Franta-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Franta-Romania

Mesaj de Doomsday » 06 Sep 2009, 09:42

Lucescu cred ca a jucat pentru palmaresul sau, sa nu piarda ( in prosport spuneau ca no vor sa se faca de ras ), deci asta e mentalitatea lui. A bagat autobaza in poarta, n-au legata 3 pase consecutive si am egalat nesperat.
Selectionerul frantei e slab rau, l-a scos pe Gourcuff, unul dintre cei mai buni.
Ceia mai slabi au fost Mara, Max, petarda gay Surdu si ghionea.
Cei mai buni, Chivu, Rat si Coman, aori cel putin asta e parerea mea.

ozzy

Re: Franta-Romania

Mesaj de ozzy » 06 Sep 2009, 09:43

Bai frate, nu stiu la ce meci s-au uitat unii dintre voi...Apostol a jucat senzational, chiar ma uitam ca el si Marica erau singurii cu tupeu in atac in fata francezilor. Ah, a mai aratat asta si Roman, dar ala e pila lui Lucescu, nu merita sa fie remarcat :(
Dar cea mai tare mi s-a parut aia cu Chivu omul meciului :lol: Chivu e baiatul nostru, dar a jucat slab rau, plus ca a avut unele interventii de rasul curcilor. Adica nu se poate, tu, titular la Inter sa te panichezi in halul asta.

BALLY

Re: Franta-Romania

Mesaj de BALLY » 06 Sep 2009, 10:05

Am facut un meci slab... ne trebuiau trei puncte si noi nu atacam decat cu doi oameni. Daca nu aveam noroc cu francezul care a comis-o si cu ratarile colegilor lui scorul era mai apropiat de realitate si era MARE. Dupa parerea mea avem cea mai slaba nationala din ultimii 30 de ani. Nu am vazut tot meciul o sclipire si in meciurile mari sclipirile fac diferenta. Asta e. Mergem inainte! Macar de acum inainte se pot face experimente si se poate incerca construirea unei echipe al carei joc sa se apropie de ce se joaca acum prin lumea buna.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Franta-Romania

Mesaj de Dany » 06 Sep 2009, 10:07

Nu ma incalzeste cu nimic egalul asta atata timp cat noi am pierdut orice sansa de calificare la mondiale!
Am avut si noroc cu autogolul francezilor, dar cel putin dupa ce am egalat trebuia sa mancam pamantul, sa punem presiune pe ei si sa cream ceva si noi, nu sa asteptam sa treaca timpul si sa speram ca nu mai luam gol pana la sfarsitul meciului!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorin107

Re: Franta-Romania

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2009, 11:30

ozzy scrie:Bai frate, nu stiu la ce meci s-au uitat unii dintre voi...Apostol a jucat senzational, chiar ma uitam ca el si Marica erau singurii cu tupeu in atac in fata francezilor. Ah, a mai aratat asta si Roman, dar ala e pila lui Lucescu, nu merita sa fie remarcat :(
Dar cea mai tare mi s-a parut aia cu Chivu omul meciului :lol: Chivu e baiatul nostru, dar a jucat slab rau, plus ca a avut unele interventii de rasul curcilor. Adica nu se poate, tu, titular la Inter sa te panichezi in halul asta.

Apostol intr-adevar senzational, omul meciului de departe. dar in ceea ce-l priveste pe chivu, gresesti. a facut unele gafe, intr-adevar, cand a luftat si cand a gresit o pasa, dar in rest s-a achitat foarte bine de sarcinile defensive, a respins multe mingi, a luptat si a mai iesit cu pase de acolo. adica oricum, meci bun. cei mai slabi: mara, max nicu, si surdu. zice cine ce-o zice dar ala de la dinamo - adrian cristea e peste mara si max nicu la un loc. nu se integreaza el in ekipa asta de salahori, dar si daca petrece 2 nopti in cluburi si vine si joaca ziua tot e mai bun. pacat de costea, acum ca s-a accidentat mutuleanu, era sansa lui sa joace titular. dar deh...si mucescu asta face selectia si [cenzurat] cateodata...

conStiinta

Re: Franta-Romania

Mesaj de conStiinta » 06 Sep 2009, 11:30

ghinionul nostru a fost ca nu si-au mai dat aia 1 gol shit
penilibii dreaq! :(
:-x

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Franta-Romania

Mesaj de Bals_Boy » 06 Sep 2009, 12:06

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... ei-4866004

Selecţionerul Serbiei, Radomir Antic, este impresionat de tactica lui Răzvan Lucescu din meciul cu Franţa din preliminariile CM 2010. Tehnicianul a declarat după meci că echipa gazdă a dominat fiindcă așa a gândit partida antrenorul român, informează postul TV sârb B92.

"Franța a început meciul fără Ribery în teren, iar impresia mea este că nu a avut un înlocuitor pe măsură. România a jucat extrem de organizat, iar căpitanul Cristian Chivu și-a demonstrat marea valoare, conducând linia defensivă și ținând pericolul cât mai departe de poartă. Franța a dominat mare parte din meci, dar acest lucru este o consecință a deciziei antrenorului român de a îndrepta jocul în acest sens, a tacticii lui Răzvan Lucescu. Cea mai mare ocazie a primei reprize a avut-o România, când Marica a pasat ideal în fața porții, dar acțiunea nu s-a finalizat", a spus Antic.

Totodată, antrenorul sârbilor a ţinut să scoată în evidenţă problemele în atac ale echipei Franţei. "Escude a fost foarte lent, Marica a trecut de el de câteva ori. După golul egalizator, Franța trebuia să schimbe tactica. Introducerea unui al patrulea jucător ofensiv era o soluție, se putea juca mai riscant, însă ieșirea lui Gignac a lăsat Franța fără un pericol iminent în careu", a subliniat tehnicianul.


daca Franta avea un antrenor cat de cat capabil ne-ar fi spulberat aseara, raman la parerea ca Domenech e cel mai slab om al lor
Forza STIINTA

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Franta-Romania

Mesaj de DarkComy » 06 Sep 2009, 12:34

Inca ma mai gandesc daca e mai slab ca Mogosanu sau nu :)-
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Franta-Romania

Mesaj de Cl4udiu » 06 Sep 2009, 13:02

in afara de chivu si mutu nu avem nici un fotbalist (mutu nu a jucat , chivu mai prinde si el meciuri slabe) asa ca nu stiu de ce va enervati

franta a facut ce a vrut cu noi si facea orice antrenor aveam si orice selectie facea acesta , doar prin noroc foarte mare puteam sa castigam

mie imi place ca este lucescu la nationala pentru ca borcea si becali cam fac spume ca nu pot sa impuna jucatori

sansele la calificare erau oricum aproape zero pentru ca nu puteam sa batem in franta si in serbia , iar francezii sa ia bataie de la sarbi , calificare nu s-a pierdut aici , ci la piturca , care a luat bataie de la austria , serbia si lituania

pe langa faptul ca nu avem fotbalisti , ne mai lipseste si mentalitatea
Imagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 13:10

m-ati disperat cu apostol omul meciului! ce :bad: mea a facut asta in meciu asta ba? l-a scos din offside pe henry si a driblat de-a moaca fara niciun rezultat! sa nu ma luati ca centrat la autogol ca asa spun si eu ca la constanta cu serbia dorel a jucat a2a repriza imperial. o echipa de 3 lulele si 2 paie...asta a fost nationala noastra ieri seara!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

sorin107

Re: Franta-Romania

Mesaj de sorin107 » 06 Sep 2009, 13:42

U scrie:m-ati disperat cu apostol omul meciului! ce :bad: mea a facut asta in meciu asta ba? l-a scos din offside pe henry si a driblat de-a moaca fara niciun rezultat! sa nu ma luati ca centrat la autogol ca asa spun si eu ca la constanta cu serbia dorel a jucat a2a repriza imperial. o echipa de 3 lulele si 2 paie...asta a fost nationala noastra ieri seara!

ba, meciul a fost pe TVR 1 ma. ce mama drq, chiar ne uitam la bambilici si zicem ca-i fotbal? A alergat enorm, a recuperat multe mingi, a fost printre putinii cu sange-n [cenzurat], a avut atitudine si mentalitate, a creat superioritate si pe faza defensiva si si pe cea ofensiva (vezi la gol), s.a.m.d. Adica las-o drq, cand e clar e clar, ce ***** masii!

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Franta-Romania

Mesaj de caesar » 06 Sep 2009, 13:42

In meciul de la Bucuresti cu Pitzi pe banca am avut 2-0 si am condus jocul insa am avut ff mult ghinion ghinion ...o fi el Piti cap patrat in unele decizii , dar nu se compara cu R Lucescu.
Greselile lui Pitzi au fost :
1. nu era agreat de presa.
2.convoca epave gen Fl Petre, in ciuda faptului ca a facut un meci bun atunci.
3. era f conservator, nu schimba lotul de jucatori in functie de forma de moment..mereu ii tinea pe aia din vechea garda...asta probabil si din superstitie.

De cand cu Lucescu mijlocasii centrali i-a nimerit zic eu (Apostol si Ghioane), insa suferim in atac.
Nicu si Mara slabi, Marica s-a zbatut a facut si o faza de gol, dar nu poate singur.

Si acum ajungem la "gloabele" lui Lucescu al mic: Surdu, Maftei si Roman.

Cum sa joci frate cu Surdu titular cand el nici nu stie sa alerge. De altfel , mi s-a parut geniala declaratia lui dupa meci referitoare la ratarea din prima repriza :"... am dat la poarta" :-D . N-ai ce sa-i ceri...
Asta a fost o greseala care zic eu ne-a costat cel mai mult. Putea sa-l joace pe Niculae sau chiar Mazilu.

Maftei , era cu pampersu la [cenzurat]...cred ca a facut pe el din prima secunda...l-a intors "Thiti" pe toate partile de nu mai stia de el.

Roman - ce p* mea cauta asta la nationala? :mad:

Avatar utilizator
ultras_craiova
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 13 Apr 2006, 19:49

Re: Franta-Romania

Mesaj de ultras_craiova » 06 Sep 2009, 14:06

dar pe coman nu l-a remarcat nimeni ? :O de departe cel mai bun o: Pacat ca nu a jucat si al nostru numar 10 ...
acum sincer cam ce fundas dreapta poate sa-i faca fata lui henry?
Mama.. te iubesc!!...da nu ca pe UNIVERSITATEA!!

DoRyN

Re: Franta-Romania

Mesaj de DoRyN » 06 Sep 2009, 14:09

caesar scrie:In meciul de la Bucuresti cu Pitzi pe banca am avut 2-0
Parcă era la Constanţa...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Franta-Romania

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Sep 2009, 14:14

pai cand ii convoaca, de ce ii convoaca, cand nu`i convoaca, de ce nu`i convoaca

U, acu` zau... nu ca ar fi apostol ala vre`un pui de maradona, da` la ce a jucat echipa ieri, el cam s-a miscat cel mai bine... dar corect, de aici pana sa zici o fraza de sine statatoare "apostol joaca bine!" e cale lunga :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Scrie răspuns