[Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 18:01

Dtristan scrie:Clar si Chipciu si Pintili merg in formula de viitor. Nu il vad pe LAtovlevici...aseara i-am vazut limitele. Si Nistor e un jucator excelent pentru viitor dar trebuie sa confirme mai intai la club!
ce dracu sa mai confirme acolo. Sper sa vina in tara si sa joace. Pai Lato e singurul pe banda stanga de aia am si spus ca Rat mai merge ceva timp pana apare unu :).

Eu propun pe cineva pe viitor. Gorovei ! asta e pariul meu. Daca promovam fac pariu ca in maxim 2 ani ar putea ajunge la lot. Gorovei go go Gorovei :)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de WhiteBlue Heart » 20 Noi 2013, 20:51

Dtristan scrie:
WhiteBlue Heart scrie:nu stiu daca ati vazut dubla ucraina-franta ca sa faceti o comparatie.pe mine m-a impresionat devotamentul,ambitia si rautatea ucrainienilor,o echipa cam de nivelul nostru dar cu un suflet mare.daca vedeam macar asta si la noi supararea era mai mica dar la cat de lamentabil ne-am comportat...


Am vazut atat Ucraina Franta cat si Portugalia cu Suedia. Un alt film. Si e mare diferenta ca si echipe. Nu se pot compara zic eu.
De ce nu putem recunoaste ca suntem slabi rau. Asa de ce ungurii nu puteau emite pretentii la calificare...aia sunt mult mai slabi ca noi. Hai sa ne vedem lungul nasului. Acum urmeaza sa ne uitam inainte si sa se incerce crearea unui nucleu bun de jucatori, cu PAntilimon, Tatarusanu, Chiriches, Maxim, poate chiar si Marica, si apoi sa aducem jucatori alaturi pentru a crea o echipa competitiva. daca incercam iarasi cu jucatori de la Orduspor sau echipa aia din Ucraina unde joaca si Cocis nu avem sanse. Daca ne trezim iarasi la un baraj(slava domnului ca se califica 2 pt europene) ca nu avem ca optiuni dar fiind experienta si jocurile la nationala in afara de Cocis la inchidere, iarasi o sa avem aceiasi dezamagire si peste 2 ani.
mie nu mi se par ucrainienii peste noi ca individualitati,poate yarmolenko si konoplyanka sa fie ceva mai talentati.in fine e parerea mea si vroiam sa fac doar o paralela intre cum au abordat ei meciul respectiv noi.pai la ei am vazut ambitie,dorinta si curaj de a se lua cu adversarul la tranta in conditiile in care in fata erau totusi ribery,benzema,nasri,pogba,giroud etc.nu mai spun ca francezii au dat 3 goluri din ricoseuri norocoase dintre care la unul a fost un offside de cel putin 1m si ca ucrainienii au jucat o repriza in zece dandu-le frisoane francezilor pana la sfarsit.pai daca karagounis la aproape 40 de ani e mai ambitios ca tine,mai bine stai acasa.btw,fii linistit mergem la euro ca o sa fie cu 24 de echipe :)
Last edited by WhiteBlue Heart on 20 Noi 2013, 23:29, edited 1 time in total.
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de anakin » 20 Noi 2013, 21:01

Deja discutiile despre ce atitudine au avut jucatorii nu mai au niciun sens, cand noua ne lipsesc cei mai buni fundasi laterali (Radu, Sapunaru), un mijlocas defensiv (Radoi), cel mai bun mijlocas ofensiv din Liga I (Sanmartean) si cel mai prolific atacant din istoria nationalei (Mutu), doar ca s-a certat piturca cu ei sau ca n-a fost in stare sa-i convinga sa vina la nationala (si nu-i mai iau in calcul pe cei accidentati si suspendati, Bourceanu, Lazar, Pintilii..). Ce dracu, ucrainienii, grecii cati absenti au avut? Ei oare tot asa isi creeaza singuri handicapuri inaintea meciurilor decisive pentru o intreaga generatie ca noi?
Last edited by anakin on 20 Noi 2013, 21:05, edited 3 times in total.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de DeuxEx » 20 Noi 2013, 21:02

Sa nu-mi spuneti mie ca nu antrenorul joaca. Ce juca Craiova cu Lincar si ce joaca acum?! Asta e diferenta!

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 21:23

DeuxEx scrie:Sa nu-mi spuneti mie ca nu antrenorul joaca. Ce juca Craiova cu Lincar si ce joaca acum?! Asta e diferenta!

Sent from my S500 using Tapatalk
extraordinara comparatia. apld
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns