[EURO 2008]Grupa C

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Perspico » 01 Iun 2008, 23:22

Nici eu nu sunt de parere ca Florin Costea ar putea sa faca fata la Nationala in acest moment. Dar de aici si pana ca unii ca Marius Niculae, Banel, Ghionea, Florentin Petre, Popa si altii sa fie bagati cu nesimtire in fata, in timp ce Trica, Bratu, Danciulescu, etc. nu au loc, e cale lunga. Nu lipsa de patriotism te face sa vrei sa fim ciuca batailor la Euro ci IMPOSTURA. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de alex.p » 01 Iun 2008, 23:28

Perspico scrie:Nici eu nu sunt de parere ca Florin Costea ar putea sa faca fata la Nationala in acest moment. Dar de aici si pana ca unii ca Marius Niculae, Banel, Ghionea, Florentin Petre, Popa si altii sa fie bagati cu nesimtire in fata, in timp ce Trica, Bratu, Danciulescu, etc. nu au loc, e cale lunga. Nu lipsa de patriotism te face sa vrei sa fim ciuca batailor la Euro ci IMPOSTURA. :cool:
o: Eu nu zic ca sunt pro-adversarele Romaniei doar din cauza ca nu e Costea. Problema e mult mai mare. Vine de la impresari, de la comisioane. Eu pun pariu cu oricine ca daca Mititelu accepta sa ii dea ceva procente lui Piturca, Costea era in lot.

PS. @omaciu: oile si cfr NE vor face de ras??? Cum sa ma faca cacatii aia pe mine de ras??? Pai eu sunt tampit, [cenzurat], sa tin cu ei??? Sper din tot sufletul ca TOATE echipele romanesti, in afara Stiintei, sa se faca de ras. Oricand, la orice ora voi sustine toate echipele straine cu care joaca cele romanesti. Ma pis pe el de fotbal romanesc si ma doare in [cenzurat] de binele lui.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de omaciu » 01 Iun 2008, 23:28

Marius Niculae e mai bun k Bratu sau Danciulescu...mult mai bun. Trica nu are ce cauta la nationala, are o atitudine pe teren si in afara foarte proasta.

Nivelul fotbalului Romanesc e important si pentru noi atat timp cat facem parte din el. Eu tin cu doar 2 echipe, cu Stiinta si cu Romania. Eu chiar nu inteleg acest spirit anti-nationalist. Ori va uitati prea mult la Mircea Badea, ori credeti k in strainatate e un fel de paradis...

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Perspico » 02 Iun 2008, 00:27

omaciu scrie:Marius Niculae e mai bun k Bratu sau Danciulescu...mult mai bun. Trica nu are ce cauta la nationala, are o atitudine pe teren si in afara foarte proasta.

Eu chiar nu inteleg acest spirit anti-nationalist. Ori va uitati prea mult la Mircea Badea, ori credeti k in strainatate e un fel de paradis...
Eu chiar nu inteleg de unde atata nationalism de la unul care nici macar nu sta in Romania. Asta e chiar culmea! Paradoxal. Ar fi trebuit sa fie invers: sa ne acuzi tu pe noi de nationalism.
In ceea ce-l priveste pe Trica nu stiu ce atitudine de pe teren i-o reprosezi: pe-aia de luptator, de jucator care impinge intreaga echipa de la spate. In afara terenului nu avem ce discuta. Sunt altii de la Nationala adevarate canalii. Iar despre Niculae mai bun decat Bratu sau Danciulescu vorbim discutii. Faptul e consumat, nu se stie cine avea dreptate. Dar mi-aduc aminte ca ingamfatul asta de Piturca spune ca nu-i selectioneaza decat pe cei care sunt in forma si mai ales pe cei care au meciuri in picioare.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2008, 00:29

Am incredere in Pitzi, chiar daca a convocat jucatori gen nicolitza sau fl. petre, dar nu prea avea solutii. Am mai zis, imi pare bine ca Fl. Costea n-a fost convocat, poate facea un turneu de exceptie si ramaneam fara el din toamna. Mai bine asa, poate il pastram pana in 2010. Unora li s-au umplut ochii de venin ca n-a fost convocat niciun jucator de la Stiinta, si gata trebuie sa dea in nationala. Mutati-va pe alt topic daca nici Romania nu sunteti in stare s-o sustinuti, atunci de ce mai avem o echipa reprezentativa nu stiu...s-au adunat prea multe frustrari, din pacate..

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de omaciu » 02 Iun 2008, 02:28

Perspico scrie:
omaciu scrie:Marius Niculae e mai bun k Bratu sau Danciulescu...mult mai bun. Trica nu are ce cauta la nationala, are o atitudine pe teren si in afara foarte proasta.

Eu chiar nu inteleg acest spirit anti-nationalist. Ori va uitati prea mult la Mircea Badea, ori credeti k in strainatate e un fel de paradis...
Eu chiar nu inteleg de unde atata nationalism de la unul care nici macar nu sta in Romania. Asta e chiar culmea! Paradoxal. Ar fi trebuit sa fie invers: sa ne acuzi tu pe noi de nationalism.
In ceea ce-l priveste pe Trica nu stiu ce atitudine de pe teren i-o reprosezi: pe-aia de luptator, de jucator care impinge intreaga echipa de la spate. In afara terenului nu avem ce discuta. Sunt altii de la Nationala adevarate canalii. Iar despre Niculae mai bun decat Bratu sau Danciulescu vorbim discutii. Faptul e consumat, nu se stie cine avea dreptate. Dar mi-aduc aminte ca ingamfatul asta de Piturca spune ca nu-i selectioneaza decat pe cei care sunt in forma si mai ales pe cei care au meciuri in picioare.
Dupa tine, toti care au plecat din Romania trebuie sa urasca tara lor? Cred k daca ai da o fuga pana-n Canada sau America..si chiar in Europa iti vei da seama k multi sunt chiar mai nationalisti decit in tara. Dorul de tara creaza nationalism. Iar astia din tara care nu inteleg de unde vine acest dor..eu zic k ar trebuii sa le fie rusine. Faptul k tara e plina de cocalari, coruptie si hoti nu inseamna k trebuie sa ne fie rusine k suntem romani. Singuri ne facem rau.

Iar despre Trica, Bratu si Danciulescu:

Trica a jucat bine la CFR in acest sezon dar in primul rand nu avem unde sa-l bagam in nationala. Iar eu am impresia k nici nu se intelege bine cu cei din Nationala, fiind o persoana foarte antipatica si asta se vede prin declaratiile lui catre Piturca sau iesiriile lui nervoase pe teren in unele meciuri.

Bratu in sistemul nationalei nu e de mare folos. Nu prea are tecnica, e decit foarte rapid. Numai spun k este un mare ratangiu. In orice caz, Marica chiar si in forma lui proasta e mai bun k Bratu.

Danciulescu este un atacant bun pentru Liga 1, dar nu are cine stie ce experienta, este si mai batran si nu vad cu ce este mai bun k Marius Niculae care este totusi un atacant excelent.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de alex.p » 02 Iun 2008, 09:32

@ady_azzuro: Parerea asta o am de mult. Comisioanele, interesele, convocari de jucatori care trebuie vanduti, etc, sunt cateva din motivele care m-au indepartat de echipa asta. Nu ma reprezinta. Poate intr-adevar reprezinta pe cei mai multi romani, pentru ca am vazut ca in Ro hotia, depravarea si ale asemenea lucruri sunt chiar apreciate. Eu nici nu am vrut ca Ro sa se califice la Euro, asa ca nu pot fi acuzat de faptul ca doar neconvocarea jucatorilor de la Stiinta ma face sa nu sustin Romania.

Nu sunt anti-Romania, doar tin cu celelalte echipe. :-)

PS. Uita-te pe topicul meciului cu Olanda, 1-0 de la Constanta, sa vezi ce mesaje am eu acolo. :-)

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de u2blue » 02 Iun 2008, 11:32

Io personal cred ca pe francezi putem sa-i batem. Cu sau fara Costea. Au jucatori foarte buni dar echipa este mediocra. Nu prea se inteleg, jucatorii nu prea inteleg ce trebuie sa joace, Domenech nu prea intelege nimic, pasele nu prea merg, daca ajung la poarta ajung din viteza si 2-3 pase insa nimic construit practic din nimereala. Scotienii i-au batut de 2 ori intr-un an ... de fiecare data aceeasi reteta ... aparare la sacrificiu pana la enervare.
Singurul lucru pe care trebuie sa-l facem este ceea ce facem de 40 de ani ... temporizare & enervarea adversarului & fara greseli de marcaj in aparare. La francezi nu are cine sa clarifice jocul (singurii care ar fi putut sa faca asta sunt Nasri, rezerva, si Ben Arfa care a fost lasat acasa). Makelele, Vieira, Toulalan, Ribery sunt salahori, muncesc de le sar ochii dar nu au sclipire. Echipa Frantei care a mers in 2006 = ( cuplul Makelele + Vieira ) + un mijlocas ofensiv de creatie ( pana acum era Zidane ). In preliminarii cu Lituania, Scotia, Ucraina s-au chinuit de i-a luat dracu.

In schimd de la italieni si de la olandezi cred ca ne-o furam rau.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2008, 12:34

alex.p scrie:@ady_azzuro: Parerea asta o am de mult. Comisioanele, interesele, convocari de jucatori care trebuie vanduti, etc, sunt cateva din motivele care m-au indepartat de echipa asta. Nu ma reprezinta. Poate intr-adevar reprezinta pe cei mai multi romani, pentru ca am vazut ca in Ro hotia, depravarea si ale asemenea lucruri sunt chiar apreciate. Eu nici nu am vrut ca Ro sa se califice la Euro, asa ca nu pot fi acuzat de faptul ca doar neconvocarea jucatorilor de la Stiinta ma face sa nu sustin Romania.

Nu sunt anti-Romania, doar tin cu celelalte echipe. :-)

PS. Uita-te pe topicul meciului cu Olanda, 1-0 de la Constanta, sa vezi ce mesaje am eu acolo. :-)
Dar cand de echipa noastra isi bateau joc netoiu si apoi dinel, nu era aceasi situatie? Atunci Craiova nu mai reprezenta pe nimeni, dar totusi suporterii au fost langa echipa. Noi nu trebuie sa-i sustinem pe nasu, corleone, lupescu sau pitzi, noi sustinem tricolorul, pe Mutu, Chivu si Contra, daca nu pe banel, fl petre si radoi. :cool:

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Nea Marin » 02 Iun 2008, 15:50

Ca sa ne mai calmam, io zic ca daca prin vreun miracol iesim din grupa (in zi exceptionala am putea bate Franta si lua un puncy de la olandezi), drumul nu e chiar asa de usor cum cred unii. Am juca in sferturi cu Spania, probabil, care va castiga grupa D (noi fiind pe locul 2 in grupa C). Apoi (daca trecem de ei :)( ), semifinala cu Italia, probabil.
Unii aberau ca vom lua titlul...
Oricum, lotul nostru e foarte discutabil. Piturca, tot stelist si becalizat... Sa speram ca-i pune bine in teren, macar.
STIINTA SUNTEM NOI !

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de u2blue » 02 Iun 2008, 16:13

Boul ala de Domenech mai are si noroc. Si eu care m-am bucurat sa l-a last pe Flamini acasa.
----------------------------------------------------------------------


Vieira paraseste azi lotul! A sosit Flamini!

De Theodor Jumatate la 14:56, pe 2 June 2008

Francezii au mari probleme! Potrivit L’Equipe, capitanul “nationalei”, Patrick Vieira, victima unei noi leziuni musculare vineri, la antrenament, si-a luat la revedere de la coechipieri in aceasta dimineata si ar putea pleca azi din cantonamentul de la Clairefontaine! Selectionerul Raymond Domenech l-a convocat deja pe Mathieu Flamini, mijlocasul transferat in aceasta primavara de la Arsenal la Milan, si l-ar putea trece in curind pe lista oficiala, de 23, pentru Euro 2008!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de omaciu » 02 Iun 2008, 16:15

Eu am incredere in Piturca atat timp cat el este singurul care a reusit sa ne califice si de fiecare data a facut-o cu brio. Cu el e disciplina si ati vazut si voi cat de mult conteaza disciplina in fotbal (ex.Napoli). Cu el, cu Banel, cu Florentin Petre (oricum nu sunt alte solutii sigure), eu cred k ne calificam. Nu stiu daca astia care au criticat prima repriza cu Montenegro au vazut ce fotbal prost au jucat francezii cu Paraguay.

LE: E nasol cu Flamini, asta e foarte bun.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de _T@V_ » 02 Iun 2008, 16:21

Tabloul a fost facut in asa fel incat "echipele gazda" sa nu fie deranjate de vreo super-putere. Iar pe partea lor, in afara de Germania, orice echipa poate fi batuta cu putin ajutor de la arbitru.
Cea mai tare chestie e pe partea noastra, grupele C si D. Daca iese Italia si Olanda (io astea cred ca ies), astea doua, daca reusesc sa treaca in sferturi de echipele din D (Spania si ... cealalta) se mai intalnesc odata intre ele, ca sa fie treaba treaba, doar una merge in finala sa se bata cu Nemtii (cel mai probabil) sau Austria - daca au cohones. Cine'mparte, parte-si face. :)(
Iar pe partea cu nationalismul, normal ca si io vreau sa mearga echipa cat mai departe. Dar daca e sa luam bataie, macar sa fim ciuca batailor, umilitii Europei, sa rada si curcile de noi. Poate o sa se invete odata si Piti sa faca selectia cu cine merita, nu cu cine se intelege el cel mai bine la shpritz, si cine-i sugereaza Giovani. Pai Marius ala de la Iverness a fost selectionat ca a jucat intr-un campionat mai slab ca al nostru? Nici chiar asa. Sau Fl Petre de la castraveti.
A dreaq chielea pe Piti, cand a fost scandalul din 2000 si l-au dat jos, a fost problema ca G. Popescu si Hagi nu mai jucau mai deloc, nici lotul nu-l mai prindeau pe la echipele lor, cand ajungeau si ei rezerve era lux tata... Si atunci, javra a zis ca el nu baga oameni care n-au meciuri in picioare. Acuma de ce joaca Marica si nu altu?

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de vialy » 02 Iun 2008, 16:28

imi bag :bad: in el de euro doar STIINTA conteaza :eek:
anti buCUResti

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Perspico » 02 Iun 2008, 19:36

m. sandu: "un vicepresedinte UEFA mi-a spus ca Romania va ajunge sus la Euro!" :mincinos
:laughing: :-D :laughing: :-D :laughing:
La ce altitudine sunt stadioanele pe care jucam?
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Scrie răspuns