CM 2022 Qatar

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 09 Oct 2021, 11:31

Meciurile noastre sunt cu Armenia/Macedonia de Nord, daca nu batem luni, e degeaba jocul bun cu Germania. Si cele 2 jocuri de baraj sunt grele pentru oricare din cele 3 echipe.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Takeiteasy » 09 Oct 2021, 11:34

David Graham scrie:
09 Oct 2021, 09:16
Si tata Puiu de la Halagian.

l.e Radoi ...cica Ivan e vinovat la golul 2, la corner.
Asa se pare, ca Muller era omul lui.

Totusi, daca ma uit eu atent pe faza aceea - prima mare vina e a lui Manea : omul lui sare la cap (Manea nu sare !) si trimite mingea paralel cu poarta. Mai erau vreo doi nemti nemarcati in fata portii care ar fi putut marca, mingea trece de ei si ajunge la Muller care marcheaza lejer. Ivan pare sa greseasca daca Muller era omul lui cum zice Radoi, dar mai gresesc si altii la la acel corner...

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 09 Oct 2021, 11:37

Daca se folosea la acel corner ...Rombul lui Mister (Dinu), nu primeam gol. :)(
:)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 09 Oct 2021, 11:38

David Graham scrie:"Nu pot sa spun in ce sistem voi juca. Nu voi schimba strategia mea. Daca cineva imi spune ca voi castiga meciul stand cu linia de aparare la 16 metri tot nu o voi face. Niciodata nu le voi da jucatorilor impresia ca suntem afectati. Primii care trebuie sa fie pozitivi suntem noi, cei din staff. Incercam sa nu le aratam jucatorilor cat de afectati suntem noi", a spus Radoi ...inaintea meciului cu Anglia.

Si totusi cu Germania ai stat ... in 16 metri Radoiule si uneori chiar si in 6 metri.
Si totusi esti afectat de pierderea marcajului lui Ivan, chiar i-ai aratat-o lui Mironica.
Nu stiu de ce naiba tin sa marcheze oamenii la cornere... si nu joaca in zona. Alearga baietii dupa adversari prin careu, se trag se imping. Ia frate o pozitie de : romb, triunghi, patrat ... pastreaz-o si termina balciul ! :)(
Eu nu am inteles apararea in zona la fazele fixe. Daca ai 7-8 inalti si solizi da, altfel e greu cu zona.

Pironica isi aminteste ce usor au obtinut aia cornerul?! Pai daca le dai astora faze de genul asta... E greu sa dai in minge cand ii simti ca sunt peste tine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 09 Oct 2021, 11:42

Lasa ca nici nemtii nu mai sunt blonzii aia inalti de acum ceva timp...Am avut ghinion ca acolo la deviere n-a mai fost Burca ci Manea care nu stie sa sara la cap. Cand ai portar bun de linia portii cum este Nita poti sa joci zona la cornere. Te ingramadesti in 6 m si ii lasi sa dea cu capul de la 11m.
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Takeiteasy » 09 Oct 2021, 11:57

Eu spun ca echipa s-a aparat prost de tot la acel corner.

Vedeti la minutul 2.34 cum nr. 7 de la nemti e singur, nermarcat, in zona careului mic, chiar dupa ce se bate cornerul. Iar omul lui Manea trimite mingea cu capul paralel cu poarta. Nu exista fundas roman la bara a doua !! Asta e o prostie de liga 4. Greseli uriase pina sa ajunga mingea la Muller !

https://www.youtube.com/watch?v=z7SAX049Id0


La minutul 2.35 se vede cum nemtii cu numerele 2, 15, 10 si 13 sint prin preajma portii fara sa fie incurcati prea mult. La 2.36 Muller marcheaza.

Da - Ivan pare ca greseste, dar exista greseli mari de tot la Romania in acea faza...

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 09 Oct 2021, 12:04

Doar Ivan este crucificat ...vad ca si Moldovan i-o suge.
Daca aveau om la a doua bara era ok ...dar asta tot de zona tine. Stiu, nu te aperi in zona la fazele fixe ... e regula dar daca trebuie ? :)(
:)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Oct 2021, 09:07

Tara asta duce lipsa de barbati.

Mare dulau mirel radoi ( sa-mi bag **** in ***** tai ) nu isi asuma niciodata responsabilitatea de antrenor. El face totul perfect dar jucatorii sunt prea slabi.
Fii barbat, asuma-ti ca ai facut selectia, asuma-ti ca l-ai convocat pe Markovic la 20 de ani si nu l-ai lasat la tineret, asuma-ti ca ai facut tactica, asuma-ti ca l-ai bagat pe ivan cand puteai sa bagi alt jucator. Te-n [****].

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 11 Oct 2021, 09:18

O intrare total deplasata din partea lui Radoi...cum sa chemi omul de acolo dintre ai lui si sa-l umilesti asa la TV !
"Niciodata nu le voi da jucatorilor impresia ca suntem afectati. Primii care trebuie sa fie pozitivi suntem noi, cei din staff. Incercam sa nu le aratam jucatorilor cat de afectati suntem noi", a spus Radoi ...inaintea meciului cu Anglia.
:)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de fanucrv » 11 Oct 2021, 09:44

Eu am ajuns sa-mi doresc sa nu avem jucători la națională sau sa nu joace. Este un curent in presa anti "craiova lu rotaru" si de fiecare dată un jucator de la noi este scos țap ispășitor. Si cred ca aici nu e vorba doar de noi ,ci cam de fiecare jucator care nu a trecut pe la fcsb. Nu stiu daca ați observat,dar presarii din Romania sunt mulțumiți daca nationala e formata din jucatori de la fcsb sau care au jucat la fcsb, cu foarte mici exceptii. Iar acolo se joacă pe bisericuțe. Markovici ,care nu e de națională, a fost si el o victima . La faza cu Ivan, Radoi mi-a dat inca odata dovada ca nu este doar un antrenor slab dar si un caracter jalnic. Eu in locul lui Ivan , la conferința aia , dupa ce le reaminteam rezultatele obtinute de nationala in ultimii ani si statistica meciului cu germania,imi anuntam retragerea de la lot.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de marius_vl » 11 Oct 2021, 09:57

un gest oribil al lui Radoi, sa ma pis pe el pt mizeria asta! N-am vazut in viata mea un asemenea gest mizerabil la niciun antrenor, sa-ti chemi jucatorul in fata presei sa dea explicatii, incredibil asa ceva! Astept o reactie oficiala din partea clubului, nu se poate asa ceva, si nu numai pt ivan, ci pt toate mizeriile care au fost de-a lungul timpului aruncate asupra lui Bancu, Markovic, si acum Ivan!
Last edited by marius_vl on 11 Oct 2021, 10:32, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 11 Oct 2021, 10:03

Nationala asta nu are nicio sansa de reusita...Chiar daca se duce la baraj n-o vad la mondial.
Radoi cica incearca o atitudine ofensiva, degeaba ...cu jucatori lenti (Stanciu, Marin, Hagi, Maxim, Tosca, etc) n-o sa reusesti sa faci fotbal ofensiv oricat ai incerca. Mai bine ar convoca jucatori cu pedigree de viteza si forta chiar daca nu sunt cei mai renumiti in tara si afara si ar incerca atunci asta.
Last edited by David Graham on 11 Oct 2021, 11:12, edited 1 time in total.
:)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Oct 2021, 11:01

Nu ai cum sa convoci alti jucatori pentru ca nationala functioneaza numai pe cumetrii
Ma cum pisda masii de la Daum incoace au fost numai cumetrii de antrenori. Contra, Mutu, Dica, Lobont, Bratu, Radoi. Astia toti nu au 2 trofee castigate ca antrenori pe undeva.
Apoi jucatorii sunt adusi pe aceleasi cumetrii si interese. Cred ca Rotaru e singuru care face presiune si mesajul lor acum este ca jucatorii olteni sunt slabi. In concluzie sa nu mai faca presiune ca nu le creste cota la nationala, ba din contra, le scate cota. :lol:

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de fanucrv » 11 Oct 2021, 11:06

cortinadampezzo scrie:
11 Oct 2021, 11:01
In concluzie sa nu mai faca presiune ca nu le creste cota la nationala, ba din contra, le scate cota. :lol:
Corect. De cate ori vin de la lot sunt terminati psihic. Ultimul exemplu e Markovici. Nationala asta cu rezultate de tot rasul, numai e deloc o trambulina catre un transfer in străinătate. Așa ca nu vad de ce trebuie sa se mai incurce.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Takeiteasy » 12 Oct 2021, 00:53

Ma bucur ca Ivan a jucat azi cu Armenia - a fost important sa fie pe teren la un rezultat pozitiv, poate mai uita de rahatul in care a fost bagat de Radoi si de catre presa.

Ma bucur pentru golul lui Mitrita si pentru jocul bun al lui Cic.

P.S. Radoi asta are probleme cu capul. Dupa ce il face de ris pe Ivan ieri, azi dupa meciul cu Armenia zice ca el pleaca de la nationala. O prostie epocala - altfel de chestii trebuiau spuse DUPA terminarea campaniei de calificare. Ai nevoie de echilibru mental sa fii antrenor mare - Radoi nu arata asa ceva.

Scrie răspuns