Romania-Franta

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

Victorie Romania
19
43%
Egal
12
27%
Victorie Franta
13
30%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Romania-Franta

Mesaj de Nea Marin » 09 Iun 2008, 21:04

Nea Marin scrie:Am visat 1-1. :)(
Joc slab, cu frica, n-am vrut sa-i batem desi s-ar fi putut cu ceva incisivitate. Franta e o echipa de mosi, fara viziune, umbra a ceea ce a fost, cu exceptia lui Ribery si probabil Gomis.
Arbitrul ka-ka-cios, ne-a ciupit la lovituri libere si cornere si ne-a dat 3 galbene aiurea.
Cu jocul asta nu ne calificam.
STIINTA SUNTEM NOI !

BALLY

Re: Romania-Franta

Mesaj de BALLY » 09 Iun 2008, 21:08

Franta, vicecampioana mondiala, a fost "miloasa" cu noi. De acord, cu jocul asta nu facem nici o branza. Enervam spectatorii si televiziunile. Sa n-ai tu sut pe poarta in 90 de minute.... la un turneu final.
Suntem cea mai urata echipa de la turneul final.... pacat.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Romania-Franta

Mesaj de Pacala » 09 Iun 2008, 21:11

important e ca am castigat un punct...victorie cu italia o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: Romania-Franta

Mesaj de laurentiu91 » 09 Iun 2008, 21:12

Pacala scrie:in aparare am jucat foarte bine...in atac spre zero ...de-am fi avut mai mult curaj(boloni stia)... ii bateam dar n-am avut nicio ocazie.....Nicolita eroic.....Lobont putin incercat..tamas si goian doua turnuri perfecte...Rat viclean, foarte bun in fata lui ribery..Contra experimentat.....Radoi tare pe picioare, sigur...Chivu chiar cel mai bun azi..el a condus ostilitatile.....Cocis peste tot...D.Niculae incercand sa faca de toate.....Mutu afectat ....sters.....M.Nicolae si Dica prea putin..codrea lacatzel....Piturca multumit de jocul si rezultatul italian..a obtinut maxim din ce putea obtine cu jocul si echipa asta..franta, mult zgomot pentru aproape nimic...un inceput datator de sperante o: dar trebuie sa atacam si noi :)(

S-ar putea sa fi baut mai mult decit era cazul,dar mi se pare ca l-ai uitat pe Banel..maratonist,omul care joaca ceea ce vrea Piturca,chiar daca noua nu ne place..... o:

L.E.....oops...chiar am baut mai mult decit e cazul...scuze...ai scris si de Banel...."chiar daca nu ne place"....
Last edited by laurentiu91 on 09 Iun 2008, 21:14, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Romania-Franta

Mesaj de Pacala » 09 Iun 2008, 21:13

incepui cu Nicolita...eroic o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: Romania-Franta

Mesaj de laurentiu91 » 09 Iun 2008, 21:14

Pacala scrie:incepui cu Nicolita...eroic o:
Mi-am cerut scuze...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Romania-Franta

Mesaj de Ovidiu* » 09 Iun 2008, 21:16

BALLY scrie:Enervam spectatorii si televiziunile. Sa n-ai tu sut pe poarta in 90 de minute.... la un turneu final.
Suntem cea mai urata echipa de la turneul final.... pacat.
Din pacate nici nu jucam cu Austria, Elvetia, Turcia, Croatia sau mai stiu eu ce alte echipe, daca nu mai slabe, macar egale cu noi(si sa nu uitam ca celelalte echipe cat de cat mari nu au rupt gura targului desi au jucat cu echipe mult mai slabe ca Franta)...Trebuie sa intelegeti ca nu jucam cu Avantu Prabusirea...Avem in grupa 3 super-puteri ale lumii din punct de vedere fotbalistic...
Last edited by Ovidiu* on 23 Iun 2008, 20:21, edited 1 time in total.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

leutuvalcean
membru
membru
Mesaje: 266
Membru din: 21 Mai 2006, 01:52

Re: Romania-Franta

Mesaj de leutuvalcean » 09 Iun 2008, 21:23

Mi-a placut ca au fost multi romani in tribune si in special un banner pe care scria mare:CRAIOVA PREZENTA o:

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: Romania-Franta

Mesaj de laurentiu91 » 09 Iun 2008, 21:23

Am vazut un banner , ceva de genul..CRAIOVA PREZENTA..daca nu ma insel... apld apld apld

Cea mai tare scandare a fost , de departe, " Tot stadionul, sa cinte tot stadionul"... o:

Oricum am fost peste francezi la capitolul spectatori.Stima... apld apld apld apld

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Romania-Franta

Mesaj de 1948 » 09 Iun 2008, 21:26

da a fost un banner eu l-am vazut cu Craiova simplu si un banner cu tricolorul si S.U de la sezione cred ca il stiti

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Romania-Franta

Mesaj de Perspico » 09 Iun 2008, 21:28

Cred ca acest meci va concura pentru cel mai urât meci al turneului. Deocamdata e cel mai urât. Nu avem nicio treabă cu construcţia. Ca de obicei suntem preocupati numai să ne apărăm, să închidem culoare, etc. Când ne trezim cu mingea la picior o bubuim de-i sar bulinele.
Norocul nostru a fost azi Domenech, care e un ramolit. Cu jocul ăsta nu mai scoatem niciun punct cu Italia si Olanda, daramite sa speram la o victorie. Sa zicem merci ca nu ne dau astia afara pentru non-combat. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

JustME

Re: Romania-Franta

Mesaj de JustME » 09 Iun 2008, 21:30

1948 scrie:da a fost un banner eu l-am vazut cu Craiova simplu si un banner cu tricolorul si S.U de la sezione cred ca il stiti
dap cred ca e vorba de bannerul albastru si scris cu alb CRAIOVA(partea cu prezenta n`am vazut`o) + tricolorul celor de la S.U. usteag

cat despre meci ... urat meci dar una peste alta e bine

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Romania-Franta

Mesaj de Nea Marin » 09 Iun 2008, 21:42

Pacala scrie:important e ca am castigat un punct...victorie cu italia o:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Oricum, orice infrangere a Austriei si a Elvetiei ma bucura ca o victorie a noastra. Ce cauta milogii astia la Euro si ce grupe au, in timp ce lipseste Anglia?
STIINTA SUNTEM NOI !

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cosmin™ » 09 Iun 2008, 22:03

Cea mai tare aia ...haideti pe ei , haideti pe ei , haideti pe ei pe mama lor :laughing: :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Romania-Franta

Mesaj de 1948 » 09 Iun 2008, 22:29

Imagine
Imagine

Imagine
Imagine

Scrie răspuns