Serbia - Romania, 10.oct.2009

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
JustME

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de JustME » 11 Oct 2009, 16:32

trabzonspor scrie: io unu tot sper sa nu convoace pe careva de la Craiova, doamne fereste sa facem vreun meci chinuit cu Feroe si daca ni`i cheama cine stie ce mai abereaza aia din presa ca oltenii sunt asa si pe dincolo si`am pierdut calificarea pe mana lor... oricum, din ce vad, le face un bine, pt ca si Costea si Prepelita trag de ei la antrenamente si la meciuri...
aspectul asta imi scapase din vedere si ai dreptate. decat sa fie convocati jucatori de la noi ca ulterior sa fie scosi tapi ispasitori mai bine stau ei acasa si trag tare pt Stiinta

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 19:01

trabzonspor scrie: pai daca nu se accidenta dananae badoi nici nu ajungea la noi, dar deh, a avut mucescu grija sa`l convoace in amicale, ca`n partide oficiale nu`i trebuia... era rau acu la sarbi cu dananae pe dreapta in locu lu maftei ? daca nu treceau aia de danane ?
totusi, vali badea ar trebui sa fie titular anu asta, mihaita inca e necopt...
cat despre misic... acu intre noi fie vorba, de unde stii ca nu face fata ? ce motivatie te astepti sa aiba ala in meciuri de divizia a 3a ? sa fim seriosi, daca l`ai trimite pe costea acolo crezi c`ar juca mai bine ?
in conditiile in care ala nu e tanar si de 3 luni e tot la echipa a doua , unde nu joaca mereu titular , pot sa-mi dau seama ce mare vedeta este (noi avand si 2 jucatori foarte foarte slabi pe acel post : soava si rose )

pai daca nu se accidenta sunt convis ca-l lua si acum

e nu inteleg cu ce ar putea fi de vina lucescu ca dananae s-a accidentat in ungaria ? (o mare vina o au preparatorii pentru ca la o preagatire de vara bine facuta poate nu mai era asa firav la un contact nu foarte dur)

daca ia jucatori de la noi nu e bine pentru ca ii accidenteaza , cand nu convoaca pe nimeni , vai are ceva cu noi pentru ca nu vede ce super jucatori de locul 12 avem
Imagine

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Doomsday » 11 Oct 2009, 19:29

Claudiu, problema e ca ia jucatori de la noi cand nu trebuie, cand sunt in forma ii "uita" sa-i convoace, iar cand nu trec prin momente mai bune in jocul lor, atunci sunt convocati si urmarile se stiu. Drept dovada si selectia facuta de Mucescu de pana acum, din punctul meu de vedere a luat mai multi fotbalisti care sunt intr-o forma slaba in acest moment. Si da, degeaba il lua pe Costea si-l baga titular ca tot nimic nu facea, atingea mingea de cateva ori, din cauza super mijlocasilor de la urziceni si a tacticii fara niciun scop.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 19:52

Doomsday scrie:Claudiu, problema e ca ia jucatori de la noi cand nu trebuie, cand sunt in forma ii "uita" sa-i convoace, iar cand nu trec prin momente mai bune in jocul lor, atunci sunt convocati si urmarile se stiu. Drept dovada si selectia facuta de Mucescu de pana acum, din punctul meu de vedere a luat mai multi fotbalisti care sunt intr-o forma slaba in acest moment. Si da, degeaba il lua pe Costea si-l baga titular ca tot nimic nu facea, atingea mingea de cateva ori, din cauza super mijlocasilor de la urziceni si a tacticii fara niciun scop.
care sunt jucatorii aia in forma de la noi ?

dananae trebuia luat pentru ca nu mai prinsese nationala pana atunci si era normal sa-l incerce mai intai in amical ...

o sa fiu de accord cu plecare lui atunci cand o sa vina un antrenor de talia lui antic sau guus hiddink , pentru ca romanii sunt toti influentatibili de anumite persoane si eventuala plecare a "tiganului" nu ar ducea decat la schimbarea gastilor de la nationala
Imagine

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 20:08

Cl4udiu scrie:in conditiile in care ala nu e tanar si de 3 luni e tot la echipa a doua , unde nu joaca mereu titular , pot sa-mi dau seama ce mare vedeta este (noi avand si 2 jucatori foarte foarte slabi pe acel post : soava si rose )

pai daca nu se accidenta sunt convis ca-l lua si acum

e nu inteleg cu ce ar putea fi de vina lucescu ca dananae s-a accidentat in ungaria ? (o mare vina o au preparatorii pentru ca la o preagatire de vara bine facuta poate nu mai era asa firav la un contact nu foarte dur)

daca ia jucatori de la noi nu e bine pentru ca ii accidenteaza , cand nu convoaca pe nimeni , vai are ceva cu noi pentru ca nu vede ce super jucatori de locul 12 avem
In cazul lui Dananae e de vina ca nu l`a luat mai devreme, una la mana, si a 2a ar fi ca si la nationala se face pregatire fizica, cum nu s`a rupt la meciuri oficiale si tocmai la nationala s`a rupt ? Oare n`o fi de vina pregatirea fizica care o fac si acolo ? de cand a venit mucescu mie niciodata nu mi s`a parut nationala sa fie in forma fizica sau sa alerge foarte mult... da ma rog, poate mi s`a parut mie... si oricum, nu era vorba de contact dur, el a calcat stramb si asta in general nu se intampla din cauza pregatirii fizice din intersezoane ci mai degraba din cauza faptului ca un jucator intra neincalzit sau insuficient incalzit in meci...
cat despre badoi, nu cred ca`l lua pt ca nu avea rost sa`i plateasca si lui contractu... iar misic, iti mai explicai, e chestia de motivatie, cand tu semnezi sa joci in liga 1 si te trezesti in liga a 3a si nebagat in seama, e si normal sa nu`ti dai interesu... pe rationamentu tau la fel te`ai putea intreba de ce nu e bagat busu ? ca si el e mai bun decat rose, nu`sh si daca decat soava, dar decat rose sigur e... baietii care l`au vazut in italia si l`au comparat cu dananae, dar pe partea stanga, nu cred ca vorbeau degeaba... iti zisai, poate n`ar fi cazu sa`ti dai cu parerea despre el pana nu`l vezi intr`un meci de divizia a...
u, a, viola!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de blue_lions » 11 Oct 2009, 20:17

Cl4udiu scrie:
Doomsday scrie:Claudiu, problema e ca ia jucatori de la noi cand nu trebuie, cand sunt in forma ii "uita" sa-i convoace, iar cand nu trec prin momente mai bune in jocul lor, atunci sunt convocati si urmarile se stiu. Drept dovada si selectia facuta de Mucescu de pana acum, din punctul meu de vedere a luat mai multi fotbalisti care sunt intr-o forma slaba in acest moment. Si da, degeaba il lua pe Costea si-l baga titular ca tot nimic nu facea, atingea mingea de cateva ori, din cauza super mijlocasilor de la urziceni si a tacticii fara niciun scop.
care sunt jucatorii aia in forma de la noi ?

dananae trebuia luat pentru ca nu mai prinsese nationala pana atunci si era normal sa-l incerce mai intai in amical ...

o sa fiu de accord cu plecare lui atunci cand o sa vina un antrenor de talia lui antic sau guus hiddink , pentru ca romanii sunt toti influentatibili de anumite persoane si eventuala plecare a "tiganului" nu ar ducea decat la schimbarea gastilor de la nationala
Apropo de antrenori de "talie", o basina de federatie/nationala ca Belgia si l-a permis pe Advocaat (evident doar dupa ce acesta a fost refuzat categoric de Craiova. Se zvoneste ca Mogosanu i-ar fi dat clasa la interviul facut cu Borhot )
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 20:48

hai sa nu comparam federatia romana cu cea a belgiei pentru ca este o diferenta mare de profesionalism si cultura in favoarea vesticilor

de ce ar fi venit dick advocaat la noi ? sa vina bistinarii , ciobanii si militienii sa incerce sa-i impuna jucatori ?

nationala belgiei arata bine , are multi jucatori tineri pe la echipele mari din europa si cu acest olandez la conducere pot face treaba buna in urmatoarele preliminarii

viitorul nostru se rezuma doar la piturci , lucesti , sabai , moldoveni , petresti etc
Imagine

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Doomsday » 11 Oct 2009, 20:59

@claudiu, n-am spus ca cineva de la Craiova merita sa fie convocat, nici pe departe, echipa nu este intr-o forma fizica buna, dar ca o comparatie, Bucur sau Marica cu ce sunt in acest moment peste Costea? A fost un exemplu.
Ma bucur intr-un fel ca n-a convocat pe nimeni de la noi, nu ca m-as bucura ca ne-au umilit, dar mai bine pentru linistea echipei.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de U » 11 Oct 2009, 23:39

trabzonspor scrie:
U scrie:bai nene vreau sa ne dea sarbii o rusine sambata cum n-am mai luat de mult timp!
vezi ba? numai din cauza ta :o: da`o dracu, nu puteai sa ceri si tu infrangere la limita ? trebuia sa luam 5 din cauza ta ? shit
da ba numai eu sunt de vina...ai draq sarbi m-au momit cu niste pilaf sarbesc ! :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Scrie răspuns