai bine) și să sperăm la ceva, un loc 2 sau cine știe..
Meciul de duminică e infernal, fcsb-ul e ca și campioană cu o victorie. Nu îmi e teamă decât de lipsa lui Mitriță, dar orișicum, am presimțirea că vom face un meci bun. Cu o fantasmagorică victorie cred ca fcsb va începe o spirală de meciuri nereușite și să vezi atunci distracție o:

Predicție: plecăm neînvinși.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2929
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Apr 2024, 10:11

Daca scoatem un egal este super.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 10:28

Sa scoatem un egal iar la finalul sezonului sa dobandim cel mai bun loc 2.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 12:27

Nu m-ar deranja deloc un egal. fcsb n-o sa castige nici cu cfr nici cu rraped.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3527
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Apr 2024, 12:47

Si sa faca hatrii glume cu ... vicecampionii. Findca locul 2 sunt luzarii de serviciu cei mai ironizati in Romania.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 12:55

Lasa sa faca si sa mergem noi in Europa daca e. Pana atunci, jucam cel mai important meci si nu-i avem pe Mitrita, Bancu, Screciu si Ndong. Na belea..

Eu as juca cu Popescu - Capa Maldonado Badelj Soiri - Anzor Cretu - Ivan Houri Baiaram - Markovic, sub amenintarea pentru Ivan si Baiaram ca daca nu alearga o sa-si petreaca restul carierei in Chiajna sau India. Valabil si pentru Grasunovik.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2152
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Apr 2024, 13:19

Free, uiți ca în anul când am luat locul 2 cuvântul vicecampioana dispăruse din orice ziar, cred ca nici în dicționar nu mai era!
Iar în ultimii ani pe fcsb nu o scoate presa din vicecampioana, snbp în presa.
Mi se rupe mie cum ne numesc.
Ma aștept la Houri sa facă diferența, e capabil, e odihnit.
PS:un gol îl da Căpățînă pt amuzament și disperarea fcsb
Am un presentiment ca ii batem, chiar dacă am jucat slab ieri. Asa cred eu, jucătorii par f focusati pe campionat.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2509
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Apr 2024, 16:00

linia de mijloc la meciul asta nu poate fi decat Screciu, Mateiu, Houri, cu Ivan in stanga in locul lui Mitrita si din pacate cu Danciu in dreapta, pt ca Baiaram era absolut lesinat aseara, chiar riscam sa se rupa si el daca e fortat in meciul asta! Mi-ar placea sa joace Cimpanu acolo in extrema dreapta, dar pt asta ar trebui sa inventeze Petev o alta varianta de U21
fundasii centrali nu pot fi decat Zajkov si tataia Silva, ca sunt super odihniti, iar fundasii laterali ma gandesc ca ar putea fi Soiri in dreapta (mie mi-a placut de el pana s-a accidentat Ndong si a trebuit sa treaca in stanga, unde nu s-a simtit deloc bine) si Capatina in stanga
in atac Koljic sau Blesa

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Apr 2024, 17:23

Screciu se pare ca nu e 100% refacut, si n-o sa-l forteze.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Apr 2024, 17:30

Chiar e nevoie sa fortam cu Mitrita si Screciu?! Pentru ce? Eu zic sa-i dam mai multe sanse lui Alexandru-George. Nu are cine sa intre in teren?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 600
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 05 Apr 2024, 18:30

Locu' 2 duce în Conference, locu' 3 in Europa League...asta daca ia Cupa vreo una din echipele ce n-au drept de Europa... Doar in Mămăligă se poate întâmpla asa ceva!! Deci, putem sa dăm și meciuri daca ieșim din lupta la titlu... Doamne ce mizerie!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Apr 2024, 18:53

Prazake scrie:
05 Apr 2024, 18:30
Locu' 2 duce în Conference, locu' 3 in Europa League...asta daca ia Cupa vreo una din echipele ce n-au drept de Europa... Doar in Mămăligă se poate întâmpla asa ceva!! Deci, putem sa dăm și meciuri daca ieșim din lupta la titlu... Doamne ce mizerie!!
Am înțeles că va obține Otelul în cele din urmă dreptul de participare în Europa.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1985
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 05 Apr 2024, 18:53

Nu știu ce putem face duminica seara, însă as vrea tare mult sa castigam și sa le facem în ciuda tuturor!
Chiar dacă nu castigam campionatul as vrea sa îi frecam pana în ultima etapa.

Trimis de pe al meu SM-A346B folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1171
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Apr 2024, 18:54

m-as multumi cu egal , e deplasare grea mai ales in contextul absentiilor si trebuie sa fim realisti cu asteptarile .. mai dam 5 jucatori afara in vara si uite asa reusim sa facem reconstructie cu un loc in europa
ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 05:52

As dori ca peluza fanilor oaspeti sa fie goala la meciul de duminica. Si un mesaj afisat in peluza : "Vrem jucatori si antrenori care pot cistiga meciuri decisive cu echipe de play out. Voi nu aveti valoare sa faceti asta"

Pentru cei care cred ca vai, Petev, ce sa faca; uite ca FCSB, echipa fara antrenor, a marcat din faze faxe aproape o treime din goluri ! La noi nu exista asa ceva. Un antrenor poate sa aseze echipa in teren, sa o pregateasca fizic, sa antreneze fazele fixe etc.

Sincer - meciul asta ma lasa absolut rece. Mai degraba ma intereseaza sa bata Iasi in etapa asta. Oricum FCSB cistiga campionatul si ne-a umilit la scor in campionatul regulat.

Eu chiar speram la cupa ca ala e trofeu. In rest - frectie la picior de lemn pentru looseri.

Scrie răspuns