Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Papură vs Rednic?

Poll ended at 16 Feb 2020, 09:21

Papură
19
73%
Nici unul
4
15%
Rednic
3
12%
 
Total votes: 26

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 16 Feb 2020, 16:19

mihu scrie:
16 Feb 2020, 15:06
robertc scrie:
16 Feb 2020, 14:30
Ce zdrente sunteti...la viitorul cine ne- a scos? Ce sa ceri unor oameni care voteaza constant psd?
esti mult prea prost ca sa stau sa iti raspund, oricum nu ai intelege nimic...s-a chinuit colegul de mai sus sa iti raspunda, dar intelectul tau nu cred ca a priceput nimic
Deci tu esti cu ciuma? Ca prea te-ai aprins :)))

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 16 Feb 2020, 16:59

Fără politică!

Sent from my HD1900 using Tapatalk

I N I M I T A B I L I

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Feb 2020, 17:06

...bine, eu m-am referit la sut, slh cred ca se referea la centrare. Dar nici pe centrare nu cred ca putea sa iasa. Una peste alta, n-avem ce-i reprosa in meciurile astea, ba dimpotriva...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 16 Feb 2020, 17:13

FreakBoy scrie:
16 Feb 2020, 16:59
Fără politică!

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Total de acord. Și așa am fost destul de divizați în ultima vreme.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 16 Feb 2020, 18:21

Cum dracu găsesc botoseii jucători așa buni?! Ma uit la ei și au în echipa un atacant foarte bun. Sunt greu de bătut, au jucători solizi și joacă agresiv. E genul de echipa care noua ne creează mereu probleme.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2020, 18:43

E adevarat, cei de acolo au mina buna la scouting - vind mult si aduc tot timpul jucatori bunicei pe nimic...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Feb 2020, 18:51

Echipa de impresari, ca și gaz, astra adică vin impresarii și își impun jucătorii în primul 11:
- jucătorul vine pt ca joaca sigur, ii revine cota și pleacă oricând are oferta
- Botoșani accepta pt ca nu are alții asa buni pe salariu mic și totodată mai obține o cota bună pt restul echipei când vinde la wcsb și câteodată mai ia și mărunțiș pe el de câteva sute de mii
- impresarul când are cota poate sa câștige din comision de transfer și sa îl repropune in campionate puternice pt ca clubul nu poate sa comenteze ca nu ii da drumul

Jucătorii stau maxim peste cap 2 ani, cel mai des 1 an și aia e afacerea și câteodată nu ii plătesc, sau pleacă liber de contract... Doar 4 echipe produc, cumpăra și plătesc salarii :wcsb, chefere, rejele și noi

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Feb 2020, 18:53

samsareala cu alte cuvinte

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 16 Feb 2020, 18:59

Suntem incredibil de amatori în transferuri. După tot felul de încercări nereușite, Fortes, Bic, Qaka etc, ajungem în final la repatrieri scumpe ca Ivan sau mai rău readucem jucători care nu prea s-au descurcat pe niciunde, gen Acka. Toată iarna, din lipsa de idei, ne-am scremut sa aducem niște dinozauri ca Tamas, Săpunaru sau Constantin ăla de la Mediaș.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Feb 2020, 19:07

marius_vl scrie:
16 Feb 2020, 14:44
Dupa parerea mea in acest moment Pigliacelli este cel mai bun portar din campioantul nostru!
Aberatii, e mult sub Arlauskis, nu cred ca e nici la nivelul lui balgradean, ca ala de bine de rau mai are si reflexe, ala cat a jucat la noi a scos ambele genuri de goluri pe care le-am luat noi cu iasu, ba as zice ca a scos si mai grele.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2020, 19:22

Goluri cam aiurea primite la Iasi - ne maninca o echipa mai serioasa (CFR, FCSB) cu asa aparare...La golul doi al Iasiului apararea Craiovei arata mai prost decit la o echipa de judet ! Asta e un mare semnal de alarma.

Dar felicit jucatorii, antrenorii si fanii prezenti pentru un rezultat foarte frumos.

