Lituania - Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care va fi rezultatul meciului?

Bate Lituania
5
26%
Egal
0
No votes
Bate Romania
14
74%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
ake007
membru
membru
Mesaje: 109
Membru din: 30 Apr 2009, 11:56

Re: Lituania - Romania

Mesaj de ake007 » 07 Iun 2009, 13:49

Bals_Boy scrie:
ake007 scrie:
alex.p scrie:Pai si daca stia ca nu se potriveste Florin acestui meci, de ce l-a luat? Nu putea sa il lase sa se anteneze cu Craiova?

De acord cu tine. Ca un antrenor experimentat ar trebui sa stie ce jucatori se potrivesc meciului inainte de a ii convoca.E pierdere de vreme sa convoci un jucator si apoi sa spui ca " nu se potriveste stilului acestui meci". Imi place Razvan Lucescu, dar acum m-a dezamagit.
Parerea mea ,umila, este ca Florin Costea este peste Danciulescu sau Marius Niculae.
Si ca sa fiu in ton cu suspiciunile si scenariile ce guverneaza fotbalul romanesc pun urmatoare intrebare(poate stupida si nesemnificativa): L-a "sfatuit" cineva sa-l "foloseasca" pe Costea la nationala pt ca acesta din urma sa fie obosit si sa nu poata pregati cum trebuie meciul cu Vaslui?
nu exita termenul de jucator obosit atunci cand ai 3 zile de odihna. Jucatorul profesionist trebuie sa poate sa joace si de 2 ori pe saptamana, pe cand florin al nostru nu a mai jucat de 8 zile si mai sunt inca 3 pana la meci ...
Costea sa-si vada lungul nasului si sa alerge la craiova sa nu mai faca figuratie pe teren si sa rateze 15 ocazii pe meci ca asa are el chef.
Razvan a procedat bine ca nu l-a introdus pe teren

Stii cand o sa isi vada Costea lungul nasului?Cand nu or sa il mai injure suporterii la esec si cand nu or sa-l mai felicite la victorie, adica ...niciodata.
Cu fitzele astea el este cel mai important jucator al nostru.Pana acum ceva ani ne plangeam ca nu avem atac...acum il avem pe Costea si nu e bun..ca are fitze. Si mutu are fitze si uite unde a ajuns.
Sa lasam baiatul sa-si faca treaba;)

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Bals_Boy » 07 Iun 2009, 13:52

ake007 scrie: Stii cand o sa isi vada Costea lungul nasului?Cand nu or sa il mai injure suporterii la esec si cand nu or sa-l mai felicite la victorie, adica ...niciodata.
Cu fitzele astea el este cel mai important jucator al nostru.Pana acum ceva ani ne plangeam ca nu avem atac...acum il avem pe Costea si nu e bun..ca are fitze. Si mutu are fitze si uite unde a ajuns.
Sa lasam baiatul sa-si faca treaba;)
pai asta e ideea: " sa-si faca treaba"
dar sa si-o faca indiferent daca joaca alaturi de fratele lui sau nu, sa respecte suporterii, sa-si respecte colegii fara de care nu poate juca si abia atunci va deveni un idol
Forza STIINTA

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Lituania - Romania

Mesaj de U » 07 Iun 2009, 13:53

@Bals_Boy da Florin ar trebui sa puna mai mult osu la treaba si sa mai alse din figuri dar aseara merita cel putin in primii 18. daca un jucator care are 17 goluri date si 9 pase de gol nu prinde nici macar banca de rezerve inseamna ca undeva sunt probleme!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Lituania - Romania

Mesaj de mihu » 07 Iun 2009, 13:57

A fost o greseala ca nu l-a bagat pe Costea nici macar rezerva, dar poate acum ar trebui sa invete si el ca nu neaparat jucatorul cu cele mai multe goluri marcate e si cel mai bun si poate cel care joaca si alearga pe tot terenul. Si poate unul din cei care au gresit foarte mult cu el este si Miti care il tot ridica in slavi si nu il aduca cu picioarele pe pamant atunci cand trebuie. Poate i-ar trebui un astfel de antrenor si la noi, dar sa aiba mana libera de la Miti ca altfel nu se face nimic...
In rest poate ca e mai bine asa o sa vina poate mai mkotivat la echipa si o sa joace sa demonstreze tuturor ca s-a gresit cu el...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 07 Iun 2009, 14:05

alex.p scrie:Pai si daca stia ca nu se potriveste Florin acestui meci, de ce l-a luat? Nu putea sa il lase sa se anteneze cu Craiova?
l-a luat pentru ca florin poate fi folositor in urmatoarele meciuri , cum antrenorul nationalei are foarte putin timp la dispozitie (1 saptamana) , a avut ocazie acum sa-l vada pentru prima data cum se descurca (nu doar in meciurile din campionat)

chiar daca nu a jucat , aceasta convocare ii prinde bine , poate la insistenele selectionerului va incepe si el sa faca faza defensiva si sa nu mai fie asa indolent

o sa vedem multi jucatori noi in aceste preliminarii (cel putin asa sper) pentru ca antrenorul trebuie sa stie pe cine se va baza in campania urmatoare
Imagine

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Bals_Boy » 07 Iun 2009, 14:09

Cl4udiu scrie:
alex.p scrie:Pai si daca stia ca nu se potriveste Florin acestui meci, de ce l-a luat? Nu putea sa il lase sa se anteneze cu Craiova?
l-a luat pentru ca florin poate fi folositor in urmatoarele meciuri , cum antrenorul nationalei are foarte putin timp la dispozitie (1 saptamana) , a avut ocazie acum sa-l vada pentru prima data cum se descurca (nu doar in meciurile din campionat)

chiar daca nu a jucat , aceasta convocare ii prinde bine , poate la insistenele selectionerului va incepe si el sa faca faza defensiva si sa nu mai fie asa indolent

o sa vedem multi jucatori noi in aceste preliminarii (cel putin asa sper) pentru ca antrenorul trebuie sa stie pe cine se va baza in campania urmatoare
da, la asta m-am gandit si eu ... lucescu cel mic este mai presus de toate un bun psiholog si un om care vorbeste f mult cu jucatorii, de asta pe unde a fost si-a creat o familie din fiecare echipa. Faptul ca a si justificat dupa meci de ce nu l-a folosit pe F. Costea il face si mai apreciat
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Ovidiu* » 07 Iun 2009, 14:10

Daca Florin n-a prins aseara nici macar banca de rezerve inseamna ca n-a meritat.Declaratia lui Razvan spune totul partea cea mai interesanta este: "trebuie să înţelegem că la nivelul acesta este nevoie să faci ambele faze. Vom avea grijă ca el să conştientizeze acest lucru." Poate n-am jucat grozav aseara insa nationala a avut o alta atitudine, s-a alergat din minutul 1 pana in minutul 94.
NU UITATI, campioana Romaniei este echipa cu 11 jucatori care alearga si muncesc 90 de minute meci de meci.
Declaratia lui Miti e deplasata.In loc sa-i sufle in [cenzurat] mai bine ii baga mintile in cap.Sa-l puna dracu pe Ilie sa vorbeasca cu el.Sa nu fiu inteles gresit, jos palaria pentru Florin, pentru bucuriile care ni le-a adus, pentru golurile date ii sunt recunoscator, dar cu figurile nu's de acord.Cand am zbierat ca-i figurant si i-am criticat comportamentul au sarit multi de [cenzurat] in sus.Trebuie sa inteleaga Florin ca fara munca si seriozitate nu ajunge departe.Fara suparare, dar comportamentul lui din ultimul timp nu este unul profesionist.Sa-i bage cinava mintile in cap.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Lituania - Romania

Mesaj de U » 07 Iun 2009, 14:13

bai @Cl4udiu sa o lasam mai moale cu texte d'astea ca sa-l faca sa vina si in aparare la recuperare ca nu tine! niculae si marica au coborat in aparare? roman si lazar au fost pe teren? sau uitam ultimele minute cand eram ca la smardan si nu stiam cum sa bubuim mai repede mingea. si cand ai golgheterii Romaniei in lot si in acelasi timp cei mai buni marcatori din randul atacantilor prezenti la nationala tu nu il bagi nici macar pe unu in teren!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Manu » 07 Iun 2009, 14:21

alex.p scrie:Pai si daca stia ca nu se potriveste Florin acestui meci, de ce l-a luat? Nu putea sa il lase sa se anteneze cu Craiova?
L-a luat sa ii arate ca G.B. , Danciulescu si cu Marius Niculae sunt mai buni ca el.Totul tine de atitudine la Costea si de asta a facut impresie proasta si la nationala.El crede ca e cel mai bun ca e golgheter si ca daca nu il baga un antrenor in echipa ala e un fraier.Cine stie cate injuraturi i-a adresat in gand selectionerului.Asa face si la echipa de club injura ca nu i se dau pase si cand rateaza face crize.Vrea sa iese golgheter neaparat sau ce? Crede ca daca e golgheter e si un atacant bun ! E golgheter la echipa noastra ca se cunoaste cu jucatorii si primeste pase bune dar intr-o echipa straina e si el strain.Sa nu uitam de Costea de acum 2-3 ani care chiar nu promitea prea multe ,sarea mingea din el si etc si acum ajungem sa spunem ca face 8 mil doar pentru ca a dat 17 goluri.Pana nu isi face treaba ca un profesionist nu o sa isi asigure el locul in nationala, nici macar in locul lui Marius Niculae.
alis grave nil

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Iun 2009, 14:24

ba ce ma [cenzurat] mititelu la creieri. in loc sa taca in [cenzurat] mea din gura si sa fie multumit ca avem 3 jucatori la lotu` mare, el tot comenteaza.


ba a ramas acasa el romario... del piero .... ba a ramas acasa baggio !!! si tot n-a murit nimeni
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Lituania - Romania

Mesaj de U » 07 Iun 2009, 14:28

au ramas nimic de zis dar in locul baietilor alora au fost luati jucatori tineri si valorsi nu ca la noi unde am jucat cu fosilele danciulescu si m niculae!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 07 Iun 2009, 14:38

U scrie:bai @Cl4udiu sa o lasam mai moale cu texte d'astea ca sa-l faca sa vina si in aparare la recuperare ca nu tine! niculae si marica au coborat in aparare? roman si lazar au fost pe teren? sau uitam ultimele minute cand eram ca la smardan si nu stiam cum sa bubuim mai repede mingea. si cand ai golgheterii Romaniei in lot si in acelasi timp cei mai buni marcatori din randul atacantilor prezenti la nationala tu nu il bagi nici macar pe unu in teren!
sti care este diferenta intre extrema si atacant ?

cei doi nu trebuie sa depasesca decat foarte rar linia de centru ( cu exceptia fazelor fixe ) pentru ca fundasii nu urca in atac , extrema trebuie sa faca mereu asta pentru ca trebuie sa blocheze fundasul lateral

in meciul cu steaua a fost bulevard pe partea lui rose si din cauza lui costea pentru ca nu a coborat

pai si costea a fost pe teren la vreun meci al nationalei de pana acum (fara feroe ca aia sunt amatori ) ?

oricum lazar a jucat prea putin pentru a demonstra ceva
Imagine

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Lituania - Romania

Mesaj de hanky panky » 07 Iun 2009, 14:48

Cl4udiu scrie:
alex.p scrie:Pai si daca stia ca nu se potriveste Florin acestui meci, de ce l-a luat? Nu putea sa il lase sa se anteneze cu Craiova?
l-a luat pentru ca florin poate fi folositor in urmatoarele meciuri , cum antrenorul nationalei are foarte putin timp la dispozitie (1 saptamana) , a avut ocazie acum sa-l vada pentru prima data cum se descurca (nu doar in meciurile din campionat)

chiar daca nu a jucat , aceasta convocare ii prinde bine , poate la insistenele selectionerului va incepe si el sa faca faza defensiva si sa nu mai fie asa indolent

o sa vedem multi jucatori noi in aceste preliminarii (cel putin asa sper) pentru ca antrenorul trebuie sa stie pe cine se va baza in campania urmatoare

din ce imi aduc eu aminte
in meciul cu franta, la un moment dat, il deposedase pe unu din postura de fundas stanga
cum nu face faza defensiva?

si nu alerga?
dar golul trei din meciul cu rapid? a alergt 20m dupa o minge care se indrepta sper portarul rapidului
si contraatacurile cum se fac? se teleporteaza?
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Lituania - Romania

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Iun 2009, 15:58

U scrie:au ramas nimic de zis dar in locul baietilor alora au fost luati jucatori tineri si valorsi nu ca la noi unde am jucat cu fosilele danciulescu si m niculae!

ai batut ??? ai luat 3 puncte... gata. a facut alegerea buna inseamna
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Lituania - Romania

Mesaj de Cl4udiu » 07 Iun 2009, 17:36

hanky panky scrie: din ce imi aduc eu aminte
in meciul cu franta, la un moment dat, il deposedase pe unu din postura de fundas stanga
cum nu face faza defensiva?
daca a facut o data, asta inseamna ca nu trebuie sa se mai repete "greseala" ? extrema trebuie sa faca mereu faza defensiva o:

nu am zis ca nu poate ( unii o fac mai bine , altii mai prost , dar el nici macar nu incearca in majoritatea meciurilor ) , am zis ca nu vrea , iar asta se vede cu ochiul liber
hanky panky scrie: si nu alerga?
dar golul trei din meciul cu rapid? a alergt 20m dupa o minge care se indrepta sper portarul rapidului
si contraatacurile cum se fac? se teleporteaza?
zboara ...

cand am zis ca este indolent , iar in general cand se spune despre un jucator ca nu alearga sau ca nu misca , sunt sigur ca acele cuvinte sunt folosite la figurat , nu inseamna ca jucatorul doar a MERS pe teren

face efort mai mare decat un sahist , dar prea putin pentru un jucator care se vrea in nationala , iar cand va invata toate acestea , cu siguranta va ajunge la o echipa mare pentru ca are calitati (dina a pierdut lectia asta si se pare ca poate juca titular cel mult in divizia B o: )
Imagine

Scrie răspuns