Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Lumea se intreaba de ce ?

Poll ended at 13 Apr 2024, 08:47

1. Batem pe Farul
9
64%
2. Mai vine la stadion pentru un egal
3
21%
3. ... vine la stadion pentru niste luzari.
2
14%
 
Total votes: 14

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2941
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2024, 23:27

fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:21
fabius_2014 scrie:
12 Apr 2024, 23:17
Cartu il aduce pe Neagoe sau Papura si il sustine pe Baiaram indiferent cat de prost joaca. Cartu la Universitatea Craiova isi sustine prietenii si cunostintele.
Azi Baiaram fu cel mai bun și cel mai implicat de la noi, recupera mai multe mingi decât Mateiu și Anzor la un loc.
Dacă ajungem din ultimele meciuri sa dam fix în cel mai implicat jucător e nasol
L-a sustinut si cand a fost cel mai slab de pe teren.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2516
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 12 Apr 2024, 23:30

ce sa faca Galca cu nesimtitii astia ? aici trebuie un calau care sa rupa scaunele in vestiar, sa-i [cenzurat] un cap in gura lui Markovic, sa-i joace pe cap pe indolentii astia rasfatati

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2156
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 12 Apr 2024, 23:30

Leonard Albert scrie:
12 Apr 2024, 23:25
Hai ca va trezirati si voi in ceasul al 12-lea! Acum nu mai e un Petev ca sa aveti in cine da. Descoperiti ca nu avem jucatori nici de play-off si ca fara Mitrita azi poate jucam bambilici cu ai lu' mititelu in play-out.
Dar nu ba, n-avea Petev idei de joc si nu cunostea lotul... Vai de mama lui bulgarul, nu a stiut sa puna vedetele in teren la adevarata lor valoare...
Suntem si prosti si penibili.
Asteptam cu emotie si pumni stransi prelungirea contractelor baietilor la vara, eventual mariri de salarii, nu de alta, dar e bataie pe jucatorii nostri... Plus ca suntem o familie... Nu?
Dacă am spus ca Petev nu are idei de joc nu înseamnă că am luat vreodată apărarea jucătorilor în fața antrenorului.
Ca zisai mai sus de baiaram ca fu cel mai implicat e o discuție separata legata de jucători luați individual ca grad de implicare în ultimul timp, dar niciodată nu am susținut ca avem vreun lot extraordinar și ca e doar antrenorul de vina.
Din păcate frustrarea tuturor e atât de mare,și pe buna dreptate, încât ajungem sa ne dam în cap unu altuia dacă avem păreri diferite, dar aici trebuie făcută diferența între o discuție strict despre calitatea unui antrenor și cealaltă strict despre ce poate lotul blazat.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Leonard Albert » 12 Apr 2024, 23:33

Si inca ceva! Toti astia care-i cereti inapoi pe-al de Cartu, Neagoe, Cristescu, Papura, Craioveanu, Sandoi, Piturca sau ORICE alt antrenor, manager, bagator de seama oltean, sa vi-i bagati intr-un loc intunecat! Cat mai adanc!
Pentru ca au fost si sunt la nivel de liga 2 sau 3. Oameni batrani cu parul alb si cu ZERO performante.
Aveti impresia ca s-a inventat pamantul in astea cinci judete.
Atentie! Sunt oltean pur-sange, asadar nu-mi permit sa fiu prost.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3535
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2024, 23:34

Fu fault in atac mai inainte imediat de un gol al Farului. Fusai chiar acolo pe unghiul ala. Al dracu Barsane cu mama ta !

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2156
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 12 Apr 2024, 23:35

fabius_2014 scrie:
12 Apr 2024, 23:27
fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:21
fabius_2014 scrie:
12 Apr 2024, 23:17
Cartu il aduce pe Neagoe sau Papura si il sustine pe Baiaram indiferent cat de prost joaca. Cartu la Universitatea Craiova isi sustine prietenii si cunostintele.
Azi Baiaram fu cel mai bun și cel mai implicat de la noi, recupera mai multe mingi decât Mateiu și Anzor la un loc.
Dacă ajungem din ultimele meciuri sa dam fix în cel mai implicat jucător e nasol
L-a sustinut si cand a fost cel mai slab de pe teren.
De acord cu tine, dar zisai ca macar azi când fu cel mai ok sa nu ma iau de el :))

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2941
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2024, 23:37

fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:35
fabius_2014 scrie:
12 Apr 2024, 23:27
fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:21


Azi Baiaram fu cel mai bun și cel mai implicat de la noi, recupera mai multe mingi decât Mateiu și Anzor la un loc.
Dacă ajungem din ultimele meciuri sa dam fix în cel mai implicat jucător e nasol
L-a sustinut si cand a fost cel mai slab de pe teren.
De acord cu tine, dar zisai ca macar azi când fu cel mai ok sa nu ma iau de el :))
Nu-i problema o:

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Leonard Albert » 12 Apr 2024, 23:40

fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:30
Leonard Albert scrie:
12 Apr 2024, 23:25
Hai ca va trezirati si voi in ceasul al 12-lea! Acum nu mai e un Petev ca sa aveti in cine da. Descoperiti ca nu avem jucatori nici de play-off si ca fara Mitrita azi poate jucam bambilici cu ai lu' mititelu in play-out.
Dar nu ba, n-avea Petev idei de joc si nu cunostea lotul... Vai de mama lui bulgarul, nu a stiut sa puna vedetele in teren la adevarata lor valoare...
Suntem si prosti si penibili.
Asteptam cu emotie si pumni stransi prelungirea contractelor baietilor la vara, eventual mariri de salarii, nu de alta, dar e bataie pe jucatorii nostri... Plus ca suntem o familie... Nu?
Dacă am spus ca Petev nu are idei de joc nu înseamnă că am luat vreodată apărarea jucătorilor în fața antrenorului.
Ca zisai mai sus de baiaram ca fu cel mai implicat e o discuție separata legata de jucători luați individual ca grad de implicare în ultimul timp, dar niciodată nu am susținut ca avem vreun lot extraordinar și ca e doar antrenorul de vina.
Din păcate frustrarea tuturor e atât de mare,și pe buna dreptate, încât ajungem sa ne dam în cap unu altuia dacă avem păreri diferite, dar aici trebuie făcută diferența între o discuție strict despre calitatea unui antrenor și cealaltă strict despre ce poate lotul blazat.
Scuze fratioare, n-am avut nici-o secunda intentia sa atac o persoana, cu atat mai putin pe tine. Atac ideile celor care de ani de zile le iau apararea acestor impostori din teren, o gasca de smenari care au carotat antrenori buni, antrenori grei. Si care se dovedesc imparati in pielea goala. Nu meritau aceasta sustinere. Astazi trebuiau sa joace pe la Botosani, Iasi, Voluntari... Si sa stea in pozitia Hamangia gandind un singur lucru: "oare cum am ajuns eu la Craiova?"

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2516
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Apr 2024, 00:00

mi-as dori ca maine sa fie anuntat noul antrenor, daca nu chiar in noaptea asta! Dezamagirea si frustrarea este prea mare si nu mai am rabdare pana nu aflu cine va da de pamant cu mimozele astea nesimtite

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2156
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Apr 2024, 00:01

