Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Mai dam si noi palme peste fundulet la unguroaice?

Poll ended at 22 Apr 2024, 14:58

1. Le tragem o plama sa le ramana fundul rosu.
11
65%
2. Se feresc hoatele, ramane egal
3
18%
3. Ne trag ele un genunchi in ...oua
3
18%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 838
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Apr 2024, 18:34

G.Ovidiu-Catalin scrie:
23 Apr 2024, 18:29
@Gero Sunt două colțuri, ai observat bine. Aia de deasupra găurii este importantă, aia de deasupra curului este obișnuită.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 838
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Apr 2024, 18:35

Să nu ne corecteze agramații. 🥃🥃🥃
ucv ucv ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Apr 2024, 18:38

G.Ovidiu-Catalin scrie:Să nu ne corecteze agramații. ImagineImagineImagine
:-) stai linistit ca eu nu ma leg de lucruri de genul asta. E mai importanta idea.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 838
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Apr 2024, 18:53

Chiar sunt liniștit. Am și scris de foarte multe ori cu greșeli.
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9811
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Apr 2024, 21:39

Eu am scris asa de nașpa de multe ori ca nici eu nu știam ce am vrut sa zic.
Am zis!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 838
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Apr 2024, 21:44

Măcar noi recunoaștem, suntem conștienți, nu constipați. Trăiască Staicu, Mititelu, Mititelu Jr și [*****]. Scuze, și bobiță.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8130
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Apr 2024, 05:02

fabius_2014 scrie:
23 Apr 2024, 09:02
@Bobby,
1. Pe-aia cu sticlele de bere de sub paturi ai luat-o de la Decebal Radulescu care a incercat sa o dea ca noutate, dar pana la urma a recunoscut ca era de pe vremea lui Piturca, daca era adevarata.
2. Eu nu stiu ce s-a promis in urma cu 11 ani, dar sunt ferm convins ca atunci majoritatea suporterilor Universitatii Craiova nici nu visau la parcursul pe care l-am avut pana acum. Ca intre timp pretentiile au crescut, este o cu totul alta poveste.
3. Rotaru i-a angajat ca "vorbitori" pe Marcel Popescu, Gica Craioveanu si Sorin Cartu, dar nici unul nu si-a facut treaba asa cum trebuie. Marcel Popescu este un orator bun, dar intervenea extrem de rar. Craioveanu era total non combat si nu voia sa supere pe nimeni. Sorin Cartu nu e nevoie sa specificam. In schimb am vazut cum Badea, Cartu, Camataru, Ticleanu si altii au lovit in clubul asta doar pentru faptul ca nu sunt pusi in functii prietenii lor.
In momentul de fata, Rotaru este singurul care apara clubul asta in media.
4. Sepsi si Farul au facut mai mult, cu bani mai putini, dar cu influenta mai mare. Farul este de departe cea mai ajutata echipa din Superliga, de FRF, de arbitri, de Gigi de etc.
Sponsorii nu vin acolo unde scandalul (cu Boo) este in toi, iar lui Rotaru i s-a promis ca nu o sa fie scandal. Rotaru a investit stiind ca Mititelu nu are bani sa tina o echipa si ca o sa finanteze echipa fanion a Olteniei. Nu a fost si nu este asa. Rotaru a lasat echipa celor care se pricep, dar astia si-au adus si sustinut prietenii in loc sa aduca profesionisti.
5. Bancu si Ivan nu arata chiar asa rau, la ei problemele sunt altele si tin mai mult de psihic.

De obicei erai mai convingator.
1. Cuvintul cheie este "poate" aici : "Poate voi va amariti pe aici dupa vreo infringere, si unii dintre baieti aduna sticlele de bere de sub paturi la cantonament.". Hai sa fim seriosi, in lotul actual al Craiovei sint destui jucatori pe care ii doare la basca de ceea ce se intimpla pe terenul de joc. Citi dintre cei de pe forum cunosc realitatea acestui grup de jucatori ?

2. Promisiuni de titluri, Craiova Maxima 2, listari la bursa, si performante in cupele europene s-au facut din 2013. Doar in ultimul an roty ne zicea ca U Craiova are echipa de titlu si ca pe post jucatorii Craiovei sint mai buni decit cei de la FCSB. Niste prostii. Ai echipa de titlu si jucatorii cei mai buni pe post cind ridici trofeul de campioana a ligii 1. Un om care se pricepe la fotbal chiar la nivel minim nu spune aberatiile astea. Recent roty ne spunea pe la tv cum FCSB n-are rezerve si solutii U21 si n-ar cistiga titlul. Realitatea e complet inversa - FCSB e la distanta mare de puncte fata de competitoare. Repet, luna TRECUTA roty umbla pe la tv si spunea prostia asta : "Eu cred că FCSB are cele mai mici șanse să ia titlul." (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... l-19837636). Omul nu se pricepe - si ar fi cazul sa faca un pas in spate. A comenta timpenii despre FCSB nu inseamna a apara U Craiova la TV.

3. Badea nu da bine pe sticla. Cirtu nu e de presedinte. Marcel Popescu e mult prea stufos in exprimare. Erau citiva din echipa veche a forumului care aveau discurs si putea face asta - roty n-a cautat cu adevarat oameni buni si pasionati. Ca se puteau gasi !

In fine - e normal sa te uiti la ceea nu e OK. Am laudat destul ceea ce a fost OK. Progresul asa vine. Scuze - eu ma inchin doar la icoana lui Isus.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3534
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Apr 2024, 08:00

Bobby la icoane ne-nchinam, moaste puapam dar pe coltul lui 16 cand mai intram si noi ? :)(
Hoo, ca prea multa cumintenie strica !

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 838
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 24 Apr 2024, 08:03

Din nefericire se pare ca am rămas și fără Maldonado pentru cel puțin 3-4 săptămâni…
https://www.fanatik.ro/vesti-bune-pentr ... v-20670841
ucv ucv ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2941
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2024, 08:09

@Bobby, ma bucur ca esti crestin asa cum sunt si eu, dar te asigur ca indiferent de relegia pe care o aveai te respectam la fel de mult. Am amici musulmani, iudaici, crestini catolici sau crestini adventisti si nu am niciun fel de probleme cu nici unul, ba mai mult unii dintre ei sunt foarte educati si prietenosi si te poti baza pe ei atunci cand ai nevoie.
Asa cum am spus in postarea trecuta, nu mai esti foarte convingator si lucrul asta este cauzat de faptul ca tu vrei sa ai dreptate intotdeauna si in absolut tot ce spui. Lucrurile in viata sunt nuantate si daca vrei sa faci o analiza completa trebuie sa iei in considerare toate nuantele, iar tu nu mai faci asta. Nu vreau sa mai intru in amanunte pentru ca asta te-ar provoca sa-mi raspunzi si asta ar inseamna un efort pentru tine si un val de critici la adresa ta din partea unor forumisti. Esti unul din putinii forumisti care este criticat si cand il critica pe Rotaru.

P.S. Am inteles-o pe-aia cu inchinarea, dar am dat-o asa ca sa nu ceara raspuns.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1805
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Apr 2024, 09:36


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9811
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Apr 2024, 10:02

Da, ma Maldonado e o pierdere. Ramane sa reintre Silva... Vai de noi
Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Apr 2024, 10:12

Mai e si Zajkov. Cu 2 accidentati(Screciu si Maldonado) ne gandim si la o solutie cu Cretu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2941
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2024, 10:27

Badelj si Zajkov vor juca in aparare si probabil il vor aduce pe Mendy de la echipa a doua, ca rezerva. Anzor si Cretu au jucat bine in fata aparatorilor si nu cred ca o sa schimbe. Avem meci greu si important.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2980
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 5: SEPSI OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Apr 2024, 10:44

Era bun si Duarte, dar sa nu mai bagam nuiaua prin gard.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns