PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu rraped?

Batem, le stingem iar lumina
6
38%
Egal, locul 4 e al nostru
3
19%
Pierdem, tot locul 4 e al nostru
7
44%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 29 Apr 2024, 22:54

Suntem la fix 2 puncte de locul 4 și urmează două meciuri cu echipele în fața cărora avem obiceiul să ne scăpăm în chiloți.
Iar ne vom amăgi după ce am bătut chinuit niște desculți și la finalul campionatului ne vom plânge de ghinioane, accidentări, marțieni, covid și orice altceva mai puțin de valoarea acelorași jucători care de ani de zile păcălesc fotbalul și suporterii acestei echipe.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 834
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 29 Apr 2024, 22:56

Freestate scrie:
29 Apr 2024, 22:38


Cel mai mult ma enerveaza (DE FAPT SUNT DISPERAT) cand se invita intre ei acolo in aparare fundasi si mijlocasi sau opusul ...cand se ingramadesc toti pe o minge si ...o castiga adversarul. :)(
Adica vrei sa spui ca uneori se dau cap in cap ca berbecii. :)(
@fabius_2004 pai sunt nemultumiti, ne bucuram pentru victorie, dar nu si pentru joc, caci acelasi joc il vedem de multa vreme si uite asa au trecut anii si nimic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3607
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Apr 2024, 22:59

Bravo baietii, trebuia sa castigam si am facut-o in ultimul minut, dupa o centrare de meserias de la Mitrita, revenit pe teren.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3581
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 29 Apr 2024, 22:59

Foarte slab Bancu de multa vreme. Daca in privinta celorlalti sunt lamurit si nu-mi fac griji...Bancu ma ingrijoreaza.
S-au inmultit deciziile gresite la el, slabiciunea in aparare a devenit evidenta. Se invarte mai greu si e usor descriptibil.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9832
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Apr 2024, 23:04

Buun. Vad asa: nemlumiti ca am castigat contra unei echipe unde cu siguranta saptamana asta s-au pompat încredere, amenintari, bonusuri... Naiba stie ce... Si totusi am fi vrut sa batem cu 5-0. Sa fim serioși :nu avem echipa de titlu, dar nici de locul 6. Avem o echipa cu multe minusuri. Daca noi la vedem, le vad si cei raspunzatori.
Stie cineva cum arata mama lui Danciu? Ca i-am dat si ****, i-am tras-o in toate pozitiile si i-am dat **** iar.
Eh... Uite un jucator care la anul nu trebuie sa fie in lot:Danciu. Nu asa iei titlul. Mai sunt si altii.... Dar Danciu nu are ce cauta nici ca rezerva. Marko, de ex, mai vezi un dribling genial, o pasa, o executie din care reiese ca stie. La Danciu... Nu reiese nimic. Nici de la Silva.
Una peste alta ma bucur ca am fost optimist pana la capat, am sperat, iar jucatorii au sperat si ei
Avem Sarbatori cat de cat linistite.
Am zis!!

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Apr 2024, 23:04

jucam cu sanse reale pt locul 2 si voi va comportati de parca suntem la retrogradare condamnati la liga a 2a.

bravo Ivan, bravo Cretu, felicitari echipei ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3581
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 29 Apr 2024, 23:13

Spicuiri de pe Facebook ....reactii in urma meciului:

Dl Cristian Rosca spune: :)(
"Bravo, Ivan. Bravo, Crețu. Bravo, Mitrița. Joc bun Houri, Baiaram, Bancu, Vladoiu. Din pacate, Markovici, din nou, indolent, fără chef, și care face umbra degeaba gazonului. Sa vina rezervele fcsb !"

Si mie mi-a placut Vladoiu, voua nu ? :)(
Cam asa vad meciurile unii dintre noi...s i apoi ne pun sa le sujem bascketii la aia. :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2989
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 29 Apr 2024, 23:15

O seara grea pentru scarbele boovene. Botosani a invins si are doua puncte mai mult decat ei si Universitatea Craiova a invins si are sanse la cupe ceea ce e o mare lovitura pentru ei.
Astazi echipa a jucat foarte ordonat si a fost bine asezata in teren, ca au mai gresit unii jucatori este o alta poveste, dar important este ca antrenorul asta stie ce face.
Am criticat titularizarea lui Capatana, dar recunosc ca astazi a jucat foarte bine.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1665
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 29 Apr 2024, 23:19

