Etapa 7. dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Punctele pe care le luam de la dinamo sunt egale cu:

Poll ended at 18 Oct 2020, 12:08

3
18
78%
1
4
17%
0
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de zschortau » 17 Oct 2020, 19:48

Javrele pun presiune pe arbitri! Va fi greu!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de fanUCV » 17 Oct 2020, 22:10

cu atitudine și determinare, putem face 7 .. înfrângerea nu ar fi un dezastru dar să nu pierdem .. ce mai, "filosofie" made în liga 1 de RO ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de george_7002 » 18 Oct 2020, 08:56

ucv Dacă citeste cineva din club forumul... aveti mare grijă diseara la organizarea din jurul echipei (de la conducatori la magazioner) vor incerca să destabilizeze astfel sub orice forma echipa... aveti grija si dupa meci... ochii in patru si transmiteti incredere jucatorilor si staffului. HAI ȘTIINȚA! ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Oct 2020, 09:38

Bun. Eu ma am intors la timp.
Horibila mancarea la acesti ardeleani. Inca o saptamana acolo si cholestérol meu eu cred ca ar explodat. Iar sa bei tzuika lor... eu nu stiu de ce ei nu beau H2SO4 direct.

In fine. Inapoi in dulcea Craiova. Acasa.
In aceasta seara eu imi imaginez ca Dinamo este Olympique de Marseille.
:o:

usteag ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Paul » 18 Oct 2020, 10:12

Bravo Arthur, bine ai revenit acasa! Si eu incep pregatirea spre seara, numai ca eu imi inchipui ca Dinamo va fi Dinamo din ani 80 pe care o uram din toata inima.
In ultimii ani Dinamo a devenit neglijabila, dar in vremea cand Craiova facea fotbal poezie, Dinamo era echipa care rupea picioare si ne batea cu arbitrii.
Trebuie batuti bine, si mi-as dori sa inscrie unul din noii veniti daca se poate, ca sa dam o nota in plus de optimism!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Oct 2020, 10:42

Paul scrie:
18 Oct 2020, 10:12
Bravo Arthur, bine ai revenit acasa! Si eu incep pregatirea spre seara, numai ca eu imi inchipui ca Dinamo va fi Dinamo din ani 80 pe care o uram din toata inima.
In ultimii ani Dinamo a devenit neglijabila, dar in vremea cand Craiova facea fotbal poezie, Dinamo era echipa care rupea picioare si ne batea cu arbitrii.
Trebuie batuti bine, si mi-as dori sa inscrie unul din noii veniti daca se poate, ca sa dam o nota in plus de optimism!
:)(
Bine ca mie ai amintit essentiel. Frigo meu este absolut vide. Doar... mancare. Désolante image. :mad:
Ies sa repar aceasta négligence. :)(

Suparat ieri pentru Liverpool si mai ales VvD, trebuie neaparat o compensatia in acest seara. usteag ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de lory69 » 18 Oct 2020, 11:00

Eu diseară as prefera ca Sc reciu sa fie folosit ca fundas central,cum a jucat in ultima parte a amicalului cu argesenii.Astfel Balasa ar juca fundas dreapta,iar in aparare am avea talie si mobilitate.Ca varf de atac las la latitudinea lui Bergodi...el l-a vazut pe Mamut astea 2 săptămâni...sa aleagă intre Ivan si croat.Eu as incepe asa..Mirko - Balasa Sc reciu Constantin Bancu - Nistor (Capatana) Bic Cicaldau - Ivan Mamut Baiaram.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Oct 2020, 12:42

Vad ca multă lume îl da pe Ivan vârf împins.. avem 2 vârfuri noi tudorie și mamut, ivan joaca aripa stânga cel mai bine din ce știu eu și nu înțeleg care e treaba cu Ivan ca nr 9 ca așteptări?! poate îmi scăpa mie vreun detaliu tactic sau sunt doar preferințe personale?!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de fanucrv » 18 Oct 2020, 14:12

Suporterii câinilor debordează de optimism. Toți visează la o diferență de 2-3 goluri pentru Dinamo si pun pozitia noastră in clasament doar pe seama arbitrilor si a ...politicului. Incredibil cât sunt de cretini si ipocriti.Sper sa le dăm rău de tot peste nas si sa nu pierdem diseară.
Last edited by fanucrv on 18 Oct 2020, 15:59, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Oct 2020, 15:07

fanucrv scrie:
18 Oct 2020, 14:12
Suporterii câinilor debordează de optimism. Toți visează la o diferență de 2-3 goluri pentru Dinamo si pun pozitia noastră in clasament doar pe seama arbitrilor si a ...politicului. Incredibili cât sunt de cretini si ipocriti.Sper sa le dăm rău de tot peste nas si sa nu pierdem diseară.
Si in acesta caz, se schimba cu ceva conviction de acei supporters ?
Ei vor continua de a zice ca STIINTA a castigat grâce à la politica si arbitrilor. :lol:

In France noi avem o vorba:,, on s'en fout, on a un autre chat à fouetter'' care vrea sa spuna: nu ne intereseaza, noi avem lucruri mai importante de facut decat asta. Bun, mot-a-mot este: noua ni se,, rupe'', noi avem un alt pisica de biciuit. Fiecare cu expresie lui. :)(

Eu stiut si corespondent in romana, ceva cu cainii care latra, insa eu am uitat. :mad: Pacat, cu dinamo asta venea perfect.

ucv usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de R.E.N. » 18 Oct 2020, 15:20

nu e incredibil, demonstreaza cretinism si ipocrizie de zeci de ani, doar continua sa se manifeste. bineinteles au uitat vremurile militiei, vremurile de dupa cu nastase, ponta, agathon si sleahta de personaje politice cu loc rezervat in groapa de gunoi a capitalei. e foarte util sa poti uita asa selectiv, te poate mentine idealist :)

eu as vrea sa incepem sa jucam 4-4-2, mi se pare ca ne-am miscat cel mai bine. Pigliacelli - Vatajelu Acka (Screciu) Constantin Balasa - Bancu Cicaldau Screciu (Mateiu) Baiaram - Ofosu Ivan. Chiar avem lot acum, se pot incerca multe variante.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Paul » 18 Oct 2020, 15:28

Expresia este cainii latra ursul merge. Si mai e una: nu mor caii cand vor cainii.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Oct 2020, 15:51

Paul scrie:
18 Oct 2020, 15:28
Expresia este cainii latra ursul merge. Si mai e una: nu mor caii cand vor cainii.
Ah, multumesc. Eu spere ca ei sa ramana cu latrarea. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Oct 2020, 15:53

R.E.N. scrie:
18 Oct 2020, 15:20
nu e incredibil, demonstreaza cretinism si ipocrizie de zeci de ani, doar continua sa se manifeste. bineinteles au uitat vremurile militiei, vremurile de dupa cu nastase, ponta, agathon si sleahta de personaje politice cu loc rezervat in groapa de gunoi a capitalei. e foarte util sa poti uita asa selectiv, te poate mentine idealist :)

eu as vrea sa incepem sa jucam 4-4-2, mi se pare ca ne-am miscat cel mai bine. Pigliacelli - Vatajelu Acka (Screciu) Constantin Balasa - Bancu Cicaldau Screciu (Mateiu) Baiaram - Ofosu Ivan. Chiar avem lot acum, se pot incerca multe variante.
R. E. N. eu vazut forte mult cer gris si marile verde. :mad:


Désolé. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 7. dinamo - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Oct 2020, 19:42

presa da urmatoarea formatie

U CRAIOVA (4-3-3): 13. Pigliacelli - 5. Vătăjelu, 4. Bălașa, 23. M. Constantin, 11. Bancu - 16. Nistor, 6. Screciu, 10. Cicâldău - 9. A. Ivan, 30. Mamut, 17. Baiaram


am doi jucatori de care ma tem, valle si camara

Închis