Pavel Badea

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: Pavel Badea

Mesaj de andyucv » 19 Aug 2015, 17:37

Din pacate nu o sa fie asa. Cel putin unul dintre cei doi o sa se foloseasca din pacate de club.
Stiti cand sunt alegerile?

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: Pavel Badea

Mesaj de asterix » 19 Aug 2015, 17:41

Localele ar trebui sa fie prin vara, iar generalele in toamna. Anul care vine, evident.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Pavel Badea

Mesaj de DeuxEx » 19 Aug 2015, 17:52

Pai nu te poti folosi de echipa daca echipa nu se bate la un loc de cupele europene, nu? Ce sa zica? Am ajutat la reinfiintarea echipei care acum se zbate pe locurile 8-12?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Pavel Badea

Mesaj de JustME » 19 Aug 2015, 18:00

atunci prefer sa ne batem la locurile 8-12.
andyucv scrie:Din pacate nu o sa fie asa. Cel putin unul dintre cei doi o sa se foloseasca din pacate de club.
sper si cred ca te inseli. nici Olga nici Badea nu pot sa isi asume 100% meritele. fara initiativa Primariei CS Universitatea nu cred ca isi faca echipa de fotbal insa fara girul CS Universitatii Craiova nici Primaria nu putea sa inceapa acest proiect.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Pavel Badea

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Aug 2015, 20:40

JustME scrie:atunci prefer sa ne batem la locurile 8-12.
andyucv scrie:Din pacate nu o sa fie asa. Cel putin unul dintre cei doi o sa se foloseasca din pacate de club.
sper si cred ca te inseli. nici Olga nici Badea nu pot sa isi asume 100% meritele. fara initiativa Primariei CS Universitatea nu cred ca isi faca echipa de fotbal insa fara girul CS Universitatii Craiova nici Primaria nu putea sa inceapa acest proiect.
nu cred ca din cauza asta.
mai degraba, as zice sa nu le sara iar talibanii in cap. Desi cred ca Olguta, o sa zica ceva de stadion echipa...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pavel Badea

Mesaj de muttley » 19 Aug 2015, 21:22

JustME scrie:el este omul despre care muttlyca zicea ca a fost mazilit de rotaru :lol:
O da, candideaza la Primarie, ce smechere acest Badea, e bagat sa-si rupa gatu' deci clar e foarte important. Maziliti e putin spus, practic influenta lui la club sa diminuat spre 0, iar candidatura asta nu face decat sa confirme. Stim bine de ce parte este apropiat clubul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Pavel Badea

Mesaj de JustME » 19 Aug 2015, 21:27

ba ametitule Badea e prim-vicepresedintele PNL, candidatul PNL la Primarie si directorul CS Universitatea Craiova (fara de care rotaru ramane cu un SC, un loc de liga1 si niste jucatori) si tu delirezi ca vezi domne l-a mazilit rotaru. cat de mult o sa isi rupa gatu Badea la alegeri ramane de vazut. intre timp tu bati campii in stilul tau caracteristic si ai impresia ca ce visezi noaptea e valabil ziua.

LiviuB

Re: Pavel Badea

Mesaj de LiviuB » 20 Aug 2015, 06:42

Seke - cum zicea si Moromete - pe ce te bazezi cand faci aceste informatii? ai ceva concret sau pe flerul tau?
ca asa, supozitii putem sa facem toti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Pavel Badea

Mesaj de DeuxEx » 13 Iun 2016, 23:33

Candidatul PNL la Primăria Craiova, Pavel Badea, a fost exclus din partid vineri seară după o ședință cu scântei a Comitetului Județean Executiv al PNL întrunit pentru a analiza rezultatele alegerilor locale. Spiritele s-au încins, iar Pavel Badea și președintele PNL Dolj, Nicolae Giugea, au schimbat replici tăioase. Întâlnirea era pe punctul de a degenera, Badea a apucat strâns un scaun căruia nu-i mai dădea drumul, dar conflictul a fost aplanat când aripa liberală a partidului a părăsit sala. Cei rămași, majoritatea din fostul PDL, au supus la vot și aprobat excluderea lui Badea din partid. Consecința: acesta nu va mai fi consilier local, deși era primul pe listă. Badea demisionase cu o zi înainte din funcția de președinte al PNL Craiova, locul său fiind preluat temporar de Ștefan Stoica, fost deputat și director la Ape și Drumuri Craiova.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Pavel Badea

Mesaj de blixa » 13 Iun 2016, 23:34

Mai bine se ocupa doar de sport.
S-a rupt Brazda.

Scrie răspuns