Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Lumea se intreaba de ce ?

Poll ended at 13 Apr 2024, 08:47

1. Batem pe Farul
9
64%
2. Mai vine la stadion pentru un egal
3
21%
3. ... vine la stadion pentru niste luzari.
2
14%
 
Total votes: 14

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 13 Apr 2024, 00:48

Gata. In 4 ani!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Am zis!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1985
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Dany » 13 Apr 2024, 06:55

Ca sa putem câștiga un campionat ar trebui sa avem constanța în joc, sa facem meciuri bune, sa propunem fotbal ca să atragem suporterii la stadion și poate odată la 10 meciuri sa avem câte o sincopa.
În schimb noi nu producem nimic, atunci când castigam nu suntem convingători și o facem de multe ori cu noroc, iar suporterii se îndepărtează de la echipa.
Ori dacă vrem sa ieșim campioni va trebui adus un antrenor dracos care sa știe sa facă toate aceste lucruri, aduși fotbaliști, scăpat de jucătorii care nu înțeleg fenomenul UNIVERSITATEA CRAIOVA și finanțatorul sa lase oamenii capabili pe care trebuie sa îi pună în club sa își facă treaba.
Pana atunci ne mințim singuri, ne facem ca vrem sa castigam.
În acest moment nu suntem un club profesionist.
Punct și de la capăt dacă se vrea performanta.
Altfel în fiecare sezon vom avea aceleași discuții.
Forzza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A346B folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2024, 07:26

Am pierdut meciul cu Farul dar am cistigat o fana.

Fana in trecut parea de partea cailor : https://www.gsp.ro/gsp-special/stiri-ex ... 26256.html

Acum fana pare ca a trecut de la fc calu la Universitatea Craiova :
https://www.gsp.ro/gsp-special/stiri-ex ... 38145.html

Sa fie primita !

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3524
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2024, 08:11

Manca-i-as pasarica ei cea tavalita de toti: Gerard Butler, Dimitrov & co :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2024, 08:16

Tu tot cu pasarica-n gura, eu am observat cum Azor a ratat saracu' cu poarta goala in prima repriza. 750 k de Euro.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3524
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2024, 08:51

“It's like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory.”
― Bruce Lee
Bobby, mai baga si tu nasucul la pasarica ... poate devii mai maleabil si mai ductibil. :)(
V-am povestit cum l-am vindecat de sinuzita pe un amic din Timisoara ?

Eram prin 2005 pe la Sovata (am fost acolo niste ani succesivi pentru ca "nu lua nevasta-mea in greutate"). Am intalnit acolo un tip din Timisoara cu care ne-am imprietenit, el venise cu sotia pentru ...sinuzita lui. La dracu vii la Sovata pentru sinuzita? Nu e pentru asta Sovata ...ii tot spuneam.
Intr-o seara cum ne plimbam noi in jurul Lacului Ursu ...el tragand de nas, ne spune:
- Uite vedeti, voi simtiti mirosul asta de cetina care ne inconjoara dar eu cu problema mea nu simt nimic.
...
In seara aia l-am luat deoparte si i-am zis:
- Dumnezeu ne-a creat pe noi si pe Femeie ca un medicament unul pentru celalalt. Femeia ta are medicamentul pentru sinuzita ta.
Mai baga si tu nasucul acolosha jos si inhaleaza, atinge, dezmiarda cu limbuta cu nasucul si ai sa vezi ce efecte benefice o sa inregistrezi !
Dupa o luna mi-a dat telefon din Timisoara lui>>>
- Am inceput sa simt, Danny, am inceput sa simt !
- Ce anume, intreb.
Cetina, frate, cetina ! :)(

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Stefan.. » 13 Apr 2024, 10:04

Repriza a doua a confirmat faptul ca, in ciuda unui lot cu care nu se pot emite pretenții la titlu, omul sfințește locul, cu referire la Petev. Jucători bine pregătiți. Baiaram la vârf de forma, când părea cauza pierdută, iar Ivan reincepe sa respire.. Nu întâmplătoare a fost campania media declanșată impotriva bulgarului de catre samuraiul, cartul și ceilalți neica-nimni, doar fosti mari fotbaliști. Pe ranchiunosi trebuie sa- i interpretezi invers de cum afirma. Bulgarul a fost și el lucrat. De fapt necazul pleacă de la jucătorii impuși peste voința antrenorului. Mateiu trebuia de mult timp exclus, Marcovic pus pe cantar înainte de a fi în lot, jucători cu potențial neprimind nici măcar minute, nefiind agreați de catre bisericuta ucatoroor și de către ranchiunosii ageamii.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2923
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 13 Apr 2024, 11:08

