[EURO 2008]Grupa C

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

[EURO 2008]Grupa C

Mesaj de DoRyN » 16 Mai 2008, 17:16

FRANTA

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


ITALIA

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


OLANDA

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

ROMANIA

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Dany » 16 Mai 2008, 21:48

greu de crezut ca vom termina pe 2
cred ca ori vom fi pe locul 4, ori vom avea 3 victorii in grupa!!!!!!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de _T@V_ » 18 Mai 2008, 08:02

Io nu cred ca o sa batem pe nimeni. O sa dam si noi o boaba, o sa ne bagam cu poponeatza in poarta, si o sa aratam cel mai urat fotbal de la Euro. Mare jmecherie daca scoatem un egal, ca sa nu plecam chiar cu 0 pct.

@ Doryn
Man, nu mai incercam chestia aia cu pronosticurile? Era chiar fun la un campionat de Euro, sunt si mai putine meciuri decat la mondial, si nu ai timp sa te "plictisesti". Io sunt pentru o joaca d'asta! o: :)(

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de stuparu_alexandru » 18 Mai 2008, 12:13

italia pe 4 ?? italia o sa castige grupa,urmata de olanda,franta,si romania.noi cred ca facem 1 pct,si ala cu olanda
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de ciombe » 18 Mai 2008, 12:37

DORYN AI UN MP.MERSI

DoRyN

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de DoRyN » 19 Mai 2008, 08:43

@ Doryn
Man, nu mai incercam chestia aia cu pronosticurile? Era chiar fun la un campionat de Euro, sunt si mai putine meciuri decat la mondial, si nu ai timp sa te "plictisesti". Io sunt pentru o joaca d'asta! o: :)(


Pai puteti deschide voi un nou topic, ca sa intalam un script special pentru Euro e mai greu.

@ciombe nu trebuie sa ma anunti ca am MP, ma anunta forumul in mod automat trimitandu-mi un email. Pe de alta parte scrii OT si vezi ca risti sa fii sanctionat. Nu imi raspunde aici !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de manex » 19 Mai 2008, 16:25

mai e putin. chiar daca nu sint de acord in totalitate cu selectia lui piti, incerc sa il inteleg. chiar si pe dreapta (petre si nicolita;daca dananae nu a vrut sa joace si el la euro..... :lol: ). sper sa ii iasa miscarile. pina acum a dovedit ca are bulan si inspiratie. sa il vedem.
mai e putin, mai e un pic.....
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mai 2008, 23:45

care mergeti la euro?

DoRyN

România te iubim, că ca tine nu găsim!

Mesaj de DoRyN » 24 Mai 2008, 08:48

România te iubim, că ca tine nu găsim!


Gandul

de Dan RADU | 24 MAI 2008

„Cerul este mereu mai albastru” (Il cielo è sempre più blu) este sloganul care va sta scris pe autocarul Squadrei Azzurra, la Euro 2008, pentru că aşa au votat suporterii italieni pe site-ul UEFA. Parcă simţi deja cum i se umflă italianului inima de mândrie, în timp ce mănâncă spaghete ascultând un prieten cum cântă la mandolină, să fie mândru. În sus e cerul albastru care, pentru Squadra Azzurra, este singura limită. „Germania - o echipă - un scop” (Deutschland - ein Team - ein Ziel) este sloganul ales de fanii nemţi şi îţi dai imediat seama că nimeni nu ar avea o gândire atât de practică, bine orientată şi tăioasă decât un neamţ. Parcă auzi un motor de Mercedes, torcând impecabil, în timp ce bolidul zboară cu 200 de kilometri la oră, pe o autostradă oglindă. Ce vrei, oameni serioşi... „Dragostea Turciei încape în acest autocar?” (Türkiye aski bu otobüse sigar mi?) a fost alegerea fanilor turci şi este una cât se poate de nimerită pentru ei. Căci cine este mai fanatic decât fanul turc? Şi pe urmă vine sloganul ales să stea pe autocarul Naţionalei României – care te izbeşte sec, drept în moalele capului: „România te iubim şi cu tine ne mândrim”... Staţi o secundă, tovarăşi! Ce vrea să spună acest slogan despre suporterul român? Făcând analiza de text, ca la şcoală, rezultă că autorul îşi declară dragostea firească pentru România, dar simte nevoia să sublinieze că se şi mândreşte cu ţara asta, care are o autostradă jumate, plină de gropi, lucru pe care îl ştiu şi străinii. Important e că românii îşi iubesc ţara şi doar o mână de oameni dintre milioanele care au emigrat deja o vorbesc de rău prin străinătatea în care s-au aciuat. Românii sunt foarte mândri şi de echipa naţională şi faptul că Mutu şi-a luat o cărămidă în cap şi câteva zeci de flegme pe un stadion din România poate fi un incident izolat. Dar ce spune forma sloganului despre cei ce l-au emis? Că românul s-a născut poet? Sau tocmai contrariul? După rima naivă „România te iubim şi cu tine ne mândrim” ai zice că pe site-ul Campionatului European au intrat să propună sloganuri ultimii proletcultişti rămaşi în viaţă. Ei, lăsaţi... Noi să fim sănătoşi! Merge şi aşa! Dar merge rău. După ce că destui neprieteni consideră că avem multe lucruri penibile pe aici, prin România, le-am mai îmbogăţit şi noi lista cu un slogan stupid. Care sună la fel şi tradus în engleză: „Romania we love you, and we’re very proud of you!”


dan.radu@gandul.info

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: România te iubim, că ca tine nu găsim!

Mesaj de u2blue » 24 Mai 2008, 10:13

DoRyN scrie:România te iubim, că ca tine nu găsim!


Gandul

de Dan RADU | 24 MAI 2008

„Cerul este mereu mai albastru” (Il cielo è sempre più blu) este sloganul care va sta scris pe autocarul Squadrei Azzurra, la Euro 2008, pentru că aşa au votat suporterii italieni pe site-ul UEFA. Parcă simţi deja cum i se umflă italianului inima de mândrie, în timp ce mănâncă spaghete ascultând un prieten cum cântă la mandolină, să fie mândru. În sus e cerul albastru care, pentru Squadra Azzurra, este singura limită. „Germania - o echipă - un scop” (Deutschland - ein Team - ein Ziel) este sloganul ales de fanii nemţi şi îţi dai imediat seama că nimeni nu ar avea o gândire atât de practică, bine orientată şi tăioasă decât un neamţ. Parcă auzi un motor de Mercedes, torcând impecabil, în timp ce bolidul zboară cu 200 de kilometri la oră, pe o autostradă oglindă. Ce vrei, oameni serioşi... „Dragostea Turciei încape în acest autocar?” (Türkiye aski bu otobüse sigar mi?) a fost alegerea fanilor turci şi este una cât se poate de nimerită pentru ei. Căci cine este mai fanatic decât fanul turc? Şi pe urmă vine sloganul ales să stea pe autocarul Naţionalei României – care te izbeşte sec, drept în moalele capului: „România te iubim şi cu tine ne mândrim”... Staţi o secundă, tovarăşi! Ce vrea să spună acest slogan despre suporterul român? Făcând analiza de text, ca la şcoală, rezultă că autorul îşi declară dragostea firească pentru România, dar simte nevoia să sublinieze că se şi mândreşte cu ţara asta, care are o autostradă jumate, plină de gropi, lucru pe care îl ştiu şi străinii. Important e că românii îşi iubesc ţara şi doar o mână de oameni dintre milioanele care au emigrat deja o vorbesc de rău prin străinătatea în care s-au aciuat. Românii sunt foarte mândri şi de echipa naţională şi faptul că Mutu şi-a luat o cărămidă în cap şi câteva zeci de flegme pe un stadion din România poate fi un incident izolat. Dar ce spune forma sloganului despre cei ce l-au emis? Că românul s-a născut poet? Sau tocmai contrariul? După rima naivă „România te iubim şi cu tine ne mândrim” ai zice că pe site-ul Campionatului European au intrat să propună sloganuri ultimii proletcultişti rămaşi în viaţă. Ei, lăsaţi... Noi să fim sănătoşi! Merge şi aşa! Dar merge rău. După ce că destui neprieteni consideră că avem multe lucruri penibile pe aici, prin România, le-am mai îmbogăţit şi noi lista cu un slogan stupid. Care sună la fel şi tradus în engleză: „Romania we love you, and we’re very proud of you!”


dan.radu@gandul.info

Nu cunosteam faza. Absolut penibil! (sloganul). Daca mai cautau mai erau si altele:
Traim decenii de impliniri marete!
Federatia, nationala, Romania!
Nasul nostru e cel mai tare din UE ! etc etc

Este absolut penibil.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Bals_Boy » 24 Mai 2008, 10:59

oare la noi, tot suporterii au ales sloganul? :(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Copacul » 24 Mai 2008, 14:45

Coman OUT. Nu mai avem nici portar.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de PocoLoco » 24 Mai 2008, 15:37

Peste tot la noi se incearca promovarea galbenului cand vine vb de nationala si astia ne pun la dispozitie autocar alb !? Cred ca suntem singura echipa de la CE care are autocarul alta culoare decat cea a echipamentului de baza ... :(
Si va mai fi si sloganul ala penibil scris pe el ... shit

PS : Stancioiu in locul lui Coman ...

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de laurentiu91 » 24 Mai 2008, 16:46

Bals_Boy scrie:oare la noi, tot suporterii au ales sloganul? :(
Suporterii au avut de ales, pe site-ul UEFA, intre 3 sloganuri.De cine au fost propuse cele trei n-as putea spune.Ce-ti pot spune este ca asta pe care l-au ales era cel mai "eligibil" dintre toate.Nu mai stiu care erau celelalte doua, dar erau nasoale :)(

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de u2blue » 25 Mai 2008, 20:11


Scrie răspuns