Serbia - Romania, 10.oct.2009

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 12:12

caesar scrie: Tind sa-i dau dreptate lu Miculutzu, eu cred ca nu putem sa-l acuzam ca n-a produs juniori pt ca avem cei mai multi juniori la loturile nationale in prezent:
Avem asa :
Lung , Barbu, Barboianu , Gaman, M Costea.

Crăciun la nationala Under 19
Pai noi avem doar o echipa de juniori nu 10..cati jucatori sa produca?
este o diferenta enorma intre a produce (gen barcelona , real etc , care au grupe de juniori incepand de la 8,9 ani) si a creste un jucator (il iei la 16 , 17 ani si il promovezi la echipa a doua sau intai)

mititelu nu a produs sau crescut NIMIC ! Daca nu aveam interdictia aia nu stiu daca mai apareau toti tinerii astia , pentru ca s-a vazut si acum ca "marele proiect" nu exista pentru ca am cumparat foarte multi jucatori batrani

cand o sa avem academie de fotbal atunci putem sa ne laudam si noi ca producem , iar pentru cate talente sunt in oltenia , mi se par foarte putini acesti jucatori care pana la urma nu au aratat mare lucru , nu au demonstrat nimic (sa ia o cupa , sa termine in primele 3 , atunci putem sa vorbim)
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de manex » 11 Oct 2009, 12:27

caesar scrie:Tind sa-i dau dreptate lu Miculutzu, eu cred ca nu putem sa-l acuzam ca n-a produs juniori pt ca avem cei mai multi juniori la loturile nationale in prezent:
Avem asa :
Lung , Barbu, Barboianu , Gaman, M Costea.

Crăciun la nationala Under 19
Pai noi avem doar o echipa de juniori nu 10..cati jucatori sa produca?
corect, sintem echipa care da cei mai multi jucatori tineri. ca miti nu e cel mai indreptatit sa spunca ca strategia e buna(vezi cazul mogo) e alta mincare de peste, insa el e implicat in treaba asta, cu fotbalul. cind ii auzeam aseara: "ce e de facut? ce ne facem?" ma gindeam la ce a zis si tav: miti urla de 2 ani sa reinfiintam campionatul de tineret. e cea mai buna idee care poate aduce rezultate imediate.
Am zis!!

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 14:38

Cl4udiu scrie:este o diferenta enorma intre a produce (gen barcelona , real etc , care au grupe de juniori incepand de la 8,9 ani) si a creste un jucator (il iei la 16 , 17 ani si il promovezi la echipa a doua sau intai)

mititelu nu a produs sau crescut NIMIC ! Daca nu aveam interdictia aia nu stiu daca mai apareau toti tinerii astia , pentru ca s-a vazut si acum ca "marele proiect" nu exista pentru ca am cumparat foarte multi jucatori batrani

cand o sa avem academie de fotbal atunci putem sa ne laudam si noi ca producem , iar pentru cate talente sunt in oltenia , mi se par foarte putini acesti jucatori care pana la urma nu au aratat mare lucru , nu au demonstrat nimic (sa ia o cupa , sa termine in primele 3 , atunci putem sa vorbim)
tu esti usor de contrazis aici... pai in primu` rand nu exista club in Romanica sa aiba academie de fotbal shit
in al 2lea rand, cum poti sa zici ca a cumparat mititelu jucatori batrani ? :laughing: el i`a luat liberi de contract ca daca erau pe bani neam de neamul lui nu dadea bani pe ei...
si`n al 3lea rand, chiar si fara interdictia aia, cum ziceam si la punctu 2, mititelu n`are bani de transferuri, pe prepelita si tanase i`a luat pe pamanturi + o suma de bani, care la randul ei a fost platita in rate shit astia sunt ultimele transferuri la Craiova in care au fost implicati bani :cool:

e o idee buna campionatul de tineret, dar nu cred ca ar trebui sa renunte la impunerea unui junior in linia de start pt fiecare echipa din divizia b, ba chiar cred c`ar trebui procedat la fel si la diviziile inferioare...
u, a, viola!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de BluBoy » 11 Oct 2009, 15:08

steaua are academie de fotbal. a facut si hagi la constanta si a incercat si gica popescu sa faca aici.

academiile se pot face peste tot, dar problema sta in mentalitatea jucatorului roman. daca nu e educat sa aibe habar cand e de distractie si cand e de munca, degeaba. poti sa bagi in ei mii de euro, ca tot un taran cocalar o sa iasa
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de PocoLoco » 11 Oct 2009, 15:10

Stie cineva de unde pot downloada meciul?

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 15:21

BluBoy scrie:steaua are academie de fotbal. a facut si hagi la constanta si a incercat si gica popescu sa faca aici.

academiile se pot face peste tot, dar problema sta in mentalitatea jucatorului roman. daca nu e educat sa aibe habar cand e de distractie si cand e de munca, degeaba. poti sa bagi in ei mii de euro, ca tot un taran cocalar o sa iasa
usurel coane fanica, alea nu`s academii, sunt scoli de fotbal... o academie e mare lucru... academie de fotbal e la amsterdam, sunt multe prin anglia, prin germania, italia... alea`s academii, ce e la noi e in cel mai bun caz o scoala de 1-4, unde vii sa te antrenezi, pe cand aia sunt undeva pe la nivelul unei universitati
u, a, viola!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de BluBoy » 11 Oct 2009, 15:23

ei asa le-au zis. la steaua chiar academie este, pentru ca le-a gasit unde sta stea si unde sa se duca la scoala. adica se ocupa efectiv ca la academie de ei. sau cel putin asa reiesea la tembelizor. chiar si ce a facut hagi la constanta tot academie este, pentru ca se ocupa si de cresterea lor.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 15:25

om vedea, momentan singura care a confirmat cat de cat e a lui gica popescu... are si Stiinta grupele de juniori destul de bine pregatite, dar sunt prea putine, noi cred ca avem printre cei mai putini juniori din echipele de prima divizie...
u, a, viola!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 15:32

trabzonspor scrie: tu esti usor de contrazis aici... pai in primu` rand nu exista club in Romanica sa aiba academie de fotbal shit
in al 2lea rand, cum poti sa zici ca a cumparat mititelu jucatori batrani ? :laughing: el i`a luat liberi de contract ca daca erau pe bani neam de neamul lui nu dadea bani pe ei...
si`n al 3lea rand, chiar si fara interdictia aia, cum ziceam si la punctu 2, mititelu n`are bani de transferuri, pe prepelita si tanase i`a luat pe pamanturi + o suma de bani, care la randul ei a fost platita in rate shit astia sunt ultimele transferuri la Craiova in care au fost implicati bani :cool:

e o idee buna campionatul de tineret, dar nu cred ca ar trebui sa renunte la impunerea unui junior in linia de start pt fiecare echipa din divizia b, ba chiar cred c`ar trebui procedat la fel si la diviziile inferioare...
macar scoala de fotbal sa faca , daca nu academie

pai si daca nu aveam interdictia aia nu mai gasea mititelu cativa batranei pe care sa-i aduca fara bani ?

pe langa cei de la pitesti a mai venit si wobay , la insistentele lui fane stoica
Imagine

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 15:36

pai woobay e mai demult, la prepelita si tanasa m`am referit pt ca sunt ultimele transferuri pt care mititelu a platit si bani... oricum, in general, cu exceptia soava si poate misic (desi n`ar trebui sa ma pronunt pana nu`l vad intr`un meci de prima divizie, nu la meciuri de cartier din divizia c), mititelu le`a cam nimerit cu transferurile...
u, a, viola!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 15:44

in afara de trica nu a nimerit nimic , badoi si badea sunt rezerve, iar in conditiile in care am avea lotul , asa subtire cum este , valid atunci ei nu ar prinde primul 11 , misic nu prinde nici echipa a doua , de soava nu are rost sa mai vorbim

recunosc faptul ca a adus rezerve destul de bune , chiar daca noua ne trebuie titulari , dar de la niste jucatori liberi nu prea poti sa te astepti la foarte multe
Imagine

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de Cl4udiu » 11 Oct 2009, 15:55

e reluare , nu ca ar fi acum prea afectati de infrangerea , mai bine zis umilinta cu sarbii
Imagine

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 16:12

Cl4udiu scrie:in afara de trica nu a nimerit nimic , badoi si badea sunt rezerve, iar in conditiile in care am avea lotul , asa subtire cum este , valid atunci ei nu ar prinde primul 11 , misic nu prinde nici echipa a doua , de soava nu are rost sa mai vorbim
pai daca nu se accidenta dananae badoi nici nu ajungea la noi, dar deh, a avut mucescu grija sa`l convoace in amicale, ca`n partide oficiale nu`i trebuia... era rau acu la sarbi cu dananae pe dreapta in locu lu maftei ? daca nu treceau aia de danane ?
totusi, vali badea ar trebui sa fie titular anu asta, mihaita inca e necopt...
cat despre misic... acu intre noi fie vorba, de unde stii ca nu face fata ? ce motivatie te astepti sa aiba ala in meciuri de divizia a 3a ? sa fim seriosi, daca l`ai trimite pe costea acolo crezi c`ar juca mai bine ?
u, a, viola!

JustME

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de JustME » 11 Oct 2009, 16:20

u2blue scrie:Selectionata de fini si-a gasit nasu' !
apld

si comedia contiuna: mazilu chemat in locul lui mutu la nationala :lol: ma mir ca pana acum nu i-a convocat si pe maldarasanu si ilies sau poate sunt armele secrete pt viitoarea campanie de calificari :-D

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Serbia - Romania, 10.oct.2009

Mesaj de trabzonspor » 11 Oct 2009, 16:28

JustME scrie:
u2blue scrie:Selectionata de fini si-a gasit nasu' !
apld

si comedia contiuna: mazilu chemat in locul lui mutu la nationala :lol: ma mir ca pana acum nu i-a convocat si pe maldarasanu sau ilies sau poate sunt armele secrete pt viitoarea campanie de calificari :-D
io unu tot sper sa nu convoace pe careva de la Craiova, doamne fereste sa facem vreun meci chinuit cu Feroe si daca ni`i cheama cine stie ce mai abereaza aia din presa ca oltenii sunt asa si pe dincolo si`am pierdut calificarea pe mana lor... oricum, din ce vad, le face un bine, pt ca si Costea si Prepelita trag de ei la antrenamente si la meciuri...
u, a, viola!

Scrie răspuns