Romania-Franta

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

Victorie Romania
19
43%
Egal
12
27%
Victorie Franta
13
30%
 
Total votes: 44

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Re: Romania-Franta

Mesaj de WB_4ever » 11 Iun 2008, 18:07

OFF TOPIC:
VOTATI SI VOI:
http://www.voteyourteam.com/Europe/Roma ... aiova.aspx
steagucv
ON
am inceput exact cum trebuia
ImagineImagine

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 11 Iun 2008, 18:46

iuli scrie:Rusia a jucat exact ceea ce vroiati sa jucam noi,sunteti multumiti?
pe rusi i-am batut si noi cu 3-0 ....

noi daca vrem sa trecem de grupa asta trebuie sa mai si atacam , sa tragem pe poarta
Imagine

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Romania-Franta

Mesaj de Perspico » 11 Iun 2008, 19:53

iuli scrie:Rusia a jucat exact ceea ce vroiati sa jucam noi,sunteti multumiti?
Si noi am jucat exact ce jucam de 2050 de ani, esti mulţumit? Noi nu ne ducem niciodata la un turneu final cu gandul sa invingem, nici nu avem mentalitatea asta de invingatori. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

iuli

Re: Romania-Franta

Mesaj de iuli » 11 Iun 2008, 23:07

Perspico scrie:
iuli scrie:Rusia a jucat exact ceea ce vroiati sa jucam noi,sunteti multumiti?
Si noi am jucat exact ce jucam de 2050 de ani, esti mulţumit? Noi nu ne ducem niciodata la un turneu final cu gandul sa invingem, nici nu avem mentalitatea asta de invingatori. :cool:
de acord cu tine,sa atacam.problema e cu cine?nu-l avem decat pe Mutu
ce ne ramane de facut?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Romania-Franta

Mesaj de Perspico » 11 Iun 2008, 23:33

iuli scrie:
Perspico scrie:
iuli scrie:Rusia a jucat exact ceea ce vroiati sa jucam noi,sunteti multumiti?
Si noi am jucat exact ce jucam de 2050 de ani, esti mulţumit? Noi nu ne ducem niciodata la un turneu final cu gandul sa invingem, nici nu avem mentalitatea asta de invingatori. :cool:
de acord cu tine,sa atacam.problema e cu cine?nu-l avem decat pe Mutu
ce ne ramane de facut?
Pai asta ar trebui sa fie problema lui Piturca. Asta e tactica lui. In momentul in care nu ai niciun gand ofensiv, ci numai sa distrugi actiunile echipei adverse (si ti-ai facut lotul cu intentiile astea, ca sa nu zic rau-intentionat!) e cam greu sa ataci. Acum e tardiv, dar acum se vad gaurile din lotul lui Piturca. Ce parere ai daca l-am fi avut pe unul ca Trica? Sau pe tupeistul ala de Bratu in locul lui Niculae? Dica e unul care ar putea sa faca parte dintr-un unsprezece cu minime intentii ofensive.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Romania-Franta

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Iun 2008, 23:47

Cl4udiu scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
Cl4udiu scrie:
franta avea apararea cea mai vulnerabila din cele 3 .... asa ca franta trebuia atacata , ceea ce nu s-a intamplat .... si nu am avut nici macar 1 sut pe poarta .

Defensiv am jucat foarte bine in acest meci , dar pentru a trece mai departe mai trebuie sa mai si ataci .

Repet cu 3 egaluri nu treci de aceasta grupa .
ai precizat cumva fraza ingrosata de mine si inainte de inceperea meciului? (Fara niciun misto, pt ca habar nu am si mi`e lene sa caut, tu stii mai bine... daca ai precizat inainte, iti inteleg ideea si mi se pare in regula ca ti`o susti, dar daca vii cu chestia asta dupa ce s`a terminat meciul, e ca si cum as veni eu acum si as zice : "era clar ca se termina 0-0" dupa ce initial am si scris aici ca ne bate franta la un gol sau doua diferenta)
e ca si cum m-as multumi cu acel 4-4 din groapa dupa ce am condus cu 3-0 .... cu toate ca inainte meciului speram la un egal ...

in meciul cu franta se putea clar mai mult , dar nu poti sa ai pretentia sa bati atat timp cat nu tragi nici macar 1 data pe poarta ....
iuli scrie: cine-i Romania sa joace la victorie cu Franta,Italia sau Olanda?
Coborati cu picioarele pe pamant,Piti e antrenorul care-si evalueaza sansele foarte corect si actioneaza ca atare.
Daca romania nu joaca la victorie in nici macar 1 meci din acestea atunci ce :eek: mai cauta la euro ??? Daca nu vrei se treci de grupe nu inteleg de ce sa te ami duci pana acolo .

De asta romania nu poate face performanta pentru ca joaca mereu cu frica si nu vrea niciodata mai mult .... daca romania era in locul croatiei chiar crezi ca se ducea acolo sa bata ??? eu zic ca se aparau si nu prea indrazneau sa iasa la joc pentru ca pana la urma cu un egal anglia era la euro iar romania scotea un punct mare pe wembley o:

De asta au plecat 2 croati pe 40 milioane de euro vara asta .... si la noi marile vedete pleaca pe cateva milioane

cateva ZECI de milioane cred ca vroiai sa zici

nu prea am inteles legatura cu egalu` din groapa al Craiovei
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 12 Iun 2008, 09:46

WhiteBlue4Ever scrie: cateva ZECI de milioane cred ca vroiai sa zici

nu prea am inteles legatura cu egalu` din groapa al Craiovei
care zeci de milioane ? ca cel mai scump transfer al nostru e de 4 milioane parca ( ma refer la jucatorii plecati din campionatul nostru pentru ca dinamo zagreb si-a luat vreo 40 de milioane vara asta de pe modric si corluka + vreo 14-15 vara trecuta pe eduardo )

legatura e simpla intre meciul romaniei si meciul nostru din groapa .... inainte de meci te multumeai cu egal , iar dupa normal ca ai fost dezamagit dupa ce ai vazut in teren .
Imagine

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 12 Iun 2008, 10:46

Asta pentru ca antrenorul nu e pregatit sa schimbe tactica in timpul meciului. Daca o schimba poate luam mai multe puncte.

Scrie răspuns