Olanda - Romania

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Olanda - Romania

Mesaj de laurentiu91 » 23 Mar 2007, 15:50

Simbata 24 martie 2007
stadionul De Kuip- Rotterdam
ora 21,30
TVR 1



Selecţionerul Victor Piţurcă a susţinut în această dimineaţă conferinţa de presă oficială înaintea meciului de mâine seară cu Olanda.

"Se stie ca e un meci important pentru noi, dar nu decisiv, cum au spus unii. Vom încerca sa câstigam, sper sa se si întâmple acest lucru. Ar fi o victorie mare pentru fotbalul românesc. Baietii sunt conectati, sper sa fiu inspirat sa aleg cel mai bun 11 pentru mâine seara. "

"Toti cei 22 de jucatori sunt apti medical. Probabil mâine Lobont va fi titular, Danut Coman având probleme mai mult de ordin psihic, mama lui fiind bolnava. Am avut o discutie cu el si nu e pregatit psihic 100% pentru un asemenea meci."

"Acestia au fost adversarii pe care i-am întâlnit. Cehii au fost puternici. Pentru noi important este meciul de sâmbata indiferent de unde e echipa."

"La acest nivel conteaza si un post, doua. Este o chestie si de inspiratie."

"Este un avantaj ca lipseste Van der Sar, era important si psihic pentru echipa Olandei. Dar ei au de unde alege, ma intereseaza mai mult echipa noastra."

"Fiind meciul care urmeaza, normal ca este cel mai important. As prefera sa nu vorbesc despre problema mea personala."

"Cert este ca echipa Olandei este mai valoroasa decât a României. Acesta este adevarul, de acolo au venit rezultatele precedente. S-au schimbat putin lucrurile, în campania trecuta erau cu totul alti jucatori. Le-am spus baietilor ca doar cinci jucatori din cei care au fost la meciul trecut mai sunt în vestiar. Daca erau apti Chivu si Petre, erau sapte, dar pâna la 22 sunt noi. Datele s-au schimbat, rezultatele au început sa apara, sper sa continuam drumul ascendent. Au venit multi tineri si echipa Olandei, dar sunt tineri cu foarte multe calitati."

"Tot timpul astepti de la un jucator ca Mutu ceva special. Important este sa se subordoneze jocului echipei, sa fie fizic în stare buna si sa marcheze."

"Noi am venit sa jucam pentru cele trei puncte puse în joc. Dar daca va fi sa fie doar un punct, este bun si acela."

"N-am citit scrisoarea lui Cristi Chivu. Un fotbalist iese de multe ori cu capul plecat de pe teren în cariera lui, se poate întâmpla orice."

"Ambele echipe sunt dezavantajate de calitatea scazuta a terenului. Robben este cel mai periculos jucator al Olandei, unul dintre cei mai buni din lume."

Prosport

Se pare ca formatia de start va fi :

Lobonţ - Contra, Tamaş, Goian, Raţ - Nicoliţă, Rădoi, Roşu - Cociş, Marica, Mutu


HAI ROMANIA !!!

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Mesaj de rosie_cangurul » 23 Mar 2007, 15:53

pierdem clar. nu avem noi fata de olanda si ne mai lipsesc si multi jucatori.

Coassa
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Dec 2006, 15:08

Mesaj de Coassa » 23 Mar 2007, 16:07

M-am saturat de atata pesimism.... asa ca nu ma gandesc la un esec cu Olanda!!!!! Daca as paria (nu fac pariuri de felul meu) as pune X 2.






Asa ca HAI ROMANIA!!!!!!!
P.S. Tare mi-as dori sa-l vad macar si 5 minute pe Dorel jucand in acest meci! doar e severinean de-al meu! o: o:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 23 Mar 2007, 16:10

Alin Vladut scrie:pierdem clar. nu avem noi fata de olanda si ne mai lipsesc si multi jucatori.
zi si mie unu in afara de chivu
sa nu cumva sa zici Fl Petre mi se pare cel mai slab jucator la nationala alaturi de banel
Au venit multi tineri si echipa Olandei, dar sunt tineri cu foarte multe calitati."
sa mor daca inteleg ceva din fraza asta
Forza STIINTA

Interu
membru
membru
Mesaje: 240
Membru din: 24 Apr 2004, 16:43

Mesaj de Interu » 23 Mar 2007, 16:34

Luam bataie clar, la cel putin 2 goluri diferenta. Are grija piturca sa faca o echipa de toata jena. :( :( :(

tifo

Mesaj de tifo » 23 Mar 2007, 16:38

toti trebuie sa speram ca vom castiga in olanda!!!
Forza ROMANIA!!!
ucv

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 23 Mar 2007, 16:38

Interu scrie:Luam bataie clar, la cel putin 2 goluri diferenta. Are grija piturca sa faca o echipa de toata jena. :( :( :(
de acord cu tine
dar totusi eu mai am sperante

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 23 Mar 2007, 16:43

Cel mai frica imi e de faptul ca la noi in poarta o sa fie Lobont,care este slab la fazele fixe,iar olandezii au dat 8 din ultimele 12 goluri din asemenea faze.

"Probabil Lobonţ va fi titular, Dani Coman având probleme mai mult de ordin psihic, mama lui fiind bolnavă. Am avut o discuţie cu el şi psihic nu este sută la sută pregătit. Nu mă hotărâsem, dar cert e că Dănuţ Coman era portarul titular", a spus Piturca.


Nu stiu de ce dar cred ca n-o sa pierdem !!

HAI ROMANIA !!!

Coassa
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Dec 2006, 15:08

Mesaj de Coassa » 23 Mar 2007, 17:10

tifo scrie:toti trebuie sa speram ca vom castiga in olanda!!!
Forza ROMANIA!!!
ucv


Asta trebuie sa fie starea noastra de spirit! Nu vreau sa ma gandesc la o infrangere :!: Bafta baietilor!!

dragos.negru
senior
senior
Mesaje: 489
Membru din: 14 Mar 2006, 21:08

Mesaj de dragos.negru » 23 Mar 2007, 17:15

care o avea psihic mai prost acum?
Piti ca i-a murit tatal sau Coman a carui mama e bolnava?

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Mesaj de rosie_cangurul » 23 Mar 2007, 17:21

Bals_Boy scrie:
Alin Vladut scrie:pierdem clar. nu avem noi fata de olanda si ne mai lipsesc si multi jucatori.
zi si mie unu in afara de chivu
sa nu cumva sa zici Fl Petre mi se pare cel mai slab jucator la nationala alaturi de banel
Pai e de ajuns sa ne lipseasca Chivu. Cu cine o sa jucam in aparare, cu Goian si Tamas ? ar mai fi dica si ogararu care trebuia sa fie convocat.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 23 Mar 2007, 17:24

Pai Coman va fi rezerva . Cred ca asta e totusi un motiv pentru a i se acorda o ultima sansa lui Lobont . Daca va gresi e clar ca nu va mai prinde primu 11 . Sper sa nu joace cu Ba(la)nel ca e jale :)( . As prefera extrema dreapta pe Zicu un jucator foarte tehnic care este in forma o:
De asemenea cred ca Radoi ar trebui jucat langa Tamas si Codrea in fata apararii . Goian e scos din forma ..
Imagine

Interu
membru
membru
Mesaje: 240
Membru din: 24 Apr 2004, 16:43

Mesaj de Interu » 23 Mar 2007, 17:24

Si eu as vrea sa facem macar un egal , dar la ce echipa avem in meciul asta nu avem cum sa emitem pretentii... Ma mir ca nu joaca Nesu...

tifo

Mesaj de tifo » 23 Mar 2007, 17:25

trebuie sa ne jucam sansa cu ce jucatori avem!!!
echipa nu sta in chivu sau mutu!!! toti cei care sunt la nationala trebuie sa joace la potential maxim!!! se vedem ca isi dau viata pe teren!!!
Forza ROMANIA!!!
ucv

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 23 Mar 2007, 17:26

Bals_Boy scrie:
Alin Vladut scrie:pierdem clar. nu avem noi fata de olanda si ne mai lipsesc si multi jucatori.
zi si mie unu in afara de chivu
sa nu cumva sa zici Fl Petre mi se pare cel mai slab jucator la nationala
alaturi de banel
Au venit multi tineri si echipa Olandei, dar sunt tineri cu foarte multe calitati."
sa mor daca inteleg ceva din fraza asta
Dica era si el un jucator destul de important pentru echipa nationala o:
Cred ca ar trebui incercat si Streit ala in locul lui Petre care e depasit :(
Imagine

Scrie răspuns