Liga Natiunilor 2018-2019

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 11:25

Paul scrie:
21 Noi 2018, 07:21
Neagu.djuvara scrie:
21 Noi 2018, 00:56
La momentul asta,chipciu e cel mai valoros jucator al nationalei.Cand ajungi sa.spui ca,chipciu e cel mai bun jucator al.nationalei,iti dai seama cat de mult am coborat fata de acum 15-20 de ani.Tosca a jucat extraordinar,lu bancu ii va fi greu sa mai prinda postul de titular.
Tu esti sigur ca esti suporter al Craiovei? Bancu are o eleganta pe care Tosca nu o va avea in viata vietilor lui, iar din punctul meu de vedere Bancu nu il are concurent pe Tosca pentru ca e mai potrivit ca mijlocas.
Chipciu e cel mai bun cand altul in locul lui nu are loc sa intre. Oare de ce nu mai e chemat Baluta? Nu are loc, nu joaca bine? Clica de fosti stelisti se ajuta in teren si ii ignora pe altii.
Ma asteptam sa observi si chestii de-astea. Anul trecut Contra i-a chemat la nationala pe craioveni la misto, fiind singurii nefolositi si pierzand inaugurarea stadionului degeaba.
Ba da aici discutam strict de echipa nationala.Bancu e potrivit ca mijlocas da nu va juca niciodata acolo la echipa nationala.Tosca e folosit pentru ca stie sa se apere mult mai bine decat bancu.N-are cine sa vina in locul lui chipciu la ora asta pentru ca e cel mai bun.Dintre toti astia care vin la nationala,maxim si cu stanciu mi se par un pic umflati ,dar n-ai altii mai buni ca ei.N-ai vazut meciul pan' la final,baluta a intrat in ultimele minute:).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2018, 11:56

Se pare ca tu nu ai vazut meciul pana la final, Neagule!
Ala a fost Tudor Baluta, nu Alex. Alex nu a fost convocat.
Prin urmare, constientizez faptul ca tu ai citit doar rezumatul de pe vreun site sportiv si NU AI VAZUT MECIUL. De unde si concluzia ca nenea Chipciu a jucat ceva in acest meci... Aia e concluzia ziaristilor care aveau orgasm cand asta sau Stanciu atingeau mingea, desi ei au fost singurii jucatori in plus pe teren.

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 12:22

DeuxEx scrie:
21 Noi 2018, 11:56
Se pare ca tu nu ai vazut meciul pana la final, Neagule!
Ala a fost Tudor Baluta, nu Alex. Alex nu a fost convocat.
Prin urmare, constientizez faptul ca tu ai citit doar rezumatul de pe vreun site sportiv si NU AI VAZUT MECIUL. De unde si concluzia ca nenea Chipciu a jucat ceva in acest meci... Aia e concluzia ziaristilor care aveau orgasm cand asta sau Stanciu atingeau mingea, desi ei au fost singurii jucatori in plus pe teren.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Eu am glumit cu el.Stiam despre ce baluta aduce vorba.Nu trage concluzii pripite.Nu fi carcotas,in campania asta chipciu a fost cel mai bun jucator al romaniei.Spune tu care a fost in opinia ta cel mai bun jucator.Inteleg faptul ca te deranjeaza comentatorii care ii ridica in slavi,dar ce vina au ei ca aia-s niste dobitoci care nu stiu sa fie impartiali.

LiviuB

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de LiviuB » 21 Noi 2018, 12:22

da, de la Stanciu as avea mai multe pretentii, el ar trebui sa dea tonul. Tosca s-a descurcat aseara, dar am vrut sa subliniez ca si el a avut ceva probleme. De altfel, tineti minte ca in vara eu mi-as fi dorit sa vina la noi. Pe de alta parte, vorbim de Bancu care are 6 meciuri la nationala si de Tosca, care e de vreo 3-4 ani in anturajul nationalei, e normal sa fie alta exprimare.
pe altceva ma enerveaza, modul in care sunt vanati jucatorii nostri. toti comentatorii ar vrea sa ii vada fara greseala, decisivi, dar pana la urma si ei vin din campionatul nostru, nu de la Barcelona, si au doar cateva meciuri la nationala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2018, 12:24

Cel mai bun jucator? Probabil Razvan Marin.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de LiviuB » 21 Noi 2018, 12:48

si inca ceva, mi se pare urat sa nu fortezi golul 2 cand stii ca 1-0 nu te ajuta cu nimic.
aa... daca vrem sa venim sa spunem ca in 16 meciuri avem doar o infrangere, ca locul 2...
in ultimele 10 minute noi trageam de timp...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 13:16

DeuxEx scrie:
21 Noi 2018, 12:24
Cel mai bun jucator? Probabil Razvan Marin.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Exagerezi.E un jucator extraordinar razvan marin,dar la momentul asta nu are atata experienta ca si chipciu.Chipciu are experienta,valoare si forta.Razvan marin peste 2 3 ani va fi cu siguranta o piesa grea la echipa nationala.Ti-am.zis,tu nu ii suporti pentru faptul ca,comentatorii ii divinizeaza.Sa trecem peste prostia celor de la pro tv.Comentatorii de la pro tv sunt de un penibil rar intalnit.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 13:31

LiviuB scrie:
21 Noi 2018, 12:22
da, de la Stanciu as avea mai multe pretentii, el ar trebui sa dea tonul. Tosca s-a descurcat aseara, dar am vrut sa subliniez ca si el a avut ceva probleme. De altfel, tineti minte ca in vara eu mi-as fi dorit sa vina la noi. Pe de alta parte, vorbim de Bancu care are 6 meciuri la nationala si de Tosca, care e de vreo 3-4 ani in anturajul nationalei, e normal sa fie alta exprimare.
pe altceva ma enerveaza, modul in care sunt vanati jucatorii nostri. toti comentatorii ar vrea sa ii vada fara greseala, decisivi, dar pana la urma si ei vin din campionatul nostru, nu de la Barcelona, si au doar cateva meciuri la nationala.
Stanciu e un jucator umflat.Nu mi se pare grozav.Asta e nivelul echipei nationale.Stanciu care este considerat cel mai bun jucator al nationalei,joaca la sparta praga,o echipa.buna dintr-un campionat mediocru,care de 2 ani de zile n-a prins grupele EL.Acum 15-20 de ani jucatorii cei mai buni de la nationala erau de la juventus,inter,chelsea,roma,iar cei mai slabi erau de la echipe de genul spartei praga.Ce sa mai zicem de jucatorii din campionatul intern care vin la.nationala.Ai nostri,cand vin meciuri mai tari nu prind echipa.E greu sa vii din campionatu intern si sa te impui la nationala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2018, 13:39

Neagule, cred ca tu exagerezi... Chipciu nu e nici macar in cei mai buni 5 jucatori din aceasta editie a Ligii Națiunilor ce au trecut pe la Nationala. E o cizma, la fel ca si Stanciu sau Bogdan Stancu, preferatii impresarilor. Genul de oameni care ne-au pierdut puncte in aceste meciuri.
Si tu vii si-mi spui mie ca micuța oiță Chipciu a fost cel mai bun?
Zi-mi un moment definitoriu din aceste meciuri care sa-ti sustina afirmatia.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 13:54

DeuxEx scrie:
21 Noi 2018, 13:39
Neagule, cred ca tu exagerezi... Chipciu nu e nici macar in cei mai buni 5 jucatori din aceasta editie a Ligii Națiunilor ce au trecut pe la Nationala. E o cizma, la fel ca si Stanciu sau Bogdan Stancu, preferatii impresarilor. Genul de oameni care ne-au pierdut puncte in aceste meciuri.
Si tu vii si-mi spui mie ca micuța oiță Chipciu a fost cel mai bun? Imagine
Zi-mi un moment definitoriu din aceste meciuri care sa-ti sustina afirmatia.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Iar ma pui sa-ti dau exemple,si dupa aia incepi sa te sucesti ca si cu aia"din ultimii 5 ani":)).Pai chipciu a fost de departe cel mai bun om de pe teren la meciul cu serbia de la.belgrad.E echipa.nationala,hai sa lasam.chestiile astea cu oite sau foste oite la o parte.Cizme,necizme,nu sunt altii mai buni ca ei pe.postul lor la echipa nationala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de DeuxEx » 21 Noi 2018, 14:08

Neagu.djuvara scrie:
10 Sep 2018, 21:22

Chipciu a fost altruist cu fundasii muntenegreni,avand un procentaj de 95% pase reusite.Lasand gluma la o parte,eu nu inteleg cine se crede acest chipciu.El vine la nationala,nu paseaza nimanui,ia actiuni pe cont propriu de parca ar fi nationala ma-sii.Nici mutu si nici hagi nu-si perniteau sa faca ce face asta.Facea vreodata chipciu ce a facut cu muntenegru daca era piturca selectioner.Mitrita si cu bancu au jucat fricos cu muntenegru pentru ca le era frica sa nu greseasca si sa le sara in cap veteranii echipei.
Bai baiete, tu te contrazici singur... A fost sau nu cel mai bun jucator al meciului cu Serbia? Ca acum cateva luni aveai alta parere. Sau ai mai multe personalitati?
Incep sa am dubii cu privire la scopul tau pe acest forum, precum si cu privire la preferintele sportive...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de LiviuB » 21 Noi 2018, 14:20

Chipciu e un fel de chior in tara orbilor

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 14:30

DeuxEx scrie:
21 Noi 2018, 14:08
Neagu.djuvara scrie:
10 Sep 2018, 21:22

Chipciu a fost altruist cu fundasii muntenegreni,avand un procentaj de 95% pase reusite.Lasand gluma la o parte,eu nu inteleg cine se crede acest chipciu.El vine la nationala,nu paseaza nimanui,ia actiuni pe cont propriu de parca ar fi nationala ma-sii.Nici mutu si nici hagi nu-si perniteau sa faca ce face asta.Facea vreodata chipciu ce a facut cu muntenegru daca era piturca selectioner.Mitrita si cu bancu au jucat fricos cu muntenegru pentru ca le era frica sa nu greseasca si sa le sara in cap veteranii echipei.
Bai baiete, tu te contrazici singur... A fost sau nu cel mai bun jucator al meciului cu Serbia? Ca acum cateva luni aveai alta parere. Sau ai mai multe personalitati?
Incep sa am dubii cu privire la scopul tau pe acest forum, precum si cu privire la preferintele sportive...
Nu incerca sa ma.jignesti.In primul rand ceea ce am scris acum cateva luni are legatura cu meciul lui chipciu din muntenegru nu din serbia.Eu n-am.scris ca,chipciu a fost slab,ci pur si simplu m-a deranjat ca a fost super egoist,ceea ce este adevarat.Dupa meciul cu muntenegru a inceput sa-si schimbe atitudinea,renuntand sa mai fie.egoist.E treaba ta ce interpretezi si cum interpretezi.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Noi 2018, 14:37

LiviuB scrie:
21 Noi 2018, 14:20
Chipciu e un fel de chior in tara orbilor
Corect.E cel mai putin chior dintre chiorii din tara orbilor.Asta-i nivelul fotbalului romanesc,n-avem altii mai buni din pacate.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Liga Natiunilor 2018-2019

Mesaj de Paul » 21 Noi 2018, 19:00

Neagu.djuvara scrie:
21 Noi 2018, 14:37
LiviuB scrie:
21 Noi 2018, 14:20
Chipciu e un fel de chior in tara orbilor
Corect.E cel mai putin chior dintre chiorii din tara orbilor.Asta-i nivelul fotbalului romanesc,n-avem altii mai buni din pacate.
Ba avem dar nu li se dau sanse. De ex: Alex Baluta, Mateiu, Mitrita si Bancu. Asta e parerea mea. Subiectiva 😀

Scrie răspuns