Meciuri din grupa noastra

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 819
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Doomsday » 19 Noi 2023, 12:25

Ce sa vorbim de Mitrita si Ivan, cum bine spune un coleg mai sus, sa fie seriosi, sa joace, sa aibe rezultste si goluri si poate ca Iedi ii va convoca la Euro, ca rezerve, back up etc. E sansa lor, cu ocazia asta probabil nu se vor mai întâlni. La mondial greu sa ajungem, iar la urmatorul european, jumatate din lot probabil ca vor fi la apusul carierei, inclusiv ai nostri, Mitrita, Ivan, Bancu.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2859
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de nyk_sorin » 19 Noi 2023, 13:09

Mitrita pare ca deja e acolo.
Cea mai mare dezamagire din ultimii ani el e.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de florinkeke » 19 Noi 2023, 13:43

Bv Romania,cum necum Iedi ne-a dus acolo,momentan neinvinsi.Mandria si mai mare sunt ai nostri Bancu si Screciu care cu munca si seriozitate au ajuns titulari pe psoturilelor.Iedi i-a facut deja lui Miaie urmatorul jucator de vandut.Ar trebui si vedetele noastre sa ia aminte si sa puna osul la treaba.Poate poate prind si ei lotul la vara.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Leonard Albert » 19 Noi 2023, 22:31

Sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului! Omul care ne-a dus la Euro nu e roman, vine din Elada: Kyros Vassaras! A incasat bani grei pentru "performanta" asta romaneasca. O sa ne vedem valoarea la Euro, acolo nu vor mai fi Israeli, Kosovi si alti zmei pe care brava natiune romana i-a invins! Mark my words!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 20 Noi 2023, 11:14

Si fu mare sobolanu' ala, Leo ? Manca tzatziki cu polonicul, huh ?!
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de marius_vl » 20 Noi 2023, 12:05

Leonard Albert scrie:
19 Noi 2023, 22:31
Sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului! Omul care ne-a dus la Euro nu e roman, vine din Elada: Kyros Vassaras! A incasat bani grei pentru "performanta" asta romaneasca. O sa ne vedem valoarea la Euro, acolo nu vor mai fi Israeli, Kosovi si alti zmei pe care brava natiune romana i-a invins! Mark my words!
eu as zice ca ne-a dus la Euro frica germanilor si a UEFA de nebunia care ar fi fost la campionatul european din vara cu Israelul calificat acolo!
Cu Romania printre participante va fi liniste si pace si vor avea si o gramada de suporteri de-ai nostri prin tribune :-)

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 20 Noi 2023, 12:34

Si cum fu Israel dezavantajata de arbitri de 45 de zile incoace ?...daca rationamentele voastre stau in picioare ? Ca beleaua cu Israel e de o luna jumate. Eu cred ca au pierdut pe barba lor, au trimis echipa gresita si cu Kosovo si cu Elvetia.
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de marius_vl » 20 Noi 2023, 12:42

Freestate scrie:
20 Noi 2023, 12:34
Si cum fu Israel dezavantajata de arbitri de 45 de zile incoace ?...daca rationamentele voastre stau in picioare ? Ca beleaua cu Israel e de o luna jumate. Eu cred ca au pierdut pe barba lor, au trimis echipa gresita si cu Kosovo si cu Elvetia.
pai adu-ti aminte de hentul clar al elvetienilor in propriul careu, daca Israelul castiga meciul ala le era de ajuns si un egal cu noi pt a se califica! sa iti zic unde se afla sediul UEFA? la Nyon, in Elvetia!
iar francezul de ne-a arbitrat pe noi acum, daca era rau intentionat, dadea penalty fara discutii la Mihaila, ca a fost contact acolo

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 20 Noi 2023, 15:14

marius_vl scrie:
20 Noi 2023, 12:42
iar francezul de ne-a arbitrat pe noi acum, daca era rau intentionat, dadea penalty fara discutii la Mihaila, ca a fost contact acolo
Ai spus formula magica "daca era rau intentionat". Tu crezi ca francezu ala e un fel de Chivulete ?
Acum o sa ma intrebati ...:
- De ce tot sta Israelu fotbalistic acasa ... din 1972, de la Munchen ? :)(
N-am fost alesi la Nyon de nimeni in detrimentul Israelului...daca totusi ati avea dreptate cu atat nationala asta a noastra este mai slaba cu cat Israelul se stia din start ca va pierde calificarea.
FMSP :)(

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de florinkeke » 20 Noi 2023, 19:37

Cred ca o luam putin razna cu teoria conspiratiei.Care oricum nu are nici o valoare acum.Suntem la EURO.La vara,dupa ani de zile o sa avem si noi emotii pentru nationala si pentru jucatorii nostri de la Craiova.Eu sper sa ii tina Dzeu sanatosi pe Bancu si Screciu,sa fie acolo si sa joace.Si poare cine stie,explodeaza vreuna din vedete si prinde lotul inextremis

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2023, 02:54

A fost sau n-a fost penalty in meciul Ucraina - Italia ?

Faza e aici : https://www.digisport.ro/fotbal/euro-20 ... ar-2685733

Mie mi se pare simulare clara la ultima reluare pe video link mai sus, filmat din spatele atacantului din Ucraina; eu vad ca nu exista contact si atacantul ucrainean pur si simplu sare / simuleaza.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 21 Noi 2023, 08:11

Ce musculatura are Dragusin asta la 21 de ani !

Cine ii opreste pe ai nostri sa faca musculatura la fel ? Lenea ?

https://www.digisport.ro/galerie-foto/1 ... -2685583#0

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2508
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de marius_vl » 21 Noi 2023, 14:15

Bobby scrie:
21 Noi 2023, 02:54
A fost sau n-a fost penalty in meciul Ucraina - Italia ?

Faza e aici : https://www.digisport.ro/fotbal/euro-20 ... ar-2685733

Mie mi se pare simulare clara la ultima reluare pe video link mai sus, filmat din spatele atacantului din Ucraina; eu vad ca nu exista contact si atacantul ucrainean pur si simplu sare / simuleaza.
e penalty clar ca lumina zilei!
si asta imi intareste si mai mult convingerea ca cele doua tari aflate in razboi in acest moment, Ucraina si Israel, nu au fost dorite la European, tocmai pt a se evita masuri fantastice de siguranta si alte si alte nebunii, atentate, manifestatii, rascoale etc

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 21 Noi 2023, 14:56

Vrajeala, e simulare ... una bine facuta ! Israel nu e dorita inca din 72 ... mi se pare putin probabil.
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Geronimo » 21 Noi 2023, 16:28

Bobby scrie:A fost sau n-a fost penalty in meciul Ucraina - Italia ?

Faza e aici : https://www.digisport.ro/fotbal/euro-20 ... ar-2685733

Mie mi se pare simulare clara la ultima reluare pe video link mai sus, filmat din spatele atacantului din Ucraina; eu vad ca nu exista contact si atacantul ucrainean pur si simplu sare / simuleaza.
Numai arbitru poate simti. Pe teren se aud coicnirile. Pentru noi(nu la nationala ma refer) nu se dadea, dar daca era pentru Farul intr-un meci cu noi, da, se dadea. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns