Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 29 Aug 2020, 20:38

cortinadampezzo scrie:
29 Aug 2020, 20:33
De 3 ani de zile jucam acelasi sistem 4-3-3
In pregatire am jucat amicalele cu titularii si rezervele pe acelasi sistem. Noi un alt sistem nu stim ca ne-au invatat toti adversarii...
Cu Mangia aveam ceva flexibil cu 3 fundasi si extremele care coborau. Te-ai lovit de Lokomotiv Judet care a schimbat sistemu in timpul meciului
Pentru ca de cand a fost dat afara Mangia -Piturca avem acelasi antrenor.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de nyk_sorin » 29 Aug 2020, 20:55

Bobby scrie:
29 Aug 2020, 20:18
Jovan Markovic (19 ani) si Marian Serban (20 de ani) sint imprumutati in acest campionat la Clinceni. Astazi Markovic a fost titular si a jucat tot meciul, Serban a jucat ultimele 30 de minute ale meciului si a adus egalarea pentru Clinceni la ultima faza a meciului.
Meciul are 90 de minute, nu 45.
Markovic, care in continuare pare supraponderal, se accidenta si fu schimbat inainte de pauza.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 29 Aug 2020, 23:33

Sa-i trimita cineva declaratia asta lui Rotaru - pina ce Craiova nu-si ia antrenor de top, pe care nu l-a avut in ultimii 7 ani, nu se va putea bate cu CFR :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cine-o ... 08509.html

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Aug 2020, 20:38

si ce antrenori de top ai tu pe lista care ar putea veni la noi (in afara de bursuc, dupa care esti innebunit) ? ...eu in afara de sumudica care sa zicem teoretic ca ar exista 10% sanse sa mai revina prin Romania pe 15k eur/luna , nu vad vreun roman si straini nu cunosc de nivelul nostru cu palmares

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2020, 21:04

Eu nu sint innebunit dupa nimeni in afara de nevasta-mea. Daca eram eu la clubul asta il aduceam pe Petrescu de vreo 5 ani (de atunci cind a fost adus la Tirgu Mures - la o nou promovata !!). Pe lista mea de preferinte ar mai fi Boloni si Olaroiu. Scumpi evident - dar sint oameni din alta liga comparativ cu ceea ce misuna prin liga 1. Boloni a fost la un moment dat in Romania ca selectioner - deci era deschis poate la o aventura in Romania. Mangia avea vreo 10 oameni in staff, nu-ti vine nimeni din Italia pe 2 k pe luna - deci bani pe antrenori s-au aruncat destui, dar degeaba. O prostie epocala a lui Rotaru ca nu a adus antrenor competitiv in ultimii 7 ani - cind mititelu nu avea srl in fotbal.

Nu sint eu platit de clubul asta sa gasesc antrenori.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 31 Aug 2020, 21:24

:) bun raspuns..eu pe Bursuc il vad incomatibil cu noi ...dar a mai fost discutia asta pe aici

si atunci totusi, revenind pe pamant , imagineaza-ti ca ai fi in ROM si nu in USA ...pe Boloni, Olaroiu, Lucescu Sr., Lucescu Jr. , Reghecampf nu ii poti lua....deci , concret pe cine ai vrea? care sa il si putem lua si asta presupune ca si grivei vrea sa vina in Craiova ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2020, 08:50

In momentul de fata, poti sa aduci orice antrenor - atata timp cat Rotaru nu aduce oameni competenti pe celealte pozitii in club, de la scouteri la antrenorii de la juniori, nu va face nimic. Trebuie sa scape prima data de leprele si lipitorile din club.
Degeaba iti vine Mou, daca preparator fizic va fi tot Blejan...

Acum, ar fi 2 antrenori care ar putea sa faca performanta la Craiova, accesibili:
1. Costel Galca - baiat serios, manierat, care a reusit sa castige treofee cu toata opozitia ciobanului. Defecte: prea mult bun simt
2. Sumudica - exact opusul lui Galca. O hahalera care stie sa-si capaciteze jucatorii, sa-i faca sa joace la potential maxim. Defecte: caracter jegos, exact opusul tipului de antrenor pe care mi-l doresc pe banca Craiovei. Insa, tinand cont de faptul ca avem niste jucatori pe profilul lui (cocalari, betivani, jucatori ratati de Fifa si CS GO), cred ca ar face treaba.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 01 Sep 2020, 10:31

Bun sau rau, a avut ghinionul sa fie pe banca la cea mai mare umilinta din istorie - asta e, te duci dracu, Bergodi!
Doi. Nu te prezinti la conferinta de presa de dupa, total rupt de realitate si indrugi vreascuri. Pe mine ca suporter, m-ai umilit inca odata;
Trei. Esti Bergodi, dar ai demonstrat ca jucatorii joaca tot cand vor ei si cum vor ei. Asta e, te duci dracu, Bergodi!
Patru. Suntem totusi un club cu nume, cu pretentii, cu sute de mii de suporteri in spate, multi dintre ei fanatici. Nu se poate ca dupa un asemenea dezastru sa nu se intample nimic. E lipsa crasa de respect fata de noi. Eu asa consider.
Iar cu forumul, ce v-a venit, fratilor? Cumva nu merge echipa din cauza ca tipa unii pe-aici? Si, daca-l transformi in Cantarea Romaniei ce-ai rezolvat? Ok, limbaj alea alea, inteleg. Dar ce e aia ca zbori fara avertisment daca critici si nu te stie unu? Mai exista chestia asta pe undeva pe vreun forum din Univers sau facem noi, aici, ceva original?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Sep 2020, 16:34

Și galca și sumudica sunt apreciați, au rezultate, unul a promovat, altul a făcut din [cenzurat] bici...asa ca nu mai avem noi cu ce sa ii atragem la Craiova, sper sa ma înșel și sa vad pe oricare din ei însă nu cred în realismul acestor realizări în următorii 2-3 ani... poate cine știe ce conjunctura sa reușim sa tragem lozul, sa se alinieze iar planetele, Marte retrograd :ruga ... dar greu de crezut... urmează Iedi, poate mutu, poate radoi... cred ca asta e lista

Cu Bergodi e problema de timp doar, păcat pt ca începuse bine, e în zicala " prima impresie contează dar a doua impresie ramane"

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Sep 2020, 18:17

Uhrin îmi place pentru că este serios și provine dintr-o școală care o apreciez, îmi place de Zenga dar nu știu ce salar agreează, iar dintre romani pe cel de la Clinceni care are cel mai sărac lot dar a făcut lucruri bune acolo.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 01 Sep 2020, 18:38

Dintre Bergodi si Uhrin, il prefer pe ultimul. Mi-a placut cehul mereu, iar de Bergodi ne vom despărți rapid. Cred ca este o presiune mare pe el si la primii pași greșiți va fi destituit. Rotaru nu cred ca mai este dispus sa mai ofere concesii, in conditiile in care își punea mari sperante in parcursul european

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 01 Sep 2020, 18:58

Da, pai Rotaru asa face, nu reactioneaza la cald. El reactioneaza la rece. Adica dupa ce mortu s-a racit si e ingropat. Cand s-o decide el ca Bergodi e degeaba, toti antrenorii vor fi sub contract. Parca am mai fost la filmul asta. Doamne fereste de Uhrin sau ce bere cu lamaie vorbiti pe-aici. Poenaru ala de la Clinceni chiar mi se pare ca ar avea ce zicea Pigliacelli.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 01 Sep 2020, 19:21

Cred ca o luam pe aratura. Si cam incepem sa punem botu' la ce scriu jegsp si alte fituici. Clar a fost umilinta cu georgienii, dar sa nu ne ducem dupa fenta. Uitati-va ce echipa avea Stiinta la eliminarile cu A. Limasol ( cu Prunea, Sandoi, A. Popescu, Badea, Neagoe,etc ) si Pobeda Prilep ( cu Papura, Stoican, Soava, Batranu, Sava, Niculescu, etc), vedeti ce reprezentau Apollon si Pobeda la vremurile alea si o sa intelegeti ca presa mananca rahat. Da, rusinos, urat, dar hai sa nu ne punem streangu' singuri ca abia asteapta "expertii".
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 01 Sep 2020, 19:35

Repet, in 5-6 ani de liga I s-a facut la Craiova ce nu se facuse in ultimii 24 de ani ( podium, cupa romaniei, vicecampioni vs clasari mediocre, retrogradari, etc). Tot timpul este loc de mai bine, dar sa nu ne dam cu curu' de pamant cand nu e cazul. Si stati linistiti ca daca e vb de faliment nu noi suntem ''acolo". Garantez ca la primul an fara grupe europene ( si s-ar putea sa fie chiar sezonul asta) mult laudata cfr se va duce pe poula cu tot cu expertul danut penalty care a adus doar bosorogi la echipa, ieftini sau gratis ce-i drept, dar pe salarii si prime mult mai mari decat la Craiova. Noi, daca Doamne fereste vine criza, oricand putem vinde un Mihaila, un Cicaldau, un Kolijc, ptr a supravietui decent. Ia spuneti-mi si mie, cfr ce poate sa vanda??? ( vorbim de sume de 2-3-5 milioane/ jucator, nu ca-si dau ei toati bosorogii cu 200.000). Iar cei ce o dati cu dan penalty, sa fim seriosi la Craiova ar rezista maxim 3 meciuri cu spectatori...
ucv ucv ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Sep 2020, 22:46

Digi anunță coronavirus la Roti, Sorin și Marcelus... s-au defectat în vacanta asta de 2 sapt

Închis