Silviu Lung

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Ian 2014, 19:26

pregatiti-va de un nou caz huidu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Silviu Lung

Mesaj de jianu_max » 08 Ian 2014, 19:46

Exact la asta ma gandeam si eu.
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de muttley » 08 Ian 2014, 20:00

Nu stiu daca situatiile sunt comparabile , dar daca in lege exista o astfel de pedeapsa.... oricum cel mai important e sa scape fata.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: Silviu Lung

Mesaj de LiviuB » 08 Ian 2014, 23:01

off foarte trist... sper sa aiba puterea sa treaca mai departe. si pt copii... imi pare asa de rau..

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de blue ray » 09 Ian 2014, 00:39

E un eveniment regretabil. Sper ca fata să supraviețuiască. Sper ca toți cei implicați, indiferent de postură, să aibă puterea de a trece cu bine peste asta. Dumnezeu să-l odihnească pe cel decedat...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Silviu Lung

Mesaj de Nea Marin » 09 Ian 2014, 11:04

Ar fi frumos ca noi suporterii sa-l imbarbatam cumva pe nea Silvica in aceasta tragedie. Lung e una dintre marile noastre glorii, cam trecut pe nedrept cu vederea.

Dumnezeu sa-l ierte pe cel decedat si sa-i intareasca familia... :ruga
STIINTA SUNTEM NOI !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Silviu Lung

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Ian 2014, 13:32

Lung nu are influenta senatorului Huidu, cred ca va face inchisoare.
Echipa ce alternativa are la antrenorii de portari ?

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de blue ray » 09 Ian 2014, 14:43

cortinadampezzo scrie:Lung nu are influenta senatorului Huidu, cred ca va face inchisoare.
Echipa ce alternativa are la antrenorii de portari ?
Nu va face închisoare, practica e constantă în sensul condamnării la închisoare cu suspendare în situațiile de genul ăsta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de muttley » 09 Ian 2014, 14:50

Nu vreau sa fiu rautacios, dar putin mai conteaza daca face sau nu inchisoare pt ca oricum o sa fie distrus. De familia victimei nici nu mai vorbesc... in primul rand, trebuie sa vedem ce s-a intamplat cu adevarat acolo !.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 09 Ian 2014, 18:30

"Multe lucruri nu îmi amintesc, dar era o curbă, era ceaţă foarte mare şi m-am trezit exact cu maşina aproape de maşina mea. Am tras de volan puţin în dreapta şi ne-am lovit amândoi. În ultima clipă am zărit maşina. Nu e cum am înţeles că mă grăbeam, nici vorbă de aşa ceva. Mergeam normal, cred că în jur de 60 pentru că era ceaţă, dar problema este că a murit un om şi îmi pare nespus de rău. Aici este durerea cea mai mare, că a murit un om. Lucrul acesta mă afectează foarte mult. Imediat după impact ştiu că m-am lovit foarte rău, nici nu am sesizat pe moment ce s-a întâmplat. Nici nu ştiu cum m-am dat din maşină jos, pentru că o uşă era blocată, eram foarte ameţit. Am aflat acolo că cineva mi-a spus că a murit. Mă bucur că fetiţa este mai bine. O să mă duc când o să pot la ea. Îmi pare nespus de rău pentru că în viaţă am încercat să fac numai bine şi a fost acum accidentul acesta şi îmi pare foarte rău. Transmit condoleanţe familiei", a declarat Silviu Lung.

Astea sunt accidentele, e greu pentru ambele parti. Imprudenta nu e culpa, e pedepsita totusi in caz de omor, dar ganditi-va bine, cati dintre voi nu ati fost cel putin o data imprudenti la volan. Ceata din iarna asta a facut multe victime.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Silviu Lung

Mesaj de _T@V_ » 09 Ian 2014, 23:22

Nu prea am vazut imagini de la fata locului, dar sunt si io curios cand va plati cineva in romania si din cauza ca drumurile noastre sunt atat de prost semnalizate, si vopseaua de pe asfalt se ia la prima ploaie....

Sent from mobile.

JustME

Re: Silviu Lung

Mesaj de JustME » 10 Ian 2014, 18:17

pe drumurile din Romania e suficient o secunda de neatentie cumulata cu nitel ghinion si oricine dar absolut oricine poate sa ajunga intr-o situatie de genul. am vazut pe net reactii absolut dezgustatoare la adresa lui Silviu. n-am vazut in viata mea popor mai dornic de sange si ipocrit decat al nostru. avem o placere sublima in a ne devora idolii atunci cand gresesc si in acelasi timp de a-i plange cu lacrimi de crocodil atunci cand ne parasesc uitand de injuraturile si cuvintele urate pe care le-am aruncat la adresa lor.

nu il cunosc pe Silviu Lung personal insa nu mi-a lasat niciodata impresia unui om iresponsabil. a gresit, gresala sa a avut efecte tragice insa acum e prea tarziu pentru orice. nici puscaria, nici banii nici toate injuraturile din lume nu or sa aduca omul ala inapoi din moarte.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Silviu Lung

Mesaj de hanky panky » 10 Ian 2014, 18:24

JustME scrie:pe drumurile din Romania e suficient o secunda de neatentie cumulata cu nitel ghinion si oricine dar absolut oricine poate sa ajunga intr-o situatie de genul. am vazut pe net reactii absolut dezgustatoare la adresa lui Silviu. n-am vazut in viata mea popor mai dornic de sange si ipocrit decat al nostru. avem o placere sublima in a ne devora idolii atunci cand gresesc si in acelasi timp de a-i plange cu lacrimi de crocodil atunci cand ne parasesc uitand de injuraturile si cuvintele urate pe care le-am aruncat la adresa lor.

nu il cunosc pe Silviu Lung personal insa nu mi-a lasat niciodata impresia unui om iresponsabil. a gresit, gresala sa a avut efecte tragice insa acum e prea tarziu pentru orice. nici puscaria, nici banii nici toate injuraturile din lume nu or sa aduca omul ala inapoi din moarte.
am citit si eu cateva comentarii pe oficina cu miros hotnews

ca e plin de smecherasi pe soselele din romania
si altu il intreba daca stie cine e silviu lung
si ala a raspuns ca el nu se pricepe la fotbal dar a citit in articol ca e fotbalist deci e un mare cocalar
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Silviu Lung

Mesaj de muttley » 10 Ian 2014, 18:26

Fiecare e liber sa spuna ce vrea... cu siguranta ca acel om nu o sa se mai intoarca , dar trebuie sa ne punem si in locul familiei sale. Eu personal inteleg toate reactiile in astfel de situatii ! e suficient numai pentru o secunda sa te pui intr-o asemenea pozitie si iti schimbi automat parerea.

Faptul ca ai fost un om bun nu trebuie sa influenteze prea mult... poate si un om cu probleme de caracater sa intampine aceasta nenorocire... ce trebuie sa-i facem? Cel mai bine e sa nu citesti comentariile :)(

Atat Silviu cat si familia victime au nevoie de sprijin material dar mai ales moral. Am vazut ca s-a discut de cautarea unui inlocuitor al lui Silviu. Eu zic ca nu trebuie sa ne grabim... o anuntare a unui inlocuitor il poate afecta plus ca intr-un viitor trebuie sa se intoarca la munca, are o familie de intretinut plus alte cateva persoane.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Silviu Lung

Mesaj de JustME » 10 Ian 2014, 18:37

din punctul meu de vedere singura reactie a noastra a celor care nu suntem implicati direct in aceasta tragedie ar trebui sa fie una de respect si bun simt. nu e treaba noastra sa ne punem in locul celor doua familii sau sa emitem judecati. as vrea ca clubul nostru sa se implice (insa discret, extrem de discret, fara strop de publicitate) si sa ajute ambele familii pentru ca ambele au fost afectate de aceasta tragedie (intr-o masura mai mare sau mai mica).
hanky panky scrie: ca e plin de smecherasi pe soselele din romania
si altu il intreba daca stie cine e silviu lung
si ala a raspuns ca el nu se pricepe la fotbal dar a citit in articol ca e fotbalist deci e un mare cocalar
am vazut si eu genul asta de comentarii, te ia pur si simplu sila.

Scrie răspuns