Pe Papi il judecam si il comparam cu alti antrenori la sfirsit de campionat. Craiova a facut play off-uri slabute pina acum cam cu toti antrenorii - poate reusim ceva mai mult acum (bine - nu-mi fac sperante la campionat...nu-mi fac iluzii ca sa n-am deziluzii). Nici Mangia cu tripleta aia atomica (Baluta, Gustavo, Mitrita) n-a facut un play off bun, daramite acum...
Last edited by Bobby on 16 Feb 2020, 20:21, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 16 Feb 2020, 19:34

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Feb 2020, 18:51
Echipa de impresari, ca și gaz, astra adică vin impresarii și își impun jucătorii în primul 11:
- jucătorul vine pt ca joaca sigur, ii revine cota și pleacă oricând are oferta
- Botoșani accepta pt ca nu are alții asa buni pe salariu mic și totodată mai obține o cota bună pt restul echipei când vinde la wcsb și câteodată mai ia și mărunțiș pe el de câteva sute de mii
- impresarul când are cota poate sa câștige din comision de transfer și sa îl repropune in campionate puternice pt ca clubul nu poate sa comenteze ca nu ii da drumul

Jucătorii stau maxim peste cap 2 ani, cel mai des 1 an și aia e afacerea și câteodată nu ii plătesc, sau pleacă liber de contract... Doar 4 echipe produc, cumpăra și plătesc salarii :wcsb, chefere, rejele și noi
Interesanta teorie, ar explica multe. Eu personal nu am inteles niciodata cum unii jucatori devin capitivii unor impresari care ii vand an de an pentru comisioane.
Chiar si asa cred ca suntem slabi rau la nivel de scouting.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 16 Feb 2020, 21:18

Pai câți jucători a exportat astra, gaz sau botoșani pe mai mult de 300keur?și câți suporteri au comentat vis a vis de politica asta, aaa sau de fapt nu au suporteri, echipe care acum 10 ani nu erau în liga 1, sunt rupte în *ur, dar au jucători straini cu vechime maxima de 1 an și întra în poff....suntem un campionat cu jucatori reesapati, o piață de second hand in simbioza perfecta cu economia.. din păcate

P. S. gândiți-vă ca un it-ist bunicel ia lejer 10kluna în Europa, nu mai zic de doctori, dar stranierii de aici joaca și pe 5-7 keur/luna in prim plan ca mari vedete

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Feb 2020, 22:58

BiancoAzzurro_AS. scrie:
16 Feb 2020, 18:51
Echipa de impresari, ca și gaz, astra adică vin impresarii și își impun jucătorii în primul 11:
- jucătorul vine pt ca joaca sigur, ii revine cota și pleacă oricând are oferta
- Botoșani accepta pt ca nu are alții asa buni pe salariu mic și totodată mai obține o cota bună pt restul echipei când vinde la wcsb și câteodată mai ia și mărunțiș pe el de câteva sute de mii
- impresarul când are cota poate sa câștige din comision de transfer și sa îl repropune in campionate puternice pt ca clubul nu poate sa comenteze ca nu ii da drumul

Jucătorii stau maxim peste cap 2 ani, cel mai des 1 an și aia e afacerea și câteodată nu ii plătesc, sau pleacă liber de contract... Doar 4 echipe produc, cumpăra și plătesc salarii :wcsb, chefere, rejele și noi
...Bingo!...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 25. Poli Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 16 Feb 2020, 23:58

Bobby scrie:
16 Feb 2020, 19:22
Goluri cam aiurea primite la Iasi - ne maninca o echipa mai serioasa (CFR, FCSB) cu asa aparare...La golul doi al Iasiului apararea Craiovei arata mai prost decit la o echipa de judet ! Asta e un mare semnal de alarma.

Dar felicit jucatorii, antrenorii si fanii prezenti pentru un rezultat foarte frumos.

Pe Papi il judecam si il comparam cu alti antrenori la sfirsit de campionat. Craiova a facut play off-uri slabute pina acum cam cu toti antrenorii - poate reusim ceva mai mult acum (bine - nu-mi fac sperante la campionat...nu-mi fac iluzii ca sa n-am deziluzii). Nici Mangia cu tripleta aia atomica (Baluta, Gustavo, Mitrita) n-a facut un play off bun, daramite acum...
avem o echipa mult mai echilibrata acum decat aia cu Baluta - Mitrita - Gustavo. avem varf de careu, mijloc mai bun, fundas dreapta si portar. in afara de fundasi centrali (unde nu cred ca problema e calitatea jucatorilor), suntem beton, macar la nivel de prim 11.

mi-au placut mult unele lucruri pe care le-am vazut sambata. joc in viteza si direct pe poarta de multe ori, contraatacuri duse cu cap, pase din prima. sper sa fie din ce in ce mai bine, dupa ce mai prind meciuri in aproximativ aceeasi formula si isi da Koljic drumul complet la joc. nu-mi dau seama totusi cine poate sa faca lumina in aparare, in niciun caz nu cred ca Marius Constantin. e panica maxima la faze fixe si centrari.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis