TVR Replay - Universitatea Craiova

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
danyelsan
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iun 2012, 16:37

TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de danyelsan » 01 Iul 2012, 01:02

[youtube][/youtube]


Emisiunea Replay din 28-MAI-2012 va avea ca subiect, în exclusivitate, FC UNIVERSITATEA CRAIOVA.

Prin această emisiune, Marius Mitran şi Marian Olaianos vor încerca sî mai aline puţin din suferinţa suporterilor Ştiinţei.



Am capturat emisiunea pentru cineva si acum am dat de captura prin calculator si am publicat.o pe yt ...este pacat sa o sterg !

Enjoy ...by Un Rapidist !

DoRyN

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 01 Iul 2012, 07:57

Daca mai ai captura, poate o pui undeva pentru download pentru scurt timp. Am fi interesati sa o punem direct pe acest site.

Multumim o:

danyelsan
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iun 2012, 16:37

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de danyelsan » 01 Iul 2012, 13:08

http://dl.transfer.ro/Replay_-_Universi ... 966f57.rar
http://dl.transfer.ro/Replay_-_Universi ... 3119d8.rar
http://dl.transfer.ro/Replay_-_Universi ... 837d8e.rar
http://dl.transfer.ro/Replay_-_Universi ... d4ef53.rar

3 parti x 700 mb + 1 parte x 290 mb !


Cred ca totusi destul de mare ca dimensiuni captura , are 2.5 giga ! O puteti recoda pentru a scoate o dimensiune mai mica !

Este o captura SD de pe DVB-C cu urmatoarele info :

Video
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Duration : 1h 13mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 4 423 Kbps
Nominal bit rate : 7 489 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL

Audio
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits

Eu chiar am dat un mesaj pe link-ul de contact al site.ului daca se doreste sa fie postat la sectiunea de download !


Fiind oltean, nascut si crescut in Oltenia (de abia astept sa ma intorc acasa) era un sentiment foarte ciudat sa stau in peluza pe giulesti si sa scandez importiva oltenilor , insa imi aduc aminte de un meci Rapid - Craiova unde in tribuna intre rapidisti am zarit un suporter oltean cu tricoul Craiovei care a stat langa prietenii sai rapidistii !

Mult succes in lupta pentru revenire pe "prima scena" a fotbalului romanesc !
Last edited by danyelsan on 01 Iul 2012, 14:55, edited 2 times in total.

DoRyN

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 01 Iul 2012, 13:52

danyelsan scrie: Cred ca totusi destul de mare ca dimensiuni captura , are 2.5 giga ! O puteti recoda pentru a scoate o dimensiune mai mica !
Multumim pentru link-uri. Ai dreptate, e mult prea mare pentru a fi pusa direct pe web.
danyelsan scrie: Eu chiar am dat un mesaj pe link-ul de contact al site.ului daca se doreste sa fie postat la sectiunea de download !
E bine ca, pana la urma, s-a rezolvat.
danyelsan scrie: Fiind oltean, nascut si crescut in Oltenia (de abia astept sa ma intorc acasa) era un sentiment foarte ciudat sa stau in peluza pe giulesti si sa scandez importiva oltenilor , insa imi aduc aminte de un meci Rapid - Craiova unde in tribuna intre rapidisti am zarit un suporter oltean cu tircoul Craiovei care a stat langa prietenii sai rapidistii !
:lol:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 04 Iul 2012, 12:55

eu chiar nu inteleg asa zisii olteni care fac parte din galeriile sdr, cum draq pot sa se injure singuri frate?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Noi 2023, 13:29

Hai sa mai improspatam un topic uitat !
Cei care aveti meciuri intregi ale U Craiova din 2013 incoace dati si voi aici un link si daca e de fereala dati macar un indiciu !
Pe rutracker daca iti faci cont si ai un program care gestioneaza download-uri de pe torrente (utorrent) poti sa dai jos niste meciuri din ultimii 2 ani la calitate 720p. Cauti acolo dupa Universitatea Craiova.
Pe limetorrent sunt o gramada de meciuri din perioada mititelu si nu numai (mai vechi) dar teava ioc. Eu nu dau jos meciuri din acea perioada dar din perioada staicu mi-ar placea.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 21 Noi 2023, 14:01

Daca trimit de pe YouTube link e ok? Ca si acolo sunt câteva din perioada de care zici

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Noi 2023, 14:03

Bucatele am tot dat jos si noi, meciuri intregi ma intereseaza...La meciurile intregi se mai vede si atmosfera si alte cele.
Link-urile de youtube sunt ok.
Pe inregistrarile de pe rutracker transmisiunea incepe mult inainte de meci, este fara comentariu sunt chiar si interviurile dupa meci, nu stiu cine le pune acolo ! :)(
Pe acel site sunt adevarate comori. [miti]
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: TVR Replay - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 11:28

Tocmai am bagat la descarcat un calup de 4 meciuri. Teava nu e prea buna, o sa dureze in jur de 6-7 ore...
Aceste meciuri sunt o sursa buna de depistat marlanii la adresa Universitatii Craiova. Inregistrarile incep cu mult inainte de inceperea meciului si se termina cu interviurile de dupa meci. Comentatorii nu-si pot tine basinile si ii mai prinzi cu cate ceva.
In plus, valoarea istorica a meciului propriu-zis ramane. Atmosfera de dinainte de meci este surprinsa si ea.
Fişiere ataşate
Clipboard01.jpg
FMSP :)(

Scrie răspuns