Leonard Albert scrie:
12 Apr 2024, 23:40
fanatic16 scrie:
12 Apr 2024, 23:30
Leonard Albert scrie:
12 Apr 2024, 23:25
Hai ca va trezirati si voi in ceasul al 12-lea! Acum nu mai e un Petev ca sa aveti in cine da. Descoperiti ca nu avem jucatori nici de play-off si ca fara Mitrita azi poate jucam bambilici cu ai lu' mititelu in play-out.
Dar nu ba, n-avea Petev idei de joc si nu cunostea lotul... Vai de mama lui bulgarul, nu a stiut sa puna vedetele in teren la adevarata lor valoare...
Suntem si prosti si penibili.
Asteptam cu emotie si pumni stransi prelungirea contractelor baietilor la vara, eventual mariri de salarii, nu de alta, dar e bataie pe jucatorii nostri... Plus ca suntem o familie... Nu?
Dacă am spus ca Petev nu are idei de joc nu înseamnă că am luat vreodată apărarea jucătorilor în fața antrenorului.
Ca zisai mai sus de baiaram ca fu cel mai implicat e o discuție separata legata de jucători luați individual ca grad de implicare în ultimul timp, dar niciodată nu am susținut ca avem vreun lot extraordinar și ca e doar antrenorul de vina.
Din păcate frustrarea tuturor e atât de mare,și pe buna dreptate, încât ajungem sa ne dam în cap unu altuia dacă avem păreri diferite, dar aici trebuie făcută diferența între o discuție strict despre calitatea unui antrenor și cealaltă strict despre ce poate lotul blazat.
Scuze fratioare, n-am avut nici-o secunda intentia sa atac o persoana, cu atat mai putin pe tine. Atac ideile celor care de ani de zile le iau apararea acestor impostori din teren, o gasca de smenari care au carotat antrenori buni, antrenori grei. Si care se dovedesc imparati in pielea goala. Nu meritau aceasta sustinere. Astazi trebuiau sa joace pe la Botosani, Iasi, Voluntari... Si sa stea in pozitia Hamangia gandind un singur lucru: "oare cum am ajuns eu la Craiova?"
o:
Nu m-am simțit atacat, am vrut doar sa fac o mențiune ca să nu fiu înțeles greșit

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3552
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Paul » 13 Apr 2024, 00:09

Mai prost de asa nu aveau cum decurga ultimele 9 zile.
De aceea nu putem fi decat optimisti 🤷‍♂️ ca nu avem cum sa cadem mai jos.
Pana la urma jucam in cupe daca are rost…

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de iepurakis » 13 Apr 2024, 00:14

"Markovic s-a înjurat şi ameninţat cu nişte suporteri de la VIP. A fost greu oprit să nu se urce în tribune şi să se bată cu fanii. S-a înjurat şi cu fanii de la tribuna a doua, după ratarea mare din repriza a doua”, a dezvăluit Horia Ivanovici.
în loc să intre în gazon de cât e de penibil și indolent băiatul ăsta...
cât vom continua cu asemenea specimene, niciun antrenor serios nu va veni/rămâne și implicit, nici succes.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2156
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Apr 2024, 00:14

marius_vl scrie:
13 Apr 2024, 00:00
mi-as dori ca maine sa fie anuntat noul antrenor, daca nu chiar in noaptea asta! Dezamagirea si frustrarea este prea mare si nu mai am rabdare pana nu aflu cine va da de pamant cu mimozele astea nesimtite
Galca va fi sută în mie, îl sunara la fanatik și era Costel numai hihihi, va dați seama, echipa bună, lot bun, veți afla imediat dacă discutam, adică se vedea de la o poștă ca omul e în negocieri cu rotaru dar nu știa pe unde sa scoată cămașa, prea multa diplomație strica cu hienele din presa, dar asa cum ai spus, unul educat cu mult bun simț ca Galca nu prea poate schimba atitudinea jucătorilor, trebuie unul cu biciul dar și cocalar exact gen Sumudica sau unul cu biciul și țăran gen Petrescu.
Văzui ceva fumigena cu Petrescu, eu unul îl vreau și mi se rupe de cum am juca dacă ar lua trofee, dar Rotaru niciodată nu îi va da mână libera fără sa ia apărarea blazatilor, ori îl pune pe Petrescu și îi dă cheia de la club în mână, ori face în continuare pe marele strateg și pune un antrenor de nivel mediu care va sta cât îi va permite răbdarea și bunul simț să nu se ia cu Rotaru din prima la harță pt alde markovic sau Ivan.
O sa vom vedea, vorba rejelui blatist

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2516
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Apr 2024, 00:18

pe Galca nu-l prinde etapa a 5 din sezonul viitor

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9811
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 13 Apr 2024, 00:29

Care ai fost la meci:care e treaba cu Marko? Ce a facut?
Am zis!!

Scrie răspuns