Franta-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 00:41

WhiteBlue4Ever scrie:
U scrie:am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
apostol eu zic ca a jucat bine... si eu il injuram cel mai mult dintre selectionatii astia ciudati, mai mult si decat roman... dar mucescu e mai prost decat piturca...

sergyu tu zici ca am facut egal pe stade de france, eu zic ca asta seara am pierdut ultima sansa de calificare... mai bine pierdeam un 2-0 sau 3-1 (ca`n 95) decat sa mimam fotbalu` ca acum... asta nu e fotbal ce am jucat noi... ne`am batut joc de sportu` asta ... mucescu ma`sii, cum [****] sa ai 1 singur sut pe poarta tot meciu`
care?
poate spre poarta......surdu....
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:42

nu spre ci PE poarta!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Re: Franta-Romania

Mesaj de un fan » 06 Sep 2009, 00:43

Diferenta o sa o vezi miercuri cind ne va bate Austria acasa, numai daca nu mergem la un egal. Si Feroe a avut mai multe suturi decit noi
Anti buCUResti

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Franta-Romania

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Sep 2009, 00:46

whiteLion scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
U scrie:am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
apostol eu zic ca a jucat bine... si eu il injuram cel mai mult dintre selectionatii astia ciudati, mai mult si decat roman... dar mucescu e mai prost decat piturca...

sergyu tu zici ca am facut egal pe stade de france, eu zic ca asta seara am pierdut ultima sansa de calificare... mai bine pierdeam un 2-0 sau 3-1 (ca`n 95) decat sa mimam fotbalu` ca acum... asta nu e fotbal ce am jucat noi... ne`am batut joc de sportu` asta ... mucescu ma`sii, cum [****] sa ai 1 singur sut pe poarta tot meciu`
care?
poate spre poarta......surdu....
nu incercati sa deztabilizati atmosfera !!! a fost sutu` lu` roman pe poarta in repriza a doua... cand i`a driblat pe doi in careu la francezi
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:46

a...ok pasa aia la poartar o pui ca sut!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Franta-Romania

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Sep 2009, 00:49

U scrie:a...ok pasa aia la poartar o pui ca sut!
nu stiu tata, a fost pe spatiu` portii ? a fost ! :)( restu` e can-can :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Franta-Romania

Mesaj de U » 06 Sep 2009, 00:50

WhiteBlue4Ever scrie:
U scrie:a...ok pasa aia la poartar o pui ca sut!
nu stiu tata, a fost pe spatiu` portii ? a fost ! :)(
a fost domne a fost!
dupa meciu asta francezii spun:"ghinion" ziarele de la noi:"am jucat admirabil"!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Franta-Romania

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 06 Sep 2009, 00:52

U scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
U scrie:a...ok pasa aia la poartar o pui ca sut!
nu stiu tata, a fost pe spatiu` portii ? a fost ! :)(
a fost domne a fost!
dupa meciu asta francezii spun:"ghinion" ziarele de la noi:"am jucat admirabil"!
pai prinsei putin , la inceput, din interviul cu chivu... si prima fraza a reportului " asta seara un egal cat o victorie"... cum [****] cand tu pierzi ultima sansa de calificare cu ocazia acestui meci mai poti numi egalu` , victorie
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Franta-Romania

Mesaj de Ovidiu* » 06 Sep 2009, 02:13

Preferam o infrangere dupa un joc curajos decat un egal dupa 90 de minute de aparare totala.Am zis la Europene ca Piturca joaca defensiv, ca vrem schimbare, ca vrem sa atacam.Am dat de Lucescu care nu face decat sa continue munca lui Piturca.In meciul asta trebuia sa se petreaca schimbarea aia de atitudine si mentalitate de care se tot vorbea.Din pacate la noi o echipa ultradefensiva cu un joc urat, a jucat admirabil, intr-un meci in care ne-am fi putut recupera cel mai de pret lucru pe care l-am pierdut in campania asta, dupa calificare: ONOAREA...
O victorie cu Austria nu ma-ncalzeste, aici trebuia sa demonstram ca putem, ca avem sange.O sa-i vedeti pe SARBI cu Franta, o sa vedeti ce diferenta este...

"Prefer o bara superba, decat un gol cacacios" ( ce-mi amintesc din zilele trecute de pe forum)...Se aplica...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: Franta-Romania

Mesaj de haxor » 06 Sep 2009, 02:57

Parerea mea ca Lucescu a jucat astazi ca sa nu piarda sa poata da vina pe Piturca pentru ratarea calificarii. Astazi jucatorii trebuiau sa moara pe teren pentru victorie nu sa moara pe teren sa nu primeasca gol. Un joc de [cenzurat]!

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Franta-Romania

Mesaj de lorenzaccio2 » 06 Sep 2009, 04:08

U scrie:am zis eu ca e prost rezultatul!? am zis doar intamplator si nemeritat! ce a facut apostol 90 de min pe teren? vrei sa spui ca franta nu ne putea da caruta in prima repriza...sa fim seriosi!
din nationala noastra man of the match:cristi chivu!
Eu credeam ca numai gigi becali stia fotbal, acum sunteti doi..
Cica ce facu apostol???? Pai de unde pleca centrarea, cine bloca actiunile la mijloc ale francezilor si cine fu faultat de la noi cel mai mult (adica cine tinea mingea fara sa o piarda)?

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: Franta-Romania

Mesaj de haxor » 06 Sep 2009, 04:15

Dupa parerea mea Apostol a fost de departe cel mai bun de la noi.Chivu si Rat joc destul de bun. Si Marica a facut faza aia care trebuia transformata in gol. Dupa parerea mea Surdu e un jucator mediocru de divizia A. Nu are ce cauta la Nationala nici macar in lotul largit.

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Franta-Romania

Mesaj de lorenzaccio2 » 06 Sep 2009, 04:18

haxor scrie:Dupa parerea mea Apostol a fost de departe cel mai bun de la noi.Chivu si Rat joc destul de bun. Si Marica a facut faza aia care trebuia transformata in gol. Dupa parerea mea Surdu e un jucator mediocru de divizia A. Nu are ce cauta la Nationala nici macar in lotul largit.
Pai pe mutu numai surdu il putea inlocui... sau schiopu da nu fu in lot
Ce sa mai rezultat datorat de combativitatii, mai ales la inchizatori, mi-a placut ghioane
in rest pauza 0 la constructie

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 08:36

da corect.....roman, un sut pe poarta!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Franta-Romania

Mesaj de whiteLion » 06 Sep 2009, 08:50

Imagine
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Scrie răspuns