Lituania - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care va fi rezultatul meciului?

Bate Lituania
5
26%
Egal
0
No votes
Bate Romania
14
74%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 08 Iun 2009, 19:43

alex.p scrie: De ce e nevoie sa cheme 3 portari la un meci? Cand e clar ca unul sta in tribuna? De ce nu cheama 2, si in cazul in care se accidenteaza vreunul cheama si pe cel care ar fi fost pe 3 in lista sa. La mijlocasi cum s-a putut, cand s-a accidentat Alexa?

Te intreb si eu atat: Mucescu in saptamana asta o fi aflat el ca Florin nu face faza defensiva? Daca da, atunci ar fi ok mutarea sa, insa ar fi o mare bila neagra, pentru ca nu isi cunoaste jucatorii (mai ales ca a jucat contra tuturor in Liga I).
pe asta cu portarii nu am inteles-o , dar am observat ca majoritatea convoaca cate 3

probabil ca stia in proportie de 80% ca nu-l va folosi in acest meci , dar cum am zis mai sus , cand ai atat de putin timp la dispozitie , e normal sa incerci sa profiti de el , una este cand il vezi la tv si alta cand il ai sub comanda 1 saptamana

sunt convis ca florin poate fi folositor in meciurile urmatoare , trebuie doar sa faca si faza defensiva pentru ca fara nu se poate la un nivel atat de intalt (la craiova cand joci cu buzau mai merge ) si fara nu se poate nici in uefa

daca nu ma insel costea a ratat o parte din pregatirea de iarna ? sau asta s-a intamplat doar in cea de vara ?

p.s: poate nu e vorba de intolenta , ci de neputina (o pregatire de iarna prost facuta )
Last edited by Cl4udiu on 08 Iun 2009, 19:45, edited 1 time in total.
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Lituania - Romania

Mesaj de alex.p » 08 Iun 2009, 19:45

Doar in vara.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 19:48

a mai fost accidentat inainte sa promovam, a intrat mai tarziu la acel meci cu poli iasi cand a dat gol la debut.

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 08 Iun 2009, 19:57

ady_azzuro scrie:probabil ca a vorbit cu el inainte de meci si i-a cerut sa faca si faza defensiva.
Costea a zis ca e mare talent, urmasul lui mutu si nu isi permite sa alerge si in aparare ca incepe sa gafaie ca la inceputul meciului cu franta iar apoi se cere afara.
:laughing: :laughing: :laughing:

hai ca deja o dam in SF`uri parca si vad discutia de dinaintea meciului:

Mucescu: "Cioara fa coae si tu faza defensiva sa moara draq"
Costea : "mister sa moara sa faca sa dreaga .. eu acolo in fata alea alea. cand trec in jumatatea noastra ma ia greata din stomac, nu pot"
Mucescu: "bine vere da te trimit in tribuna, imi pare rau da asta e io am vrut sa te ajut"

stam si inventam scenarii SF`iste ca vezi domne n-a vrut Costea sa faca faza defensiva in loc sa vedem unele lucruri clare ca lumina zilei. da Costea nu face faza defensiva .. wow ce noutate daca ies in spatele blocului si intreb 3 pensionari treaba asta toti stiu ca Florin nu face faza defensiva numai "marele" luce jr nu stia. daca Florin nu putea sa ajute echipa nationala la meciul asta NU TREBUIA convocat si cu asta basta nu luat la nationala si trimis prin tribune

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 20:04

nu eu zic asa:
lucescu: sunt baiatu lu tata si sunt anti-olteni convins, pe tine si bornescu v-am luat sa va tin in tribuna, iar pe dananae sa fie de umplutura pe banca de rezerve.
cioara: sa moara mama daca mai vin la nationala, eu golgeterul romaniei, nu-mi sta nimeni in cale, le dau la mwe semintarilor aia de la tribuna a2a, si tu iti permiti sa nu ma bagi titular?
vezi si tu care varianta e mai credibila.

sf-urile care le-am scris eu in mesajul anterior sunt sustinute de declaratiile lui lucescu, plus cum au jucat atacanti in meciul cu lituania plus cum joaca Florin la Stiinta.
JustME scrie: stam si inventam scenarii SF`iste ca vezi domne n-a vrut Costea sa faca faza defensiva in loc sa vedem unele lucruri clare ca lumina zilei. da Costea nu face faza defensiva .. wow ce noutate daca ies in spatele blocului si intreb 3 pensionari treaba asta toti stiu ca Florin nu face faza defensiva numai "marele" luce jr nu stia. daca Florin nu putea sa ajute echipa nationala la meciul asta NU TREBUIA convocat si cu asta basta nu luat la nationala si trimis prin tribune
citeste ce-a zis mircea lucescu despre marica. nu l-a convins niciodata sa faca pressing la sahtior, in schimb lucescu jr. l-a facut sa vina si in aparare.
daca n-ai observat inca, razvan vorbeste cu fiecare jucator si ii spune exact ce vrea de la el. daca florin nu a fost de acord cu indicatiile tactice, a stat in tribuna.
eu faceam la fel in locul lui, ca nu vroiam sa ma fac de ras dupa doar 10 minute de atac-aparare, neavand conditia fizica necesara.

