Romania - Ungaria

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

JustME

Romania - Ungaria

Mesaj de JustME » 06 Sep 2013, 14:12

pentru o zi ar trebui sa uitam de discutiile cotidiene CS/FC si sa ne concentram aspura meciului echipei nationale. Romania vs Ungaria mereu a fost mai mult decat un meci de fotbal.

cu dedicatie speciala pentru "fratii" unguri:

[youtube][/youtube]
HAI ROMANIA!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de romaad » 06 Sep 2013, 14:20

sincer pentru mine nu e mare lucru, un meci ca oricare altul. Sigur, voi tine cu Romania, insa nu voi suferi excesiv pentru un rezultat negativ.

JustME

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de JustME » 06 Sep 2013, 14:29

crede-ma ca nici eu nu ma mai topesc dupa echipa nationala si in ultimii ani chiar pot spune ca nu m-au interesat aproape deloc rezultatele nationalei. insa meciul asta pt mine e altceva, nu pot sa raman impasibil vazand cum aia flutura pe geamurile trenului steaguri cu ungaria mare si steaguri cu fictiunea aia abjecta numita tinut secuiesc.

in viata de zi cu zi nu prea am strafulgerari adanci de patriotism si vizitand Budapesta si in general Ungaria pot spune ca e o tara frumoasa cu o capitala splendida si in general ungurii pe care i-am intalnit sunt oameni la locul lor. insa exista si reversul medaliei iar atunci cand vad cum suntem provocati nu pot sa stau impasibil si sa nu-mi pese. sper sa le umplem poarta de goluri!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de romaad » 06 Sep 2013, 14:42

fiecare padure are uscaturi. Si eu am prieteni maghiari si in afara de tachinari amicale nu avem nimic politic si teritorial de impartit. Dar nah, fiecare natie are vadimii si funarii ei, ai nostri se pare ca au fost aruncati mai devreme la groapa istoriei, ai lor inca sunt pe baricade.

Altfel, cu Marica si Torje titulari, oameni fara echipa si care nu au mai jucat fotbal de asta-primavara va fi tare greu. Credeam ca nea Pitzi are mai multa minte, dar ma dezamageste pe zi ce trece

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de anakin » 06 Sep 2013, 15:00

Pe lângă rivalitatea istorică, e un meci crucial pentru calificarea la baraj. Dacă batem, obținem șanse foarte mari pentru calificarea la baraj, la egal încă depindem de ce fac ungurii mai departe.

Voi fi pe stadion evident, pentru că aștept meciul ăsta de când s-au anunțat grupele. Orice rezultat în afară de victorie e inacceptabil!

P.S. Vreau să-l văd neapărat pe Maxim titular. În ultimul meci la Stuttgart a dat 2 goluri și 2 pase de gol contra Hoffenheim, deci cred că putem trage concluzia că e cel mai în formă jucător român la momentul actual. Dacă va juca la fel de bine și cu ungurii, nu vom avea emoții.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2013, 15:56

Daca nu il "iubeste" Piturca, Maxim poate sa fie si Gheata de Aur, ca nu prinde echipa! Sunt multi jucatori care joaca meci de meci la echipele lor, dar nu sunt impresariati de fratii Becali, asa ca usa Nationalei le va ramane tot timpul inchisa cat va fi Piturca antrenor. In schimb, daca est impresariat de cei doi frati, poti sa nu ai echipa, dar esti titular la Nationala...
De cand a venit Piturca, e greu sa ajungi la Nationala daca nu ai pile si nu cotizezi. Trebuie sa fi prea bun pentru asta!
Pentru vecinii unguri vin cu aceasta dedicatie:

[youtube][/youtube]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de romaad » 06 Sep 2013, 16:12

Nu stiu daca asta cu fratii Becali e valabila mereu, sincer si eu l-am banuit pe Pitzi ca tine partea jucatorilor becalioti dar sunt cateva contraargumente:
- Radu Stefan nu vine/nu este chemat la nationala si este din cate stiu impresariat de famiglia becali. la fel si Sapunaru
- Tamas nu este impresariat de becalioti (mi se pare ca Florin Manea il impresariaza) si totusi e unul din favoritii lui Pitzurca. La fel Cocis si swingerul Florescu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2013, 16:24

Doar nu o sa aduca NUMAI jucatori impresariati de machedoni, ca bate la ochi! Radu Stefan a renuntat la Nationala, dupa cate stiu eu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de Copacul » 06 Sep 2013, 17:03

In plus s-a rupt ieri la un antrenament, e out minim 2 luni
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de muttley » 06 Sep 2013, 17:12

Daca vreti sa vedeti ce inseamna sa umilesti niste bozgori uitati-va aici:

[youtube][/youtube]

ALEGETI PISTA GALBENA !! acolo e meciul ... pe pista galbena. (sus e un chenar cu mai multe culori ... selectati pe cel galben)

Romania - Bozgoria la scrima ! echipa noastra condusa la un moment dat cu 11 tuse dupa care Dolniceanu ne duce la o tusa avantaj in fata ultimului asalt (40-39 pt Romania... cine ajunge la 45 castiga)

Ultimul asalt.... Badea vs Szilagyi (bozgorul sef ! cel mai bun sabrer din lume) se face 40-44 pt Bozgori dupa care Badea da 5 tuse consecutive ! si baga o sala pina de bozgori in doliu !!! Sa-l distrugi pe Bozgorul Sef Szilagyi la el acasa ! intr-un moment in care el are nevoie doar de 1 punct si noi de 5 e priceless.

Sa auziti cum bozgorii striga "RIA RIA HUNGARIA" dupa care se face liniste si ii trimtem acasa pe toti ! pana la finalul concursului sala devine aproape goala !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2013, 17:56

GSP.ro titreaza:
Incidente grave între suporterii maghiari şi forţele de ordine! 3 persoane au ajuns la spital cu traumatisme cranio-cerebrale!


UPDATE 17:30 Trei suporteri maghiari aflaţi în zona Arenei Naţionale au fost duşi la Spitalul Sfîntul Pantelimon, cu traumatisme cranio-cerebrale!



România - Ungaria este marele meci din această seară, în direct pe Antena 1 şi liveTEXT pe GSP.RO de la 21:00.

Pînă atunci a început meciul suporterilor! Ungurii au sosit în această după-amiază în Bucureşti şi mai mulţi au început să coboare încă de la Gara Basarab. Fanii maghiari s-au luat la bătaie şi cu forţele de ordine.

La ora 16:00 a sosit trenul la Gara de Nord cu cei 1.200 de fani maghiari. Suporterii maghiari care au sosit la Bucureşti au instigat cu scandări: "Transilvania va fi din nou a Ungariei" şi "Ţiganii, ţiganii". Jandarmii au intervenit prompt cu gaze lacrimogene, iar o fată de 17 ani care era în Gara de Nord a leşinat din cauza gazelor.

Incidente şi în Centrul Vechi
Şi pînă atunci au fost incidente între suporteri şi forţele de ordine. De această dată în Centrul Vechi ai Bucureştiului, unde jandarmii au intervenit în forţă pentru a calma spiritele. A izbucnit chiar o bătaie între ultraşii maghiari şi forţele de ordine. (Vezi foto în galerie)

Suporterii au aruncat cu sticle şi pietre, forţele de ordine intervenind cu gaze lacrimogene pentru evacuarea acestora. Jandarmii i-au scos pe suporterii unguri din Centrul Istoric şi i-au dus spre autobuzele care urmează să îi transporte la Arena Naţională.

În momentul în care au fost urcaţi în autobuze, unii suporteri au devenit din nou violenţi, aruncînd cu sticle spre jandarmi.


Inca odata se dovedeste ca [cenzurat] jandarmului nu face distinctie intre cocoasa suporterilor agresivi!

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/foto ... 07902.html

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de JustME » 06 Sep 2013, 17:56

S9k3k3 te rog incearca sa iti controlezi limbajul. tensiunea e mare, provocarile din partea cealalta sunt imense totusi hai sa nu cadem in capcana asta. si pana la urma degeaba le adresezi tot felul de expresii si cuvinte deplasare pentru ca iti dai seama ca nu intra extremistii unguri sa citeasca acest forum. deci te rog mai multa cumpatate pt ca iesirile de genul asta nu isi au rostul. nu toti ungurii sunt extremisti, nu toti ungurii ne considera tigani si nu toti ungurii au o problema cu romanii si cu Romania deci nu are rost sa generalizam o:

in alta ordine de idei se pare ca stelistii deja i-au curentat pe mai vechile lor cunostinte de la Ujpest :)
sursa pozei:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de muttley » 06 Sep 2013, 18:20

am sa tin cont de sfat ! Oricum speram sa-i distrugem peste tot.

Pacat ca nu am mers la meci ... 70 ron costa totul....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 06 Sep 2013, 18:26

Au devastat centrul vechi al Capitalei! Ma intreb care este idiotul care nu a interzis bauturile alcoolice in acea zona sau in zona Garii de Nord si a Stadionului National! Oricum, in afara de riposta ferma a jandarmilor si Politiei, nu se vede nicio umbra de organizare legata de acesti suporteri agresivi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de blue ray » 06 Sep 2013, 19:03

Jandarmii au acționat cum trebuie, din ce-am văzut la TV. În ciuda părerilor unora, și în ceea ce privește intervențiile din campionatul nostru am tot respectul pt ei (cu toate că mi-am luat de câteva ori gaze).

Sper ca și ”ultrașii” noștri (cei care se duc la meci rangă de beți doar pt a rupe scaune, a face scandal și a se bate cu oricine, pt ca, apoi, să se laude cu asta) să-nțeleagă că locul lor nu e pe stadion.

Închis