Preliminarii CM 2014

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 01 Noi 2013, 16:18

ozzy scrie:Mutu, dacă îl legi la ochi și îi legi și mâna dreaptă de piciorul stâng, tot joacă mai bine decât petardele lui Piți.

Iar Papp e clar un zeu, mă. A luat gol până și de la păcălicii ăia de la Roma care au zece victorii din zece meciuri și au o medie de aproape 3 goluri pe meci
pai da Papp ala e clar un ***** ! a fost cel mai slab de pe teren cand a intrat. Si ai dreptate cu Mutu ! chiar nu stiu de ce nu il dau aia afara Ravanelli .... un zeu si ala ca nu-l baga pe asta care legat la ochi , mana si picior joaca mai bine ca ceilalti. Bun rau Mutu asta !! e in mare forma :) face botic frumos cand se pozeaza in oglinda sa ne arate patratelele ! pun pariu ca il ajuta atunci cand loveste un ospatar.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 01 Noi 2013, 16:59

Da mă, lasă că se vor căca pe ei de frică grecii când îl vor vedea pe Motanul Stancu în echipa de start.
Ce nu înțelegeți voi e că Mutu, indiferent de forma pe care o are, e un jucător de clasă care poate avea oricând o execuție pe care Stancu n-ar reuși-o nici pe playstation. Simplul fapt că antrenorul grecilor si-ar ocupa un om numai ca să-l țină pe Mutu ar trebui să fie suficient pentru ca Mutu să joace. Dar na, ce pretenții să ai de la Pițurcă și cu atât mai puțin de la tine.

JustME

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de JustME » 01 Noi 2013, 17:51

nu (mai) sunt fan echipa nationala dar o deplasare in Grecia mi-ar placea mult. cand e meciul? si unde se joaca la Atena sau la Salonic? as prefera a 2-a varianta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 01 Noi 2013, 18:25

ozzy scrie:Da mă, lasă că se vor căca pe ei de frică grecii când îl vor vedea pe Motanul Stancu în echipa de start.
Ce nu înțelegeți voi e că Mutu, indiferent de forma pe care o are, e un jucător de clasă care poate avea oricând o execuție pe care Stancu n-ar reuși-o nici pe playstation. Simplul fapt că antrenorul grecilor si-ar ocupa un om numai ca să-l țină pe Mutu ar trebui să fie suficient pentru ca Mutu să joace. Dar na, ce pretenții să ai de la Pițurcă și cu atât mai puțin de la tine.
care executie ma? ba tu te bazezi doar pe povesti ! speri ca vine Kyron si-l face pe Mutu sa dea gol. Ce executie cand asta e un fotbalist terminat. ASteapta aia in Corsica de la el o executie de 10 luni si degeaba. Auzi o executie... si daca nu o are? si joaca mediocru cum a facut pana acum? ce faci?

Vad ca o dai pe Bogdan STancu .... pai Motanul ala e cu 5 clase la ora actuala peste Mutu. Ala face faza defensiva pe cand Mutu ca al 2-lea varf sta si o freaca.
Dar ce dracu.... daca tu spui ca aia s-ar speria de Mutu... ce sens mai are sa vorbim? Grecia aia sunt un fel de San Marino sa se sperie de o panarama de jucator ca Mutu. Marele tau erou a fost bun doar sa traga pe NAS ! in rest un fotbalist mediocru cu un talent uluitor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de OVI2806 » 02 Noi 2013, 01:16

Fiv-ar Mutu al dracu, daca il convoca pe Mutu poate nu mai eram la baraj acum, iar pe Marica daca l-a convocat chiar daca nu avea echipa la care sa joace Piti a facut cel mai bun lucru pe care l-a facut la nationala, Marica e un jucator excelent, un sportiv adevarat, e un om care desi vine dintr-o familie instarita unde nu ar fi dus lipsa de nimic niciodata s-a dedicat sportului, si ce e cel mai bine pentru echipa nationala e ca se si pricepe la ceea ce face.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ady_azzuro » 02 Noi 2013, 01:33

JustME scrie:nu (mai) sunt fan echipa nationala dar o deplasare in Grecia mi-ar placea mult. cand e meciul? si unde se joaca la Atena sau la Salonic? as prefera a 2-a varianta.
organizam o deplasare din anglia?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

JustME

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de JustME » 02 Noi 2013, 02:08

@Ady_azzuro

nu e o idee rea doar ca nici macar nu stiu cand e meciul. daca e anul asta sau urmatorul, habar n-am sincer. ar fi bine sa fie la anul pt ca o sa fiu maximum de ocupat lunile astea si momentan nici cu finantele nu stau excelent (m-au jupuit astia de la Universitate :lol: ). vorbim mai multe in curand :)( oricum asa ca idee suna foarte bine o:

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2013, 08:06

OVI2806 scrie:Fiv-ar Mutu al dracu, daca il convoca pe Mutu poate nu mai eram la baraj acum, iar pe Marica daca l-a convocat chiar daca nu avea echipa la care sa joace Piti a facut cel mai bun lucru pe care l-a facut la nationala, Marica e un jucator excelent, un sportiv adevarat, e un om care desi vine dintr-o familie instarita unde nu ar fi dus lipsa de nimic niciodata s-a dedicat sportului, si ce e cel mai bine pentru echipa nationala e ca se si pricepe la ceea ce face.
Unora dintre voi le place să vorbească doar aşa, ca să se afle în treabă. Puneţi, mă, mâna şi consultaţi statisticile, dacă memoria nu vă ajută, ca să vedeţi câte goluri decisive a dat Mutu la naţională.
Păi ala a dat goluri cât Hagi, mă, în condiţiile în care a fost şi suspendat un an, neconvocat de multe ori, iar când a jucat, a jucat alături de nişte petarde, nu ca Hagi, care avea super fotbalişti lângă el.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 02 Noi 2013, 08:33

ozzy scrie:
OVI2806 scrie:Fiv-ar Mutu al dracu, daca il convoca pe Mutu poate nu mai eram la baraj acum, iar pe Marica daca l-a convocat chiar daca nu avea echipa la care sa joace Piti a facut cel mai bun lucru pe care l-a facut la nationala, Marica e un jucator excelent, un sportiv adevarat, e un om care desi vine dintr-o familie instarita unde nu ar fi dus lipsa de nimic niciodata s-a dedicat sportului, si ce e cel mai bine pentru echipa nationala e ca se si pricepe la ceea ce face.
Unora dintre voi le place să vorbească doar aşa, ca să se afle în treabă. Puneţi, mă, mâna şi consultaţi statisticile, dacă memoria nu vă ajută, ca să vedeţi câte goluri decisive a dat Mutu la naţională.
Păi ala a dat goluri cât Hagi, mă, în condiţiile în care a fost şi suspendat un an, neconvocat de multe ori, iar când a jucat, a jucat alături de nişte petarde, nu ca Hagi, care avea super fotbalişti lângă el.
fanboy ..... vezi ca Mutu asta al tau n-a dat niciodata goluri in meciurile cu echipele mari. Are cu cehia si cu Italia la euro in rest cu pacalici gen Armenia , Luxemburg samd.

Auzi cica sa punem mana pe statistica ! pai da ba ! statistica o sa joace pe 14 ! o sa vina piturca cu 3 pagini A4 , iar ala de la greci cu alte 3 pagini A4 si se compara cifrele. Eu zic sa-l aducem pe Hagi ! pai are si el cifre bune. Daca face 2 sapt de antrenamnet cu un preparator fizic joaca lejer 10 minute.

Hai ca m-ai facut sa rad... cica statistica e element decisiv intr-o situatie in care panarama aia drogata de Mutu care nici banca de rezerve un prinde ! ar face rahatul praf la meciul cu Grecia ! si dupa ce l-ar face praf ... l-ar mai si trage pe nas.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2013, 08:44

s9k3k3 scrie: fanboy ..... vezi ca Mutu asta al tau n-a dat niciodata goluri in meciurile cu echipele mari. Are cu cehia si cu Italia la euro in rest cu pacalici gen Armenia , Luxemburg samd.

Auzi cica sa punem mana pe statistica ! pai da ba ! statistica o sa joace pe 14 ! o sa vina piturca cu 3 pagini A4 , iar ala de la greci cu alte 3 pagini A4 si se compara cifrele. Eu zic sa-l aducem pe Hagi ! pai are si el cifre bune. Daca face 2 sapt de antrenamnet cu un preparator fizic joaca lejer 10 minute.

Hai ca m-ai facut sa rad... cica statistica e element decisiv intr-o situatie in care panarama aia drogata de Mutu care nici banca de rezerve un prinde ! ar face rahatul praf la meciul cu Grecia ! si dupa ce l-ar face praf ... l-ar mai si trage pe nas.
Fanboy să-i zici lu tac-tu! În al doilea rând, tu oricum eşti mult prea prost ca să înţelegi ceva, ăsta fiind şi motivul pentru care nu ţi-am mai răspuns, dar văd că tu tot ţii morţiş să te bagi în seamă. Am căutat aseară prin arhivă să văd dacă-mi aduc aminte de un personaj mai jenant din istoria acestui forum. Cu regret te anunţ că nu, nici măcar nu s-a apropiat cineva vreodată de "valoarea" ta. Taci în [****] şi nu te mai băga în discuţiile adulţilor!

iuli

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de iuli » 02 Noi 2013, 09:04

ozzy scrie:
s9k3k3 scrie: fanboy ..... vezi ca Mutu asta al tau n-a dat niciodata goluri in meciurile cu echipele mari. Are cu cehia si cu Italia la euro in rest cu pacalici gen Armenia , Luxemburg samd.

Auzi cica sa punem mana pe statistica ! pai da ba ! statistica o sa joace pe 14 ! o sa vina piturca cu 3 pagini A4 , iar ala de la greci cu alte 3 pagini A4 si se compara cifrele. Eu zic sa-l aducem pe Hagi ! pai are si el cifre bune. Daca face 2 sapt de antrenamnet cu un preparator fizic joaca lejer 10 minute.

Hai ca m-ai facut sa rad... cica statistica e element decisiv intr-o situatie in care panarama aia drogata de Mutu care nici banca de rezerve un prinde ! ar face rahatul praf la meciul cu Grecia ! si dupa ce l-ar face praf ... l-ar mai si trage pe nas.
Fanboy să-i zici lu tac-tu! În al doilea rând, tu oricum eşti mult prea prost ca să înţelegi ceva, ăsta fiind şi motivul pentru care nu ţi-am mai răspuns, dar văd că tu tot ţii morţiş să te bagi în seamă. Am căutat aseară prin arhivă să văd dacă-mi aduc aminte de un personaj mai jenant din istoria acestui forum. Cu regret te anunţ că nu, nici măcar nu s-a apropiat cineva vreodată de "valoarea" ta. Taci în [****] şi nu te mai băga în discuţiile adulţilor!
vezi ca il flatezi! :)(
pai ca che guevara sau pacala nu "sa eczista",desi mai sint incercari de gen anakin(el seamana al dracu de rau cu domnu tibi boia :)( ),perspico sau dxm_dxm ala.
nu se ridica la valoarea lor desi se straduieste.

sorin107

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de sorin107 » 02 Noi 2013, 09:14

daca asta-i dilema principala, nici eu nu l-as fi chemat pe mutu. e intr-adevar cel mai talentat si poa' sa te scoata cu o executie mereu. dar nu l-as fi chemat nu pe criterii de forma sportiva, ci pe criterii de grup si atmosfera.

unora din jucatori li s-ar putea parea incorect (si au dreptate), ca dupa ce au dus niste preliminarii intregi (asa cum au fost ele), sa vina mutu si sa joace la nationala si ei nu. iarasi, ala nu vine sa fie rezerva (indiferent ce declara), ar face atmosfera negativa si n-ar fi deloc bine pentru aceste 2 meciuri. plus ca poate, prin prisma faptului ca are influenta la nationala si e la cutite cu piturca, ar mai strange cativa "nemultumiti" in jurul lui si aia n-ar mai juca cum ar trebui. un alt factor ar fi mult prea probabilele escapade nocturne, mai ales in cazul unui rezultat bun in prima mansa.

asa ca, daca punem in balanta pros and cons, la momentul actual si la forma pe care o arata mutu vs toate lucrurile enumerate mai sus, nu e locul lui la nationala. parerea mea.

