Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum continuăm seria meciurilor din campionat?

- cu o victorie
7
33%
- cu un egal
4
19%
- cu o înfrângere
10
48%
 
Total votes: 21

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3005
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 22:45

marius_vl scrie:în următoarele două etape nu facem mai mult de maxim un punct, dacă rămâne boul ăsta fricos pe bancă
Si cine l-a adus? Cum s-a ajuns la el?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2179
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 07 Apr 2024, 22:46

Geronimo scrie:
07 Apr 2024, 22:36
De ce nu facem comparatie intre prestatiile din cupele europene cu Papura vs. Bergodi/Marinos?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pt ca papura e un biet interimar care sta maxim 1 luna 2

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3005
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 22:47

fanatic16 scrie:
Geronimo scrie:
07 Apr 2024, 22:36
De ce nu facem comparatie intre prestatiile din cupele europene cu Papura vs. Bergodi/Marinos?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Pt ca papura e un biet interimar care sta maxim 1 luna 2
Toti antrenorii pusi de nea Mihai sunt interimari. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2982
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2024, 22:50

Nici jucatorii nu au fost ce trebuie si nici antrenorul nu a fost inspirat in alcatuirea primului 11.
Asa cum a spus R.E.N. din videoclipul de pe youtube ne-am dat seama toti ca Blesa este slabut rau, as zice chiar mai slab decat Mamut.Din cate am inteles, Petev l-a cerut pe Blesa si in conditiile astea mi se pare normal ca antrenorul sa fie tras la raspundere.
Pe langa Blesa care a fost zero, in echipa au mai fost maini moarte Vladoiu, Baiaram si Ivan.
Vladoiu a gresit la corner asa cum a mai facut-o, dar nu a invatat nimic. Mi se pare gresit ca Petev se ambitioneaza sa joace cu Vladoiu.
Baiaram are simtul golului, dar cea mai mare grija a lui este sa se autoprotejeze, sa nu cumva sa fie atins de un adversar. Niciodata Baiaram, protejatul lui Cartu, nu o sa ajunga un mare jucator la o echipa dintr-un campionat puternic din vest. Ivan nu vrea sau nu poate sa renunte la simulari, la a insela fotbalului si daca cineva nu-l scutura bine o sa se piarda.
Stiu ca Popescu ne-a scos de multe ori, dar eu cred ca Lazar ar trebui sa fie titular pentru ca greseste mai putin si nu avem atatea emotii la toate cornerele sau centrarile din careu.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1832
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Apr 2024, 22:51

Să înțelegem.... în iarnă Rotaru e nemulțumit de jucătorii mai vechi din echipă, îl aduce pe bulgar , cheltuie 2 milioane pe 5 jucători aleși probabil de Petev dacă nu sunt aleși de el probabil și-a dat acceptul.... rezultatul.... bulgarul joacă tot cu Căpățână, Vladoiu , Mateiu , Ivan și Baiaram....nu zic că jucătorii aduși sunt mai buni ca ăștia enumerați zic doar ....2 milioane la Wc...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1664
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Apr 2024, 22:53

@Geronimo, totul e temporar, eterni sunt Koljic, Cretu si Mateiu.

Pana la urma nu sunt extrem de suparat. Anul asta i-am castigat pe Anzor, Maldonado si Badelj. Daca dam de alti doi-trei jucatori buni la vara, o punem de o echipa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2982
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2024, 22:56

manex scrie:
07 Apr 2024, 22:37
Ba, ce naiba aveti cu Bancu? Stiti voi care ii erau parametrii fizici? Acum a intrat 20 de min sa aiba ritm de joc.
Blesa e praf. In vara nu vreau sa il. Vad
Il prefer pe varful de la echipa a doua.
Am jucat fricos, nu am avut forta. In a doua repriza, odata cu intrarea lui Marko, s-a vazut ceva in plus. Asa trebuia sa incepem. Fara Blesa. Soiri de ce nu joaca deloc camd se vedea ca Vladoiu a avut ceva probleme.
S-ar putea ca grupul (greii) din echipa sa-i impuna pe Mateiu si Vladoiu, altfel nu mai este decat varianta ca Petev sa nu se priceapa deloc la fotbal.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 832
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 07 Apr 2024, 22:57

fabius_2014 scrie:
07 Apr 2024, 22:50
Ivan nu vrea sau nu poate sa renunte la simulari, la a insela fotbalului si daca cineva nu-l scutura bine o sa se piarda.
Eu cred ca e cam pierdut, cu parere de rau, poate sa mai aibe 2 sezoane bune cu cate 10 goluri si cam gata cariera.
Sau, poate va deveni mai bun la o alta echipa mai buna decat ce avem noi pe aici.

@R.E.N.
Maldonado, este de pastrat, a avut jocuri bune si este sigur pe el, desigur, ca fundas, fiind ultimul care poate opri o faza, mai poate sa greseasca, dar este, cel putin in acest moment, peste ce am avut noi.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2559
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Apr 2024, 23:01

terminati cu Anzor ăsta, nu e cu absolut nimic peste Bic, să dai 750k pe limitatul ăsta a cărui grijă este să paseze numai în spate, înseamnă că ești absolut total pe lângă fenomen

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2982
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Apr 2024, 23:02

dorumihnea2 scrie:
07 Apr 2024, 22:51
Să înțelegem.... în iarnă Rotaru e nemulțumit de jucătorii mai vechi din echipă, îl aduce pe bulgar , cheltuie 2 milioane pe 5 jucători aleși probabil de Petev dacă nu sunt aleși de el probabil și-a dat acceptul.... rezultatul.... bulgarul joacă tot cu Căpățână, Vladoiu , Mateiu , Ivan și Baiaram....nu zic că jucătorii aduși sunt mai buni ca ăștia enumerați zic doar ....2 milioane la Wc...
Ai observat perfect. Eu cred ca echipa o fac greii care conditioneaza pentru ca altfel nu se explica sa iti stea pe banca 3 jucatori din cei 5 adusi. De acord ca Blesa este zero, dar restul par sa fie in regula.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1120
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 07 Apr 2024, 23:13

Anzor paseaza in spate? La ce filme te uiti? Este singurul nostru mijlocas care verticalizeaza. Asa cum Maldonado ca fundas iti pune mingea cu mana pe extreme. Dar ce sa vezi? Extremele sun Ivan si Baiaram. Cu tot respectul, dar baietii astia doi in momentul asta nu au loc la Corvinul Hunedoara!
Si cine se ia de Blesa habar nu are de fotbal! Baiatul asta mai bine juca singur cu sireturile legate unul de altul decat cu Ivan si Baiaram. Nu zic ca e vreo scula de fotbalist...dar pur si simplu nu a avut nici-o sansa, neprimind nici-o pasa. Nimic, nimic, nimic.
Ba, asta mu e Moise sa desparta singur apararea-n doua!
Si ca sa fiu mai clar, in acest moment ii sustin total pe Petev, Anzor, Maldonado, Soiri si Blesa. Si ma rog ca din sezonul viitor sa nu-i mai vad pe Ivan, Baiaram, Cretu, Mateiu, Vladoiu si Capatana. Gasca vesela si varza. Care ne-au mancat niste sezoane. Si multi nervi.
Last edited by Leonard Albert on 07 Apr 2024, 23:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2179
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 07 Apr 2024, 23:18

Când fundașii centrali nu mai fac gafe le fac portarul și Vladoiu, mâine poimâine își dă Mitrita autogol...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3005
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 23:20

Pai vezi cum am luat golurile in meciut tur. In loc sa paseseze se apuca sa gandeasca strategic.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 07 Apr 2024, 23:33

Io zic ca mai bine sa ne cerem scuze la domnii fcsb-isti cum isi cerea ala la politisti si aia e. Mai avem de lucru. Sper sa prindem europa si poate la anul o fi mai bine. Forza Stiinta!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 953
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 07 Apr 2024, 23:39

Ce scuze vrei man?rotaru a repetat de mii de ori ca avem lot mai bun ca ei,bine,a uitat sa zica si ca e 8 la ZERO pt oi in 3 meciuri...omul e pierdut.

Scrie răspuns