Stefan.. scrie:
13 Apr 2024, 10:04
Repriza a doua a confirmat faptul ca, in ciuda unui lot cu care nu se pot emite pretenții la titlu, omul sfințește locul, cu referire la Petev. Jucători bine pregătiți. Baiaram la vârf de forma, când părea cauza pierdută, iar Ivan reincepe sa respire.. Nu întâmplătoare a fost campania media declanșată impotriva bulgarului de catre samuraiul, cartul și ceilalți neica-nimni, doar fosti mari fotbaliști. Pe ranchiunosi trebuie sa- i interpretezi invers de cum afirma. Bulgarul a fost și el lucrat. De fapt necazul pleacă de la jucătorii impuși peste voința antrenorului. Mateiu trebuia de mult timp exclus, Marcovic pus pe cantar înainte de a fi în lot, jucători cu potențial neprimind nici măcar minute, nefiind agreați de catre bisericuta ucatoroor și de către ranchiunosii ageamii.
Este corect ce spui, vinovatul sau vinovatii pentru "jucatorii impusi" nu sunt in conducerea clubului ci chiar in echipa.
Ce interes ar avea Rotaru sa-l impuna pe Mateiu ?
Ai dreptate si cand spui ca jucatori cu potential, care nu fac parte din bisericute, nu primesc minute si atunci cand, totusi intra pe teren, nu primesc pase si practic sunt sabotati de ceilalti. Daca antrenorul se incapataneaza, atunci este lucrat de grupul greilor.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3524
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2024, 11:24

E o paranoia colectiva legata de Mateiu...toti il folosesc, toti il crediteaza (am vazut si o multime de spectatori).
Ni s-au facut vraji la nivel de club, la nivel de comunitate. :)(
Cred ca vreo tiganca din Ferentari ne-a facut farmece cu papusi acum ceva timp. Mai exact 2 papusi ..una Cretu alta Mateiu.

Scurt pe 2 sa plece, dar urgent ca ma apuca pandaliile !:
Mateiu, Cretu, Cimpanu, Ivan, Markovic, Vladoiu, Koljic, Blesa, Kozulji ala si chiar si Capatana ca e lent, mai lent decat bunica.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1971
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de lory69 » 13 Apr 2024, 11:46

Il uitasi pe taica Silva...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1649
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de R.E.N. » 13 Apr 2024, 11:50

Poate sa vina si mama lu sumudica si danpetrescu la echipa asta. Sa urle pana i se rupe laringele si sa-si manance caciulile de nervi. Daca nea Mike o sa sacrifice mereu antrenorul crezand ca jucatorii lui sunt pepite de aur, rezultatul o sa fie acelasi. Nu antrenorul se impune in vestiar, marele patron trebuie sa-l impuna. Altfel, pot sa se dea cu currul de pamant cat vor, ca baietii o sa-l faca. Dureaza doar cateva meciuri ‘fara trasee’.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1971
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de lory69 » 13 Apr 2024, 11:53

Vad prin presa ca Rotaru il vrea pe Petrescu antrenor.Dupa parerea mea este exclus,pt ca bursucul o sa ii ceara transferuri de 7-8 milioane.Sigur vrea 3 fundasi centrali,fundas dreapta,2 mijlocasi,2 varfuri..etc.Galca e mai domol,dar cred ca si el nu va semna pana nu i se promite rezilierea de contract la minim 5-6 jucatori.Nu zic vanzarea pt ca luam fix zero pe ei.Dar stati asa,ca in vara se intorc la echipa alte 3 staruri...Roguljic,Isfan si Trica.E mult de munca pt viitorul antrenor!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3524
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2024, 12:33

Ok Lory si Silva...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2923
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 13 Apr 2024, 12:54

lory69 scrie:
13 Apr 2024, 11:53
Vad prin presa ca Rotaru il vrea pe Petrescu antrenor.Dupa parerea mea este exclus,pt ca bursucul o sa ii ceara transferuri de 7-8 milioane.Sigur vrea 3 fundasi centrali,fundas dreapta,2 mijlocasi,2 varfuri..etc.Galca e mai domol,dar cred ca si el nu va semna pana nu i se promite rezilierea de contract la minim 5-6 jucatori.Nu zic vanzarea pt ca luam fix zero pe ei.Dar stati asa,ca in vara se intorc la echipa alte 3 staruri...Roguljic,Isfan si Trica.E mult de munca pt viitorul antrenor!
Roguljic are clauza de cumparare si cred ca U Cluj o va activa pentru ca joaca meci de meci si de obicei o face bine. Isfan mai are din imprumut inca un an, iar de Trica nu stiu nimic. Nu astia trei sunt problema la Craiova.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2509
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Apr 2024, 12:55

lory69 scrie:
13 Apr 2024, 11:53
Vad prin presa ca Rotaru il vrea pe Petrescu antrenor.Dupa parerea mea este exclus,pt ca bursucul o sa ii ceara transferuri de 7-8 milioane.Sigur vrea 3 fundasi centrali,fundas dreapta,2 mijlocasi,2 varfuri..etc.Galca e mai domol,dar cred ca si el nu va semna pana nu i se promite rezilierea de contract la minim 5-6 jucatori.Nu zic vanzarea pt ca luam fix zero pe ei.Dar stati asa,ca in vara se intorc la echipa alte 3 staruri...Roguljic,Isfan si Trica.E mult de munca pt viitorul antrenor!
eu il voiam pe Sumudica pt ca nu as fi indraznit niciodata sa ma gandesc la Bursuc, dar cred ca asta ar fi ultima sansa pt clubul asta sa se bata vreodata in viata asta la titlu! Trebuie sa sparga banca Rotaru pt asta? Evident ca da, dar cred ca a ajuns in sfarsit si el la concluzia ca daca nu risti nu castigi! Dar Rotaru sa nu-si faca griji ca va duce clubul in cap, tribunele noatre vor fi non stop arhipline, nu ca la cfr, cu 3-4 000 de maimutoi prin tribune, chiar si dupa 5 titluri consecutive...

Scrie răspuns