Sorin Cartu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de alex.p » 14 Noi 2008, 14:12

Si-a batut joc de toti cei care eram acolo prin gesturile lui.

ozzy

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2008, 14:23

Pai si ce vroiati, fratilor, sa verse o lacrima, sa nu mai manance trei zile? Castigase echipa lui, era normal sa se bucure

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de alex.p » 14 Noi 2008, 14:29

Sa se bucure, e ok. E normal. Dar sa danseze pe masa, sa urle pana mai avea un pic si facea infarct, sa urle la suporterii Craiovei: V-am batut baaaaa? Nu mai e nromal.

LiviuB

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de LiviuB » 14 Noi 2008, 15:25

aici cam are dreptate Alex, dar suntem departe de civilizatie. Tin minte cum s-a manifestat Conte intr-un meci al Juventusului cu fosta lui echipa in momentul in care a marcat. :(

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de ady_azzuro » 14 Noi 2008, 20:27

da frate, trebuia sa stea in genunchi si sa ceara iertare suporterilor nostri prezenti la oficiala. Mai trebuia sa introduca un jucator suspendat si sa castigam noi cu 3-0, altceva mai vroiati sa faca sa-si arate atasamentul de Stiinta?

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de nr.zece » 14 Noi 2008, 20:36

felicitari Cartu
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de Cl4udiu » 14 Noi 2008, 20:36

sa ne aducem aminte si de meciul de la mioveni ?

nu poate nimeni sa stearga ceea ce a facut el pentru craiova (in istoria noastra el inseamna foarte mult) , dar acum nu trebuie sa acceptam comportamentul lui ....

si daca el tine asa de mult la noi nu stiu cum poate sa fie prieten (sluga) cainetoiului care facut foate mult rau universitatii :o:

si camatarul e o fosta glorie din cauza pasiunii lui pentru dinamo nu prea-l mai are multa lume la inima in craiova .....

cel mai bine este sa-l ignoram ...
Last edited by Cl4udiu on 14 Noi 2008, 20:39, edited 1 time in total.
Imagine

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de Nea Marin » 14 Noi 2008, 20:38

Nu vedeti, fratilor, cum ne-a sfidat Cirtu??? :o
A fost lipsit de decenta sa chelalaie in halul ala si sa mistocareasca un suporter care-i punea intrebari retorice despre echipa lui, care l-a facut marele jucator care a fost.
Sa mai amintim de prietenia lui de neinteles cu netoiu, poate cel mai nefast individ care s-a legat de Stiinta vreodata?
Cirtu a fost un mare jucator, acum e un cu totul alt om. Asta-i viata. L-am scos si pe Cirtu de la inima, pt mine a intrat in categoria camataru. Trist, dar adevarat. Viata-i grea, dar dura. Noi sa fim sanatosi.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de ady_azzuro » 14 Noi 2008, 20:49

Balaci n-a fost prieten cu netoiu si gheara? Cine l-a adus pe el antrenor la Stiinta? O alta legenda a noastra, Gica Popescu, nu e prieten cu fratii becali si netoiu? Cartu o avea afaceri cu netoiu, e treaba lui, asta nu inseamna ca e sluga.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de Nea Marin » 14 Noi 2008, 21:05

S-a bucurat vreodata Balaci de o infrangere a noastra??? Si in public! Si pe Central! :(
Cu altu nici nu putea sa faca afaceri cirtu decat cu netoiu, ce sa spun... Mi-ajunge.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de Cl4udiu » 14 Noi 2008, 21:13

ady_azzuro scrie:Balaci n-a fost prieten cu netoiu si gheara? Cine l-a adus pe el antrenor la Stiinta? O alta legenda a noastra, Gica Popescu, nu e prieten cu fratii becali si netoiu? Cartu o avea afaceri cu netoiu, e treaba lui, asta nu inseamna ca e sluga.
1. Balaci nu o sa faca niciodata circul pe care-l face cartu ...

2. Cine e giga popescu ? :)-
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de ady_azzuro » 14 Noi 2008, 21:18

Nea Marin scrie:S-a bucurat vreodata Balaci de o infrangere a noastra??? Si in public! Si pe Central! :(
Cu altu nici nu putea sa faca afaceri cirtu decat cu netoiu, ce sa spun... Mi-ajunge.
Cate echipe adverse noua a antrenat Balaci?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de ady_azzuro » 14 Noi 2008, 21:50

adica zero.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de alex.p » 15 Noi 2008, 00:48

Si ca sa calmam apele, topicul va fi inchis pana la anul.

DoRyN

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de DoRyN » 15 Noi 2008, 20:47

Nu pot sa nu scriu si eu un ultim mesaj. Cartu se comporta azi cum se comporta in trecut pe teren. Daca l-ati vazut jucand pe viu stiti despre ce vorbesc, daca nu, va voi da un singur exemplu. El injura pe toata lumea, daca mingea era trimisa in directia lui, dar putin mai departe si nu avea chef sa alerge dupa ea, reprosa pasatorului: Unde lupa mea o dai, ma ? Asta a fost doar un exemplu, dar el a fost un neconformist mereu.

Pentru mine unele mesaje de aici sunt dureroase, pentru Cartu sunt sigur ca nu.

Oricare dintre JUCATORII CRAIOVEI-MAXIMA pentru mine sunt niste sfinti, indiferent ce fac in prezent.

Cartu a fost si ultimul antrenor al Craiovei care a avut performante. Un plus care nu poate fi ignorat sau neglijat.

Daca nu va place, limitati-va doar la a relata ce a facut, nu si sa judecati sau mai rau, sa-l injurati.

Va multumesc !

Scrie răspuns