Stadionul echipei nationale

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Stadionul echipei nationale

Mesaj de OVI2806 » 13 Mar 2011, 16:47

eu zic ca are mare legatura, am si-a facut dusmani pe toata lumea iar u craiova la momentul asta a ajuns o echipa care se pare ca nu mai intereseaza pe nimeni...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Liga I - 2010/2011

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Mar 2011, 18:44

sorialis scrie:
stuparu_alexandru scrie:nu aveai in ce alt loc sa faci un stadion atat de mare. bucurestiul e singurul loc in care il puteau face.
in alta ordine de idei, la faza cu 3000 de euro pe loc, nu stiu ce sa-ti zic, dar cred ca nu privesti imaginea de ansamblu.
Hai zau, nu aveam alt loc decat in buCUResti? :laughing: :laughing:

Sau din cauza ca acolo se pot trage sfori, bani, comisioane?!?!

Sau din cauza ca nimeni din toata clasa politica de c...t nu ar fi dat bani pt un stadion la Craiova, Timisoara, etc>>

hai nu zau . esti fan teoria conspiratiilor ?
cum crezi ca amortizeaza investitia ? doar din jocurile nationalei ? sau baga toate alea 3 echipe din bucuresti sa joace pe acolo ?

ps : si daca ar juca doar nationala, in afara de bucuresti, nu exista alt oras care sa-ti dea 50.000 de platitori de bilete (si biletele mai mult ca sigur ca vor avea un pret de minim 10 euro)
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Stadionul echipei nationale

Mesaj de David Graham » 13 Oct 2021, 08:50

Primul meci al nationalei pe stadionul nostru ...1972

Oameni cocotati pe stalpi. Pe atunci nu erau acele randuri din metal cu care se suprainaltase stadionul in perioada Maxima si care mai dadeau posibilitatea a 5-8 mii de spectatori in plus.

ROMÂNIA - AUSTRIA 1-1 (1-1)
Craiova, 03.09.1972

Amical.
Stadion: Central. Spectatori: 35.000. Arbitru: Mladenovic (Iugoslavia).
Au marcat: DEMBROVSZKI (44') / Hickersberger (43').
ROMÂNIA: Necula RADUCANU (Rapid Buc. 24/0) - Nae IONESCU (Petrolul Ploiesti 3/0), Lajos SATMAREANU (Steaua 37/1), Cornel DINU (Dinamo Buc. 33/1), Augustin DELEANU (Dinamo Buc. 19/0) - Ion DUMITRU (Steaua 22/1)/65' Iuliu HAJNAL (ASA Tg.Mures 2/1), Radu NUNWEILLER (Dinamo Buc. 32/1) - Mircea LUCESCU-cpt.(Dinamo Buc. 40/5), Emerich DEMBROVSZKI (SC Bacau 25/8), Nicolae DOBRIN (FC Arges 33/5)/65' Flavius DOMIDE (UTA 17/3), Dumitru MARCU (Univ.Craiova 3/1). Antrenor: Angelo Niculescu 38.
AUSTRIA: Fuchsbichler - Sara, Horvath, Schmidradner, Pumm - Hattenberger, Starek - Hickersberger, Köglberger, Jara. Antrenor: Leopold Stastny.
Fişiere ataşate
ro aut.jpg
:)(

Scrie răspuns