Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Mai dam si noi palme peste fundulet la unguroaice?

Poll ended at 22 Apr 2024, 14:58

1. Le tragem o plama sa le ramana fundul rosu.
11
65%
2. Se feresc hoatele, ramane egal
3
18%
3. Ne trag ele un genunchi in ...oua
3
18%
 
Total votes: 17

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 161
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 24 Apr 2024, 11:55

Ce inutil s a accidentat Maldonado, pentru o faza la care era 2 metri offside, nu inteleg tusierii astia inconstienti cand vezi offside asa mare de ce nu ridici, se ajunge la accidentari stupide. Si fiind accidentat pana la finalul sezonului nu cred ca mai plateste mike suma de transfer pe el la final.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2990
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Apr 2024, 11:59

Nu poti avea pe intreg sezonul toti jucatorii valizi. Pacat, ca incepuse sa joace bine. :-(


Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3566
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Apr 2024, 12:23

Asa a fost si cu Houri, s-a accidentat la noi la final de imprumut si Rotaru nu l-a mai cumparat de la unguri. Sper sa-l cumpere pe Donado, mie-mi place acest Winnetou din America Centrala.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3586
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Apr 2024, 12:43

Si mie imi place de el, mi s-ar parea chiar aiurea sa nu il cumpere tocmai ca s-a accidentat incercand sa salveze un gol. Da, stiu, era offside, dar cum era sa nu se fi dat offside, asa cum ala cica a fost penalty la hent si alte tampenii. Omul a facut ce trebuie si pare bunicel spre scula. Ar fi o greseala sa nu il cumpere.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1423
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 24 Apr 2024, 12:44

Pasa catre Vladoiu de la golul lui Ivan e geniala, de la Pigliacelli nu am mai vazut asa ceva. Eu sper ca Mike sa achite suma de transfer pentru Winnetou :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2024, 13:31

Eu am zis inca de la primul meci, cel cu Faru, cand toata lumea l-a facut praf, ca mie imi pare un jucator bun si se pare ca am avut dreptate. La meciul ala a gresit Petev, nu Maldonado. Echipa a fost asezata prost in teren, Maldonado nu mai jucase de cateva luni si facuse doar doua antrenamente cu echipa. Petev a riscat aiurea si l-a expus mult si inutil pe jucator.
Daca Mike nu achita restul de bani inseamna ca are niste sfatuitori foarte prosti. Sa nu uitam insa ca Maldonado a fost criticat in presa centrala si de gloriile noastre, chiar si atunci cand toti am vazut ca a jucat bine. Cand stramba din nas Cartu, Stoichita, Badea, tot GSPul, Prostportul si toti ceilalti fomisti din presa, stai sa te gandesti daca e bine sau nu.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 953
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 24 Apr 2024, 13:49

fabius_2014 scrie:
24 Apr 2024, 08:09
@Bobby, ma bucur ca esti crestin asa cum sunt si eu, dar te asigur ca indiferent de relegia pe care o aveai te respectam la fel de mult. Am amici musulmani, iudaici, crestini catolici sau crestini adventisti si nu am niciun fel de probleme cu nici unul, ba mai mult unii dintre ei sunt foarte educati si prietenosi si te poti baza pe ei atunci cand ai nevoie.
Asa cum am spus in postarea trecuta, nu mai esti foarte convingator si lucrul asta este cauzat de faptul ca tu vrei sa ai dreptate intotdeauna si in absolut tot ce spui. Lucrurile in viata sunt nuantate si daca vrei sa faci o analiza completa trebuie sa iei in considerare toate nuantele, iar tu nu mai faci asta. Nu vreau sa mai intru in amanunte pentru ca asta te-ar provoca sa-mi raspunzi si asta ar inseamna un efort pentru tine si un val de critici la adresa ta din partea unor forumisti. Esti unul din putinii forumisti care este criticat si cand il critica pe Rotaru.

P.S. Am inteles-o pe-aia cu inchinarea, dar am dat-o asa ca sa nu ceara raspuns.
Lasa mai fabius ca are si bobby dreptate cand il critica pe nea Miai,tu esti un pic ca aia fani unika booveni,nu accepti criticile facute spre big boss .

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2024, 14:35

robertc scrie:
24 Apr 2024, 13:49
fabius_2014 scrie:
24 Apr 2024, 08:09
@Bobby, ma bucur ca esti crestin asa cum sunt si eu, dar te asigur ca indiferent de relegia pe care o aveai te respectam la fel de mult. Am amici musulmani, iudaici, crestini catolici sau crestini adventisti si nu am niciun fel de probleme cu nici unul, ba mai mult unii dintre ei sunt foarte educati si prietenosi si te poti baza pe ei atunci cand ai nevoie.
Asa cum am spus in postarea trecuta, nu mai esti foarte convingator si lucrul asta este cauzat de faptul ca tu vrei sa ai dreptate intotdeauna si in absolut tot ce spui. Lucrurile in viata sunt nuantate si daca vrei sa faci o analiza completa trebuie sa iei in considerare toate nuantele, iar tu nu mai faci asta. Nu vreau sa mai intru in amanunte pentru ca asta te-ar provoca sa-mi raspunzi si asta ar inseamna un efort pentru tine si un val de critici la adresa ta din partea unor forumisti. Esti unul din putinii forumisti care este criticat si cand il critica pe Rotaru.

P.S. Am inteles-o pe-aia cu inchinarea, dar am dat-o asa ca sa nu ceara raspuns.
Lasa mai fabius ca are si bobby dreptate cand il critica pe nea Miai,tu esti un pic ca aia fani unika booveni,nu accepti criticile facute spre big boss .
Eu accept crticile, dar vreau argumente, dovezi, altfel mi se pare ca sunt barfe ieftine. Nu stiu cine se ataca mai tare, eu cand il criticati voi pe Mike sau voi cand il apar eu. Oamenii puternici sunt cei care au puterea sa recunoasca atunci cand gresesc. Eu pot sa dau exemple cand l-am criticat pe Rotaru, dar sunt multi care nu pot sa dea nici un exemplu cand l-au sustinut indiferent daca avea sau nu dreptate.
Eu nu am locuit doar in Romania, Oltenia si am invatat sa traiesc alaturi de oameni care gandesc diferit de mine, iar atunci cand am constatat ca modul lor de a gandi este corect, am recunoscut imediat. Aici am constatat ca daca indraznesti sa ai o opinie diferita esti cel mai mare dusman si trebuie sa te astepti sa fii atacat.
Daca ar veni de la altcineva, faptul ca ma asemeni cu fanii booveni, l-as considera o jignire, dar cand vine de la tine este tolerabil spre acceptabil pentru ca depinde de asteptarile pe care le am sau nu.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1663
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 24 Apr 2024, 16:54

Lol, ne arbitreaza Kovaczszcz cu cefere. Un adevarat maestru in a te face praf ’respectand regulamentul’. Sincer, dupa ce l-am vazut cum a distrus Barcelona Psg, mi-e super sila de milogul asta hranit din banii stapanilor de camile.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2131
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 24 Apr 2024, 17:22

Maldonado este o pierdere majora. Fix acum cand se sudau niste relatii de joc intre el si ceilalti fundasi. Sa speram ca nu e dracul atat de negru si va reveni mai repede mai ales ca nu joaca pe o pozitie unde astfel de accidentari sa fie capat de cariera.
CRAIOVA NESUPUSA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9825
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Apr 2024, 18:38

R.E.N. scrie:
24 Apr 2024, 16:54
Lol, ne arbitreaza Kovaczszcz cu cefere. Un adevarat maestru in a te face praf ’respectand regulamentul’. Sincer, dupa ce l-am vazut cum a distrus Barcelona Psg, mi-e super sila de milogul asta hranit din banii stapanilor de camile.
N-a distrus nimic, sa fim serioși. A fost totul ca la carte. Ok... Nu a dat ala 5 %gazdelor... Dar totul a fost regulamentar.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9825
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Apr 2024, 18:41

@ free... Hai cu topicul ala castigator!!
Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1663
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 24 Apr 2024, 18:49

manex scrie:
24 Apr 2024, 18:38
R.E.N. scrie:
24 Apr 2024, 16:54
Lol, ne arbitreaza Kovaczszcz cu cefere. Un adevarat maestru in a te face praf ’respectand regulamentul’. Sincer, dupa ce l-am vazut cum a distrus Barcelona Psg, mi-e super sila de milogul asta hranit din banii stapanilor de camile.
N-a distrus nimic, sa fim serioși. A fost totul ca la carte. Ok... Nu a dat ala 5 %gazdelor... Dar totul a fost regulamentar.
Asta zic si eu, fix ca la carte. Dar daca nu fluiera faultul ala, nu il intorceau de la var. Daca esti intr-adevar arbitru, nu distrugi echilibrul unui meci ca se arunca unul ca in bazin cand simte o mana pe el. Sau daca nu vrei sa fii partinitor. La fel si la 11m, a fost o intrare jumate pe minge. Poti sa dai sau nu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Apr 2024, 00:01

TheMan scrie:
22 Apr 2024, 00:26
Mie mi-a placut ca am fost agresivi cand se apropiau de poarta noastra si nu am stat cu curu in poarta sa ii lasam sa faca ce vor pe 30. Cum am mai facut in trecut. Si iar m-a impresionat cat a alergat si a facut pressing Houri.
Iar aici eu am o intrebare : credeti ca vreodata mitrita o sa alerge atat in vreun meci?
Atentie nu vreau sa spun ca nu e talentat, important, cel mai cel de la noi. Dar cred ca nu poti avea o echipa competitiva cu un jucator de genul lui. Cand zic asta ma refer la un jucator care cand nu ii iese jocu se supara si nu mai participa la faze, care cand nu joaca nimic se pare ca nimeni nu are curajul sa il schimbe mai devreme de minutul 80 (ca poate face ceva de geniu) si acum eu vin si intreb cum te-ai simti tu ca si concurent pe post daca vezi asta. E ca la ndong, orice o sa faci tot bancu joaca. Cred ca daca galca reiseste sa faca echipa pe baza de performante o sa ne trezim si noi cu suti, lixandru, cojocaru, mazilu. Daca nu. Ramanem cu jucatorii nostri exponentiali despre care cam stim ce pot.
In fine nu stiu de la ce ma luai sa ma duc in zona asta negativa.
Imi placu jocul de azi si sper ca Galca sa gaseasca metoda prin care sa scoata maximul de la lotul nostru.
Forza stiinta
sunt curios daca dupa meciul de azi (cu cfr) mai esti impresionat de Houri. azi se vazu, mai mult decat oricand, lipsa lu Mitrita. si nu vreau sa fiu rau cu Houri dar nu are doua meciuri bune legate sezonul asta. dar asa suntem noi ne entuziasmam peste masura cand un jucator face un meci bun si revenim la realitate mai devreme sau mai tarziu.

poate nu o sa luam titlul cu jucatori ca Mitrita dar daca mai aveam unul in lot care sa dea 13 goluri si 11 pase decisive cred ca eram mult mai aproape de fcsb decat suntem acum.

sanatate si numa' bine [smile48]

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 26 Apr 2024, 03:57

Din pacate, ai dreptate. Azi nici presiune pe ei, nici ocazii. Joc slab as zice. Dar mai degraba l-as invinui pe cretu si bancu pentru prestatia de astazi dar nici houri nu rupsa norii. Iar referitor la mitrita eu cred ca tocmai aici e problema : cu un mitrita in echipa (care vamuieste toate baloanele) nu ai cum sa mai ai altul asemanator. Un aghiotant asa da, dar inca un baron local care sa bata el toate loviturile, in cazul nostru: prost, si cand zic toate. Ma refer la toate, cornere, lovituri de la distanta, de aproape, tot. Urmeaza sa bata si de pe 6m si out-uri si aia e schimbam sigla cu fata lui.
Bine poate mi s-a pus mie pe el si o sa regret cand o sa plece dar sa stiti ca eu m-am bucurat cand a plecat data trecuta. Simteam ca il apasa pe cap pe mihaila sa nu iasa cumva.

Ca sa inchid cumva as zice ca Mitrita are fix profilul psihologic local: prima dona vesnic nemultumita care la greu da vina pe restul in niciun caz pe el, ca el de… ati vazut si voi bubuie de talent (concluzia asta o trag dupa ce la nivel juvenil am mai dat si eu mingea peste garduri prin Craiova si stiu exact ca asa ma simteam si eu dupa 2-3 meciuri mai bune. D-aia cred eu ca si exportam greu noi ceva cu adevarat valoros. Din ce stiu ultimul jucator care a plecat de la noi si a avut rezultate in cariera e unu care a stat la noi 1 an si era din Resita - Chivu. In rest stilu nostru de seriozitate este Lutu- jonglam cu portocale si daca intra aia, mama mama ce ii bateam.)

Gata am deviat, scuze.
Hai Forta Stiinta ca sti cum e: cu echipa favorita mergi in groapa (bine asta daca nu ai parte de vreun mititelu de o baga in groapa inaintea ta)

Scrie răspuns