CM 2022 Qatar

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 17 Noi 2021, 10:56

Takeiteasy scrie:
TrueBlue scrie:
16 Noi 2021, 13:48
TrueBlue scrie:
13 Noi 2021, 11:38
Pana nu renunti la a poneii care macina in gol (Stanciu, Maxim, Cicaldau, Marin, Morutan) nu te mai califici. Si la fixatiile: Alibec si Puscas doi impiedicati, cum baga putina viteza se dezechilibreaza. Hagi e lent, mai lent decat tac-su la momentul asta. Trebuie adusi jucatori cu pedigree, inalti, sa aiba viteza-forta si sa stie si cu mingea. Asta-i fotbalul de acum. Este o dogma pentru unii dar este realitate.
Iata unul ca vine in sprijinul ideii mele. Chiar astazi:

https://www.gsp.ro/opinii/editorial-de- ... 47107.html
articolul din gsp e prost, ca mai tot ce scrie udrea ala. Idee e ca noi nu antrenam ca lumea juniorii si seniorii sa faca fata in fotbalul mare - fizic, tehnic, mental. Asta e valabil si la Viitorul / Farul. Ma intreb de ce Rotaru nu il aduce la Craiova pe Marcel Raducanu 3 luni - sa ii invete pe antrenorii de la copii cum se face treaba in Germania la acest nivel.

Ai avut pe Mangia, pe Bergodi, pe Stinga, pe Craioveanu - nu poti sa creezi o metodologie de selectie si pregatire a tinerilor jucatori ca in Vest ?

La romani nu e lipsa de calitati native pentru fotbal - e lipsa mare de pregatire si perfectionare. Ma uitam la copilul asta de la echipa doua remarcat de Piti acum 2 ani : Danciu. E exact la acelasi nivel ca acum 2 ani. Nici un progres. Ma uit la el ca are ceva tehnica, dribleaza & paseaza & suteaza cu ambele picioare (foarte rar la virsta lui), pitic nu e. Nu vad la el forta, muschi, ambitie / atitudine, progres. Ar fi putut ajunge fotbalist de top - probabil va sfirsi la liga 3 ca Radu Birzan.
Ai dreptate. Si eu m-am intrebat de ce la noi, un jucator tanar nu progreseza, la 23 de ani e ca la 19, nu se vede cresterea. Sarbii aia sunt nebuni, cum reusesc sa scoata fotbalisti? Mai ziceam pe aici de nea Miai, sa aduca profesionisti la toate nivelurile.... pai unde sa-i gaseasca!? Desi nu cred ca e interesat... :-(


Sent from my iPad using Tapatalk

AdrianPopescu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 15 Iul 2022, 15:27

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de AdrianPopescu » 15 Iul 2022, 15:35

Sunt sigur că echipa noastră va reuși să obțină un rezultat bun, anul trecut am pierdut în fața nemților, dar în meciul precedent am câștigat cu un avantaj minim de un gol

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Sep 2022, 20:18

Ba mi se pare atat de penibil sa faci selectia unor jucatori inapti, si apoi sa te plangi ca ai jucatori inapti si nu stii cum sa o dregi...

Cui ii mai pasa de echipa nationala a romaniei, e circ ....

Imi doresc sa nu mai dam nici-un jucator la nationala, mereu jucatorii nostrii au fost rastagniti si hate-uiti

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 23 Sep 2022, 22:37

Si in seara asta tot noi suntem vinovati, e vina lui Mitrea.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 23 Sep 2022, 22:41

Sa ne uitam la Georgia, omu' meu, Kvaratskhelia. Nea Mihai, cum l-ai ratat si pe asta?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2022, 22:42

Geronimo scrie:
23 Sep 2022, 22:37
Si in seara asta tot noi suntem vinovati, e vina lui Mitrea.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
De acord - daca inlocuim pe "Mitrea" cu "Bancu". Baiatul asta n-are nici o treaba cu activitatea de aparator si se chiniuie pe el si ne chinuie si pe noi de ani buni.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2022, 22:56

Eu ii doresc lui Bancu sa faca o a doua repriza buna, cu realizari in atac. Imi pare rau ca putea fi un mijlocas stinga de top - dar s-a complacut in a dori cu incapatinare sa joace fundas, desi nu detine ABC-ul acestei pozitii defensive. E un jucator cu frumoase calitati ofensive, capacitate de efort, suteaza bine cu ambele picioare - l-am vazut dind si cu dreptul - dar la chestii pur de aparare nu se potriveste.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2022, 22:59

Dupa ce am scris, Bancu a dat pasa de gol ! Bravo.

Muta-te omule ca mijlocas stinga, ai 30 de ani - poti juca lejer inca 4 ani la nivel bun ca mijlocas.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 23 Sep 2022, 22:59

Un sistem 3-5-2 sau complicatul 3-4-3 s-ar potrivi mai bine pentru Nicusor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 23 Sep 2022, 23:24

"Talentatul" Puscas, cand incearca un dribling, mai face un fault.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Sep 2022, 14:30

Bancu a gresit la primul gol, in loc sa respinga din 10m a dat pasa la adversar si am primit gol

Dpdv fotbalistic, nu mai are rost sa va spun nimic, cu totii ii cunoastem performantele... de fundas, de mijlocas, de capitan....

Dar eu cred ca Nicusor merita respectat, eu il respect, ca o figura emblematica pentru craiova de dupa renastere.
Pe plan, personal, intim, Nicusor e impecabil si cred eu ca a devenit un simbol pentru craiova. Universitatea se identifica cu Bancu, si Bancu se identifica cu universitatea.

1. Este blond cu ochii albaștrii, ca balaci, ca alti olteni adevarati. Noi in oltenia in general avem parul mai deschis si ochii mai deschisi . Si ceilalti sunt olteni adevarati dar daca aveti ochii mai inchisi si parul mai inchis si tenul mai inchis, undeva in istoria voastra aveti o picatura de sange turcesc sau sarbesc.
2. Nicusor si-a rupt piciorul pentru club, clubul a fost alaturi de el iar acum nicusor este alaturi de noi. El simte si respira pentru club chiar daca profesional vorbind, are niste limitari.
3. Nicusor are o viata extra sportivă foarte ok. Nu este un crai de dorobanti, e cu fata asta care acum ii este nevasta din liceu daca nu ma insel
4. Nu frecventează cluburile de fite ca Ivan . Acum doi ani cu ochii mei l-am vazut pe ivan intr-un club de fite din mamaia alaturi de rusescu si alti dupa ce a avut meci vineri. Ok, fiecare e liber sa isi traieasca viata si sa faca ce vrea in timpul liber. Nicusor alege sa nu faca asta...
5. Nicusor nu are un anturaj toxic precum Markovic, sau un anturaj de bețivani precum Mateiu
6. Nicusor nu este apropiat unei familii de asa zisi interlopi, cum e Baiaram

Mi se pare ca decenta lui si atasamentul fata de universitatea il fac un icon , un jucator potrivit sa poarte banderola de capitan . Un jucator exponential pentru noi, iubit de unii, criticat de altii, se identifica cu clubul si reprezinta clubul atat sentimental cat si profesional

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paul » 24 Sep 2022, 14:48

Nicusor e emblematic pentru echipa actuala! Respect Bancu!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Freestate » 24 Sep 2022, 15:32

Meciuri din gruupa noastra este topicul potrivit. Sa va readuc aminte ca nu ne-am calificat in Qatar ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paul » 24 Sep 2022, 16:04

O tinem aci, ce sa mai facem topic acum. Terminam ultimii in grupa, pentru prima data in istorie, cred.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de robertc » 25 Sep 2022, 11:44

cortinadampezzo scrie:
24 Sep 2022, 14:30
Bancu a gresit la primul gol, in loc sa respinga din 10m a dat pasa la adversar si am primit gol

Dpdv fotbalistic, nu mai are rost sa va spun nimic, cu totii ii cunoastem performantele... de fundas, de mijlocas, de capitan....

Dar eu cred ca Nicusor merita respectat, eu il respect, ca o figura emblematica pentru craiova de dupa renastere.
Pe plan, personal, intim, Nicusor e impecabil si cred eu ca a devenit un simbol pentru craiova. Universitatea se identifica cu Bancu, si Bancu se identifica cu universitatea.

1. Este blond cu ochii albaștrii, ca balaci, ca alti olteni adevarati. Noi in oltenia in general avem parul mai deschis si ochii mai deschisi . Si ceilalti sunt olteni adevarati dar daca aveti ochii mai inchisi si parul mai inchis si tenul mai inchis, undeva in istoria voastra aveti o picatura de sange turcesc sau sarbesc.
2. Nicusor si-a rupt piciorul pentru club, clubul a fost alaturi de el iar acum nicusor este alaturi de noi. El simte si respira pentru club chiar daca profesional vorbind, are niste limitari.
3. Nicusor are o viata extra sportivă foarte ok. Nu este un crai de dorobanti, e cu fata asta care acum ii este nevasta din liceu daca nu ma insel
4. Nu frecventează cluburile de fite ca Ivan . Acum doi ani cu ochii mei l-am vazut pe ivan intr-un club de fite din mamaia alaturi de rusescu si alti dupa ce a avut meci vineri. Ok, fiecare e liber sa isi traieasca viata si sa faca ce vrea in timpul liber. Nicusor alege sa nu faca asta...
5. Nicusor nu are un anturaj toxic precum Markovic, sau un anturaj de bețivani precum Mateiu
6. Nicusor nu este apropiat unei familii de asa zisi interlopi, cum e Baiaram

Mi se pare ca decenta lui si atasamentul fata de universitatea il fac un icon , un jucator potrivit sa poarte banderola de capitan . Un jucator exponential pentru noi, iubi
t de unii, criticat de altii, se identifica cu clubul si reprezinta clubul atat sentimental cat si profesional
Asta cu olteni blonzi si ochi albastrii e chiar buna :))
In Romania,oltenii sunt cei mai inchisi la ten si par,sau nu m-am prins eu la gluma!

Scrie răspuns