Meciuri din grupa noastra

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 22 Noi 2023, 13:11

Freestate scrie:
22 Noi 2023, 12:50
Da-mi un nume ca sa-i iau familia in pvla nenorocitului, in privat !
Asa ii zisei si eu astuia care imi dadu fwd, sa imi spuna si mie cine a compus mizeria aia, si cica e re-fwd, deci nu stie. Il rugai sa intrebe.
Daca ar fi cineva pe care sa il cunosc personal, m-as asigura ca afla si el reactia mea.
Astea sunt roadele comentariilor imbecile de-a lungul timpului, care prind pe fondul unei ignorante pe mai multe planuri.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 13:18

Din cele 5 megaocazii ale elvetienilor din repriza secunda 4 se poarta pe centru sau dreapta, chiar Bancu pune piciorul la una acolo in centru riscand accidentare. Ce dracului au astia cu el ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 13:47

L-am gasit pe nenorocit ...Liviu Draghici .ro...se crede mare influencer de babuini. :)(
Fişiere ataşate
hateagain.jpg
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 22 Noi 2023, 14:00

Freestate scrie:
22 Noi 2023, 13:47
L-am gasit pe nenorocit ...Liviu Draghici .ro...se crede mare influencer de babuini. :)(
Bravo nene, acum ce facem cu asta, il lasam asa? Adica eu inteleg ca e influencer, dar fiecare raspunde pentru ce scrie.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Freestate » 22 Noi 2023, 14:09

E un taran coclit din Ploiesti, ia uite-l ...cu pretentii de mare scula formatoare, doctorand in pvla mea. Ce jigodii !Eu i-am scris deja doua mesaje !
In poza e ala din mijloc in tricou galben - albastru.
Fişiere ataşate
Draghici.jpg
FMSP :)(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de lory69 » 22 Noi 2023, 14:14

Si pe sofascore Bancu are cea mai mare nota...dupa Moldovan,dar la mare distanta de ceilalti.Toate criticile astra au drept cauza comentariile tv din timpul meciului....in care 2 habarnisti isi dau cu parerea despre fotbal.Ei nici macar nu isi dau seama care e omul din marcajul fiecaruia,deci daca e sa fie o ocazie a adverarului pe stanga....Bancu e de vina.Mie mi-a placut mult cum a jucat aseara!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de R.E.N. » 22 Noi 2023, 15:49

Ar fi frumos sa i se strige numele lui Bancu pe stadion. Stiu ca baietii din galerie au spus ca nu mai striga numele nimanui din motive de curvisme din ultimii 30 de ani, dar Bancu chiar merita. E incredibil cum a trecut peste doua accidentari groaznice, cat de repede a revenit si la ce nivel joaca. Si cu cata ambitie meci de meci, de atatia ani la aceeasi echipa. Toate in ciuda tuturor aruncatorilor cu rahat, care nu l-au slabit niciodata. Si chiar in ciuda suporterilor Craiovei, care tot vor sa-i schimbe postul. Pentru mine Bancu e langa Craioveanu usteag toate ‘vedetele’ noastre ar trebui sa ia exemplu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Geronimo » 22 Noi 2023, 15:57

fanucrv scrie:Pe gsp Bancu e notat cu 5, cea mai mica nota si este criticat pentru prestatie, asta in totala contradictie totala cu notele acordate de catre cei din strainatate. Pe Flashscore de exemplu este notat cu 7.6 , a doua nota dupa Moldovan !
E incredibil cati hateri poate sa aiba baiatul asta !!!
Nu el personal, ei pe noi ne urasc.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2023, 05:10

Urita e petrecerea asta cu manele a nationalei. Astea sint modelele pentru copii ?? Dar vad ca presa n-are curaj sa mai scrie.

Si presa n-are curaj sa amendeze o prostie cit casa a lui iedi, cred ca e cea mai mare prostie auzita de mine de la un selectioner. Iedi zicea zilele astea ca accesul la nationala se face acum pe baza preferintelor "grupului", adica pe romaneste daca la grup nu-i place de fata unuia, acel jucator nu mai vine la nationala. Pai bine bai baiatule, tu esti seful vestiarului, sau ii lasi pe astia "din grup" sa faca selectia ?? Si care e criteriul, sa-ti placa manelele ?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2023, 05:14

R.E.N. scrie:
22 Noi 2023, 15:49
Si chiar in ciuda suporterilor Craiovei, care tot vor sa-i schimbe postul. Pentru mine Bancu e langa Craioveanu usteag toate ‘vedetele’ noastre ar trebui sa ia exemplu.
Eu cred ca postul lui e de mijlocas.

Bancu si Craioveanu sint totusi jucatori si personalitati diferite diferiti. Bancu a revenit dupa accidentari grave, a jucat aproape 10 ani doar la Craiova. Craioveanu a facut cariera in Spania - a jucat totusi la alt nivel. Craioveanu are sarm, carisma, vorbele la el.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Noi 2023, 09:10

Am auzit propoziția asta în mass media și o preiau și eu , este și o previziune pt ce va fi vara viitoare.....,,va fi scandal mare pe seama lotului convocat la Euro,,.....în prim plan cu ciobanul care va pune presiune ca jucătorii lui să fie la Euro. Până acum Iordănescu nu prea i-a cântat în strună dar vedem ce va fi.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de R.E.N. » 23 Noi 2023, 11:44

Bobby scrie:
23 Noi 2023, 05:14
R.E.N. scrie:
22 Noi 2023, 15:49
Si chiar in ciuda suporterilor Craiovei, care tot vor sa-i schimbe postul. Pentru mine Bancu e langa Craioveanu usteag toate ‘vedetele’ noastre ar trebui sa ia exemplu.
Eu cred ca postul lui e de mijlocas.

Bancu si Craioveanu sint totusi jucatori si personalitati diferite diferiti. Bancu a revenit dupa accidentari grave, a jucat aproape 10 ani doar la Craiova. Craioveanu a facut cariera in Spania - a jucat totusi la alt nivel. Craioveanu are sarm, carisma, vorbele la el.
Pentru mine sunt cei doi jucatori emblematici pe care am apucat sa-i vad la Craiova. Da, cu personalitati, calitati si cariere diferite. Bancu poate sa nu spuna niciun cuvant, demonstreaza pe teren destul. Pentru mine asta e sarmul unui fotbalist.

V-a spus Bancu de nu stiu cate ori ca postul lui e de fundas. A si explicat ca se simte mai bine cand pleaca cu fata la poarta, nu cand trebuie sa preia cu om in spate si sa se intoarca. Si voi tot vreti sa-si schimbe toate reperele din teren si tot jocul la 30 de ani.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Paul » 23 Noi 2023, 15:04

31 impliniti, dar nu ii arata! Sa ii dea Dumnezeu sanatate si sa faca un turneu de vis!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de Bobby » 24 Noi 2023, 04:49

R.E.N. scrie:
23 Noi 2023, 11:44
V-a spus Bancu de nu stiu cate ori ca postul lui e de fundas. A si explicat ca se simte mai bine cand pleaca cu fata la poarta, nu cand trebuie sa preia cu om in spate si sa se intoarca. Si voi tot vreti sa-si schimbe toate reperele din teren si tot jocul la 30 de ani.
Doar un atacant central va juca mai mult cu spatele la poarta, nu un mijlocas lateral.

Eu spun ca Nicusor Bancu nu e nici Murinho, Guardiola sau Mircea Lucescu sa se uite cu atentie la calitatile unui jucator si sa-i gaseasca pozitia ideala pe teren. Cum se vede el e aproape zero pentru mine - pur si simplu nu are expertiza necesara.

Bancu e de 9 ani la Craiova; are niste ani, vreo 6, de cind joaca fundas stinga. El putea sa lucreze mult singur / suplimentar cu Ungureanu, de exemplu, sa invete jocul defensiv, pozitionare, deposedare etc. Si putea lucra mult la sala sa puna muschi pe el, de multe ori la umar la umar cade usor.

Virsta nu conteaza - regretatul Misa Klein a jucat mijlocas stinga pina pe la 29 de ani, cind a fost trecut fundas stinga, si a facut-o exceptional : avea vina, forta, capacitate de efort. Bita a jucat mult timp atacant in Banie - si era bun ! - pina a inceput sa joace fundas central.

Eu apreciez ce a facut Bancu - realizarile sale sint notabile. Eu cred ca el putea fi mijlocas de clasa europeana daca nu se alinta ca fundas stinga.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Meciuri din grupa noastra

Mesaj de manex » 25 Noi 2023, 00:07

Ar fi frumos sa fie primiti cei doi asa cum se cuvine la primul meci acasa. In deokasare nu am pretentii sa ii scandeze careva numele. Din contra :cred ca va fi huiduit de otelari. Dar acasa...chiar ar merge un "Nicu Bancu!" strigat de tot stadionul. Poate lasa dracu si PN rahatul asta de. Nu striga numele jucatorilor..
Am zis!!

Scrie răspuns