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2013, 10:06

Mă Sorine, una e să zici că nu l-ai convoca acum şi alta că Mutu n-a făcut nimic la viaţa lui la echipa națională.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 02 Noi 2013, 10:34

vorbeste cineva de prostie si de nivelul discutiei cand el vrea sa faca pe desteptu'... dar nu stie pe la ce echipa joaca jucatorii.

A facut multe Mutu pt echipa Nationala ! o rusine de jucator ! cel mai inalt moment al carierei a fost cand a tras pe nas + momentele cand batea ospatari (pe astia ii putea bate si el ).

Legat de jena... pai tu esti ala care postezi ceva si dupa jignesti lumea ! "n-ai inteles tu bine" sau poate ala de a postat a fost un prost ? :-"

Ultima oara cand imi mai pierd timpul cu tine....

ON: Torje integralist in meciul cu Barcelona. A facut un joc destul de bun , in finalul reprizei secunde a intrat in cateva combinatii interesante ! daca era putin inspirat sa intre cu 3 secunde mai repede in careu avea o ocazie imensa de a egala. Un alt motiv de bucurie e ca a jucat mijlocas stanga ! deci ar putea si la nationala sa evolueze acolo , iar maxim sa joace in dreapta cum a facut in meciul cu Dortmund.

Dupa foarte mult timp ... daca nu ma insel e prima oara cand in aceasta campanie jucatorii importanti sunt titulari inaintea meciurilor echipei nationale. Toti jucatorii de baza sunt in mare forma (Maxim 3 pase de gol in ultimele 2 meciur ; Bucur 2 goluri ; Stancu gol , Marica gol ; Niculae gol ; Chiriches impecabil in Anglia ; Lazar si Goian joaca bine in Grecia ; Matel , Gardos , Bourceanu si Tatarusanu joaca destul de bine in romania)

Practic aratam foarte bine inaintea acestui baraj !! Singura mare , dar mare problema e accidentarea lui Pintilii.... cartonasul galben luat de Bourceanu in meciul cu Estonia il pune in situatia de a rata meciul retur daca e avertizat in Grecia ... lucru mai mult ca sigur. Daca stau sa ma gandesc... nici un stiu cine ar putea sa joace in locul lui un astfel de meci... Hoban este exclus! poate Filip.

Astazi sunt cateva meciuri in care sunt implicati romani: Keseru , Lazar , Niculae si poate Rusescu (care daca o sa joace in aceste ultime 3 meciuri are o sansa sa fie convocat)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 02 Noi 2013, 11:16

Sergyu_costea scrie:
s9k3k3 scrie: Daca stau sa ma gandesc... nici un stiu cine ar putea sa joace in locul lui un astfel de meci... Hoban este exclus! poate Filip.
Pe bune? Deci tu esti serios? Filip? La un meci de baraj cu Grecia. :-D
Pai si cine ar putea? poate sa-l treaca pe Chiriches la mijloc , dar nu e indicat ca in astfel de meciuri sa faci asemenea mutari pe care nu le-ai testat.

Am zis filip ... pt ca asta a jucat binisor la mijloc cand a fost bagat de oi ! E destul de sigur si intra bine in joc , are sut bun..... dar ai dreptate ! La un meci cu Grecia e greu. Sincer sper din tot sufletul ca Bourceanu sa nu fie avertizat.

Apropo de filip.... sunt sanse sa-l vedem titular in ultimele 2 meciuri la oi... am putea sa ne facem o parere despre forma actuala ! mai ales in meciul cu Basel.

La ora actuala mijlocasul central e cea mai mare problema pe care o avem. Am uitat sa-l includ pe Rat pe lista celor care joaca si o fac bine :)( + Grozav care a facut spectacol in cupa la mijlocul acestei saptamani.

Nici nu stiu daca sa ma tem sau nu de aceste rezultate bune ale jucatorilor la echipele de club. In mod normal asta e un lucru extraordinar , dar ce e normal la noi ? :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis