[Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte raman in Banie dupa meciul cu Sepsi?

Poll ended at 12 Aug 2019, 00:50

3 puncte, echipa se redreseaza
10
40%
1 punct, meci greu
5
20%
0 puncte, echipa este in picaj
10
40%
 
Total votes: 25

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 11 Aug 2019, 22:21

DeuEx, am inteles de la tine ca Iencsi e antrenor fata de Papura. Oricare din cei enumerati de tine, fara Dica, pare o varianta mai buna in comparatie cu Papura.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Aug 2019, 22:28

DeuxEx scrie:
11 Aug 2019, 21:45
Cornel este invitat să plece, inclusiv de copii (așa cum am remarcat și la meciul din Europa League), dar încăpățânarea sa dăunează grav sănătății orașului și a întregii suflări oltene. După 4 meciuri din 6 fără gol marcat, galeria de pe „Oblemenco” are tot dreptul să scandeze „Rușine, rușine, rușine să vă fie!”… În ciuda acestui fapt, Papură rămâne nonșalant, liniștit, precum țăranul dintr-o pictură de Grigorescu, plecând din neant și ducându-se în neant…

Restul articolului, aici: https://www.fanatik.ro/dicu-adevarul-ne ... a-19048513
Nicolae Grigorescu el pictat mai multi tarani ( eu invatat acest cuvant inainte de venit la Romania).
Tarani de Grigorescu, pictor ce studiat esprit impressionniste à Barbizon alaturi de mari Impressionnistes francezii, sunt totii sereins, veseli, attachés la lor pamant si valori simple. Poate tu gandesti la sérénité de Le Petit Berger (pastor mic?) Tarani linistit si sereins de Grigorescu différent mult de tarani troublés de Luchian Stéphane. Eu visitat déjà casa de Grigorescu à Campina.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 11 Aug 2019, 22:38

Felicitari Arthur ! Intelegi romanii studiindu-le artistii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 11 Aug 2019, 22:58

fabius_2014 scrie:
11 Aug 2019, 22:21
DeuEx, am inteles de la tine ca Iencsi e antrenor fata de Papura. Oricare din cei enumerati de tine, fara Dica, pare o varianta mai buna in comparatie cu Papura.
Fata de papura si tu esti antrenor. Iencsi nu ar fi decat o solutie de avarie, ceva intre Mogosanu si Multescu.

Uitati-va si voi cat de senin e asta:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Aug 2019, 23:04

fabius_2014 scrie:
11 Aug 2019, 22:38
Felicitari Arthur ! Intelegi romanii studiindu-le artistii.
Eu lucrez in domaine de art, mai degraba de histoire de l'art. Eu intelege toata humanitatea.
Pentru mine alb, negru, galben, rosu asta exista doar ca precum culori de la natura nu de races de oameni. Om este una singura race pe Terre.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de calugaru' vaxile » 11 Aug 2019, 23:05

oare papura asta e intreg la bila? ma uit la conferinta aia de presa si ma crucesc

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Aug 2019, 23:06

Arthur Rimbaud scrie:
11 Aug 2019, 23:04
fabius_2014 scrie:
11 Aug 2019, 22:38
Felicitari Arthur ! Intelegi romanii studiindu-le artistii.
Eu lucrez in domaine de art, mai degraba de histoire de l'art. Eu intelege toata humanitatea.
Pentru mine alb, negru, galben, rosu asta exista doar ca precum culori de la natura nu de races de oameni. Om este una singura race pe Terre. Iar romani voi esteti (sunteti ?)forte artisti d'esprit.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 11 Aug 2019, 23:14

Corneliu Papură a fost extrem de surprins la interviul de la finalul meciului: “Nu înțeleg de ce atâta ostilitate. Am câștigat meciuri și tot aceeași ostilitate. Nu înțeleg de unde atâta ostilitate pentru o persoană care a jucat pentru Craiova. Voi analiza și sper să iau o decizie bună. Nu este o situație plăcută. Asta este! Sunt obișnuit… Singura presiune e să câștig meciul. Cred că am fi avut parte de mult mai multă susținere. Cred că publicul avea mai mult de câștigat dacă nu ne critica așa repede, chiar când era 0-0.

Asta e atat de incompetent incat nu intelege ca rabdarea noastra are limite? E de 118 zile la echipa! 3 luni, 3 saptamani si 6 zile! Cat sa mai avem rabdare?!! :bad: :bad: :bad:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marty » 12 Aug 2019, 01:28

Impertinenta lui papura se datoreaza faptului ca este sprijinit de roty si cartu.Ca a contribuit si el la debarcarea lui mangia.
roty,care conform surselor, el ar fi actionarul majoritar,de aceea isi permite jignirile la adresa tuturor,este principalul vinovat de situatia stiintei.
de la vanzarea jucatorilor buni,de neaducerea altora in schimb in locul lor.cartu si popescu ii tin isonul amagindu-ne cu noi transferuri irealizabile fara banii pusi la dispozitie de roty.iar gasca de sugatori care ii inconjoara ,profita de majorarea fondului de salarii la aproape 5 mil de euro si ataca si ei suporterii stiintei.
ghinionul lui papura este insa accidentarea omului de gol,cei care ii tin locul fiind niste caricaturi care nu gasesc poarta! adusi tot la sugestia lui!
dar si fundasii centrali,poate cei mai slabi si lenti din liga.roty nedorind sa investeasca in altii noi,punandu-l pe popescu sa gaseasca motive puerile: ba ca nu avem scoala internationala,ba ca jucatorul vrea 70% din meciuri sa fie titular,etc.
bancu,cicaldau si mateiu vor sa plece.li s-a promis ca vor fi liberi sa plece dupa aventura europeana.atunci de ce sa mai traga pentru stiinta?!
roty,ca si oierul imprumuta doar echipa.adaugand cele 8 mil pe mitrita,pe care se jura ca nu le-a primit,si cele 8-10 pe cei 3 amintiti mai sus o sa ajunga in curand la 30 de mil creditarea universitatii craiova.adica a pus mana pe echipa!
a preluat echipa cu zero lei si face o avere! in detrimentul performantei ceruta de cei care i-au pus echipa in brate! :-(

sunt convins ca papura nu va pleca.ne asteapta poate alte 2-3 infrangeri si abia atunci se va pune problema sa vina...sandoi! adica sa refaca cuplul de acum cativa ani cu cartu-unul dintre cei mai disgratiosi oameni de fotbal din Romania la ora actuala!
dar nu avem pe altul care sa conduca echipa asa ca ne inghitim soarta...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2019, 06:49

Eu nu prea inteleg chestia asta cu Rotaru care si-ar bate joc de fani punindu-l antrenor pe Papura (cum si la fcsb Becali si-ar bate joc punindu-l antrenor pe saracu' Andronache). Nimeni nu isi bate joc...Reactia asta imi aduce aminte de bunica-mea, Dumnezeu sa o ierte, care zicea ca imi bateam joc de ea ca fumam cu baietii cind aveam 10 ani. Eu ma distram, incercam ceva nou, ma dadeam si eu rotund cu baietii - nici prin gind nu-mi trecea sa-mi bat joc de bunica-mea.

Cam asa e si cu finantatorii astia de cluburi, zic eu - oamenii iau decizii proaste uneori, dar cu siguranta daca ti-ar putea spune totul asa cum e (si nu mesaje coafate din presa), ai intelege, cel putin partial, care e motivarea lor. Asta nu e o scuza - e un context.

Papura e o teapa de proportii pentru Rotaru in primul rind, nu pentru fani - zic eu. Pina la urma el trebuie sa plateasca salarii de milioane cumulate, nu fanii. Echipa schioapata, jucatorii innoata, pierd mult din cota - acu' sa vad pe unde scoate Rotaru camasa. In urma cu o luna, s-a refuzat oferta de 5 milioane pentru Cicaldau. Eu m-as mira sa mai vina oferta de 2 milioane la cum joaca decarul nostru. Pierderile mari le va deconta Rotaru pina la urma...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 12 Aug 2019, 08:21

Sunt de acord cu Bobby. " Papura e o teapa de proportii pentru Rotaru in primul rind, nu pentru fani...In urma cu o luna, s-a refuzat oferta de 5 milioane pentru Cicaldau. Eu m-as mira sa mai vina oferta de 2 milioane la cum joaca decarul nostru. Pierderile mari le va deconta Rotaru pina la urma " Cam asta este adevarul. Sa vedem cat de repede isi da seama Rotaru ca a luat teapa cu Papura.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 08:41

Stie cineva cu ce rezultat s-a terminat sedinta de aseara? Ca am inteles ca ar fi fost una.
La pierderi, nu trebuie sa ne gandim doar la banii din transferuri ci si la banii care ar fi fost castigati dintr-o eventuala participare in grupele EL. nu era un culoar imposibil

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 12 Aug 2019, 08:50

Cred ca sedinta este astazi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de SLH » 12 Aug 2019, 09:08

Bobby scrie:
12 Aug 2019, 06:49
Papura e o teapa de proportii pentru Rotaru in primul rind, nu pentru fani - zic eu. Pina la urma el trebuie sa plateasca salarii de milioane cumulate, nu fanii. Echipa schioapata, jucatorii innoata, pierd mult din cota - acu' sa vad pe unde scoate Rotaru camasa. In urma cu o luna, s-a refuzat oferta de 5 milioane pentru Cicaldau. Eu m-as mira sa mai vina oferta de 2 milioane la cum joaca decarul nostru. Pierderile mari le va deconta Rotaru pina la urma...
Stiu ca repet, dar tu nu esti suporter si nici macar nu respecti aceasta notiune. Toate pierderile clubului le resimt in principal suporteri, toti anii ratati ii imbatranesc prematur pe suporteri. Patronii vin si pleaca in Romania mai des decat jucatorii din alte campionate. Saracul rotaru, daca maine vinde tot iese pe un mare plus in bani, fara sa calculam publicitatea. Incapatanarea asta cu papura scoate la iveala faptul ca rotaru a fost supraapreciat si ca de fapt este un patron clasic si la fel ca toti ceilalti considera ca echipa e jucaria lui. Daca papura nu pleaca in curand de la echipa o sa ajunga in situatia in care o sa plece si din oras, iar rotaru o sa se duca dupa el pentru ca in ritmul asta perspective sa isi revina sunt aproape nule. Iar daca pleaca papura sper ca rotaru e constient ca si-a tras ultimul glont cu impostporul asta si de acum inainte o sa aduca antrenori nu mascarici.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2019, 10:31

Poate ca destinul Craiovei e sa fie un soi de Hamburger SV, pastrind proportiile, adica un club cu priza la public dar care nu cistiga nimic de zeci de ani. Care se zbate in mediocritate, cu tribunele pline. Nu spun ca asta vreau eu - dar e posibil si scenariul asta. Ultimul titlu al echipei germane a fost cistigat in 1983. Au imbatrinit prematur fanii de acolo ? Habar n-am.

Eu sper sa-i vina mintea la cap lui Rotaru, dar daca nu-i vine ? Cum e posibil ca de 6 ani echipa asta sa nu angajeze un antrenor cu CV ?

Închis