Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de azzuro » 29 Mar 2018, 16:41

Vali Moraru, pe pagina lui de facebook scrie urmatoarele:

"Sunt de parere ca trebuie ascultate toate partile. Toate care vor sa se exprime, ca doar nu fortez pe nimeni. La Craiova e un razboi care nu se mai termina. Si toata lumea are de suferit. Și CS U, și FC U, și orașul, și fotbalul.

In interventia de miercuri seara la DigiSport Special, domnul Adrian Mititelu a uitat pesemne ca e in direct la DigiSport cand s-a apucat sa vada conspiratii acolo unde nu e cazul. Adica exact la DigiSport. A acuzat si a jignit: ca Gica Craioveanu era băut si a provocat, ca Toni Sorica e vândut lui CS U, ca-l da in judecata pe Ionut Angheluta ca zice Universitatea in loc de CS U si ca, în general, comenteaza cam des Angheluta pe CS U. Ceea ce, recunosc, imi depaseste capacitatea de a mirosi o conspiratie.

Dl Mititelu ne-a tocat marunt la noi acasa. Un gest cel putin neelegant. Sa ne intelegem: nu bag mana in foc pentru nimeni si nimic. Dar acuzele domnului Mititelu stau in picioare la fel de puternic ca scaunele stricate fara rea intentie de suporterii care au sarit pentru România. Imi asum greșeala de a-l fi sunat. Data viitoare voi cumpăni mai bine
."
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

LiviuB

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de LiviuB » 29 Mar 2018, 17:23

Cam tarziu... si ciudat sa te deranjeze acuma cand in ultimii 5 ani l-ai promovat si aparat constant. A jignit ajica? Nu pot sa cred... bate campii mititelu? Nu pot sa cred...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Mar 2018, 19:18

mare **** si-au luat puzistii incat a trebuit sa vina stapanul sa le spele imaginea.

mai bine stateau acasa , asa a vazut o tara-ntreaga mesajele cu clona si restul. Eu zic ca scopul a fost atins. S-au cam sinucis, parerea mea.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Bobby » 29 Mar 2018, 19:35

Ca tot vorbesc puzistii de PSD, ia sa le mai dam una cu stapinul mititel si Mircea Geoana, candidatul PSD la alegerile prezidentiale :


Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Mar 2018, 21:07

Exact atitudinea de abject/abjecti ...astia sunt aia care furau stemele de la BMW si le lipeau pe Dacia,tot cam asa vor si acum...numai ca nu au nici macar "Dacia" sa lipeasca stema furata/porcaita/jeguita.....vii si rupi scaune ca un ******* pe un stadion al orasului.....esti un [cenzurat] , nu esti suporter , nu mai vorbiti de jeguri ca incepe sa miroase urat, mai bine sa ramana in mizeria lor.

Avatar utilizator
TrumpD
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 18 Iul 2017, 21:04

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de TrumpD » 30 Mar 2018, 04:42

E pe undeva filmarea cu momentul de reculegere tinut in memoria lui Tilihoi? Gasesti toate kkturile pe internet legate de evenimentul asta mai putin momentele cu adevarat emotionante si care merita atentie. Pe rezumatele de pe youtube au taiat pana si imnul national, dar n-au taiat "recitalele" gibonilor din booveni. Gasesti pana si intrarea in direct a saracului care nu a realizat nimic in viata lui dar este exert in stadioane, in gazoane, in fotbal, in drept, in orice. Cam asta arata ce natie de [cenzurat] suntem, Oglinda societatii!

Si gazonul ala chiar e de tot cacatu. Puteau sa se abtina macar acum de la spalat ceva bani si favorizarea anumitor firme apropiate partidului.

LiviuB

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de LiviuB » 30 Mar 2018, 08:23

din pacate da, reprezinta oglinda societatii, una in care incultii, smecherii, hotii, nesimtitii sunt mult mai vocali decat celelalte persoane. la televizor nu o sa gasesti oameni de cultura, sunt preferati cei din mahala. in trafic, gasesti tot felul de primate care nu stiu cum sa se bage mai repede in fata. si peste tot, acelasi lucru...
riscul cel mai mare este ca aceste specimene sa nu devina niste modele pentru copii (ma ingrozisem acum cativa ani cand ajunsesera sa spuna copii ca ei vor sa devina gigi becali cand vor fi mari, a fost un reportaj pe tema asta...). atunci chiar ca ar fi totul pierdut.
Revenind la situatia noastra, e bine ca sunt din ce in ce mai putini si asta ii dispera. sper sa se duca direct in negura societatii, unde le este locul. nu cred ca sunt persoane care pot acumula mai multe epitete negative decat astia.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de SLH » 30 Mar 2018, 17:06

Cum am vazut si simtit noi meciul

Partida incepe cu un moment de reculegere pentru "Fundasul de fier"
Meciul are loc exact in ziua in care se implinesc 100 de ani de la re-Unirea cu #Basarabia din 1918. Facem un mesaj simplu cu un citat din actul semnat de Sfatul Tarii ca sa marcam momentul.
Numele lui #Tilihoi este scandat de intreg stadionul, chiar si de suporterii altor echipe, cu o singura exceptie, galeria lui mititelu.
Acestia incep sa injure #UniversitateaCraiova, tot stadionul ii huiduie, noi raspundem prin mesaje si scandari prin care le demonstram ca sunt rusinea orasului.
Revenim la cantecele despre #Romania, stadionul devine din ce in ce mai receptiv la ce se intampla in #Nord respingand scandarile mititeilor din peluza PUZ.
De fiecare data cand din peluza necorespunzatoare se aude vreo scandare impotriva Stiintei raspundem prin mesaje pe intelesul lor.
Adaptam "Asa e la Craiova" la nationala, iese bine, toata peluza e in picioare si tocmai atunci dam gol.
Meciul se termina 1-0 si Romania ramane neinvinsa la #Craiova.
Ne saluta Gica, ne reamintim cantecele despre el din anii '90 si le scandam, se duce si spre peluza ocupata la acest meci de suporterii echipei lui mititelu. Acestia il injura si se sinucid inca o data. #Grande le raspunde sarutand stema sfanta a Stiintei.
Mititeii au fost mult sub ce se laudau, chiar si sub asteptarile noastre asa ca ramanem cu o serie de mesaje neafisate.
Noi ne retragem, pentru ei urmeaza o sesiune de selfie-uri si o "viata in peluza" pe internet.
Noapte a fost pustiu prin oras, probabil si din cauza faptului ca majoritatea dintre ei nu locuiesc aici. O singura exceptie, lumina aprinsa la Niu York dupa foarte mult timp! mititelu a convocat o sedinta. Dintre sclavii lui participa administratorul si portarul, pe bucatar nu l-au mai chemat. Toti realizeaza ca au pierdut definitiv Craiova si o data cu ea razboiul impotriva Stiintei, dar niciunul nu are curaj sa i-o spuna in fata sefului suprem. Acesta e ca Hitler in '45, comanda armate imaginare de fani(nu au mai trecut din vara de 50 de craioveni la meciuri) si isi suna pe rand slugoii din presa si le ordona sa prezinte meciul ca pe o mare victorie in numele propagandei "FeCiste". Si daca tot l-am comparat cu Hitler... finalul il stim cu totii si il stie si el, e doar o chestiune de timp. Curaj marine!

#Sezione

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2018, 17:54

Bine scris, SLH !

Eu am introdus comparatia cu Hitler acum 5 ani :-) Cam asa e treaba cu mititeii si hitlerul lor - milioanele de soldati sint de fapt citeva zeci, si fara minte :

https://madmikesamerica.com/wp-content/ ... os-011.jpg

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2018, 18:01

Badarania lui Gogoasa e priceless !

"La meci va ridicati si cantati nu stati jos, da!? Avem un moment de reculegere 5 minute pentru ALA si dupa aia, da? Cine sta jos, pleaca de aici! Nu sta nimeni jos, aici!"



Nicolae Tilihoi este ALA pentru sclavul Gogoasa.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de hanky panky » 30 Mar 2018, 23:10

Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2018, 23:30

Genial Hanky ! Clipul trebuie popularizat pe net cit mai mult.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Romania - Suedia pe "Ion Oblemenco" (27.03.2018)

Mesaj de Dany » 31 Mar 2018, 10:33

7000 de locuri pe scaune nu cred ca are toată peluza!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Scrie răspuns