Ba trebuie sa fii extrem de trist sa nu te bucuri de o victorie a echipei tale intr-un meci important, la ultima faza :)) pana la realitatile voastre triste in care o sa terminam pe 5 si ne bate toata lumea pana la final, azi am castigat impotriva a ce preziceau 90% din voi. Iar Cretu a avut gol, centrare de gol si a scos o minge din poarta noastra practic. Si echipa a aratat bine, i-am dominat la mijloc clar pe aia la care va uitati acum o luna ca la marele exemplu de succes si profesionalism.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2989
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 29 Apr 2024, 23:22

gogu2005 scrie:
29 Apr 2024, 22:54
Suntem la fix 2 puncte de locul 4 și urmează două meciuri cu echipele în fața cărora avem obiceiul să ne scăpăm în chiloți.
Iar ne vom amăgi după ce am bătut chinuit niște desculți și la finalul campionatului ne vom plânge de ghinioane, accidentări, marțieni, covid și orice altceva mai puțin de valoarea acelorași jucători care de ani de zile păcălesc fotbalul și suporterii acestei echipe.
Daca azi ne batea Rapid eram pe locul 4, fix la 1 punct de locul 3. Era mai bine ?
Rapid e o echipa care anul asta a avut un buget mai mare decat al nostru, a batut FCSB cu 4-0 si a fost beneficiara multor arbitraje favorabile.
Nu inteleg de ce ar trebui ca dupa victoria asta sa fim suparati. Era mai bine sa ne bata Rapid ?

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1127
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 29 Apr 2024, 23:29

Bai fratilor, vazui interviul de dupa meci. Saracu' Lobont e "prajit" rau de tot. Dar rau... Fizic si psihic se prezinta ingrozitor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3607
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Apr 2024, 23:30

Era mai bine ca sa se faca Rotaru de rahat cu “declaratiile lui mincinoase”. Adica in mod normal omul ar trebui in primul rand sa nu cumva sa spere la mai mult, si in niciun caz sa declare ca ne batem la ceva, pentru ca asta, conform studiilor unor cercetatori britanici, duce inevitabil la un dezastru planetar.
Sa iti fie rusine, Dinu Patriciu!

Il astept pe Bobby, ca asta e grea de tot: pe de-o parte baturam si “doar” rezultatul conteaza, pe de alta parte Roty e un fraier nociv care a angajat sahisti.

Restul nu care cumva sa va bucurati daca mergem in Europa, ne mintim singuri, si clar nu e nevoie de asa ceva.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9832
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Apr 2024, 23:34

Sa se noteze din nou: ne-am pisshhaat pe ei!! Asa cu greseli.. Ce e viata fara emoții? Sa tinem toti cu Real Madrid.. Si gata! [****]
Am zis!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1127
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 29 Apr 2024, 23:37

manex scrie:
29 Apr 2024, 23:04
Buun. Vad asa: nemlumiti ca am castigat contra unei echipe unde cu siguranta saptamana asta s-au pompat încredere, amenintari, bonusuri... Naiba stie ce... Si totusi am fi vrut sa batem cu 5-0. Sa fim serioși :nu avem echipa de titlu, dar nici de locul 6. Avem o echipa cu multe minusuri. Daca noi la vedem, le vad si cei raspunzatori.
Stie cineva cum arata mama lui Danciu? Ca i-am dat si ****, i-am tras-o in toate pozitiile si i-am dat **** iar.
Eh... Uite un jucator care la anul nu trebuie sa fie in lot:Danciu. Nu asa iei titlul. Mai sunt si altii.... Dar Danciu nu are ce cauta nici ca rezerva. Marko, de ex, mai vezi un dribling genial, o pasa, o executie din care reiese ca stie. La Danciu... Nu reiese nimic. Nici de la Silva.
Una peste alta ma bucur ca am fost optimist pana la capat, am sperat, iar jucatorii au sperat si ei
Avem Sarbatori cat de cat linistite.
Urat mai vorbesti de mamele oamenilor! Nu-i frumos! As putea sa completez si sa spun ca unele doamne mame nu au nici-o vina ca plozii lor vorbesc buruienos in timp ce dansele le-au explicat ani de zile sa vorbeasca pieptanat.
Si vezi ca Silva se achita de sarcini chiar foarte bine astazi. Plus pericol constant in atac la cornere sau lovituri libere.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: PO Etapa 7 : Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 29 Apr 2024, 23:41

Freestate scrie:
29 Apr 2024, 22:33
iepurakis scrie:
29 Apr 2024, 22:28
exact, a zis cretu sa-i [cenzurat] bașcheții :laughing:
De ce nu mi-o su9i tu mie ? De ce sa lucram prin intermediari ?
daca aveai ceva si sus si jos, probabil ca nu aveai astfel de reactii... sus idei fixe, jos frustrari.
hai, somn pufos. te-a lovit karma peste rât azi.
forza stiinta!

Scrie răspuns