CM 2022 Qatar

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paul » 25 Noi 2022, 23:15

Desi nu mai joaca de mult ca in España ‘82, cand am plans ca au fost eliminati dupa meciul cu Italia, parca toate cele 3 goluri date de Paolo Rossi, pentru mine Brazilia este echipa care macar incearca sa tina spectacolul in fotbal.
Mie asa mi-a ramas idea de fotbal spectacol - ce jucau Eder, Zico si Socrates.
Si vedem acum la world cup Olanda care e un fel de CFR ca joc, si echipe care nu fac un dribling, totul static, stop si pasa in spate, bleah.

Sper sa castige Brazilia, care e de partea buna a fortei.

Macar sa vina odata martea sa ii vedem pe amarastenii nostri cu Chindia.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2022, 14:01

Acum cativa ani la un meci Roma-Lazio m-am imprietenit cu un argentinian , omul locuieste in sud in patagonia, la frig.

Aseara era fericit, este in qatar si a fost la meciul castigat de argentina cu 2-0. Mexicul a gresit, a abordat meciul prost, antrenorul a gresit dupa mine...eu am tinut cu mexic
Mi-a povestit ca federatia le-a dat invitatii la cele 3 meciuri din grupa ale argentinei. Si, le-a asigurat avion dus-intors cu qatar airways.
In Qatar si-au luat un airbnb cu 3500 usd pe 10 zile, un apartament mic de tip studio in care stau 7 haha
Mancare si bautura, mi-a spus ca si-a luat de acasa dar s-au descurcat pana acum fara probleme, preturile nu sunt exagerate la arabi.

Pe de alta parte federatia japoneza care a platit pentru suporterii lor, natie de androizi humanoizi, ii pune sa faca curat in stadion dupa meci, nimic nu vine gratis in japan haha
Tocmai ce am vazut Costa Rica- Japonia, 10 000 de japonezi in tribune ce vor face curat pe stadion dupa terminarea meciurilui hahahahahah

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de manex » 27 Noi 2022, 15:45

Ma, se confirma ce am spus eu:oamenii aia, multi, sunt "platiti" sa mearga acolo. Concursuri... Whatever. Nu e o tara unde sa fie rezidenti din toata lunea, cum ar fi in America, sau Germania... Ma gandeam, de unde au bani aia care sunt vopsiti pe fata, si canta si danseaza sa vina in Quatar, la un CM, unde cazarea e destul de scumpa...[****]. Oricum, pt mine e un mondial fake. Nu zic fals, ca suna altfel.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Noi 2022, 15:57

Cred că doar saudiții au venit pe buzunaru lor la mondialul ăsta :)) și ar mai fi iranienii, dar ăia sunt un popor mult mai sărac pe cap de locuitor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paul » 27 Noi 2022, 17:15

Eu sincer nu inteleg de ce au avut ambitia asta sa faca ei mondialul? Adica de fapt cu ce anume spera sa se aleaga?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2022, 17:52

Este un brand de tara foarte puternic, Africa de Sud a raportat o crestere in turism fantastica dupa mondial.
Se castiga multi bani din TV, online si marketing.
Ramai in istorie, cu o mascota, cu o organizare, cu implicare. Castigi influenta, notorietate, publicitate, la nivel de tara.
Arabii sunt foarte orgoliosi.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de lory69 » 27 Noi 2022, 18:08

Canada conduce pe croati.....imi pun si eu o intrebare.Daca europenii pierd teren in fata africanilor,arabilor,asiaticilor,americanilor......noi unde suntem?.....in fundul prapastiei?Daca noi in europa suntem printre ultimii,imi vine rau sa ma gandesc unde suntem vs de restul lumii!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2022, 18:16

Pai suntem pe aceeasi pozitie la fotball ca la Rugby.
Am fost odata, acolo sus. Acum suntem printre cei mai slabi. Fotbaliști azi, se fac numai copii de fosti fotbalisti vechi. Cati dintre voi aveti copii la fotball la o scoala serioasa cu sanse de performanta?

Acum doua saptamani am fost la Romania - Samoa, amical
Samoa a avut o multime, 11-12 am numarat eu, de intoarceri de joc din greseli de scoala a nationalei noastre.

scor 0 - 22, a fost o umilinta grea, samoa ne-a aratat ca nu le poti pune eseu daca se ambitioneaza iar pe faza ofernsiva au dat numai eseuri pe trasee scoala, tactice, desenate cu pixu

! in continuare cred cu tarie ca cei care cumpara jucatori din campionatul romanesc cu peste 5 milioane, sunt maximum maximorum al fraierului occidental

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Noi 2022, 21:00

Ma bucur ca Burleanu s-a dus sa stea in loja langa Cadu si Roberto Carlos si sa faca complimente poarcoase modelelor croate, ca sa ii vad eu fata de scaraoschi la tv...
Poate intelege si el ca iti trebuie o echipa de 1 miliard de euro ca sa participi la mondial. Plus scoli de fotbal, nu futsal si prostitutie sau ce face el

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Freestate » 02 Dec 2022, 22:02

Trebuie sa schimbe astia ceva la regulamentul din grupele astea de rahat ...Coreea de Sud si Japonia in loc de Uruguay si Germania pentru ca unii nu si-au aparat corect sansele in ultima etapa !!!
Ce mama ma-sii, e prea pe fata !
Cand erau 24 de echipe se califica si locul 3 ... cele mai bune 4 de pe locul 3. Implicai mai multe echipe chiar si pe cele care nu castigasera niciun punct in primele 2 meciuri.
E clar ca buna-ziua ca Spania a pierdut deliberat pentru culoarul favorabil.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Dec 2022, 22:25

Dacă voia sa piardă deliberat, Spania o făcea altfel, nu în ultimul minut. Japonezii au jucat speculativ și au foarte serioși, fără să se sperie de adversar. Asa au trecut de Germania și de Spania. Nemții, olandezii și belgienii îmi sunt cei mai antipatici, ce bine că deja 2/3 dintre ei au rămas acasă.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Dec 2022, 18:54

E al n-shpelea meci la mondialul asta unde vedem clar ca in fotbalul modern, NU VALOAREA castiga meciul ci DISCIPLINA si SERIOZITATEA (degeaba ai 11 de markovic sau de messi)

Japan
Maroc
Iran
Croatia
etc

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 10 Dec 2022, 21:43

Maroc a eliminat toata peninsula Iberica. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paul » 11 Dec 2022, 00:33

cortinadampezzo scrie:
10 Dec 2022, 18:54
E al n-shpelea meci la mondialul asta unde vedem clar ca in fotbalul modern, NU VALOAREA castiga meciul ci DISCIPLINA si SERIOZITATEA (degeaba ai 11 de markovic sau de messi)

Japan
Maroc
Iran
Croatia
etc
Pentru mine faptul ca Brazilia a fost eliminata de Croatia, in urma unui joc in care Brazilia a creat spectacol iar Croatia a distrus, e un motiv de dezamagire, nu consider ca e ceva de glorificat.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Ghostface » 11 Dec 2022, 17:27

Paul scrie:
11 Dec 2022, 00:33
cortinadampezzo scrie:
10 Dec 2022, 18:54
E al n-shpelea meci la mondialul asta unde vedem clar ca in fotbalul modern, NU VALOAREA castiga meciul ci DISCIPLINA si SERIOZITATEA (degeaba ai 11 de markovic sau de messi)

Japan
Maroc
Iran
Croatia
etc
Pentru mine faptul ca Brazilia a fost eliminata de Croatia, in urma unui joc in care Brazilia a creat spectacol iar Croatia a distrus, e un motiv de dezamagire, nu consider ca e ceva de glorificat.
Daca vrei sa ai performante you either get with the times sau ramai un artist ratat (Asa numesc eu echipele care joaca frumos dar castiga fuck all).
Plus Brazilia a creat spectacol cu echipe mult mai slabe decat ea,cand au intalnit o echipa cat de cat buna care e disciplinata they crumbled.
Mie imi pare bine ca Brazilia a fost eliminata,m-am saturat de arogantele lor si de toata lumea care-i pupa-n fund si ii crede favoriti la orice mondial.
3 din cupele lor mondiale au fost castigate pe vremea lu' strabunicu'.
Sper sa castige Croatia,e timpul ca si zona asta a Europei sa fie pe lista castigatorilor.

Scrie răspuns