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 08 Iun 2009, 20:08

si mai da-l in :bad: si pe lucescu asta vorbesti de parca tot ce zice el e lege si noi restul muritorilor de rand trebuie sa ne tinem rasuflarea cand deschide el gura si spune ceva. il luce jr dixit

luati-i apararea lu` jr .. fac pariu ca el o sa ne duca in Europa dupa 9 ani de zile

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 20:12

vorbim de echipa nationala aici, nu de Craiova si europa league. La Stiinta, cum am zis, merge ca Florin sa stea numai in atac si asa ne-a adus aproape de europa league, probabil ca daca facea si faza defensiva acum eram aproape de titlu si nu mai avea Rose atatea probleme.
tot ce zice lucescu e lege pentru echipa nationala, pentru ca am vazut 11 jucatori care alergau permanent, asta le cere sa faca pressing. cum ar fi aratat echipa nationala cu toti jucatorii alergand, si cu florin plimbandu-se pe teren?

JustME

Re: Lituania - Romania

Mesaj de JustME » 08 Iun 2009, 20:15

tot ce spui sunt argumente de ce nu ar fi trebuit sa joace dar nu scuza cu nimic faptul ca a fost trimis in tribuna. putea sa fie rezerva si sa nu joace nici macar un minut nu cred ca trebuia sa faca faza defensiva stand pe banca de rezerve

eu raman la parerea mea .. golgheterul campionatului putea macar sa fie pe banca de rezerve nu zic sa fii jucat doar sa fii stat pe banca, cred ca avea loc macar acolo

FreakBoy

Re: Lituania - Romania

Mesaj de FreakBoy » 08 Iun 2009, 21:02

ba ce suporteri de [cenzurat] avem... mititelu a facut un lucru normal, si-a aparat jucatorul. mutu ce [cenzurat] de aparare face? ala cate a dat la o echipa de provincie (a se citi neajutata de arbitrii)... am ajuns sa-i dam dreptate tiganului infect... roman ce [cenzurat] mea cauta in teren ca daca ma iau dupa motivele invocate de unii pe aci, era mai bun nicolita ca ala a demonstrat ca poate sa alerge... are costea defecte, cu sutele, dar e jucator si asta nu o poate nega nimeni...

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Lituania - Romania

Mesaj de lorenzaccio2 » 08 Iun 2009, 21:11

FreakBoy scrie:ba ce suporteri de [cenzurat] avem... mititelu a facut un lucru normal, si-a aparat jucatorul. mutu ce [cenzurat] de aparare face? ala cate a dat la o echipa de provincie (a se citi neajutata de arbitrii)... am ajuns sa-i dam dreptate tiganului infect... roman ce **** mea cauta in teren ca daca ma iau dupa motivele invocate de unii pe aci, era mai bun nicolita ca ala a demonstrat ca poate sa alerge... are costea defecte, cu sutele, dar e jucator si asta nu o poate nega nimeni...
Asta cam asa e, n-ati fi vrut ca Mititelu sa mai si spuna : da ba, Costea asta nu e bun de presing, de fapt n-are fata de nationala, la Craiova merge ca mai da si el un gol, da noi suntem echipa mica, pe cind la nationala avem antrenor intelijent domne, da eu pe Costea il vind scump de tot sa nu le spuneti la nemti...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 08 Iun 2009, 21:21

:laughing: :laughing: :laughing:

l-a atacat cineva pe costea de trebuia aparat ? dar de ce nu a fost intrigat ca nu au jucat bornescu si dananae ?

pai daca mititelu face asa cand nu joaca la natioanala , e normal ca asta sa inceapa sa impuna si jucatori in teren si sa faca gura atunci cand antrenorul nu e de accord

s-a purtat la fel si cu ionescu si ala unde a ajuns ?

becali a facut la fel cu dica , goian , cristea si banel si acum se vede adevarata lor valoare
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 21:28

preaslavitu miti are mereu dreptate, trebuie sa-i aducem omagiile cuvenite. [miti]

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 21:35

Cl4udiu scrie::laughing: :laughing: :laughing:

l-a atacat cineva pe costea de trebuia aparat ? dar de ce nu a fost intrigat ca nu au jucat bornescu si dananae ?

pai daca mititelu face asa cand nu joaca la natioanala , e normal ca asta sa inceapa sa impuna si jucatori in teren si sa faca gura atunci cand antrenorul nu e de accord

s-a purtat la fel si cu ionescu si ala unde a ajuns ?

becali a facut la fel cu dica , goian , cristea si banel si acum se vede adevarata lor valoare
n-a fost intrigat pt ca pe costea vrea sa-l vanda afara, si daca nu joaca la nationala nu mai primeste el milioanele de le viseaza sa iasa din criza ca altfel ii tzaraie curu si nu mai poate tine echipa.

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Lituania - Romania

Mesaj de lorenzaccio2 » 08 Iun 2009, 21:36

ady_azzuro scrie:preaslavitu miti are mereu dreptate, trebuie sa-i aducem omagiile cuvenite. [miti]
Va rog sa lasati prostiile si sa-mi spuneti cind e ziua lui... Vreau sa o cer zi oficiala a Olteniei sa mai am si eu liber la servici

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ady_azzuro » 08 Iun 2009, 21:38

nu zi de doua ori ca mai are putin si se crede si el ca jiji mihai viteazu si atunci nimeni nu se va mai intelege cu el. :smoke:

Scrie răspuns