Rădoi, reprimit la Naţională

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Rădoi, reprimit la Naţională

Mesaj de AdrianR » 14 Feb 2006, 10:08

Ofiţerul de presă al Federaţiei Române de Fotbal, Paul Zaharia, a declarat că a fost delegat să anunţe că Mirel Rădoi a fost reprimit la echipa naţională. “Am fost mandatat de selecţionerul Victor Piţurcă să vă comunic următoarele: din 13 februarie 2006, Mirel Rădoi a fost reprimit în circuitul echipei naţionale”, a afirmat ieri Zaharia. Decizia lui Victor Piţurcă vine după ce, săptămâna trecută, jucătorul Stelei a organizat o conferinţă de presă în care şi-a cerut scuze pentru comportamentul său în ceea ce priveşte scandalul iscat cu Victor Piţurcă, după ce jucătorul a părăsit cantonamentul tricolorilor înaintea partidei cu Olanda, din preliminariile CM 2006, disputată pe 4 iunie 2005. “Sunt bucuros. Am vorbit cu Piţurcă şi l-am felicitat că şi-a înfrânt orgoliul. I-am zis că numai cu bunătate va învinge şi va reuşi în viaţă. El mi-a spus că este om bun dintotdeauna”, a comentat patronul Stelei, Gigi Becali, decizia selecţionerului.
Mirel Rădoi ar putea fi convocat pentru prima oară la naţională după împăcarea cu Victor Piţurcă pentru turneul amical din Cipru, care va avea loc în perioada 28 februarie - 1 martie. Rădoi are 33 de selecţii la naţională şi un gol marcat, el debutând pe 5 decembrie 2000, într-un amical Algeria-România, scor 3-2. (A. I.)

sursa: (editie.ro)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ozzy

Mesaj de ozzy » 14 Feb 2006, 11:03

Felicitarile, masa si dansul la meciul cu Olanda...

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 14 Feb 2006, 19:08

Excelent,ozzy! :up:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 14 Feb 2006, 23:20

pretorianus scrie:Excelent,ozzy! :up:
Stai sa vezi cand si-o pierde radoi jurnalul si-l pune ozzy aici... :)(

Scrie răspuns