Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Lumea se intreaba de ce ?

Poll ended at 13 Apr 2024, 08:47

1. Batem pe Farul
9
64%
2. Mai vine la stadion pentru un egal
3
21%
3. ... vine la stadion pentru niste luzari.
2
14%
 
Total votes: 14

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2024, 19:36

OK. Crezui ca ai ceva info din interior. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Apr 2024, 19:39

Nu dispun de asa ceva :))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2024, 19:47

fanatic16 scrie:
13 Apr 2024, 19:20
Dacă vine Radoi sa ne aruncam toți în Jiu, am zice mulți la prima vedere după scandalurile pe care le-a lăsat în urmă.
Dar, judecând la rece dacă vine și primește mana libera sa scape de gloabele din lot e binevenit, ca idei de joc a avut în niște meciuri trasee interesante, acum dacă a fost sabotat cu fcu și arges respectiv soda în cupa, sper sa le-o plătească ălora.
Vai de soarta noastra. Trica e mai antrenor decit ratoi. Singurul "antrenor" cu care am luat bataie de la cai.

Ratoi are probleme la mansarda. Intreg la minte nu e. Si unul neintreg la minte acum 2 ani va ramine neintreg la mine urmatorii 30 de ani. Mike - du-te nene la un psiholog sa-ti explice asta daca nu ma crezi. Oamenii nu se schimba, ba !

Ce a facut nebunul cu Arges in cupa e de spital : in loc sa faca ceva sa cistige meciul, i-a lasat pe aia in teren sa se faca de ris, ca asta voia el. Sa le arate unora ceva in loc sa cistige un meci.

Exista destui antrenori care iti dau un boost pentru citeva meciuri.

Ce a facut ratoi la Craiova - l-a pus pe mike la cheltuiala mare cu Mitrea : singurul jucator roman pentru care s-au platit bani multi la 35 de ani. Plus Florescu.

Exista o vorba peste ocean bai mike : fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.

Mike - da-i 50 k pe luna lui Petev, fa-i contract pe 20 de ani, si adu-l inapoi de luni, daca tot o iei razna patroane. Si baga-i obiectiv Cupa Liceelor in 2043 toamna.

P.S. Potoleste-te Mike cu vise de campionat. Cupa Romaniei e singurul obiectiv pentru echipa asta si locurile 3-5 in campionat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2024, 19:51

Totusi meciul cu Zarea a fost de vis. Dar ce sa mai zic, ultima impresie conteaza. Sunt de acord cu tine ca are ceva deranj la mansarda.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2527
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Apr 2024, 20:00

eu tot mai sper la Bursuc sau măcar Șumudică

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2024, 20:15

Bobby, tu cum mai stai cu sinuzita ? :)(
Ma tu ai sinuzita in palma !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Paul » 13 Apr 2024, 20:17

Dar de ce atata retinere in a il dori pe Galca, nu inteleg?
Lasand la o parte ca e stelist, care sincer cred ca nu e de pus ca argument, de ce nu ar incercs cu Galca?
Eu pe Galca il vreau, puteti sa ma injurati!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2024, 20:17

marius_vl scrie:eu tot mai sper la Bursuc sau măcar Șumudică
Eu ma declar total incompetent la alegerea antrenorului. Chiar nu stiu care ar fi cea mai buna solutie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2987
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2024, 20:17

Paul scrie:Dar de ce atata retinere in a il dori pe Galca, nu inteleg?
Lasand la o parte ca e stelist, care sincer cred ca nu e de pus ca argument, de ce nu ar incercs cu Galca?
Eu pe Galca il vreau, puteti sa ma injurati!
Eu doar de Galca am auzit. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2024, 20:30

Paul scrie:
13 Apr 2024, 20:17
Dar de ce atata retinere in a il dori pe Galca, nu inteleg?
Lasand la o parte ca e stelist, care sincer cred ca nu e de pus ca argument, de ce nu ar incercs cu Galca?
Eu pe Galca il vreau, puteti sa ma injurati!
Ce a dovedit in 15 ani ca antrenor ? A construit echipe ? A descoperit si lansat jucatori ? A cistigat trofee cu echipe "underdog" ? Habar n-am.

Evident ca din afara nu stim multe despre activitatea unui antrenor - cum munceste zi de zi. Vedem rezultate, jucatori in forma sau nu, ochi la achizitii etc.

Trebuie sa existe 5-10 criterii la angajarea unui antrenor :

- promovarea de tineri;
- ochi la achizitii;
- pune interesul grupului / clubului pe primul loc;
- motivator;
- stie sa faca pregatire fizica / sau are colaboratori care sa faca asta la nivel de top;
- citeste meciurile bine si poate recalibra tactica de joc in timpul meciurilor;
- aduce jucatorii in forma sportiva buna;
- are prezenta media rezonabila;
- negociator;
- stabil psihic;
- inteligenta emotionala;
- IQ;
- se pricepe sa explice jucatorilor tactica jocului de fotbal;
- adaptabil;
etc. etc.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 13 Apr 2024, 20:51

Radoi are marea calitate ca se cearta cu toata lumea si nu are rezultate pe nicaieri. Multi il doresc pe Radoi pentru ca o sa-i scoata din lot pe Ivan si Markovic, ceea ce nu e rau, dar nici rezultate nu o sa aiba. Din punctul meu de vedere, daca Mike il alege pe Radoi e clar ca e cineva in club care il sfatuieste aiurea.
Galca mi se pare moale pentru experimentatii nostri in saparea antrenorilor, dar nu as zice nu.
Daca e sa fac un clasament primul ar fi Dan Petrescu, pe doi Sumudica, 3 Leo Grozavu cu liber la bataie si apoi Galca.
Radoi, asa cum zice Bobby, are probleme la mansarda.
L-as aduce ca si consilier pe Marian Bondrea.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1224
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de sorinyki » 13 Apr 2024, 21:04

Mirel Rădoi va fi noul antrenor al Universității Craiova. Se confirmă exclusivitatea ProSport: când urmează să fie anunțat oficial de către Mihai Rotaru

Nu este ce speram! Petrescu a adus 5 titluri la Cluj, Dorinel 1 la Otelul. În fine, banii lui Rotaru

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Paul » 13 Apr 2024, 21:08

Bobby scrie:
13 Apr 2024, 20:30
Paul scrie:
13 Apr 2024, 20:17
Dar de ce atata retinere in a il dori pe Galca, nu inteleg?
Lasand la o parte ca e stelist, care sincer cred ca nu e de pus ca argument, de ce nu ar incercs cu Galca?
Eu pe Galca il vreau, puteti sa ma injurati!
Ce a dovedit in 15 ani ca antrenor ? A construit echipe ? A descoperit si lansat jucatori ? A cistigat trofee cu echipe "underdog" ? Habar n-am.

Evident ca din afara nu stim multe despre activitatea unui antrenor - cum munceste zi de zi. Vedem rezultate, jucatori in forma sau nu, ochi la achizitii etc.

Trebuie sa existe 5-10 criterii la angajarea unui antrenor :

- promovarea de tineri;
- ochi la achizitii;
- pune interesul grupului / clubului pe primul loc;
- motivator;
- stie sa faca pregatire fizica / sau are colaboratori care sa faca asta la nivel de top;
- citeste meciurile bine si poate recalibra tactica de joc in timpul meciurilor;
- aduce jucatorii in forma sportiva buna;
- are prezenta media rezonabila;
- negociator;
- stabil psihic;
- inteligenta emotionala;
- IQ;
- se pricepe sa explice jucatorilor tactica jocului de fotbal;
- adaptabil;
etc. etc.

Da Bobby, a castigat 3 trofee cu Fcsb, ultimele ale Fcsb-ului. De ce ne trebuie underdog, cred ca nu avem statutul asta.
In fine, vad ca il lua pe Radoi, ceea ce pentru mine nu e ok, dar in fine…

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Apr 2024, 21:22

E nasol dacă vine Radoi, eu tot sper în ceasul al 12 Lea sa nu fie el, acuma dacă vine măcar sa aibă mână libera, tot cred ca l-au săpat băieții cu fcu, la cald l-am acuzat doar pe el atunci dar după dezvăluirile ca alde hanca a comis penalty intenționat cu Ocna Mureș sa îl saboteze pe Radoi e clar cum au stat lucrurile.
Rotaru a pus pe primul loc la alegerea antrenorului implicarea și pasiunea lui în meseria asta, ceea ce poate o fi peste a altora, dar faptul ca radoi a cerut petardele Mitrea și Florescu ma face sa nu am încredere în capacitățile lui de cautat jucători.
Totuși, ceva fotbal am văzut cu Radoi, meciul cu Zorya, revenirea cu farul de la 3-1 la Severin, 2-0 cu rapid pe giulesti în min 13, deci potențial ma gândesc ca are sa facă echipa sa joace însă rămân reticent.
Dacă e adevărat ca Petev lua 33 de mii atunci e prostie crasa sa nu îl aduci pe Petrescu.
Încă sper la Sumudica sau Petrescu, și pe Petrescu îl dădea presa deja la CFR dar anunțul oficial întârzie, nu am încredere în alte ziare decât Fanatik în momentul asta, numai aia prezic totul corect,ba chiar as schimba numele ziarului în Universitatea News ca noi mereu aflam tot de la ei, iar pagina noastră anunță la Sfântul așteaptă.
Singurul antrenor pe care nu l-a mirosit presa la noi și a fost anunțat prima data chiar de pagina clubului a fost Piturca.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1652
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 4. Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de R.E.N. » 13 Apr 2024, 21:37

Ca sa mai balansam putin opiniile, mie imi place Radoi. Baietii aia care voiau sa joace in mandatul lui stiau ce au de facut. Am avut niste actiuni de atac excelente in cateva meciuri, in special imi aduc aminte cu rapid in deplasare.

Eu raman la parerea mea ca orice antrenor care stie un pic de meserie, daca il lasi intr-adevar sa faca treaba indiferent de cat plang ‘baetii’, si ii aduci cativa jucatori in posturile deficitare, o sa faca treaba. Problema noastra nu a fost ca Ouzounidis, Petev, Reghe erau antrenori slabi, ci ca pe Markovic si compania ii doare in phula de ce le zice antrenorul, iar Rotaru inca ii vede ca pe diamante. Cand o sa se schimbe asta, o sa avem rezultate indiferent ca e Radoi, Galca sau Chivu antrenor. Trebuie sa avem doua principii: cine nu e prieten cu mingea si cu alergatea - afara din echipa, cine nu se antreneaza - la fel.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns